ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati

Go down

Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati Empty Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati

Post by Hektorović 30/4/2018, 12:52

Vladika Grigorije je nakon toga opisao kako je bio jedan od predvodnika protesta protiv Slobodana Miloševića.

"1992. godine sam bio student teologije, ti momci tamo su mislili da sam dobar za toga. Počeli smo se družiti sa drugim studentima sa drugih fakulteta i pokrenuli smo proteste protiv Miloševića. Htjeli smo zaustaviti rat. Imali smo osjećaj da smo pametni, bili smo mladi i hrabri, a to tada nije bilo nimalo jednostavno. U najkraćem mogu reći da se ne stidim toga, ne ponosim se previše jer smo doživjeli neuspjeh neke vrste. Ponosan sam zbog toga što vidim da se mnogo toga lošeg dogodilo i našem narodu i samom Miloševiću. Kad se sve to zbilo kasnije, danas kad pomislim na to da li je moguće bilo sve uraditi bez krvi, stradanja, izbjeglištva i stida dolazim do zaključka da je možda bilo bolje da su ljudi tada slušali što im govore mlade ljudi", kazao je Grigorije.


S obzirom da je često okarakterisan kao neko ko kritikuje nastupe i izjave Aleksandra Vučića, vladika Grigorije je kazao:

"Imam protiv toga što ima dosta nametljivosti u njegovom nastupu, mnogo je na televiziji, suviše priča i vrlo je sposoban da sve pokrije. Nisam ni ja nesposoban definitivno, ali... Imam utisak da je pretjerao. Imam utisak da misli da su mediji pridali previše značaja. Važno je imati medije i pokrivati medije, ali se to vrati kao bumerang. Mislim da je pretjerao u pokrivanju medija. Jupiter Bem i ja nikad nismo bili na istoj strani. Od 1992. do danas. Ja kad sam bio za Evropu i demokratiju, on nije bio. Ja sam uvijek bio protiv Miloševića, niakd nisam bio za njega. Nisam ja naivan, on je ozbiljan, sposoban i opasan političar, sve prati i sve vidi. On zna da ja nisam za njega, baš me briga što zna. Ima jedan detalj u kojem vidim našu različitost koja je bolna, po mene bolna", kazao je.

Podsjetio je na svoj govor iz daleke 1991. godine u Glini na komemoraciji stradalim.

"Ja sam negdje 1991. godine govorio u Glini na komemoraciji za stradale kao student. Održao sam vatren govor šta će uslijediti u Hrvatskoj ako se ljudi ne promjene i ne pokaju. Razlika između mene i njega je što ja posmatram makar 5-6 godina unaprijed i predviđam na osnovu toga šta stvarno može da im se dogodi. Koliko on misli da je važno da bude na čelu Srbije pet godina, onda mora gledati barem 15 godina unaprijed".
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati Empty Re: Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati

Post by Hektorović 30/4/2018, 12:52

Hektorović wrote:a sam uvijek bio protiv Miloševića, niakd nisam bio za njega. Nisam ja naivan, on je ozbiljan, sposoban i opasan političar, sve prati i sve vidi. On zna da ja nisam za njega, baš me briga što zna. Ima jedan detalj u kojem vidim našu različitost koja je bolna, po mene bolna", kazao je.

Podsjetio je na svoj govor iz daleke 1991. godine u Glini na komemoraciji stradalim.

"Ja sam negdje 1991. godine govorio u Glini na komemoraciji za stradale kao student. Održao sam vatren govor šta će uslijediti u Hrvatskoj ako se ljudi ne promjene i ne pokaju. Razlika između mene i njega je što ja posmatram makar 5-6 godina unaprijed i predviđam na osnovu toga šta stvarno može da im se dogodi. Koliko on misli da je važno da bude na čelu Srbije pet godina, onda mora gledati barem 15 godina unaprijed".
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati Empty Re: Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati

Post by prckov 30/4/2018, 12:58

u pope
kad te sad kaja skobi :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-18


Back to top Go down

Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati Empty Re: Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati

Post by L'âme 30/4/2018, 13:12

Pametan neki čovjek.
Kakvi bi svećenici i trebali biti.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-11


Back to top Go down

Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati Empty Re: Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati

Post by Guest 30/4/2018, 13:19

Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati 980407_dzordz-kluni_ls



Đorđe Kluni....kakav Grigorije..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati Empty Re: Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati

Post by L'âme 30/4/2018, 13:24

Eto, još je i zgodan. Basketball

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-11


Back to top Go down

Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati Empty Re: Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati

Post by Hektorović 30/4/2018, 16:10

maggie13 wrote:Eto, još je i zgodan. Basketball

I sposoban. Hercegovac!
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati Empty Re: Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati

Post by Hektorović 30/4/2018, 16:14

prckov wrote:u pope
kad te sad kaja skobi :D

STAV intervju – Episkop Grigorije: Nije bilo lako izboriti se sa četničkim obilježjima, ali uspjeli smo


https://www.faktor.ba/vijest/stav-intervju-episkop-grigorije-nije-bilo-lako-izboriti-se-sa-cetnickim-obiljezjima-ali-uspjeli-smo-189501
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati Empty Re: Grigorije: Srbi u Glini su se 1991 trebali pokajati

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum