ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Mon 28 May - 19:37


plot twist: cura mu je t-macu u rodu

kic
Admin

Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 28 May - 19:41

kic wrote:
plot twist: cura mu je t-macu u rodu

ali poanta je u kapitalizmu,
malo ne će isti vunka, i sve ok:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 28 May - 19:45

kic wrote:
to me malo podsjeća na Itzhak Bentova.. koji je govorio da na psihijatrijama završavaju često oni koji imaju širu svijest od drugih..

https://at37.wordpress.com/2013/03/29/137-itzhak-bentov-mystical-friend-of-mine/

Zastala sam kod spomena broja 137.
U srednjoskolskim danima upoznala sam se s pojmom sinkroniciteta koji me, zatim, doveo do Junga i Paulija. Bila mi je neobicna p.-ova opsesija brojem 137, ali na to ubrzo zaboravih. Par godina nakon toga upala sam na zeljeni studij. Tih je nekoliko dana prijemnih ispita bilo prozeto s toliko mnogo sinkroniciteta da sam pomislila kako gubim razum ili da, zapravo, sanjam. No, rezultati na oglasnoj ploči bili su izvjeseni 13. 7. ! Osim radosti, nisam mogla ne razmišljati o nekom dubljem značaju tog datuma. A onda sam potrazila dodatne info i naisla na nesto zbog čega sam postala ozbiljno zainteresirana za prirodu vremena i pogrešnu predodžbu o njegovoj linearnosti.

---

One of the questions they explore is why the prime number 137 repeatedly crops up in quantum physics, in connection with the strength of the electromagnetic force (the number emerges in a combination of the speed of light, the charge of the electron and Planck's constant). Many physicists, including Pauli, strove to explain this number, and it is no surprise that Jung - always drawn to mysticism - became intrigued by the problem. In the context of the entire book, this is a minor theme so it is a little surprising that it gives the book its title.

Pauli's second wife did her best to prevent the publication of his correspondence with Jung, fearful that they would damage her husband's scientific reputation. After reading Miller's rewarding book, one can only be relieved that her wish was denied. For one thing, the letters demonstrate how seriously Pauli took questions on which his own expertise had little purchase, as well as his affection for Jung. It is no surprise to learn that, when Pauli was dying in a Zurich hospital, Jung was the last person he asked to see. One can only wonder what Jung thought when he heard the number of Pauli's room: 137
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Mon 28 May - 20:13

aben wrote:
kic wrote:
plot twist: cura mu je t-macu u rodu

ali poanta je u kapitalizmu,
malo ne će isti vunka, i sve ok:)

blesavci..

sta je s Paulom? gledas tekmu?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Mon 28 May - 20:23

violator wrote:
kic wrote:
to me malo podsjeća na Itzhak Bentova.. koji je govorio da na psihijatrijama završavaju često oni koji imaju širu svijest od drugih..

https://at37.wordpress.com/2013/03/29/137-itzhak-bentov-mystical-friend-of-mine/

Zastala sam kod spomena broja 137.
U srednjoskolskim danima upoznala sam se s pojmom sinkroniciteta koji me, zatim, doveo do Junga i Paulija. Bila mi je neobicna p.-ova opsesija brojem 137, ali na to ubrzo zaboravih. Par godina nakon toga upala sam na zeljeni studij. Tih je nekoliko dana prijemnih ispita bilo prozeto s toliko mnogo sinkroniciteta da sam pomislila kako gubim razum ili da, zapravo, sanjam. No, rezultati na oglasnoj ploči bili su izvjeseni 13. 7. ! Osim radosti, nisam mogla ne razmišljati o nekom dubljem značaju tog datuma. A onda sam potrazila dodatne info i naisla na nesto zbog čega sam postala ozbiljno zainteresirana za prirodu vremena i pogrešnu predodžbu o njegovoj linearnosti.

---

One of the questions they explore is why the prime number 137 repeatedly crops up in quantum physics, in connection with the strength of the electromagnetic force (the number emerges in a combination of the speed of light, the charge of the electron and Planck's constant). Many physicists, including Pauli, strove to explain this number, and it is no surprise that Jung - always drawn to mysticism - became intrigued by the problem. In the context of the entire book, this is a minor theme so it is a little surprising that it gives the book its title.

Pauli's second wife did her best to prevent the publication of his correspondence with Jung, fearful that they would damage her husband's scientific reputation. After reading Miller's rewarding book, one can only be relieved that her wish was denied. For one thing, the letters demonstrate how seriously Pauli took questions on which his own expertise had little purchase, as well as his affection for Jung. It is no surprise to learn that, when Pauli was dying in a Zurich hospital, Jung was the last person he asked to see. One can only wonder what Jung thought when he heard the number of Pauli's room: 137

zivot pise price..

nisam znao za ovo, meni prvo na pamet pada zbroj tih brojeva, dvije jedinice dobijemo sto je novi pocetak, fraktal, jer je 10 smatran kulminacijom nekog ciklusa a 11 je novi ciklus vec, u tarotu naravno..

ali to mozda nije uopce bitno, inace XI je la force, zena koja otvara lavu grlo.. i na toj karti imas sesir s karte br. I, imas transformiranu empress s karte br. III, a za VII sam zaboravio sta je..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 28 May - 20:33

Jos de bavis tarotom kic?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Mon 28 May - 20:39


7 je chariot, na kojem su dva konja, sto je animalisticki pandan lavu s 11.. meni je uvijek najzanimljviji detalj na toj karti bila zelena kap u sredini, jer se u nekim starim mitologijama smatralo da covjek kad umre ne nestane u potpunosti, da uvijek ostane neki fizicki trag, a kap je simbol tog vjerovanja + zelena je boja vjecnosti..

@fibi, volim proucavati crteze i simbole
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria Mon 28 May - 21:20

Ja sam se na Meladi rodila.) Mate... hoćeš i za mene gledati na google earth?? :five: :)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 28 May - 22:25

Maria wrote:Ja sam se na Meladi rodila.) Mate... hoćeš i za mene gledati na google earth?? :five: :)
na meladi?

melada imo 6 slova ukupno, ali slovo a se ponavlja 2 puta.

6x2 je 12, iz toga slijedi da je 12-3=9, a svi znomo ča to znoči, jel da

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 28 May - 22:43

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
plot twist: cura mu je t-macu u rodu

ali poanta je u kapitalizmu,
malo ne će isti vunka, i sve ok:)

blesavci..

sta je s Paulom? gledas tekmu?

earlier ove godine sun istego hamstring, preskoči sun jedun termin, i još celi misec igro s čudnin osjećajen u nogi, ko da moreš i ne moreš, skroz čudan osjećaj. zoto mislin da će igrati.

a tek sun došo doma, saželi su me danas, ne zun oću li moći...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 29 May - 0:46

https://twitter.com/user/status/1001229452045676545

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 29 May - 7:06


jbg
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Tue 29 May - 9:11

Maria wrote:Ja sam se na Meladi rodila.) Mate... hoćeš i za mene gledati na google earth?? :five: :)
Ooo Mare, slatka Mare :) Pa gdje se skrivaš?
Oćem, ali ako ćeš mi mahnuti :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Tue 29 May - 9:16

aben wrote:
Maria wrote:Ja sam se na Meladi rodila.) Mate... hoćeš i za mene gledati na google earth?? :five: :)
na meladi?

melada imo 6 slova ukupno, ali slovo a se ponavlja 2 puta.

6x2 je 12, iz toga slijedi da je 12-3=9, a svi znomo ča to znoči, jel da
Složila bih se samo u ponavljanju slova a, ali tada slijedi 6+2=8, a znamo poštapalicu vezanu uz broj 8, jel da :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Tue 29 May - 9:20

aben wrote:
a tek sun došo doma, saželi su me danas, ne zun oću li moći...
A dobro,
Nije strašno ako ne možeš. Ionako to nije nešto neubičajno vezano uz tebe :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Tue 29 May - 9:22

PhoebeBuffay wrote:Jos de bavis tarotom kic?
Ja se užasavam tarota.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 29 May - 9:30


why?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Tue 29 May - 9:42

kic wrote:
why?
Ne vjerujem da ima dobru energiju u sebi. Isto tako ne volim stare, tuđe, od nepoznatih osoba predmete.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 29 May - 10:00


opravdana je bojazan od drugih osoba primati nešto, a dodir je vjerojatno i gori..

u karte često vole trpati negativne boje i prikaze, što ni ja ne volim, zato mi je marsejski lijep, jer je naizgled običan set karti ali, ali nije..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Tue 29 May - 10:07

S kartama jedino volim zaigrati belu :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 29 May - 10:11


karte su izgubljena igra kao i negdašnji salonski život..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 18 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum