ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 6 of 50 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/5/2018, 13:28

kic wrote:
prva rijec u recenici NAVODNO

ali naravno, engleski strazar s pocetka 1400ih je znao vrlo malo o fizici, engleski lazovi..

Dobro, navodno, preneseno značenje itd., smisao je ipak jasan, pustio bi je iz zatvora da se njega pita.
Stražar najvjerojatnije nije bio niti pismen.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 1/5/2018, 13:36


da, barbarski nepismeni engleski strazari..

velika razlika od pismenih francusko-burgundskih inkvizitora koji su je spalili, ali ti nepismeni strazari strasno nesto..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/5/2018, 13:39

Pučina je stoka jedna grdna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/5/2018, 13:41

kic wrote:
da, barbarski nepismeni engleski strazari..

velika razlika od pismenih francusko-burgundskih inkvizitora koji su je spalili, ali ti nepismeni strazari strasno nesto..

recimo, da se ja utapam u rijeci punoj krokodila (majka priroda) bi li ti žrtvovao svoj život spašavajući me (naravno, nemaš ni mobitel ni signal da nazoveš 112)?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 1/5/2018, 13:43


A. vec si gotova, puno krokodila, i brzi su strasno u vodi, zasto povecati casualty count s 1 na 2
B. zasto spominjes komunikacije, mislis da ne bi zvao (o cemu pricamo cek?)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/5/2018, 14:06

kic wrote:
A. vec si gotova, puno krokodila, i brzi su strasno u vodi, zasto povecati casualty count s 1 na 2
B. zasto spominjes komunikacije, mislis da ne bi zvao (o cemu pricamo cek?)

o političkom i društvenom kontekstu stogodišnjeg rata.. ti si zauzeo stranu i držiš je se


"Prema ondašnjem običaju njenoj je obitelji ponuđeno da Ivana, kao ratni zarobljenik, bude oslobođena u zamjenu za određen novčani iznos. Kako njezina obitelj nije imala novčanih sredstava za otkup Ivanine slobode, a Karlo VII. nije pokazao interes da je spasi, ostala je u zarobljeništvu. Pokušala je nekoliko puta pobjeći, jednom prilikom skočivši s tornja visokog 21 metar – nekim čudom, nije slomila niti jednu kost, samo je izgubila svijest na neko kraće vrijeme. Nakon toga je premještena u burgundijski grad Arras. Kada su engleske vlasti zatražile njezino izručenje vojvoda Philip Burugndijski predao ju je engleskim vlastima primivši od Engleza kao novčanu naknadu sto tisuća zlatnih funti.


Nevjernica i vještica?

Iako je suđenje bilo politički motivirano, kao paravan engleske su vlasti organizirale i financijski potpomagale crkveno suđenje u sjedištu engleske okupacijske vlasti gradu Rouenu. Engleski vojvoda od Bedforda tvrdio je kako pravo na francuski tron ima njegov rođak Henrik VI. Kako je je Ivana omogućila da se Karlo VII. okruni za francuskog kralja prikazivanje Ivane kao nevjernice i vještice značilo je rušenje vjerodostojnosti okrunjenog kralja. Za glavnog suca u procesu izabran je biskup Pierre Cauchon od Beauvaisa. Na samom suđenju učinjen je niz povreda važećih propisa, a jedna od značajnih je bila ta što Ivani uskraćeno pravo na zakonskog zastupnika ili savjetnika. Uz to, crkveni bilježnik Nicolas Bailly, zadužen za prikupljanje svjedočanstva koji bi teretili Ivanu, nije uspio naći uvjerljive dokaze o njezinoj krivici za bilo što od onoga za što su je teretili."


https://zena.rtl.hr/clanak/ostalo/zene_koje_su_stvarale_povijest_ivana_orleanska/7778
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 1/5/2018, 14:09


koju stranu dr#im ?!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/5/2018, 14:14

kic wrote:
koju stranu dr#im ?!

...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 1/5/2018, 14:19


:yuno:
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/5/2018, 14:24

kic wrote:
:yuno:

.roll

pa hoću reći zar je engleski kralj koji je organizirao suđenje bio nepismen? sve vadiš iz konteksta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/5/2018, 14:25

je li dorh politički neovisna institucija?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/5/2018, 14:27

bi li ti da ti netko prijeti smrću ako me zaštitiš žrtvovao svoj život za mene..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/5/2018, 14:38

osim toga, crkva je dvadesetak godina nakon spaljivanja priznala pogrešku... nevjerojatno za takvu zločinačku organizaciju...

Suđenje je postuhmno ponovljeno (1456.), nakon čega ju je papa Kalikstus III. (7. srpnja 1456.) proglasio nedužnom po svim točkama optužnicePapa Benedikt XV. službeno ju je proglasio sveticom 16. svibnja 1920.




https://zena.rtl.hr/clanak/ostalo/zene_koje_su_stvarale_povijest_ivana_orleanska/7778
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 1/5/2018, 15:00

metilda wrote:bi li ti da ti netko prijeti smrću ako me zaštitiš žrtvovao svoj život za mene..

confused
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/5/2018, 15:06

metilda wrote:bi li ti da ti netko prijeti smrću ako me zaštitiš žrtvovao svoj život za mene..
Da li bih ja ako netko meni prijeti smrću, zstvovala sebe za tebe?

Naravno da ne.

Osim da si mi muz ili dijete
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/5/2018, 15:52

kic wrote:
metilda wrote:bi li ti da ti netko prijeti smrću ako me zaštitiš žrtvovao svoj život za mene..

confused


eto vidiš zašto tri točke... ne razumiješ ni kontekst ni pitanje, a namećeš mi sekundu  Denkverbot - Page 6 1f605 

što bih ja onda mogla reći za francusku revoluciju koja se danas slavi kao ostvarenje slobode, bratstva i jednakosti.. a poznata je kao razdoblje terora i masovnog pokolja svećenstva.. dakle, kako naši asocijativni nizovi idu različitim kolosijecima što su navodno smrću ucijenjeni inkvizitori trebali uraditi - pustiti da ih ubiju ili pustiti Ivanu kao nevino optuženu?
odakle asocijacija na francusku revoluciju - navodno je marija antoaneta rekla ako nemaju kruha neka jedu kolače..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/5/2018, 15:52

PhoebeBuffay wrote:
metilda wrote:bi li ti da ti netko prijeti smrću ako me zaštitiš žrtvovao svoj život za mene..
Da li bih ja ako netko meni prijeti smrću, zstvovala sebe za tebe?

Naravno da ne.

Osim da si mi muz ili dijete

eto vidiš
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 1/5/2018, 16:14


osudio ju je crkveni sud, a ne gradjanski.. moze se reci da takvi nisu ni postojali jer su drzava i crkva bili u simbiozi ali sad, i sudili su joj Francuzi-Burgundijci, a cesto se dogadja da su izdajice svog naroda gorljiviji u napadu na vlastito nego drugi, u ovom slucaju Englezi.. tako da mi uopce nije tesko prihvatiti da je nepismeni strazar Englez pokazao simpatiju spram nepismene cobanice ali hrabre Francuskinje, kinship u nepismenosti.. alas!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 1/5/2018, 16:20


https://m.9gag.com/gag/a1YE1eG
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/5/2018, 16:33

kic wrote:
osudio ju je crkveni sud, a ne gradjanski.. moze se reci da takvi nisu ni postojali jer su drzava i crkva bili u simbiozi ali sad, i sudili su joj Francuzi-Burgundijci, a cesto se dogadja da su izdajice svog naroda gorljiviji u napadu na vlastito nego drugi, u ovom slucaju Englezi..  tako da mi uopce nije tesko prihvatiti da je nepismeni strazar Englez pokazao simpatiju spram nepismene cobanice ali hrabre Francuskinje, kinship u nepismenosti.. alas!

pa izdao ju je i karlo kojega je doslovno dovela na prijestolje.. teška su to vremena bila i dobro je da je kler odvojen od države jer se treba baviti duhovnim stvarma a ne sudjelovati u vlasti.. no to se ne odnosi na Crkvu jer i ja sam Crkva..
nisi komentirao moju usporedbu inkvizicije sa DORH-om .. ondašnja inkvizicija je današnji DORH samo u dorhu ne sjede predstavnici klera nego eventualno članovi KC
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/5/2018, 18:17

kic wrote:
 kinship u nepismenosti.. alas!

hajde, nemoj se uzrujavati, bacio si ješku ja sam uzvratila na način kako reagira ljevica kad se radi o komunističkim zločinima.. 
naravno da je inkvizicija postojala i da su zbog njenih sudova ljudi spaljivani ili mučeni, ako se i papa ivan pavao II ispričao zbog počinjenih zločina ne  bih je ja valjda podržavala.. isprika što sam se malo poigrala s tobom. :)
ali kao što sam ja možda tebe zgrozila mene tako zgrozi kako pismen čovjek može braniti tita i njegove zločine..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 6 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 50 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum