ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’ - Page 6 Empty Re: Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’

Post by abraham 30/6/2018, 12:52

Mozda, iako sumnjam; postoji zemlja koja uzima vise od DNRH tako da umirovljeni mogu cak i profitirati. Inace se ne odjavljujes iz zemlje gdje si mirovinu zaradio, otvoris mail box , pro forma a vec danas je sve elektonizirano, tako....

abraham

Posts : 14077
2014-04-14


Back to top Go down

Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’ - Page 6 Empty Re: Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’

Post by veber 30/6/2018, 12:57

abraham wrote:Mozda, iako sumnjam; postoji zemlja koja uzima vise od DNRH tako da umirovljeni mogu cak i profitirati. Inace se ne odjavljujes iz zemlje gdje si mirovinu zaradio, otvoris mail box , pro forma a vec danas je sve elektonizirano, tako....
ma zbog kuće uh se odjavio, ali ima 10000kn mirovine i stalno se pita da kaj se umirovljenici u hr bune. samo zaboravlja da imaju u prosjeku 2500. ja sam starog davno odjavio i to je sreća jer je otišao u punu mirovinu 40g staža i onda 66g života pa ima 5500kn njemu uvrh glave.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’ - Page 6 Empty Re: Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’

Post by Kermit 30/6/2018, 13:10

abraham wrote:Mislim da to svaki osrednji odvjetnik moze srusiti. Dupli porez nije dozvoljen unutar EU. Umirovljenik iz Njemacke (pogadjam) moze birati gdje ce placati, u Njemackoj ili DNRH. Ne moze placati u obje drzave.
Baš će sruštiti u upravnom postupku, osim toga ako nemaš bilaterlane sporazume (kao što mi imamo s njemačkom a nemamo sa irskom, britanijom i švicarskom) onda ide i do 40% poreza, inače dobra mjera da se nitko ne vraća, a konfiksacija II stupa dobra mjera da ljudi kradu ili bježe
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’ - Page 6 Empty Re: Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’

Post by Yehudim 30/6/2018, 13:31

abraham wrote:Koliko znam , duplo oporezivanje je strogo zabranjeno unutar EU. Dakle lazna vijest. Oporezivanje stranih mirovina u DNRH je (ukoliko je zazivilo) protiv EU zakona. Jedino je obrezivanje , naravno dobrovoljno dozvoljeno.

  Na žalost nije lažna vijest. Jedan Slavonac  mi priča da su neke sugradjane njegove sačekali  u zračnoj luci i 

 pna frku ih uhvatili da priznaju da rade vani te im morali dati ime firme, misto stanovanja i popuniti neke porezne prijave.

    RH od Irske tražila imena Hrvata zaposlenih u Irskoj a ovi ih odjebali rekavši da neka prvo pitaju Amere i canadu za to pa ako 

 oni to naprave i oni će. To se radi potiho. Čak su na društvenim mrežama otvrali fake profile i kao davali savjete kako je to najbolje prijaviti u rh. I to detaljne upute.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’ - Page 6 Empty Re: Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’

Post by abraham 30/6/2018, 13:38

necu tvrediti da nije istina ali nije legalno. Naime (mislim da se moze izguglati) da je duplo oporezivanje unutar EU zbranjeno. Poljaci, npr (prije ne znam sada, mislim da je sprijeceno) su dobijali netto placu ovdje s time da ce kao platiti porez u Poljskoj. Mislim da je to prije par godina ukinuto te da placas porez u drzavi u kojoj radis. U DNRH mazu oci ljudima sa pricom to je tako u EU i sl. Porez na nekretnine,npr. To uopce nije neki EU zakon niti praksa. Postoje zemlje koje taj porez nemaju i one koje gule. Politickoj kliki u DNRH pase ovaj drugi scenarij te se onda kao pozivaju na Eu i slicne pizdarije.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14077
2014-04-14


Back to top Go down

Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’ - Page 6 Empty Re: Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’

Post by Eroo 30/6/2018, 13:54

U EU se porez plaća samo jednom, u bilo kojoj od članica.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74805
2016-07-22


Back to top Go down

Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’ - Page 6 Empty Re: Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’

Post by veber 30/6/2018, 14:07

abraham wrote:necu tvrediti da nije istina ali nije legalno. Naime (mislim da se moze izguglati) da je duplo oporezivanje unutar EU zbranjeno. Poljaci, npr (prije ne znam sada, mislim da je sprijeceno) su dobijali netto placu ovdje s time da ce kao platiti porez u Poljskoj. Mislim da je to prije par godina ukinuto te da placas porez u drzavi u kojoj radis. U DNRH mazu oci ljudima sa pricom to je tako u EU i sl. Porez na nekretnine,npr. To uopce nije neki EU zakon niti praksa. Postoje zemlje koje taj porez nemaju i one koje gule. Politickoj kliki u DNRH pase ovaj drugi scenarij te se onda kao pozivaju na Eu i slicne pizdarije.
ti si u pravu. porez možeš i jedino plaćaš po odabiru zemlje. da li koja te isplaćuje ili u kojoj živiš.
no u hrvatskoj imaš hrpu paranameta. recimo za vikendicu svaki mjesec plaćam slivne vode, doprinos za vodovod i odvodnju.

vodovod i kanalizaciju nemam, zaštićeni par pa moraš imat cisternu i fekalije odvozit u cisternama. smeće mi uredno naplate, a uopće osim srpnja i kolovoza nema nikog tamo.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’ - Page 6 Empty Re: Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’

Post by Yehudim 30/6/2018, 14:12

abraham wrote:necu tvrediti da nije istina ali nije legalno. Naime (mislim da se moze izguglati) da je duplo oporezivanje unutar EU zbranjeno. Poljaci, npr (prije ne znam sada, mislim da je sprijeceno) su dobijali netto placu ovdje s time da ce kao platiti porez u Poljskoj. Mislim da je to prije par godina ukinuto te da placas porez u drzavi u kojoj radis. U DNRH mazu oci ljudima sa pricom to je tako u EU i sl. Porez na nekretnine,npr. To uopce nije neki EU zakon niti praksa. Postoje zemlje koje taj porez nemaju i one koje gule. Politickoj kliki u DNRH pase ovaj drugi scenarij te se onda kao pozivaju na Eu i slicne pizdarije.


 Tako je.

 Kažem ti, vaćare ove mladje koji su neupućeni.

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’ - Page 6 Empty Re: Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’

Post by Kermit 30/6/2018, 14:16

veber wrote:
abraham wrote:necu tvrediti da nije istina ali nije legalno. Naime (mislim da se moze izguglati) da je duplo oporezivanje unutar EU zbranjeno. Poljaci, npr (prije ne znam sada, mislim da je sprijeceno) su dobijali netto placu ovdje s time da ce kao platiti porez u Poljskoj. Mislim da je to prije par godina ukinuto te da placas porez u drzavi u kojoj radis. U DNRH mazu oci ljudima sa pricom to je tako u EU i sl. Porez na nekretnine,npr. To uopce nije neki EU zakon niti praksa. Postoje zemlje koje taj porez nemaju i one koje gule. Politickoj kliki u DNRH pase ovaj drugi scenarij te se onda kao pozivaju na Eu i slicne pizdarije.
ti si u pravu. porez možeš i jedino plaćaš po odabiru zemlje. da li koja te isplaćuje ili u kojoj živiš.
no u hrvatskoj imaš hrpu paranameta. recimo za vikendicu svaki mjesec plaćam slivne vode, doprinos za vodovod i odvodnju.

vodovod i kanalizaciju nemam, zaštićeni par pa moraš imat cisternu i fekalije odvozit u cisternama. smeće mi uredno naplate, a uopće osim srpnja i kolovoza nema nikog tamo.
Šviarci ako se vrate plaćaju i do 40% poreza od mirovine, švabe ne osim ako su privatnim fondovima uplaćivali a onda im jebu kevu
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’ - Page 6 Empty Re: Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’

Post by Yehudim 30/6/2018, 15:23

Ma nikada neće saznati dali sam radio i gdje.

Mirovinu stranu ću dizati preko stranog računa

A imam dvojno državljanstvo tako da mi pušiti mogu

i porezna i Erina " kraljica"

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’ - Page 6 Empty Re: Grabar-Kitarović: ‘Snažnije povezivanje hrvatske države s Hrvatima izvan Hrvatske jedna je od ključnih zadaća’

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum