ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbe izbaciti iz sabora

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by Šandor Winnetou 15/5/2018, 12:53

Regoč wrote:
tre wrote:
Regoč wrote:Srbe ne treba izbaciti iz Sabora jer je to rušenje demokracije. Trebaju li manjine imati zajamčena mjesta, drugo je pitanje. Po meni, po načelu reciprociteta. Tko zajamči nama, i mi ćemo njemu.
to u ovom trenutku znači izbacivanje srba iz sabora pa nek kukaju srbiji da ih je opet sjebala
Ne možeš Srbima zabraniti kandidiranje, možeš samo ukinuti posebne manjinske zastupnike. Čak ne možeš ne računati manjine kod potvrđivanja vlade.
pa nek se kandidiraju pod jednakim uvjetima kao i svi ostali, sa tim nemam problema a ne izađe 5 srba na izbore i dobiju tri mandata u saboru

Šandor Winnetou

Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by kaya 15/5/2018, 12:57

vuksadinare wrote:
kaja wrote:
vuksadinare wrote:
kaja wrote:
vuksadinare wrote:
...pa realno ovaj izborni sustav je nakaradan...najpostenije bi bilo koliko dobijes glasova toliko ces biti zastupljen u saboru
e..i koga bi ti stavio u sabor po imenu?
sve je to isti drek..
ljudi biraju...nece se moci podvaliti mučci poput jandrokovica,đakica,bere,vrdoljaka i slicnih spavalica i profitera...ljudi c edati glasove onima za koje smatraju da su im najbolji i stite njihove interese a starnke ce prisiliti d astavljaju one koji ce im donjeti najvise glasova za ulazak u sabor a ne karijerne i uguznicke švercere i zato drhte zbog ovog referenduma jer takvima opasno visi karijera na koncu..jer minimum sto zele je zastupnicko mjesto u saboru ili nacelnicko..takve ne zanima biti zastupnih u skupstini kakve selendre za par tisuca kuna..ili en daj boze d avolontiraju i zato je ovaj dio dobar..IK je samsa nesto drugo no nije prioritetno pitanje za funkcioniranje drzave
Eto vidis, ni jedno ime nisi dao jer ne znas koga bi kad je to sve isto..
ne..recimo stave pernara i bunjca izabrat cu recimo bunjca...ili en znam stave vidovica i beru..izabrat cu vidovica...petir ili jandorkovica..petir..no mislim da nece biti tako...da bi stranke ovaj pud mogle ici na kvalitetu osoba..jer nemaju garancije da bi i ovi predlozeni mogli skupiti 10 000 glasova..mislim da bi ovaj put mnogo novih lica moglo izniknuti na listAMA KOJI SU MOZDA POZNATI NA LOKALNOJ RAZINI A MANJE NA DRZAVNOJ..OVI DANAS DOBAR DIO IH KE KOMPROMITIRAN I NISAM SIGURAN D ABI UHVATILI DOVOLJAN BROJ PREFERENCIJALNIH GLAOSVA
Petir Mirjana, sjedi na plaći 7,8000 eura i  dođe se prošetati u hodu za zivot sa markickom. 
Pa za to se ne bi digla sa stolice a kamoli mijenjala izborni zakon..
Možete dalje s prijedlozima ovih moralnih kvaliteta ..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by vuksadinare 15/5/2018, 12:57

kod nas je problem sto stranke kod nas u stvarnosti nisu ideoloski definirane...da jesu ne bi se moglo desiti da jedan plenkovic postane šef hdz-a..danas dio glasaca glasa za hdz ili sdp iz sentimentalnih razloga zbog nekih proslih vremena pa ako ne glasuju za njih kao d asu sami sebe izdali...i ti biraci su na jedna nacin dovedeni u neugodnu situaciju jer oni su u biti ideoloski glasaci...preciznije oni glassujuci za hdz ili sdp i dalje misle da glasuju za hdz franje tuđmana ili sdp ivice racana...mahom s eradi o starijem dijelu glasaca...vecina mlađih koji gklasuju ili za jednu ili drugu stranku su interesni glasaci...koji kroz stranke vide priliku za neke karijere ili zaposljavanje...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by Regoč 15/5/2018, 15:12

kaja wrote:
Regoč wrote:
kaja wrote:
vuksadinare wrote:
kaja wrote:
e..i koga bi ti stavio u sabor po imenu?
sve je to isti drek..
ljudi biraju...nece se moci podvaliti mučci poput jandrokovica,đakica,bere,vrdoljaka i slicnih spavalica i profitera...ljudi c edati glasove onima za koje smatraju da su im najbolji i stite njihove interese a starnke ce prisiliti d astavljaju one koji ce im donjeti najvise glasova za ulazak u sabor a ne karijerne i uguznicke švercere i zato drhte zbog ovog referenduma jer takvima opasno visi karijera na koncu..jer minimum sto zele je zastupnicko mjesto u saboru ili nacelnicko..takve ne zanima biti zastupnih u skupstini kakve selendre za par tisuca kuna..ili en daj boze d avolontiraju i zato je ovaj dio dobar..IK je samsa nesto drugo no nije prioritetno pitanje za funkcioniranje drzave
Eto vidis, ni jedno ime nisi dao jer ne znas koga bi kad je to sve isto..
Biraš iz ponude. Ako su ponuđeni Jandroković i Brkić, preferiram Brkića.
Ti bas najpostenijega .. eto onda se isplati ovo 
https://www.google.hr/amp/amp.index.hr/article/1019696/brat-vase-brkica-osnovao-11-firmi-u-mjesec-dana-pa-dobio-devet-prostora-u-strogom-centru-zagreba
Primjer, Kajo, primjer. Neće Bunjac i Mrakuša na istu listu.

_________________
Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by Regoč 15/5/2018, 15:13

tre wrote:
Regoč wrote:
tre wrote:
Regoč wrote:Srbe ne treba izbaciti iz Sabora jer je to rušenje demokracije. Trebaju li manjine imati zajamčena mjesta, drugo je pitanje. Po meni, po načelu reciprociteta. Tko zajamči nama, i mi ćemo njemu.
to u ovom trenutku znači izbacivanje srba iz sabora pa nek kukaju srbiji da ih je opet sjebala
Ne možeš Srbima zabraniti kandidiranje, možeš samo ukinuti posebne manjinske zastupnike. Čak ne možeš ne računati manjine kod potvrđivanja vlade.
pa nek se kandidiraju pod jednakim uvjetima kao i svi ostali, sa tim nemam problema a ne izađe 5 srba na izbore i dobiju tri mandata u saboru
To je posve drugo.

_________________
Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by epikur37 15/5/2018, 15:14

Regoč wrote:Srbe ne treba izbaciti iz Sabora jer je to rušenje demokracije. Trebaju li manjine imati zajamčena mjesta, drugo je pitanje. Po meni, po načelu reciprociteta. Tko zajamči nama, i mi ćemo njemu.

x

premda sam osobno više za sistem bez zajamčenih manjinskih mjesta
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by kaya 15/5/2018, 15:59

R
U saboru i tako sjedi 150 bandita , sad jesu li od tih 150 trojica Srbi čije mjesto je zagarantirano zakonom zbilja nebitno.
Bolje bi bilo da sjedi 150 majmuna i zabavlja se.


Last edited by kaja on 15/5/2018, 16:00; edited 1 time in total (Reason for editing : .)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by kaya 15/5/2018, 16:03

Drugo, kada oduzimaš nekome prava iako ta prava mozda nisu logična i reciprocitetna uvijek nastupa problem . 
Treba li cardaku borba za tri mjesta u saboru a cardak je i tako iza rumunjske i grčke po svemu i svačemu i sto bi to uopće donijelo?
Ništa, osim packi da zajebavamo manjine .
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by kaya 15/5/2018, 16:07

Ova borba za tri srpska mjesta je onako, tone ti brod a ti jebes mamicu stevi do sebe jer ima povoljniju kartu za brod ..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by vuksadinare 15/5/2018, 16:08

kaja wrote:Ova borba za tri srpska mjesta je onako, tone ti brod a ti jebes mamicu stevi do sebe jer ima povoljniju kartu za brod ..
...nije problem ta tri srpska mjesta u saboru problem je da si je pupovac stavio monopol na ta tri mjesta..kao da ne psotoji drugi srbi osim pupovcevih srba
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by kaya 15/5/2018, 16:10

vuksadinare wrote:
kaja wrote:Ova borba za tri srpska mjesta je onako, tone ti brod a ti jebes mamicu stevi do sebe jer ima povoljniju kartu za brod ..
...nije problem ta tri srpska mjesta u saboru problem je da si je pupovac stavio monopol na ta tri mjesta..kao da ne psotoji drugi srbi osim pupovcevih srba
A jbg.. on je u vlasti 30 godina pa si je sredio najbolje mjesto..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by kaya 15/5/2018, 16:13

Al ta luda markicka izgleda ne moze da se u nekoga ne dira ..
Ona uvijek za metu ima neku manjinu , koju god , ili neku ranjiviju skupinu . I ne kuži da joj ne prolazi , i dalje ide, i ide, i ide..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by Regoč 15/5/2018, 17:46

epikur37 wrote:
Regoč wrote:Srbe ne treba izbaciti iz Sabora jer je to rušenje demokracije. Trebaju li manjine imati zajamčena mjesta, drugo je pitanje. Po meni, po načelu reciprociteta. Tko zajamči nama, i mi ćemo njemu.

x

premda sam osobno više za sistem bez zajamčenih manjinskih mjesta
I meni se čini logičnim jer ispada da smo nekakvi krvoloci koji uništavamo nejač.

_________________
Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by jastreb 15/5/2018, 17:50

Pa ja mislim da bi se Srbi više probili kada bi ih lansirale druge stranke. Primjerice SDP. Ono prijaviš se kao kandidat SDP-a na listi u Plaškom,i od one mase Srba dobijaš glasove. Pa već je masa Srba bila u Saboru kao članovi stranaka (Opačićka,Borzanka,Jovanović,Srećko Bijelić...)
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by immortal 15/5/2018, 22:29

bilo kakvo nametanje nije demokracija pa tako i nametanje predstavnika manjina u vrh vlasti Hrvatske drzave iako ne dobivaju ni polovican broj glasova kao ostali

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by Noor 15/5/2018, 22:34

jastreb wrote:Pa ja mislim da bi se Srbi više probili kada bi ih lansirale druge stranke. Primjerice SDP. Ono prijaviš se kao kandidat SDP-a na listi u Plaškom,i od one mase Srba dobijaš glasove. Pa već je masa Srba bila u Saboru kao članovi stranaka (Opačićka,Borzanka,Jovanović,Srećko Bijelić...)
pa tim više, naravno...čemu ikome jamčiti mjesta?! bori se, zalaži, dokaži...radi za opću dobrobit, a ne za dobrobit samo određene skupine istokrvnih zrnaca
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by immortal 15/5/2018, 22:45

RayMabus wrote:Treba ukinit sve manjince, imamo ih osam jbte cijela EU nema toliko 

Ljevica na aparatima
:cro :cro :cro
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by Leviathan2 15/5/2018, 23:20

ja nisam vidio ni jednog srba u saboru, cim shuruju sa hadezeom to nisu srbi Suspect 
a i oni iz esdepeja ziher sam da neznaju ni cirilicu a kamoli krsnu slavu
al eto, ljudi vole ljeba bez motike

_________________
Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by Eroo 16/5/2018, 07:11

Po novom sad su Srbi  naše cvijeće. Epi? :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75057
2016-07-22


Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by vuksadinare 16/5/2018, 07:18

najbolji ej bio milan đukić..tip je fakat iskreno bio protiv svojih zato su ga protjerali i spalili mu kucu u donjem lapcu..prvi put oni..drugi put nasi..da potvrde :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by dzango 16/5/2018, 09:28

Dobro je dok ih ne vode u logore. Lako za parlament.

_________________
Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Srbe izbaciti iz sabora - Page 3 Empty Re: Srbe izbaciti iz sabora

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum