ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NI KRIVI, NI DUŽNI

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by debotoijusto 19/5/2018, 20:44

Sve veći broj hrvatskih penzionera suočen je s ovrhama ionako mizernih mirovina radi neplaćanja alimentacija djeci vlastitih potomaka.
Stara biblijska uzrečica po kojoj su očevi jeli kiselo grožđe da bi tek njihovoj djeci trnuli zubi u našem je slučaju doživjela paradoksalan obrat, a sve je počelo izmjenama Obiteljskoga zakona 2014. godine.

U vrijeme ministarskoga mandata Milanke Opačić u zakon je, naime, ugrađena obveza supsidijarnog uzdržavanja djece za bake i djedove: da rastereti sebe od eventualnih proračunskih troškova, naša harna socijalna država propisala je mogućnost da bake i djedovi po onom roditelju koji ne plaća uzdržavanje budu sudski prisiljeni financirati alimentaciju unucima.
To je s vremenom mnoge penzionere, ionako na egzistencijalnom rubu, doslovno bacilo na prosjački štap, a neki od njih zbog svega su izgubili i vlasništvo nad jedinom nekretninom u kojoj žive.



U jednom slučaju bračni par iz Sesveta je nakon smrti sina u prometnoj nesreći dobio obvezu plaćanja alimentacije za unuke voljom vlastite snahe: iako djeca imaju obiteljsku mirovinu, baki se od 1500 kuna mirovine sudski za djecu oduzima 600 kuna, a djedu od 3500 još 900 kuna mirovine.
Drugoj baki se u ime unuka sudski ovršava pola mirovine od 2000 kuna zbog sina koji ne ispunjava svoje roditeljske obveze, s njome uopće ne komunicira i živi negdje u inozemstvu.
U trećem slučaju osamdesetogodišnjak plaća ceh kaprica bivše snahe koja, premda živi u relativnom obilju, nastoji utjerati svaku kunu alimentacije za dvoje unuka i time se osvetiti bivšem suprugu…
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30657
2014-04-12


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by debotoijusto 19/5/2018, 20:46

Sindikat umirovljenika Hrvatske zbog svega traži hitnu intervenciju u postojeći Obiteljski zakon, te je svoju inicijativu i službeno uputio resornoj ministrici Nadi Murganić i saborskom Odboru za obitelj.
Pitajući se je li logično da baka do svoje smrti odgovara za obveze svojega neodgovornog ili nesposobnog sina, apeliraju na državni aparat da hitno prestane s proračuna prenositi teret na roditelje živog ili mrtvog roditelja koji ne plaća alimentaciju. Ističu da to nije pravedno, a niti uobičajeno u Europskoj uniji.
U većini europskih zemalja dječju pomoć jamči ili sama država (Austrija, Estonija, Njemačka, Mađarska, Italija, Švedska) ili lokalna samouprava (Češka, Danska, Finska), a ponegdje se djecu uzdržava i preko posebno osiguranih sredstava ili specijaliziranih agencija (Litva, Luxemburg, Portugal, Nizozemska…)

Model koji je uvela bivša ministrica Opačić plagiran je iz nekih američkih saveznih država, upozoravaju u Sindikatu umirovljenika Hrvatske, te nije u duhu socijalnih standarda koje promiče Europska unija.
Osim što egzistencijalno ugrožava stare i siromašne, ovakvo zakonsko rješenje proizvodi i brojne emocionalne stresove u obiteljskim odnosima, budući da djecu dodatno traumatizira osjećajem da su baš ona razlog sve brojnijih familijarnih sukoba i svađa vezanih za njihovo uzdržavanje.
Zemlja koja izumire, gromko se zaklinjući u deklarativne demografske mjere, skrb o djeci ima najmanje pravo svaljivati na leđa staraca.


https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/547295/sve-vise-penzionera-zbog-potomaka-na-prosjackom-stapu-bake-i-djedovi-unucima-moraju-placati-alimentaciju-neki-su-ostali-i-bez-krova-nad-glavom-neki-placaju-dispete-svojih-snaha
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30657
2014-04-12


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by aben 19/5/2018, 20:52


nekog reda moro biti










_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by RayMabus 19/5/2018, 20:58

Taj zakon je glup, ne jebe se ona sa njegovim roditeljima nego sa njim,, ispada da su svi dužni financirati plodove njene jebačine
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by RayMabus 19/5/2018, 21:25

Sam zakon je ok samo triba izuzet ono kad roditelji nemaju nikakvu nekretninu na sebi a ovo kad imaju samo deri 

Znači baba i dida recimo da nemaju primanja a imaju kuću e sad fino prodaj kuću i plati alimentaciju

Zašto? 

Pa zato šta bi tu kuću dobio tvoj sin u naslijeđe koji nebi plaćao alimentaciju
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by kic 19/5/2018, 21:39


zakon je zakon
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by aben 19/5/2018, 21:41

nojbolje bi bilo uvesto 100% poreza na nasljedstvo, pa da država ravnopravno podili imovinu na sve svoje građane

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by RayMabus 19/5/2018, 21:44

Ja imam mačku a to žena djete ovo ono nastavak loze i te priče to je priča za naivne

One su namjestile sistem kako njima odgovara i onda ispada najbolje ništa jer si van sistema 

Imaju dobru bazu kako da preko tih nekih šema drže muškoga u šaci preko nekih društvenih normi i zakona 

Zato ja imam samo mačku
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by aben 19/5/2018, 21:45

ako ti maška ženska, najebo si

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by RayMabus 19/5/2018, 21:49

aben wrote:ako ti maška  ženska, najebo si
Mačak 

Kod mene ni kućni ljubimci nisu ženskog spola
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by aben 19/5/2018, 21:51

RayMabus wrote:
aben wrote:ako ti maška  ženska, najebo si
Mačak 

Kod mene ni kućni ljubimci nisu ženskog spola

you got it all figured out

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by RayMabus 19/5/2018, 22:01

Sam brak je društveno ženski izum da se uvede nekog reda jer to bilo jebačina ove zatrudne ovi odjaše dalje tako su i te alimentacije i zakoni uvedeni opet jer eto sad one su malo bolje situiranije pa onda to sve može jedino ako plešeš kako one sviraju a ako ne onda plaćaj alimentaciju a ova će samostalno štaš joj ti solit pamet 

Društvo je to fino iskreiralo samo meni kad nešto nije sjelo onda ja to proučim

Zato imam mačku a priče o nastavku loze pričaj nekom drugom
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by RayMabus 19/5/2018, 22:25

Institucija braka je ženski izum

Usporedbe radi harem je muški izum 

E onda se neka dosjetila ja ću njemu kuvat i izmislit instituciju braka i onda on neće harem nego samo ja 

A sada su se dosjetile i to da neće nit kuvat i slušati 

Pa štaš mi onda ti?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by RayMabus 19/5/2018, 22:53

I onda će oni emancipaciju a to je ukidanje institucije braka koje su oni izmislili i eto povratka na harem 

I puno tih samohranih majki koje traže nekakvu alimentaciju za plod svoje jebačine
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by kic 19/5/2018, 22:54


misliš da muškima brak ne treba?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by aben 19/5/2018, 22:57

ok, možda sun jo totalno domesticated,
ali da mi neko nudi harem, jo ga ne bi uze. ka si mlod, svit i je tvoj harem, i po putu svatiš da je to skroz irelevantno. ko da ti se otvoru oči i unda biroš put van zadanog od strone evolucije.

vi ki ste mladost proveli drkajući možda to i ne morete razumiti, ne zun..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by RayMabus 19/5/2018, 22:57

kic wrote:
misliš da muškima brak ne treba?
Ne  oni prirodno teže za haremom

Institucija braka pa čak i prezimena i zakoni da muški je glava kuće i on posjeduje materiju je ženski izum samo da bi se ovoga privolilo na instituciju braka a ne harema
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by Leviathan2 19/5/2018, 22:58

aaah, dnrh, sta reci vise

_________________
NI KRIVI, NI DUŽNI Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by kic 19/5/2018, 22:59

aben wrote:ok, možda sun jo totalno domesticated,
ali da mi neko nudi harem, jo ga ne bi uze. ka si mlod, svit i je tvoj harem, i po putu svatiš da je to skroz irelevantno. ko da ti se otvoru oči i unda biroš put van zadanog od strone evolucije.

vi ki ste mladost proveli drkajući možda to i ne morete razumiti, ne zun..

:Da
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by RayMabus 19/5/2018, 23:02

Ja bi harem 

Ta priča o braku vam je usađena
RayMabus
RayMabus

Posts : 176336
2014-04-11


Back to top Go down

NI KRIVI, NI DUŽNI Empty Re: NI KRIVI, NI DUŽNI

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum