ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 3/5/2018, 20:39

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
ne zun jel odgovaran u željenon smjeru, na ča ciljoš?

Da je mene pitala ja bih joj rekao da su svi ljudi različiti, pa neki mogu, a neki ne.


a ti bi želio da te nešto pitam? bilo što?   OK, zašto inteligentna osoba ima potrebu biti ujedno i arogantna? čini se moćnijom u svojim očima ili isto traži u promatrača? ddivljenje, strahopoštvanje??? što?


Last edited by night sky on 3/5/2018, 20:41; edited 1 time in total (Reason for editing : jz8i)

night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/5/2018, 21:08

night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:abene, zasto neki ljudi mogu a neki ne, bilo sto....?


pa, jo mislin zbog specifične kombinacija prilagodbi svojih predaka.
dobro, zasto onda ne idu svi istim putem,ne donose iste odluke?
jer su te kombinacije rozličite. čak i kad su puno slične, soma perspektiva je uvika drukčija (jer je riječ o dvi slične osobe koje zauzimaju obavezno rozličit prostor, volumen)

ne zun jel odgovaran u željenon smjeru, na ča ciljoš?



znači, sv ej estvar sreće....


negdje si tamo napisao da čovjek nesmije sam seb euzimati z aozbiljno.... pa pomislih, zašto to neki čine a neki ne.... zar im j ezato jednostavnij eu životu? gdje su korjeni istog etc.....

ti mi s ečiniš jako laganini, ležerno kročiš kroz život dok kic.... jako senzibilna dušica.... ili kako si hladno, logika čista, savjetovao mativki da ne bud e izbirljiva, zar to znači ne shvaćati s eozbiljno? prihvatiti bilo kakav posao? Ok možda ako baš nema od čeg aživjeti, jel.... ili kic, eto, smao tako, odbaci demone, to je jednostavno ? etc....
nadam se da si razumio.... misao ide u milijun pravaca....
pa srića, ok,  
ali razina na kojoj se odvijo ljudski život je all about ča ćeš učiniti s podiljenim kortami. potencijal je tu, a velika je rozlika između čovika sa super kortami i slabo ostvarenim potncijalon i onoga s lošin kortami ki je natego potencijal do maksimuma.

svi mi, manje više, imomo u svojoj moći uzesti se ozbiljno ili neozbiljno. nekomu će to biti lakše, prirodnije, a nekomu bi to bi težak poso. moj je  stav da život ne bi smi biti ozbiljan jer mi ne znomo ča je to život, ali eto, mnogin ljudima život ni vridan življenja ako nisi ozbiljan. ko i svaki profesionalni sofist, jo bi mogo argumentirati za oba dvo pogljeda, ali jedino ča je siguro je da život  neozbiljnih imo manje problijemov (imaju ih isto, samo neozbiljni ne doživljavaju problijeme ko i normalni, ozbiljni ljudi).

ne zun zoč svi mislite da je kic osjetljiv, ok, malo je mršav i gej, ali čovik godinami uspješno vodi krdo hijena, to ne more neko ki ni joki kako stena. nis razumi ovo za demone.
a mativka, pa jedun od nojvećih grješaka čovika je da se sptra advokatom, injzinjeron doktoron- samo zoto ča je svrši otu skulu. fuck it, ne verujen da je pametno smatrati se takovin ni nakon 50 godin staža u struci. jo se radije sebe definirun preko hobija, pa rečin da sun, stolar, zidor, forumaš:)
ali mativka sebe nika ne će shvaćati ozbiljno, ljudi niskog samopouzdanja u tu klopku retko upadaju. 


eto, my two cents

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/5/2018, 21:17

night sky wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
ne zun jel odgovaran u željenon smjeru, na ča ciljoš?

Da je mene pitala ja bih joj rekao da su svi ljudi različiti, pa neki mogu, a neki ne.


a ti bi želio da te nešto pitam? bilo što?   OK, zašto inteligentna osoba ima potrebu biti ujedno i arogantna? čini se moćnijom u svojim očima ili isto traži u promatrača? ddivljenje, strahopoštvanje??? što?
jo ne bi reko da je to potriba, jo bi reko da je to nužna posljedica. arogancija je osjećaj superiornosti, a iz tog osjećaja je nužno razvijanje nekog oblika rozličitog ophođenja. 
ni čudo da se glupi ženu s glupima, pametni družu s pametnima i sl.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 3/5/2018, 21:30

postaje
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:


pa, jo mislin zbog specifične kombinacija prilagodbi svojih predaka.
dobro, zasto onda ne idu svi istim putem,ne donose iste odluke?
jer su te kombinacije rozličite. čak i kad su puno slične, soma perspektiva je uvika drukčija (jer je riječ o dvi slične osobe koje zauzimaju obavezno rozličit prostor, volumen)

ne zun jel odgovaran u željenon smjeru, na ča ciljoš?



znači, sv ej estvar sreće....


negdje si tamo napisao da čovjek nesmije sam seb euzimati z aozbiljno.... pa pomislih, zašto to neki čine a neki ne.... zar im j ezato jednostavnij eu životu? gdje su korjeni istog etc.....

ti mi s ečiniš jako laganini, ležerno kročiš kroz život dok kic.... jako senzibilna dušica.... ili kako si hladno, logika čista, savjetovao mativki da ne bud e izbirljiva, zar to znači ne shvaćati s eozbiljno? prihvatiti bilo kakav posao? Ok možda ako baš nema od čeg aživjeti, jel.... ili kic, eto, smao tako, odbaci demone, to je jednostavno ? etc....
nadam se da si razumio.... misao ide u milijun pravaca....
pa srića, ok,  
ali razina na kojoj se odvijo ljudski život je all about ča ćeš učiniti s podiljenim kortami. potencijal je tu, a velika je rozlika između čovika sa super kortami i slabo ostvarenim potncijalon i onoga s lošin kortami ki je natego potencijal do maksimuma.

svi mi, manje više, imomo u svojoj moći uzesti se ozbiljno ili neozbiljno. nekomu će to biti lakše, prirodnije, a nekomu bi to bi težak poso. moj je  stav da život ne bi smi biti ozbiljan jer mi ne znomo ča je to život, ali eto, mnogin ljudima život ni vridan življenja ako nisi ozbiljan. ko i svaki profesionalni sofist, jo bi mogo argumentirati za oba dvo pogljeda, ali jedino ča je siguro je da život  neozbiljnih imo manje problijemov (imaju ih isto, samo neozbiljni ne doživljavaju problijeme ko i normalni, ozbiljni ljudi).

ne zun zoč svi mislite da je kic osjetljiv, ok, malo je mršav i gej, ali čovik godinami uspješno vodi krdo hijena, to ne more neko ki ni joki kako stena. nis razumi ovo za demone.
a mativka, pa jedun od nojvećih grješaka čovika je da se sptra advokatom, injzinjeron doktoron- samo zoto ča je svrši otu skulu. fuck it, ne verujen da je pametno smatrati se takovin ni nakon 50 godin staža u struci. jo se radije sebe definirun preko hobija, pa rečin da sun, stolar, zidor, forumaš:)
ali mativka sebe nika ne će shvaćati ozbiljno, ljudi niskog samopouzdanja u tu klopku retko upadaju. 


eto, my two cents
pa dobro, ozbiljan postaje u trenutku kada do tada steceno izmice kontroli,gubi se i sl.a malo tko pusta zivot da ga nosi....mozda je najbaznija lekcija  nauciti,znati gdke ti je mjesto i koji su ti dosezi...
manje bi mucenja bilo,jednostavnije....ali covjeka uvijek nesto tjera....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/5/2018, 21:35

night sky wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
ne zun jel odgovaran u željenon smjeru, na ča ciljoš?

Da je mene pitala ja bih joj rekao da su svi ljudi različiti, pa neki mogu, a neki ne.


a ti bi želio da te nešto pitam? bilo što?   OK, zašto inteligentna osoba ima potrebu biti ujedno i arogantna? čini se moćnijom u svojim očima ili isto traži u promatrača? ddivljenje, strahopoštvanje??? što?

Bože sačuvaj da bih imao takvu potrebu. Ne moraš me pitati absolutely nothing about absolutely nothing, kako je to u Seinfeldu jedno vrijeme govorio George Constanza.
Samo sam pretpostavio pitanje i na to pitanje dao odgovor kakav sam već dao mnogo puta kako na starom tako i na ovom forumu. Ekipa koja je to slučajno ili namjerno mogla pratiti zna o čemu sam govorio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 3/5/2018, 21:36

aben wrote:
night sky wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
ne zun jel odgovaran u željenon smjeru, na ča ciljoš?

Da je mene pitala ja bih joj rekao da su svi ljudi različiti, pa neki mogu, a neki ne.


a ti bi želio da te nešto pitam? bilo što?   OK, zašto inteligentna osoba ima potrebu biti ujedno i arogantna? čini se moćnijom u svojim očima ili isto traži u promatrača? ddivljenje, strahopoštvanje??? što?
jo ne bi reko da je to potriba, jo bi reko da je to nužna posljedica. arogancija je osjećaj superiornosti, a iz tog osjećaja je nužno razvijanje nekog oblika rozličitog ophođenja. 
ni čudo da se glupi ženu s glupima, pametni družu s pametnima i sl.
ne znam....za mene je znanje bogatstvo i samim tim sto ga imas jr iznad,nekog tko ga nema, me razumijem potrebu to naglasavati do te mjere da ispada nepristojno,ruzno itd....
Muslim da je vazno pokazati respect, ne read radi vec misliti doista tako....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/5/2018, 21:37

aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:


čekoj, jel tebe zbunjuje profit?

Niti najmanje. Legitimna stvar i u filozofiji. Samo ukazujem kakvi su i danas odnosi na tom području. Otprilike kakvi su bili i u vrijeme sofista i Sokrata.
dođe sofist, i naploti sat matematike bogataševon sinu, a čisti , pure filozofi zavidni gljedaju krez škure...


zavist, niko ni imun

Pa neću reći da tu nije bilo i zavisti, ali to je za mene sporedno. Samo gledam kvalitetu filozofije. S tim da se sofizam teško može nazvati filozofijom i opisati kao filozofija. :p :D
ali je unatoč tomu definiroš ko filozofiju? nice going

:D Samo sam ti htio skrenuti pažnju da ništa nećeš postići sofizmom. :)
Mislim, u filozofijskom smislu te riječi, to je odavno pročitana knjiga. Druga je priča što bi mogao podebljati bankovni račun ako se steknu određeni uvjeti, ali to nema veze sa filozofijom samom. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 3/5/2018, 21:40

slidingdoorsoperator wrote:
night sky wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
ne zun jel odgovaran u željenon smjeru, na ča ciljoš?

Da je mene pitala ja bih joj rekao da su svi ljudi različiti, pa neki mogu, a neki ne.


a ti bi želio da te nešto pitam? bilo što?   OK, zašto inteligentna osoba ima potrebu biti ujedno i arogantna? čini se moćnijom u svojim očima ili isto traži u promatrača? ddivljenje, strahopoštvanje??? što?

Bože sačuvaj da bih imao takvu potrebu. Ne moraš me pitati absolutely nothing about absolutely nothing, kako je to u Seinfeldu jedno vrijeme govorio George Constanza.
Samo sam pretpostavio pitanje i na to pitanje dao odgovor kakav sam već dao mnogo puta kako na starom tako i na ovom forumu. Ekipa koja je to slučajno ili namjerno mogla pratiti zna o čemu sam govorio.
hmmm, da....dobro.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/5/2018, 21:48

night sky wrote:postaje
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
dobro, zasto onda ne idu svi istim putem,ne donose iste odluke?
jer su te kombinacije rozličite. čak i kad su puno slične, soma perspektiva je uvika drukčija (jer je riječ o dvi slične osobe koje zauzimaju obavezno rozličit prostor, volumen)

ne zun jel odgovaran u željenon smjeru, na ča ciljoš?



znači, sv ej estvar sreće....


negdje si tamo napisao da čovjek nesmije sam seb euzimati z aozbiljno.... pa pomislih, zašto to neki čine a neki ne.... zar im j ezato jednostavnij eu životu? gdje su korjeni istog etc.....

ti mi s ečiniš jako laganini, ležerno kročiš kroz život dok kic.... jako senzibilna dušica.... ili kako si hladno, logika čista, savjetovao mativki da ne bud e izbirljiva, zar to znači ne shvaćati s eozbiljno? prihvatiti bilo kakav posao? Ok možda ako baš nema od čeg aživjeti, jel.... ili kic, eto, smao tako, odbaci demone, to je jednostavno ? etc....
nadam se da si razumio.... misao ide u milijun pravaca....
pa srića, ok,  
ali razina na kojoj se odvijo ljudski život je all about ča ćeš učiniti s podiljenim kortami. potencijal je tu, a velika je rozlika između čovika sa super kortami i slabo ostvarenim potncijalon i onoga s lošin kortami ki je natego potencijal do maksimuma.

svi mi, manje više, imomo u svojoj moći uzesti se ozbiljno ili neozbiljno. nekomu će to biti lakše, prirodnije, a nekomu bi to bi težak poso. moj je  stav da život ne bi smi biti ozbiljan jer mi ne znomo ča je to život, ali eto, mnogin ljudima život ni vridan življenja ako nisi ozbiljan. ko i svaki profesionalni sofist, jo bi mogo argumentirati za oba dvo pogljeda, ali jedino ča je siguro je da život  neozbiljnih imo manje problijemov (imaju ih isto, samo neozbiljni ne doživljavaju problijeme ko i normalni, ozbiljni ljudi).

ne zun zoč svi mislite da je kic osjetljiv, ok, malo je mršav i gej, ali čovik godinami uspješno vodi krdo hijena, to ne more neko ki ni joki kako stena. nis razumi ovo za demone.
a mativka, pa jedun od nojvećih grješaka čovika je da se sptra advokatom, injzinjeron doktoron- samo zoto ča je svrši otu skulu. fuck it, ne verujen da je pametno smatrati se takovin ni nakon 50 godin staža u struci. jo se radije sebe definirun preko hobija, pa rečin da sun, stolar, zidor, forumaš:)
ali mativka sebe nika ne će shvaćati ozbiljno, ljudi niskog samopouzdanja u tu klopku retko upadaju. 


eto, my two cents
pa dobro, ozbiljan postaje u trenutku kada do tada steceno izmice kontroli,gubi se i sl.a malo tko pusta zivot da ga nosi....mozda je najbaznija lekcija  nauciti,znati gdke ti je mjesto i koji su ti dosezi...
manje bi mucenja bilo,jednostavnije....ali covjeka uvijek nesto tjera....

dobro, 
to su velike stvori, pasti s konja na tovara, razboliti se i tako to, zahtjevaju velike prilagodbe ke nisu ugodne- ostati bez džakuzija je vjerojatno vrlo bolno, pretpostavljam iako ni nemun džakuzi- ali to nemo neke veze s ozbiljnošću;
ni to reći puštiti da te život nosi, biti beskućnik i lokati isprid butige;
ti moreš roditi poso ki ni šala, projektirati most recimo, i biti neozbiljan. riječ je o dojmu somoga sebe, svjesnosti o svojoj prolaznosti, o činjenici da ga ti ne crtoš da bi ga nacrto kikoli drugi, bit je u vrsti autorefleksije.  

neki dun su  uspi isprovocirati 3 minute razgovora na poslu, tema je bila koliko bi se komu dolo godin na prvi susret. jos un in ih grupiro u ozbiljne i neozbiljne, prvima do 5 godin više a drugima 5 godin manje. to su sve žene u godinami u kima tijelo počinje otkazivati a šmika in postaje glovni prijatelj, općenito svi ozbiljni su ponosni na svoju ozbiljnost i kultiviraju je ko veliku vridnost, a jo sun to dove u sukob sa ženskon taštinom. ne zun ča in se dođalo u nutrini, ali onako izvunka izgljedalo je ko da se nijena ni osićala dobro :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/5/2018, 21:56

night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
ne zun jel odgovaran u željenon smjeru, na ča ciljoš?

Da je mene pitala ja bih joj rekao da su svi ljudi različiti, pa neki mogu, a neki ne.


a ti bi želio da te nešto pitam? bilo što?   OK, zašto inteligentna osoba ima potrebu biti ujedno i arogantna? čini se moćnijom u svojim očima ili isto traži u promatrača? ddivljenje, strahopoštvanje??? što?
jo ne bi reko da je to potriba, jo bi reko da je to nužna posljedica. arogancija je osjećaj superiornosti, a iz tog osjećaja je nužno razvijanje nekog oblika rozličitog ophođenja. 
ni čudo da se glupi ženu s glupima, pametni družu s pametnima i sl.
ne znam....za mene je znanje bogatstvo i samim tim sto ga imas jr iznad,nekog tko ga nema, me razumijem potrebu to naglasavati do te mjere da ispada nepristojno,ruzno itd....
Muslim da je vazno pokazati respect, ne read radi vec misliti doista tako....
biti krotki?
teško. je znoš koga bogatoga? o čemu moreš govoriti s bogatunom? njihovi su životi puni skijanja, hotelov, biznisa, odijelov, poznatih ličnosti. oni se ne kurču pred nami, oni samo govoru ča su doživili a neko bi reko da imaju potribu naglašavati. isto ti je s pametnima.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/5/2018, 21:58

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Niti najmanje. Legitimna stvar i u filozofiji. Samo ukazujem kakvi su i danas odnosi na tom području. Otprilike kakvi su bili i u vrijeme sofista i Sokrata.
dođe sofist, i naploti sat matematike bogataševon sinu, a čisti , pure filozofi zavidni gljedaju krez škure...


zavist, niko ni imun

Pa neću reći da tu nije bilo i zavisti, ali to je za mene sporedno. Samo gledam kvalitetu filozofije. S tim da se sofizam teško može nazvati filozofijom i opisati kao filozofija. :p :D
ali je unatoč tomu definiroš ko filozofiju? nice going

:D Samo sam ti htio skrenuti pažnju da ništa nećeš postići sofizmom. :)
Mislim, u filozofijskom smislu te riječi, to je odavno pročitana knjiga. Druga je priča što bi mogao podebljati bankovni račun ako se steknu određeni uvjeti, ali to nema veze sa filozofijom samom. :)
opet si se zamrsi;

ne ću nišće postići sa sofizmom, osim ono za čime stremi velika većina čovječanstva- podebljati račun? osim, veliš?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 3/5/2018, 22:09

mislis neozbiljan gradiyelj mostova nece ocekovati clanak u novinama pun hvalospjeva a neozbiljan ce se uvrijediti ako isti nebude takav....ok, to je jasno

ovo drugi nisam posve razumjela
zenama treba uvijek govoriti da su dobre,lijepe, mlade?
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/5/2018, 22:14

night sky wrote:mislis neozbiljan gradiyelj mostova nece ocekovati clanak u novinama pun hvalospjeva a ozbiljan ce se uvrijediti ako isti nebude takav....ok, to je jasno

ovo drugi nisam posve razumjela
zenama treba uvijek govoriti da su dobre,lijepe, mlade?


u unutarnjem sukobu između taštine i težnje da život doživljavaš ozbiljno, uvik se kladi na taštinu... no, scratch that, u unutarnjen sukobu izmeđuu taštine i biločega, uvik se kladi na taštinu:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 3/5/2018, 22:17

aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Da je mene pitala ja bih joj rekao da su svi ljudi različiti, pa neki mogu, a neki ne.


a ti bi želio da te nešto pitam? bilo što?   OK, zašto inteligentna osoba ima potrebu biti ujedno i arogantna? čini se moćnijom u svojim očima ili isto traži u promatrača? ddivljenje, strahopoštvanje??? što?
jo ne bi reko da je to potriba, jo bi reko da je to nužna posljedica. arogancija je osjećaj superiornosti, a iz tog osjećaja je nužno razvijanje nekog oblika rozličitog ophođenja. 
ni čudo da se glupi ženu s glupima, pametni družu s pametnima i sl.
ne znam....za mene je znanje bogatstvo i samim tim sto ga imas jr iznad,nekog tko ga nema, me razumijem potrebu to naglasavati do te mjere da ispada nepristojno,ruzno itd....
Muslim da je vazno pokazati respect, ne read radi vec misliti doista tako....
biti krotki?
teško. je znoš koga bogatoga? o čemu moreš govoriti s bogatunom? njihovi su životi puni skijanja, hotelov, biznisa, odijelov, poznatih ličnosti. oni se ne kurču pred nami, oni samo govoru ča su doživili a neko bi reko da imaju potribu naglašavati. isto ti je s pametnima.
ma ne krotki,bSAMO pristojni....i ne Muslim da su svi tako glupi i pricaji iskljucivo o onome i jedinom sto ih,Mazda,izdvaja, pa tupe isto do besvjesti
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/5/2018, 22:18

aben wrote:
ne ću nišće postići sa sofizmom, osim ono za čime stremi velika većina čovječanstva- podebljati račun? osim, veliš?

Veliš, kud ćeš više, a? :)
Pa dobro, Sokrat je primjerice javnosti Atene skrenuo pažnju da je Protagora svojim umijećem zaradio više novca nego Fidija i 10 drugih kipara zajedno. To bi možda i moglo djelovati kao zavist, da nije riječ o Sokratu, jer je on bio poznat i po svojoj velikoj skromnosti i malim materijalnim potrebama.
A također i po tome da je radije ispio kukutu nego otišao iz Atene kako bi sačuvao nekakvu vlastitu odnosno vjerodostojnost svoga učenja i vlastitih ideala.
Protagora je, suočen sa vrlo sličnom situacijom, radije pobjegao, ali ne zadugo jer mu je sreća okrenula leđa pa je stradao u brodolomu.
Što sam zapravo htio reći?
Valjda da netko bira vlastitu i vjerodostojnost filozofije, očuvanje nekih ideala i time odgovarajuće mjesto u povijesti, a netko zadovoljavanje čisto materijalnih standarda svoje aktualne egzistencije, a to je sve čisto stvar osobnog izbora i svakome njegovo, ali svi na kraju moramo umrijeti ovako ili onako.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 3/5/2018, 22:21

aben wrote:
night sky wrote:mislis neozbiljan gradiyelj mostova nece ocekovati clanak u novinama pun hvalospjeva a ozbiljan ce se uvrijediti ako isti nebude takav....ok, to je jasno

ovo drugi nisam posve razumjela
zenama treba uvijek govoriti da su dobre,lijepe, mlade?


u unutarnjem sukobu između taštine i težnje da život doživljavaš ozbiljno, uvik se kladi na taštinu... no, scratch that, u unutarnjen sukobu izmeđuu taštine i biločega, uvik se kladi na taštinu:)
a ne znam, ne znam....mozda,ali se sa stvarnoscu siocoti moras,kad tad,I bez obxira tko Sto kaze....baterija mi otkazuje....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/5/2018, 22:26

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
ne ću nišće postići sa sofizmom, osim ono za čime stremi velika većina čovječanstva- podebljati račun? osim, veliš?

Veliš, kud ćeš više, a? :)
Pa dobro, Sokrat je primjerice javnosti Atene skrenuo pažnju da je Protagora svojim umijećem zaradio više novca nego Fidija i 10 drugih kipara zajedno. To bi možda i moglo djelovati kao zavist, da nije riječ o Sokratu, jer je on bio poznat i po svojoj velikoj skromnosti i malim materijalnim potrebama.
A također i po tome da je radije ispio kukutu nego otišao iz Atene kako bi sačuvao nekakvu vlastitu odnosno vjerodostojnost svoga učenja i vlastitih ideala.
Protagora je, suočen sa vrlo sličnom situacijom, radije pobjegao, ali ne zadugo jer mu je sreća okrenula leđa pa je stradao u brodolomu.
Što sam zapravo htio reći?
Valjda da netko bira vlastitu i vjerodostojnost filozofije, očuvanje nekih ideala i time odgovarajuće mjesto u povijesti, a netko zadovoljavanje čisto materijalnih standarda svoje aktualne egzistencije, a to je sve čisto stvar osobnog izbora i svakome njegovo, ali svi na kraju moramo umrijeti ovako ili onako.
ironično, filipike protiv njega, a nemo demokracije bez protagore.

zavist, i ne samo zavist, nego potpuno nerazumijevanje ekonomije- postoje samo dvi vrste ljudi na ovomu svitu, oni ki postavljaju pitanje "zarađuju li nogometaši previše" i oni ki nika ne bi postavili takovo glupo pitanje.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/5/2018, 10:12


nisam gay, al stvarno i ne osjećam potrebu za nijekanjem istog-

malo mršav jesam, ali Bruce Lee style, nabijem te na k aben :D

Denkverbot - Page 15 Giphy
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/5/2018, 11:23

Mislis, sofisticki q-rac? I opet vas je uhvatio u shemu. :-D

Nije znacajka sofizma samo relativiziranje stvari koja se zeli ukrasiti kao "sumnja", vec primjerice u forumskim dijalozima cesta upotreba strawmana i mijenjanje znacenja pojma o kojem se raspravlja ne bi li se "dovuklo vodu na vlastiti mlin". :-D

Tako je "licemjerstvo" odjednom postalo SAMO "nedostatak dosljednosti" ili "zivot koji se ne treba ozbiljno shvacati", ne bi li se zamaglilo uobicajeno shvacanje licemjerstva kao namjerne manipulacije tudjim ponasanjem. Recimo, ako uvlacim dimove cígareta, a govorim da su one opasne po zdravlje, time samo ukazujem na nedosljednost ili radije "slabost volje". No ja tu nedosljednost, nedostatak volje ne skrivam. Drugacije bi bilo da i nadalje mislim kako su cigarete stetne i da druge nutkam njima.. Dakle, licemjerstvo nije SAMO nedosljednost, vec prikrivanja nedosljednosti s ciljem manipuliranja. Zapravo, licemjerstvo je jedna fina "kvaliteta" marketinskih agenata. :-)

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/5/2018, 11:56


sofistički q-rac ne zna bi li ušao ili ne, ovisno o tome je li se plaća :^0
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/5/2018, 12:26

aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
ne ću nišće postići sa sofizmom, osim ono za čime stremi velika većina čovječanstva- podebljati račun? osim, veliš?

Veliš, kud ćeš više, a? :)
Pa dobro, Sokrat je primjerice javnosti Atene skrenuo pažnju da je Protagora svojim umijećem zaradio više novca nego Fidija i 10 drugih kipara zajedno. To bi možda i moglo djelovati kao zavist, da nije riječ o Sokratu, jer je on bio poznat i po svojoj velikoj skromnosti i malim materijalnim potrebama.
A također i po tome da je radije ispio kukutu nego otišao iz Atene kako bi sačuvao nekakvu vlastitu odnosno vjerodostojnost svoga učenja i vlastitih ideala.
Protagora je, suočen sa vrlo sličnom situacijom, radije pobjegao, ali ne zadugo jer mu je sreća okrenula leđa pa je stradao u brodolomu.
Što sam zapravo htio reći?
Valjda da netko bira vlastitu i vjerodostojnost filozofije, očuvanje nekih ideala i time odgovarajuće mjesto u povijesti, a netko zadovoljavanje čisto materijalnih standarda svoje aktualne egzistencije, a to je sve čisto stvar osobnog izbora i svakome njegovo, ali svi na kraju moramo umrijeti ovako ili onako.
ironično, filipike protiv njega, a nemo demokracije bez protagore.

zavist, i ne samo zavist, nego potpuno nerazumijevanje ekonomije- postoje samo dvi vrste ljudi na ovomu svitu, oni ki postavljaju pitanje "zarađuju li nogometaši previše" i oni ki nika ne bi postavili takovo glupo pitanje.

Pa i filipike su dio demokracije, zar ne? :) Uključujući tu i onu atensku koja je imala nemalih mana.
Kod Sokrata sigurno nije bila riječ o zavisti, sudeći po opisima koje su nam o njemu prenijeli Ksenofont, Platon pa i Aristotel.
U drugom dijelu govoriš o ekonomici, a ne filozofiji.
Mogu ti reći da su u zabludi svi oni koji smatraju da je besmisleno postaviti pitanje je li neki nogometaš preplaćen ili ne. Naime, već je bilo dosta primjera gdje su cijeli klubovi sa dobrim rezultatima bankrotirali zato jer su se preinvestirali u igračkom kadru što nije bilo opravdano prihodima i eto ti belaja. E sad, druga je priča tko i zbog kakvih razloga postavlja takva pitanja, posebno ako to iz dokonih razloga čini obična publika uspoređujući svoja primanja sa onima vrhunskih nogometaša što zaista nema puno smisla jer obična publika niti ima prave informacije niti odgovornost upravljanja poslovnim sustavima kakvi su nogometni klubovi.
No, to je zapravo suštinska razlika između punokrvne filozofije i sofizma koji teško može opravdati kriterije koje mora ispuniti ista, nego se zapravo uglavnom bavi vještinom podebljavanja bankovnog računa sofista, što znači ne filozofijom odnosno umovanjem koje se oslanja na činjenice i logiku, nego ekonomikom, tako da je u tom smislu tvoje prebacivanje težišta sa filozofije na ekonomiku posve očekivano i racionalno. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 15 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum