ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 13 of 50 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 26 Jun - 0:16

violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:Tu sam te cekala! :-D


Rekoh vec negdje na samom pocetku da su skrtice osobe koje stede i na sebi i na drugima.

jesi, a jo sun ti omoh reko da misliš na sebičnost.

uskraćivanje drugima je sebičnost.
uskraćivanje na sebi je škrtost.


Sebicnost je "stedljivost" na drugima da bi se okoristili, da bi svojoj guzici priustili nesto sto zelimo. Sebicnost - otkidanje od drugih, ne i od sebe.

check

Prikracivanje/"stedljivost" na sebi da bi drugima nesto priustili nije sebicnost, vec ide prema altruizmu.

check

Skrtost je pak prikracivanje i sebi i drugima radi gomilanja para, npr., koje se u osnovi svodi na gomilanje gomilanja radi. Primjeri u emisiji to jasno pokazuju. "Stede" i na sebi i na drugima, bolje reci, otkidaju od sebe i drugih, gomilajucibogatstvo koje ne koriste jer i nadalje zive jednako bijedno. Zato mislim da je, u osnovi, skrtost neki zesci mentalni poremecaj.

škrtost jest prikraćivanje drugih, ali samo konsekventno. jedun put kad čovik stekne neku imovinu, un je more razdiliti okolo, ali i ne moro. tako da je to zakidanje zapravo potpuno moralno.

ali, pazi ovo, svaki put kad škrtac zarodi dinar, un je zapravo minjo svoj rad za papir. ako un svoj papir nikad ponovo ne pretvori u tuji rad, mi zapravo moromo zaključiti da škrtci doju u zajednicu više nego svi ostali ljudi- oni rodu za bezvrijedne papire, dok ostali ljudi trožu više zauzvrat by "cash in" the money.


i još se nisi ostavila tih ocjena da oni živu bijedno i da su mentalno poremećeni jer nemaju isti sustav vridnosti kakov imoš i ti. neki ljudi rodu ko pasi da bi pošli na ljetovanje, neki da imaju puno šolsov i osjećaj sigurnosti. oba dvo razloga su validna.


Ti mene bas i ne citas, je l' da? :-D

Mislim da sam vrlo jasno naznacila razliku izmedju skrtaca, sebicnjaka i stedljivaca, tako da mi ovi tvoji primjeri nista ne dodaju ili oduzimaju toj razlici. Bit ce da ti cesto govore da si skrt pa sad drvis o tome kao vrlini. :-D A moje prvo javljanje na tu temu bilo je u smjeru da te ne smatram skrticom, vec osobom koja stedi u jednom podrucju, da bi svojima priustio nesto sto misli da je vrjednije od, recimo, zimovanja.

Uglavnom, ako zelis reci da ne postoji nesto takvo kao "skrtost", vec da je to naprosto podrugljiva rijec za stedljive osobe ili, mozda, zelis reci da ljudi obicno brkaju sebicnjake za skrtice, onda si u pravu kod potonjeg. Za ovo prvo ne mogu se sloziti.

Da, mislim da je skrtost mentalni poremecaj trigeriran nekom ranom traumom pa to gomilanje gomilanja radi (kojim otkidaju i od drugih ljudi) sluzi kao nekakav (lazan) osjecaj sigurnosti.. No to je i dobra strana u citavoj prici jer je moguce raditi na tome.. Na otklonu od takvog ponasanja. Sebicnost je karakterna osobina. Ono kad netko veli "pizda od covjeka". :-D Skrtost je poremecaj, a to tog zakljucka lako dodjes kad pogledas na sto su sve ljudi spremni ciniti i na koje nacine utjecu na normalne, zdrave medjuljudske odnose i zivotne uvjete ne bi li cim manje potrosili novaca, odnosno, gomilali ga.

ma ni tako, prečito sun sve, više puti,
ali ne vidin di je rozlika izmedju škrtca i štedljivca.

meni stalno govoru da sun škrt, i jo mislin da sun škrt ( u tin stvorima za ke drugi volu iskonzumirati), ali ne mislin da je to vrlina- nego ne mislin da je to mana, a pogotovo ne mentalni poremećaj ili grih.
naprimjer, jo ću leto provesti u japankama od 9 kn, jedin krotkin gaćami i imun nekoliko storih donjih majci. e sad, jo sun estet, i volin se lipo obući, ali cijena toga mi je previsoka (morun pojti kupiti, unda morun potrošiti, unda morun pojti vunka jer je glupo uredan siditi u vrtlu...). i, koji god primjer škrtosti uzmeš, uvika ćeš dojti do jednostavnog tradeoffa; čovik se nečega odrekne, da bi dobi nešto drugo. svaki naš izbor je zapravo odustajanje od svih ostalih mogućih stvari. 
neka odricanja su ljudima prihvatljiva u većini slučajeva, a neka nisu prihvatljiva u većini slučajeva. ove prve nazivamo štedljivima, a druge škrtima. jednostavno ne postoji drukčija demarkacija izmedju štedljivih i škrtih. 
to znoči da će odstupanja od normale biti jedini kriterij je li nešto škrto ili štedljivo, a to dalje znoči- u libertarijanskoj paradigmi- da nemo nišće intrinzično loše u jednom, ako nemo ni u drugom. 

dakle, škrtost postoji, ali je odredjena percepcijon okoline. jo jes škrt, ali samo zoto jer štedin na stvorima na kojima većina ljudi oko mene ne štedi. to je pogrdna riječ iz razloga ča ti ljudi moru oprostiti sve osim ako ne činiš i ne ponošoš se kako i oni.

zbog čega se ljudi odlučuju na štednju u stvorima na ke se većina ne odlučuje štediti je široko i otvoreno spekulacijsko polje. jo ću se veselo složiti da je moguć razlog tomu trauma iz djetinjstva, ali ne i da to stvara lažan osjećaj sigurnosti. to stvara pravi pravcati osjećaj sigurnosti- pod uvjeton da je u trade offu sigurnos jedun od ciljeva odredjenog ponašanja, naravski. 

ne razumin zoč bi sebičnost bila osibina a škrtost poremećaj. vjerojatno zbog toga ča su ljudi većinom sebični, a retko škrti. i unda prvi spadaju pod normalu, a drugi pod devijaciju. kriterij kvalitetnih medjuljudskih odnosa ne more biti dobar kriterij. jedini kriterij za poremećaje moro biti ono ča čoviku smeto da bi ostvari neki svoj cilj i , naravski, kršenje nap-a. to znoči da osoba koja je svjesna da će svojin ponašanjen odbiti druge ljude od sebe ali svoje ponašanje ipak vrednuje više od dobrih odnosa s njima, ne more biti okarakterizirona ko poremećena.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 26 Jun - 0:26

night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:skrtac nikada nece razumjeti da je sve prolazno dok bi stedljivznao da je najvrijednije sto ima-ljudi. ulaze,ako vec stedi, u ljude,djecu....bio to godisnji, novi komp, studij sebi, njima....



....

zoč misliš da škrtci nisu svjesni prolaznosti,

škrtci su svjesniji prolaznosti od rastrošnih ljudi.

ako citav zivot provedu gomilajuci radi gomilanja, to im je cilj, jel, kad onda uzivaju u istom? nikada....da je vijek trajanja moguce odrediti ,mozda bi bulo drugacijr....
ili jednostavno....skrtice gustaju u gomilanju....uzivaju svake minite i sekunde u istom kao sto netko uziva u ronjenju ili seksu, kolacima, knjigama....ne trose ni stede za to vec je materijalno bogatstvo samo po sebi njiho smisao zivota....valjda,


a-ha, sad su tu i rastrosni....
ako stalno gomilaju, kad škrtci uživaju u gomilanju?
pa soma si odgovorila- dok gomilaju, svake sekunde dok gomilaju.

ali, zoč misliš da nisu svjesni prolaznosti? 

kako misliš a -ha, pa rastrošni su na drugin kraju spektra, opreka škrtima.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 26 Jun - 0:50

kic wrote:
metilda wrote:
kic wrote:
ugasi ekran, odi jest, gnječ nije na forumu, metilda nije dobra osoba..  a kolegi slobodno reci što ga ide.

uvijek je važno tko što kaže.. ti naprimjer nemaš svoje mišljenje o meni nego ti je nametnuto. ali da mi to kaže aben koji kritički razmišlja o svemu i svakomu onda bih se zamislila nad sobom i nastojala promijeniti ono što je on zapazio kao loše na meni

aben iskoristi ovu wildcard :^^
jo nojčešće ne razumin o čemu drugi razgovoraju, ko da se djelovi otih razgovorov odvijaju na drugin podforumima, a metildini upisi ko da se stalno referiraju na nešto napisano drugdi, 

i zoto ću dati samo jednu ocjenu, nastalu u odnosu na mene;

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hostile_attribution_bias


u iston tonu, jedno pet puti sun prečito phoebebuffay's rant, i ne morin svatiti kako svi razumite o čemu se rodi a samo jo ne.
phoebebuffay je neka mloda ravnjača, politički korektna prema svemu osim prema desnom spektru- a to se kraće reče ljevičarka- koja s gnječom dili mržnju prema hrvatinama, sa saudade ljubav prema pederičinama, s nightsky sklonost lakim temama, a s metildom apsolutno nišće;

i unda se siti nečega ča je gnjič grubo reko metildi prije šest miseci, i svi se ponašaju ko da je sve jasno.

dakle, čigova je phoebybuffay? i ki je to tvoj kolega koga spominje, hornblower?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Tue 26 Jun - 9:57

aben wrote:
jo nojčešće ne razumin o čemu drugi razgovoraju, ko da se djelovi otih razgovorov odvijaju na drugin podforumima, a metildini upisi ko da se stalno referiraju na nešto napisano drugdi, 

i zoto ću dati samo jednu ocjenu, nastalu u odnosu na mene;

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hostile_attribution_bias



pročitala sam samo uvod i da.. imaš pravo, ali to je zato jer te još uvijek percipiram kao jungfua.. ne mogu se oslobodti te predodžbe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 26 Jun - 11:11

metilda wrote:
aben wrote:
jo nojčešće ne razumin o čemu drugi razgovoraju, ko da se djelovi otih razgovorov odvijaju na drugin podforumima, a metildini upisi ko da se stalno referiraju na nešto napisano drugdi, 

i zoto ću dati samo jednu ocjenu, nastalu u odnosu na mene;

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hostile_attribution_bias



pročitala sam samo uvod i da.. imaš pravo, ali to je zato jer te još uvijek percipiram kao jungfua.. ne mogu se oslobodti te predodžbe
dvo očenaša, dvi zdravomarije i dobro je

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Tue 26 Jun - 12:19

night sky wrote:
violator wrote:
night sky wrote:da
violator wrote:
night sky wrote:
veoma slicno iskustvo....vrijeme bezbriznosti, sigurnosti na neki nacin, zato i napisah znacenje koje nose....u odredenom se trenutku pojavila potreba prizvati u sjecanje,imati mir i okruziti se onim sto mozda nedosyaje....

tako su se i meni izgubile....kad kreces u osvajanje svijeta, pun snage, te neke,mozda se cine i nebitne dijelove odrastanja stavis postrani,ali one se uvijek vrate, bas kaf je to potrebno....


:-)


Otkad mi je nona umrla, a njena omiljena biljcica otisla par dana prije nje, osjetila sam jednu snaznu, organsku, empatsku povezanost s biljnim carstvom. Zapocelo je to i ranije, ali sada je to daleko jace. Zeleni zivot koji buja, kristali koji takodjer vibriraju s njima.. i nama. Sve je postalo zivo. Nista vise nije nacrtano, nista vise nije obicna pozadina dogadjaja..
sve je to povezano....a beton ,skucenost, nas udaljava od prirode....da, kad se covjek veze uz neko zivo bice,nastane neka spona, osjecaju jedan drugog, hrane, paze, njeguju medusobno ali svak na svoj nacin........ :)


:-)

Nabavi si hortenzije.



;)....

Samo cu spomenuti dva savjeta koja sam jucer dobila nakon sto jednoj osobi rekoh da su mi istu jabuku ponovno napale biljne usi.

1) napraviti sapunicu i time je spricati
2) jednom tjedno napraviti mjesavinu od vode i mlijeka (cca 30 posto mlijeka) i time spricati biljcice. Jaca im imunitet. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Tue 26 Jun - 12:22

aben wrote:
violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:
aben wrote:

jesi, a jo sun ti omoh reko da misliš na sebičnost.

uskraćivanje drugima je sebičnost.
uskraćivanje na sebi je škrtost.


Sebicnost je "stedljivost" na drugima da bi se okoristili, da bi svojoj guzici priustili nesto sto zelimo. Sebicnost - otkidanje od drugih, ne i od sebe.

check

Prikracivanje/"stedljivost" na sebi da bi drugima nesto priustili nije sebicnost, vec ide prema altruizmu.

check

Skrtost je pak prikracivanje i sebi i drugima radi gomilanja para, npr., koje se u osnovi svodi na gomilanje gomilanja radi. Primjeri u emisiji to jasno pokazuju. "Stede" i na sebi i na drugima, bolje reci, otkidaju od sebe i drugih, gomilajucibogatstvo koje ne koriste jer i nadalje zive jednako bijedno. Zato mislim da je, u osnovi, skrtost neki zesci mentalni poremecaj.

škrtost jest prikraćivanje drugih, ali samo konsekventno. jedun put kad čovik stekne neku imovinu, un je more razdiliti okolo, ali i ne moro. tako da je to zakidanje zapravo potpuno moralno.

ali, pazi ovo, svaki put kad škrtac zarodi dinar, un je zapravo minjo svoj rad za papir. ako un svoj papir nikad ponovo ne pretvori u tuji rad, mi zapravo moromo zaključiti da škrtci doju u zajednicu više nego svi ostali ljudi- oni rodu za bezvrijedne papire, dok ostali ljudi trožu više zauzvrat by "cash in" the money.


i još se nisi ostavila tih ocjena da oni živu bijedno i da su mentalno poremećeni jer nemaju isti sustav vridnosti kakov imoš i ti. neki ljudi rodu ko pasi da bi pošli na ljetovanje, neki da imaju puno šolsov i osjećaj sigurnosti. oba dvo razloga su validna.


Ti mene bas i ne citas, je l' da? :-D

Mislim da sam vrlo jasno naznacila razliku izmedju skrtaca, sebicnjaka i stedljivaca, tako da mi ovi tvoji primjeri nista ne dodaju ili oduzimaju toj razlici. Bit ce da ti cesto govore da si skrt pa sad drvis o tome kao vrlini. :-D A moje prvo javljanje na tu temu bilo je u smjeru da te ne smatram skrticom, vec osobom koja stedi u jednom podrucju, da bi svojima priustio nesto sto misli da je vrjednije od, recimo, zimovanja.

Uglavnom, ako zelis reci da ne postoji nesto takvo kao "skrtost", vec da je to naprosto podrugljiva rijec za stedljive osobe ili, mozda, zelis reci da ljudi obicno brkaju sebicnjake za skrtice, onda si u pravu kod potonjeg. Za ovo prvo ne mogu se sloziti.

Da, mislim da je skrtost mentalni poremecaj trigeriran nekom ranom traumom pa to gomilanje gomilanja radi (kojim otkidaju i od drugih ljudi) sluzi kao nekakav (lazan) osjecaj sigurnosti.. No to je i dobra strana u citavoj prici jer je moguce raditi na tome.. Na otklonu od takvog ponasanja. Sebicnost je karakterna osobina. Ono kad netko veli "pizda od covjeka". :-D Skrtost je poremecaj, a to tog zakljucka lako dodjes kad pogledas na sto su sve ljudi spremni ciniti i na koje nacine utjecu na normalne, zdrave medjuljudske odnose i zivotne uvjete ne bi li cim manje potrosili novaca, odnosno, gomilali ga.

ma ni tako, prečito sun sve, više puti,
ali ne vidin di je rozlika izmedju škrtca i štedljivca.

meni stalno govoru da sun škrt, i jo mislin da sun škrt ( u tin stvorima za ke drugi volu iskonzumirati), ali ne mislin da je to vrlina- nego ne mislin da je to mana, a pogotovo ne mentalni poremećaj ili grih.
naprimjer, jo ću leto provesti u japankama od 9 kn, jedin krotkin gaćami i imun nekoliko storih donjih majci. e sad, jo sun estet, i volin se lipo obući, ali cijena toga mi je previsoka (morun pojti kupiti, unda morun potrošiti, unda morun pojti vunka jer je glupo uredan siditi u vrtlu...). i, koji god primjer škrtosti uzmeš, uvika ćeš dojti do jednostavnog tradeoffa; čovik se nečega odrekne, da bi dobi nešto drugo. svaki naš izbor je zapravo odustajanje od svih ostalih mogućih stvari. 
neka odricanja su ljudima prihvatljiva u većini slučajeva, a neka nisu prihvatljiva u većini slučajeva. ove prve nazivamo štedljivima, a druge škrtima. jednostavno ne postoji drukčija demarkacija izmedju štedljivih i škrtih. 
to znoči da će odstupanja od normale biti jedini kriterij je li nešto škrto ili štedljivo, a to dalje znoči- u libertarijanskoj paradigmi- da nemo nišće intrinzično loše u jednom, ako nemo ni u drugom. 

dakle, škrtost postoji, ali je odredjena percepcijon okoline. jo jes škrt, ali samo zoto jer štedin na stvorima na kojima većina ljudi oko mene ne štedi. to je pogrdna riječ iz razloga ča ti ljudi moru oprostiti sve osim ako ne činiš i ne ponošoš se kako i oni.

zbog čega se ljudi odlučuju na štednju u stvorima na ke se većina ne odlučuje štediti je široko i otvoreno spekulacijsko polje. jo ću se veselo složiti da je moguć razlog tomu trauma iz djetinjstva, ali ne i da to stvara lažan osjećaj sigurnosti. to stvara pravi pravcati osjećaj sigurnosti- pod uvjeton da je u trade offu sigurnos jedun od ciljeva odredjenog ponašanja, naravski. 

ne razumin zoč bi sebičnost bila osibina a škrtost poremećaj. vjerojatno zbog toga ča su ljudi većinom sebični, a retko škrti. i unda prvi spadaju pod normalu, a drugi pod devijaciju. kriterij kvalitetnih medjuljudskih odnosa ne more biti dobar kriterij. jedini kriterij za poremećaje moro biti ono ča čoviku smeto da bi ostvari neki svoj cilj i , naravski, kršenje nap-a. to znoči da osoba koja je svjesna da će svojin ponašanjen odbiti druge ljude od sebe ali svoje ponašanje ipak vrednuje više od dobrih odnosa s njima, ne more biti okarakterizirona ko poremećena.


Ne.





I s obzirom da smo na dva razlicita kolosijeka i da si, nadam se, od pocetka ovog razgovora barem jedanput promijenio gace, stajem ovdje jer postaje zamorno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 26 Jun - 14:29

aben wrote:
kic wrote:
metilda wrote:
kic wrote:
ugasi ekran, odi jest, gnječ nije na forumu, metilda nije dobra osoba..  a kolegi slobodno reci što ga ide.

uvijek je važno tko što kaže.. ti naprimjer nemaš svoje mišljenje o meni nego ti je nametnuto. ali da mi to kaže aben koji kritički razmišlja o svemu i svakomu onda bih se zamislila nad sobom i nastojala promijeniti ono što je on zapazio kao loše na meni

aben iskoristi ovu wildcard :^^
jo nojčešće ne razumin o čemu drugi razgovoraju, ko da se djelovi otih razgovorov odvijaju na drugin podforumima, a metildini upisi ko da se stalno referiraju na nešto napisano drugdi, 

i zoto ću dati samo jednu ocjenu, nastalu u odnosu na mene;

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hostile_attribution_bias


u iston tonu, jedno pet puti sun prečito phoebebuffay's rant, i ne morin svatiti kako svi razumite o čemu se rodi a samo jo ne.
phoebebuffay je neka mloda ravnjača, politički korektna prema svemu osim prema desnom spektru- a to se kraće reče ljevičarka- koja s gnječom dili mržnju prema hrvatinama, sa saudade ljubav prema pederičinama, s nightsky sklonost lakim temama, a s metildom apsolutno nišće;

i unda se siti nečega ča je gnjič grubo reko metildi prije šest miseci, i svi se ponašaju ko da je sve jasno.

dakle, čigova je phoebybuffay? i ki je to tvoj kolega koga spominje, hornblower?

iskreno ne volim se i druge objašnjavati, ja kao bosanac čim moram vic elaborirat gubim automatski volju za disanjem i životom sveskupa..

više ko se ljuti', uvalim mu kruti' :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 26 Jun - 14:33

ni to toliko bilo upućeno tebi, koliko galeriji.
jo volin kad imo problijema na forumu, al ne volin kad imo a da nis u tomu:)

jel i hr bosanci imaju tvrde glove?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 26 Jun - 14:47


igraj stolnog tenisa, nađi si entertainment e

znaš onaj vic kad ne mogu otvoriti garažna vrata ili kako ono, i zaleti se bosanac i glavom ih udari i prorade pa kaže: nix mišići, samo glava..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 26 Jun - 14:53

kic wrote:
igraj stolnog tenisa, nađi si entertainment e

znaš onaj vic kad ne mogu otvoriti garažna vrata ili kako ono, i zaleti se bosanac i glavom ih udari i prorade pa kaže: nix mišići, samo glava..
u trajektu san, nema zabave

ne razumin, jel želi reći da je glavom rješio problem?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 26 Jun - 14:56


takoje.

možeš brojati koliko ljudi nije platilo kartu.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 26 Jun - 14:58

dobro je, 
nisi presto dihati:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 26 Jun - 15:01


šta da velim :D

ps. na poklopce mobitela početi pisati: ako moraš ta uzmi mob, ali ostavi mi sim lopove :(
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 26 Jun - 15:04

a ča će ti sim?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 26 Jun - 15:06


šta će mi ljudi, imaš pravo:^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 26 Jun - 15:10

kic wrote:
šta će mi ljudi, imaš pravo:^^
a, misliš na telefonski broji...
meni su se smijali kad mi se razbi mobitel, da kako nis kontakte i postavke exportiro na cloud..a jo se mislin: gay...
ali općenito, 
ljudi ti tribaju samo za na korte,
ili kad nešto veliko tribo dignuti na nešto visoko

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 26 Jun - 15:12


ahah :^^ bar na mail prebaci..

čovjeku je dovoljna prizemnica ako je mizantrop dakle..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 26 Jun - 15:27

kic wrote:
ahah :^^ bar na mail prebaci..

čovjeku je dovoljna prizemnica ako je mizantrop dakle..
ma ne zun jo ni to:)

preporučujen prizemnice i za filantrope, jebeš skaline

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Tue 26 Jun - 16:10

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
jo nojčešće ne razumin o čemu drugi razgovoraju, ko da se djelovi otih razgovorov odvijaju na drugin podforumima, a metildini upisi ko da se stalno referiraju na nešto napisano drugdi, 

i zoto ću dati samo jednu ocjenu, nastalu u odnosu na mene;

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hostile_attribution_bias



pročitala sam samo uvod i da.. imaš pravo, ali to je zato jer te još uvijek percipiram kao jungfua.. ne mogu se oslobodti te predodžbe
dvo očenaša, dvi zdravomarije i dobro je

pokora bi bila da si mi zadao pročitati tvoju i violetinu prepisku...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 26 Jun - 18:43

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
jo nojčešće ne razumin o čemu drugi razgovoraju, ko da se djelovi otih razgovorov odvijaju na drugin podforumima, a metildini upisi ko da se stalno referiraju na nešto napisano drugdi, 

i zoto ću dati samo jednu ocjenu, nastalu u odnosu na mene;

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hostile_attribution_bias



pročitala sam samo uvod i da.. imaš pravo, ali to je zato jer te još uvijek percipiram kao jungfua.. ne mogu se oslobodti te predodžbe
dvo očenaša, dvi zdravomarije i dobro je

pokora bi bila da si mi zadao pročitati tvoju i violetinu prepisku...

kako znoš?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 50 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum