ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maja Sever je novinarka godine

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Maja Sever je novinarka godine

Post by debotoijusto Thu 3 May - 15:17

HRVATSKO novinarsko društvo (HND) u povodu Svjetskog dana slobode medija je u Zagrebu dodijelilo godišnje nagrade za 2017. te novinarom godine proglasilo Maju Sever, a nagradu za životno djelo dobila je novinarka i urednica na Hrvatskom radiju Višnja Biti.

Za novinara godine bili su nominirani i novinar Večernjeg lista Hassan Haidar Diab, politički izvjestitelj N1 televizije Hrvoje Krešić, voditeljica i urednica emisije ''Provjereno'' Nove TV Ivana Paradžiković, a od ukupno pristiglih 448 važećih glasova članova HND-a najviše je dobila Maja Sever, njih ukupno 203.

Kako se isticalo u obrazloženju nominacije, Maja Sever je kao novinarka HRT-a profesionalnim angažmanom pomogla radu i aktivnosti mnogobrojnih udruga i pojedinaca koji su teško dobivali 'minutažu' u prime timeu. Upravo su u mozaičnoj emisiji HRT-a 'Hrvatska uživo', koju je vodila i uređivala, pravo javnosti, a potom i ostvarivanje svojih prava, dobile majke njegovateljice djece s najtežim invaliditetom, udruga djece s Down sindromom, socijalno najugroženiji, humanitarne i braniteljske udruge, sindikati, predstavnici manjina i brojni drugi. Pratila je i otvarala brojne teme vezane za znanost, kulturu, školstvo i sport. Nakon lanjskog ukidanja emisije Hrvatska uživo nastavila je raditi u emisiji Nedjeljom u 2.

„U fokus je uvijek stavljala čovjeka i tako vratila povjerenje u javni servis koji se obraća najranjivijima. Zbog svog je rada, ne pristajući na neprofesionalnost, kompromise, poluistine, šutnju i poltronstvo, nerijetko izložena napadima, prijetnjama i prozivkama”, istaknulo se u na dodjeli nagrada.


Nagradu Marija Jurić Zagorka za pisano novinarstvo dobila je Kristina Turčin za tekst „Ni bračni par bez djece nije obitelj”, objavljen 28. rujna 2017. u Jutarnjem listu. Kako se isticalo u obrazloženju u svom je tekstu razotkrila mračne nakane iz samog vrha politike koje su trebale biti ugrađene u novi Obiteljski zakon, podigla javnost na noge, a snažna reakcija političare je natjerala da povuku zakonski prijedlog. „No, ponovo su pokušali, nešto suptilnije, ugraditi u zakonodavstvo ideje prošlosti. I opet su se sapleli o njezino pero. Dokaz je ono da sektorski novinari, ma koliko nas se pokušavalo uvjeriti da 'svi mogu sve', nisu i ne mogu biti prošlost”, istaknuto je u obrazloženju.

Nagrade Marija Jurić Zagorka za internetsko, ali i za istraživačko novinarstvo dobila je Dora Kršul za rad „Vican u Akcijskom planu izbacila 129 mjera iz Strategije, isključena djeca iz romske nacionalne manjine i djeca s poteškoćama u razvoju”, objavljen 1. srpnja 2017. na portalu Srednja.hr.

„Zahvaljujući njegovoj analitičnosti i iscrpnosti, rad kolegice Dore Kršul možemo smatrati poželjnim putokazom za današnje novinarstvo. Njezin rad pokazuje da to novinarstvo još uvijek može i mora biti analitično i zahtjevno za čitatelje, nasuprot prevladavajućem trendu banalizacije i reduciranja svih novinarskih formi. Tek ako je takvo, novinarstvo daje ozbiljnost i smisao javnom prostoru”.

U HND-u poručuju i da se „dodjelom ove nagrade odupiremo čestim pokušajima omalovažavanja autentičnog i odgovornog novinarskog rada koji dolaze iz političke sfere”, podsjećajući kako je premijer Andrej Kenwood Kenon za rad kolegice Kršul izjavio kako se radi o „istraživačkom pokušaju” i „preživahnom mistificiranju radnog dokumenta koji je u fazi nacrta”.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/maja-sever-je-novinarka-godine/1042551.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by Eroo Thu 3 May - 15:32

Debo, da je  oženiš ne bi pogriješio... B-)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74832
2016-07-22


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by epikur37 Thu 3 May - 15:33

Nisam znao da se više bavi novinarstvom, mislio sam da uređuje parkove ili radi u pekarnici..

šta je život, eto nagrade Majo
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by prckov Thu 3 May - 15:34

epikur37 wrote:Nisam znao da se više bavi novinarstvom, mislio sam da uređuje parkove ili radi u pekarnici..

šta je život, eto nagrade Majo
ko je ta maja
prckov
prckov

Posts : 34116
2014-04-19


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by prckov Thu 3 May - 15:35

debo ba
kako znas kolko nije prijavljeno kad nije prijavljeno  Maja Sever je novinarka godine 1f602

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34116
2014-04-19


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by debotoijusto Thu 3 May - 15:38

Eroo wrote:Debo, da je  oženiš ne bi pogriješio... B-)

otisak palca na komadu papira je precijenjen i stvara trosak za koji moras radit vise te trosak razlaza u 50% slucajeva , progovara iz mene 1/16 bracke krvi  B-)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by debotoijusto Thu 3 May - 15:40

prckov wrote:debo ba
kako znas kolko nije prijavljeno kad nije prijavljeno  Maja Sever je novinarka godine 1f602

jos te kopka  :D ne brini , proci ce
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by epikur37 Thu 3 May - 15:41

prckov wrote:
epikur37 wrote:Nisam znao da se više bavi novinarstvom, mislio sam da uređuje parkove ili radi u pekarnici..

šta je život, eto nagrade Majo
ko je ta maja


jedna štrkljava mala, bavila se novinarstvom početkom 2000-ih, poslije kratko radila na tv-u, sad okolo u fušu i pod stare dane traži drugo zanimanje
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by Guest Thu 3 May - 15:45

ovo je ona koju je heba mirko norac?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by prckov Thu 3 May - 15:46

debotoijusto wrote:
prckov wrote:debo ba
kako znas kolko nije prijavljeno kad nije prijavljeno  Maja Sever je novinarka godine 1f602

jos te kopka  :D ne brini , proci ce
kako me ne bi kopkalo
pa to je misterija  Maja Sever je novinarka godine 1f602
prckov
prckov

Posts : 34116
2014-04-19


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by marcellus Thu 3 May - 15:54

partijska organizacija novinarskog društva dodijelila nagrade 7 sekretara skoja zaslužnim drugovima i drugaricama

_________________
Maja Sever je novinarka godine 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by Guest Thu 3 May - 15:57

IamOneofYou wrote:ovo je ona koju je heba mirko norac?

Ne, ova djeva voli migrante.  Welcome...   Inače, ojela joj se guza od muke kad je skontala da će adeze pobijediti na prošlim izborima.


...i u to novinarstvo se uvukla svakakva menažerija.   


Maja Sever - iritantna i patetična.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by epikur37 Thu 3 May - 15:59

IamOneofYou wrote:ovo je ona koju je heba mirko norac?


Da, kad bolje razmislim, to je i predložak za film Što je muškarac bez brkova
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by Sora Thu 3 May - 16:08

Najbolja je novinarka ona iz pol ure kulture 
Njrn cininicni smješak obara s nogu 
A onda onaj PROSEROV 
ONDA IMA JOS dobrih novinara, to su oni kpji vide samo s desnim okom 
Itd 
:cleanteeth

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by debotoijusto Thu 3 May - 16:22

marcellus wrote:partijska organizacija novinarskog društva dodijelila nagrade 7 sekretara skoja zaslužnim drugovima i drugaricama

kad ti i bujanec dobijete nagradu 7 sekretara skoja onda bude dobro
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by Guest Thu 3 May - 16:24

kofein wrote:
IamOneofYou wrote:ovo je ona koju je heba mirko norac?

Ne, ova djeva voli migrante.  Welcome...   Inače, ojela joj se guza od muke kad je skontala da će adeze pobijediti na prošlim izborima.


...i u to novinarstvo se uvukla svakakva menažerija.   


Maja Sever - iritantna i patetična.
pa svakom normalnom bude muka od don anemija i jadronkovića i sauhe i vrdoljaka i pupovca na vlasti :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by Guest Thu 3 May - 16:32

kofein wrote:
IamOneofYou wrote:ovo je ona koju je heba mirko norac?

Inače, ojela joj se guza od muke kad je skontala da će adeze pobijediti na prošlim izborima.

Pokazalo se Hvala Bogu da su joj brige bile neosnovane  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by Guest Thu 3 May - 16:32

Ona mi ima blagi pogled teleta pred klanje i nosinu idealnu za zabit nekome u šupak. U skladu sa svojim izgledom se i ponaša...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by Guest Thu 3 May - 16:32

IamOneofYou wrote:
kofein wrote:
IamOneofYou wrote:ovo je ona koju je heba mirko norac?

Ne, ova djeva voli migrante.  Welcome...   Inače, ojela joj se guza od muke kad je skontala da će adeze pobijediti na prošlim izborima.


...i u to novinarstvo se uvukla svakakva menažerija.   


Maja Sever - iritantna i patetična.
pa svakom normalnom bude muka od don anemija i jadronkovića i sauhe i vrdoljaka i pupovca na vlasti :D

Zašto?

Logika govori da su se trebali ljudi naviknuti već lagano do sada  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by debotoijusto Thu 3 May - 16:32

epikur37 wrote:
prckov wrote:
epikur37 wrote:Nisam znao da se više bavi novinarstvom, mislio sam da uređuje parkove ili radi u pekarnici..

šta je život, eto nagrade Majo
ko je ta maja


jedna štrkljava mala, bavila se novinarstvom početkom 2000-ih, poslije kratko radila na tv-u, sad okolo u fušu i pod stare dane traži drugo zanimanje
Počela sam raditi na Trećem, u tadašnjem Dječjem programu, ali je on ukinut odmah početkom rata. Došla sam urednicima i rekla da sam na raspolaganju. Odmah su me prebacili u divnu ekipu, uz pokojnog Joška Martinovića, Silvanu Menđušić, Tihomira Ladišića i Denisa Latina u ratni studio na Baniji, odakle sam pisala izvještaje koji su išli u razne informativne emisije. Nakon toga obišla sam većinu ratišta - od Like, Zapadne, pa Istočne Slavonije, Maslenice i Zadra, preko Južnog bojišta i završilo je Olujom. 

Mogli ste dobiti status braniteljice, mogli ste dobiti i povlastice, no niste ništa od toga prihvatili. Zašto? - Bila sam među prvima koji su se pobunili protiv toga da ratni reporteri dobiju status branitelja i da dobiju povlastice. Zar da pristanem na to da kupim auto bez poreza? Dobila sam i i orden od tadašnje ministrice Ljilje Vokić, ali nisam otišla po njega. Rekla sam neka ga uruče prvom branitelju kojeg sretnu na ulici jer su dečki koji su bili u rovovima, zaslužni za slobodnu Hrvatsku. Ja sam samo radila svoj posao - izvještavala - i nakon terena vratila bih se u svoju hotelsku, toplu sobu. Dečki na prvim crtama su bili ti koji su obranili Hrvatsku. 

Pročitajte više na: https://www.express.hr/top-news/maja-sever-moj-djed-vlado-gotovac-mi-je-zivotni-uzor-12851 - www.express.hr
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Maja Sever je novinarka godine Empty Re: Maja Sever je novinarka godine

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum