ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Benzin 10,50

Go down

Benzin 10,50 Empty Benzin 10,50

Post by RayMabus 21/5/2018, 10:55

[size=50]"DRŽAVA ima sve instrumente da intervenira i mislim da bi trebala intervenirati u ovakvim momentima jer proračun je rađen temeljem nekih procjena. Procjene priljeva u proračun su rađene na osnovi jeftinije nafte, prema tome bio je jeftiniji PDV, bilo je manje trošarina. Sigurno da u tom segmentu postoji prostora. Ključ se nalazi u Ministarstvu financija", kazao je Davor Štern gostujući na HRT-u vezano uz veliki rast cijene nafte. 
Cijene benzina u Hrvatskoj trenutno se kreću od 10.13 do 10.33 kuna za Eurosuper 95 te oko 10.80 kn za Europsuper 100, dok je cijena dizela od 9.46 do 9.99 kuna po litri.
Štern je kazao da je činjenica da cijena nafte u svijetu raste više od očekivanog zbog svega što se događa u zadnje vrijeme. "S obzirom na to da se ništa ne rješava, ne postoje naznake poboljšanja u političkoj klimi i ukoliko se ništa dramatično ne dogodi, cijene će ostati na nivoima na kojima su sada, ali ako se stvari pogoršaju, možemo očekivati da će cijene sirove nafte porasti", rekao je Štern.
No, čini se kako država nema namjeru zasad intervenirati.
"U ovom trenutku kretanje nafte na međunarodnim tržištima nisu značajnije odstupili od onoga što smo projicirali. Kao rezultat toga cijene u maloprodaji su porasle, ali nisu izašle iz okvira koji smo si postavili. Imali smo nekoliko psiholoških granica, ranije je bila 7 kuna, pa je sad došla i do 10. Mi imamo mehanizme, ako do toga dođe, ako procijenimo da je potrebno, država uvijek može na taj način uskočiti. Ne bih to ništa najavljivao, o trošarinama ćemo također u sklopu novog paketa poreznih izmjena gledati. Početak je sezone, dolazi velik broj stranaca, tako da nemojmo ni taj element zanemariti po pitanju cijena trošarina", rekao je Marić, prenosi N1.
Cijena nafte raste već šesti tjedan zaredom
Na londonskom je tržištu cijena nafte porasla i prošloga tjedna, šestoga zaredom, pa je dosegnula nove najviše razine u tri i pol godine, što je posljedica oštrog pada proizvodnje u Venezueli, jačanja globalne potražnje i najave ponovnog uvođenja sankcija Iranu od strane SAD-a.
Na londonskom je tržištu cijena barela prošloga tjedna porasla 2,5 posto, na 79,05 dolara, a u jednom se trenutku, prvi put od studenoga 2014. godine, probila i iznad 80 dolara.
 
Na američkom je tržištu, pak, barel poskupio 0,8 posto, na 71,30 dolara.
 
Cijene nafte rastu već tjednima, među ostalim zbog odluke SAD-a o povlačenju iz međunarodnog sporazuma o iranskom nuklearnom programu i ponovnom uvođenju sankcija Iranu, koji proizvodi oko četiri posto svjetske nafte.
 
To bi moglo dovesti do smanjenja opskrbe naftom s Bliskog istoka u trenutku kada je ponuda na tržištu gotovo izjednačena s potražnjom, a Saudijska Arabija i Rusija ograničavaju proizvodnju kako bi poduprle cijene.
 
Od siječnja 2017., naime, OPEC i skupina neovisnih proizvođača na čelu s Rusijom smanjili su proizvodnju za 1,8 milijuna barela dnevno kako bi sveli zalihe na petogodišnji prosjek i time poduprli cijene.
 
"Geopolitička galama i strah od eskalacije neće tako skoro jenjati. U fokusu je zabrinutost za opskrbu nakon što su Sjedinjene Države napustile sporazum s Iranom", kaže Norbert Ruecker iz švicarske banke Julius Baer.
 
Analitičari Barclaysa očekuju da će prosječna cijena barela u Londonu ove godine iznositi 70 dolara, a iduće 65 dolara
 
Procjenjuje se da bi američke sankcije Iranu mogle smanjiti ponudu za više od milijun barela dnevno.
 
Cijene nafte podržava i duboka gospodarska kriza u Venezueli, izazvana prije nekoliko godina padom cijena nafte, glavnog izvoznog proizvoda zemlje, kao i višegodišnjim lošim upravljanjem, korupcijom i prevelikom javnom potrošnjom.
 
Venezuelanska vlada ne objavljuje gotovo nikakve podatke, no neovisne procjene pokazuju da je gospodarstvo prošle godine palo 14 posto, a posljednjih mjeseci oštro pada i proizvodnja nafte.



 
Analitičari Barclays banke procjenjuju da je proizvodnja u Venezueli vjerojatno smanjena ispod milijun barela dnevno. Ta članica OPEC-a u travnju je proizvodila oko 1,5 milijuna barela dnevno.
 
Zbog svega toga, analitičari Barclaysa sada očekuju da će prosječna cijena barela u Londonu ove godine iznositi 70 dolara, a iduće 65 dolara. To je sedam, odnosno pet dolara više nego što su procjenjivali do sada.
 
"Izmjenu prognoze u odnosu na prošli mjesec zahtijevaju nagli pad proizvodnje u Venezueli, odluka američkog predsjednika Donalda Trumpa da ponovo uvede sankcije Iranu, novi poremećaji u opskrbi iz Nigerije...", tumače u banci.
 
Svjetske zalihe sirove nafte i derivata naglo su se smanjile proteklih mjeseci zbog snažne potražnje i ograničene opskrbe iz vodećih svjetskih proizvođača.
 
Trend bi se trebao nastaviti, s obzirom na ljetnu sezonu vožnje, i neutralizirati povećanje američke proizvodnje, smatraju analitičari u Bernsteinu.
 
"Iako se s obzirom na naglo povećanje američke proizvodnje i broja bušotinskih postrojenja u SAD-u postavlja pitanje koliko će još dugo zalihe padati u ovoj godini, držimo da će se one i dalje smanjivati budući da ulazimo u sezonu ljetnih putovanja u 2018. godini", kazali su.
 
Zbog toga ni rekordna proizvodnja nafte u SAD-u, koja je nedavno dosegnula 10,7 milijuna barela dnevno, blizu proizvodnje vodećeg svjetskog proizvođača Rusije, ne može zaustaviti rast cijena nafte.
 
A nakon šest tjedana neprestanog rasta, prošloga je tjedna broj naftnih postrojenja, prema podacima tvrtke Baker Hughes, u SAD-u ostao nepromijenjen, na njih 844.
 
To je najviše aktivnih postrojenja od ožujka 2015. godine, a kako je u istom lanjskom razdoblju bilo aktivno samo oko 640 bušotinskih postrojenja, taj podatak pokazuje da američkim proizvođačima odgovaraju ove razine cijena, pa se odlučuju na pojačanu proizvodnju.
 [/size]
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by T. 21/5/2018, 10:59

još uvijek je jeftiniji od jane...
0,5 l jane 5-6 kn...
a do litre benzina je dug put...

_________________
Benzin 10,50 Unname11
T.
T.

Posts : 17117
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by prckov 21/5/2018, 11:12

kod mene oko 6-7 kn

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by Guest 21/5/2018, 11:47

Nisam opterecen balkanskim problemima... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by Guest 21/12/2018, 19:15

bencin,jopet pala cijena 137.90 na mojoj bencinskoj E 10 gorivo.. greenstars
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by Yehudim 21/12/2018, 19:32

pismejker wrote:Nisam opterecen balkanskim problemima... :cleanteeth
lol! 
 
   :^0

:aw

Niti ja ali mi isto nekako žao blaga  sitnozubog

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by Guest 21/12/2018, 19:37

Yehudim wrote:
pismejker wrote:Nisam opterecen balkanskim problemima... :cleanteeth
lol! 
 
   :^0

:aw

Niti ja ali mi isto nekako žao blaga  sitnozubog


bas nes studiram ova E goriva sa etilnim alkoholom...vrlo zanimljivo.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by Yehudim 21/12/2018, 19:52

Mene cijena goriva baš i ne zanima..

 Ja uvik ulijem za 30 Eura

..................I uvik dobro

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by Guest 21/12/2018, 20:01

Onako pratim jos toga uz pad i rast cijene goriva...
Nego imam novu pilu pa studiram njeno gorivo.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by Yehudim 21/12/2018, 20:06

pismejker wrote:Onako pratim jos toga uz pad i rast cijene goriva...
Nego imam novu pilu pa studiram njeno gorivo.. :cleanteeth

  Vozim  najlošiji, najšporkiji, najstariji auto u ovome gradu............

sad sam g stavio u prodaju ....................ali nitko neće kupi

 Moraću ga dati za 100 E na otpad  je planiram uzeti novi auto

 Moram  viditi kako će biti sa ossiguanjm i ostala  srnja

 Šta noviji to bolje ali , isto tako, šta manje KS, to bolje..........vidiću.

 Možda Toyota

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by Guest 21/12/2018, 20:11

EU se dogovorio o smanjenju ispuštanja CO2 iz automobila


http://hr.n1info.com/Svijet/a356462/EU-se-dogovorio-o-smanjenju-ispustanja-CO2-iz-automobila.html

Pregovarači su se dogovorili da će se do 2030. smanjiti ispuštanje CO2 za 37,5 posto u odnosu na 2021. Europsko izvršno tijelo je predložilo 30 posto, a Europarlament 40 posto.


povećanje cijene za 10% smanjuje emisije za 6%

znači da bi cijena realno trebala ići na cca 2 EUR da bi se postigli ciljevi do 2030.

a do 2050. na oko 4 EUR za litru ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by Brain32 21/12/2018, 20:57

Osoba wrote:

EU se dogovorio o smanjenju ispuštanja CO2 iz automobila




http://hr.n1info.com/Svijet/a356462/EU-se-dogovorio-o-smanjenju-ispustanja-CO2-iz-automobila.html

Pregovarači su se dogovorili da će se do 2030. smanjiti ispuštanje CO2 za 37,5 posto u odnosu na 2021. Europsko izvršno tijelo je predložilo 30 posto, a Europarlament 40 posto.


povećanje cijene za 10% smanjuje emisije za 6%

znači da bi cijena realno trebala ići na cca 2 EUR da bi se postigli ciljevi do 2030.

a do 2050. na oko 4 EUR za litru ;)

Benzin 10,50 High-visibility-yellow-tr-industrial-safety-vests-tr88004-64_1000
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by dijagram 21/12/2018, 21:16

Osoba wrote:

EU se dogovorio o smanjenju ispuštanja CO2 iz automobila




http://hr.n1info.com/Svijet/a356462/EU-se-dogovorio-o-smanjenju-ispustanja-CO2-iz-automobila.html

Pregovarači su se dogovorili da će se do 2030. smanjiti ispuštanje CO2 za 37,5 posto u odnosu na 2021. Europsko izvršno tijelo je predložilo 30 posto, a Europarlament 40 posto.


povećanje cijene za 10% smanjuje emisije za 6%

znači da bi cijena realno trebala ići na cca 2 EUR da bi se postigli ciljevi do 2030.

a do 2050. na oko 4 EUR za litru ;)
odmah na osam
ocemo smanjenje oneciscenja na minimum
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by Guest 21/12/2018, 22:20

Yehudim wrote:
pismejker wrote:Onako pratim jos toga uz pad i rast cijene goriva...
Nego imam novu pilu pa studiram njeno gorivo.. :cleanteeth

  Vozim  najlošiji, najšporkiji, najstariji auto u ovome gradu............

sad sam g stavio u prodaju ....................ali nitko neće kupi

 Moraću ga dati za 100 E na otpad  je planiram uzeti novi auto

 Moram  viditi kako će biti sa ossiguanjm i ostala  srnja

 Šta noviji to bolje ali , isto tako, šta manje KS, to bolje..........vidiću.

 Možda Toyota
uzmi japanca nekog sa malom kubikazom i turbobencincem..moj ne trosi vise od 8.5 u gradu,a 163 PS..idealno..cesto imaju angebote,naravno Micubiši :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by Guest 21/12/2018, 22:27

vecernja cijena,uvijek visa 142,90 Ojrova..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Benzin 10,50 Empty Re: Benzin 10,50

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum