ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Guest Thu 19 Apr - 11:24

kic wrote:
Pinochet wrote:ne samo da tehnološki i brojačno današnja RH nije sjena one iz 1995 , nego i kvalitativno došlo je do negativne selekcije u RH vojsci, napreduje se pomoću veze (HDZ i regionalne) , a ne pomoći sposobnosti, zato nedaj bog da nas netko sposobniji napadne

znam lika, doslovno nije ništa radio nakon srednje i samo pokušavao u vojsku unić, za egzistenciju se nije morao brinuti jer: mama+tata

na kraju upadne u vojsku nakon par godina, oni znači imaju predviđeno vrijeme za tjelovježbu i teretanu: on ne ide

i šta se dogodi, doma je pomicao kauč i istegnuo leđa, jer ima slaba leđa..

bokte..
ma znam i ja par osoba, propali u privatnom životu, i onda veza i lagano u vojsku.. i napreduje se u RH vojsci isto tako pomoću veze.. zato kažem, nedaj bože da nas netko napadne, trebalo bi opet da pogine 10 - 20 000 mladih momaka, da se situacija ustroji, samo RH ako bi poginulo 10 000 mladih ljudi, bila katastrofa kao kada SSSRu pogine 5milijuna vojnika

Guest
Guest


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Kermit Thu 19 Apr - 11:25

kic wrote:
Pinochet wrote:ne samo da tehnološki i brojačno današnja RH nije sjena one iz 1995 , nego i kvalitativno došlo je do negativne selekcije u RH vojsci, napreduje se pomoću veze (HDZ i regionalne) , a ne pomoći sposobnosti, zato nedaj bog da nas netko sposobniji napadne

znam lika, doslovno nije ništa radio nakon srednje i samo pokušavao u vojsku unić, za egzistenciju se nije morao brinuti jer: mama+tata

na kraju upadne u vojsku nakon par godina, oni znači imaju predviđeno vrijeme za tjelovježbu i teretanu: on ne ide

i šta se dogodi, doma je pomicao kauč i istegnuo leđa, jer ima slaba leđa..

bokte..
Branim ja neke vojnike, kaže to su ti klanovi samo takvi, imaš par generala koji kadroviraju cijela svoja sela jebu majku,ostali mogu da šute i trpe, ma no kako je u upravi ili općinama tako je i tu, ako ne i gore jer je sve vojna tajna, malo tko u biti zna što i kako se radi
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Guest Thu 19 Apr - 11:25

Hektorović wrote:
Pinochet wrote:

plus i postoji drugi problem, kompetetni pojedinci se nesmiju isticati, jer često budu smaknuti/smjenjeni jer se režim plaši konkurencije. napreduje se po političkom ključu. inače nije to samo problem arapa, bilo je toga i u europi.. tako je staljinova crvena armija funkcionirala do 1941 /42,  nazi njemačka vojska je tako funkcionirala od 1943, JNA je tako funkcionirala nakon smrti Tita(zato je ispala kurac na biciklu), Hrvatska vojska tako danas poprilično funkcionira , doslovno napreduje se prema političkom opredjeljenju , ne samo da tehnološki i brojačno današnja RH nije sjena one iz 1995 , nego i kvalitativno došlo je do negativne selekcije u RH vojsci, napreduje se pomoću veze (HDZ i regionalne) , a ne pomoći sposobnosti, zato nedaj bog da nas netko sposobniji napadne

a to je za arapske armije nešto kao dobar dan

Za arapske zemlje vojske su prije svega za uhljebljenje... Što se vidi i po Saudijcima u Jemenu. Dalke silne milijarde, proračun veći od Ruskog, a ono raspad sustava... SAA se desetljećima formalno spremala za rat sa Izraelom za što su izgradili ogroman časnički kadar, a u osnovi se radilo o uhljebljenju stotina tisuća nesposobnih kadrova.

Najbolja stvar što je ruska vojska uradila u zadnjih 10 godina, bilo je otpuštanje 100.000+ časnika.
znaš već koliko RH ima generala itd :D mi smo po vojsci, tamo 1995 bili kao werhmacht 1941 jebački efikasni, a danas 2018 ličimo na arapske armije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Hektorović Thu 19 Apr - 11:26

Pinochet wrote:ma znam i ja par osoba, propali u privatnom životu, i onda veza i lagano u vojsku.. i napreduje se u RH vojsci isto tako pomoću veze.. zato kažem, nedaj bože da nas netko napadne, trebalo bi opet da pogine 10 - 20 000 mladih momaka, da se situacija ustroji, samo RH ako bi poginulo 10 000 mladih ljudi, bila katastrofa kao kada SSSRu pogine 5milijuna vojnika

čardak vojska.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by kic Thu 19 Apr - 11:27

Pinochet wrote:
kic wrote:
kako opisa, i mi imamo takav mentalitet..
ako misliš na mene, onaj mentalitet koji sam opisao u arapskoj vojsci, pojavljuje se po pričama i u našoj vojsci zadnjih 10ak godina, a sa druge strane takav mentalitet je kod nas u ekonomiji.

u njemačkoj je normalno da pojedinac dijeli stečeno znanje sa kolegama u firmi i tako se pomažu .. kod nas recimo u hrpi poduzeća, pojedinac će kao arap čuvati znanje ljubomorno za sebe, tako da je on "jedini koji zna voziti taj stroj, ili ga popraviti" i tako sebi individualno podiže cijenu ,a smanjuje kvalitetu firme.

dok opet bio sam u par firmi, imaš i suprotni primjer, gdje ti kolege idu pomoći odmah, jer im je u interesu da naučiš što prije posao itd... pa aj nije sve kao kod arapa

zato što je kooperacija najvažniji mehanizam za uštedu resursa i napredovanje..

gdje nema tog, znaš da su ti zaposlenici tu iz drugih razloga: nešto kradu iz firme, tu su za odradit minimum, ne zanima ih ništa više

i s takvim ljudima možeš K postić
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Kermit Thu 19 Apr - 11:27

Pinochet wrote:
kic wrote:
Pinochet wrote:ne samo da tehnološki i brojačno današnja RH nije sjena one iz 1995 , nego i kvalitativno došlo je do negativne selekcije u RH vojsci, napreduje se pomoću veze (HDZ i regionalne) , a ne pomoći sposobnosti, zato nedaj bog da nas netko sposobniji napadne

znam lika, doslovno nije ništa radio nakon srednje i samo pokušavao u vojsku unić, za egzistenciju se nije morao brinuti jer: mama+tata

na kraju upadne u vojsku nakon par godina, oni znači imaju predviđeno vrijeme za tjelovježbu i teretanu: on ne ide

i šta se dogodi, doma je pomicao kauč i istegnuo leđa, jer ima slaba leđa..

bokte..
ma znam i ja par osoba, propali u privatnom životu, i onda veza i lagano u vojsku.. i napreduje se u RH vojsci isto tako pomoću veze.. zato kažem, nedaj bože da nas netko napadne, trebalo bi opet da pogine 10 - 20 000 mladih momaka, da se situacija ustroji, samo RH ako bi poginulo 10 000 mladih ljudi, bila katastrofa kao kada SSSRu pogine 5milijuna vojnika
Da se zarati u 4 dana bi bio gotovo rat ko i za vrijeme Kraljevine, osim ako bi nas srbi napali, pa tko je lud da brani Sokol Marića, Plenkija, Njonju, Mamića i cijelu vojsku kriminalaca
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by kic Thu 19 Apr - 11:28

Kermit wrote:
kic wrote:
Pinochet wrote:ne samo da tehnološki i brojačno današnja RH nije sjena one iz 1995 , nego i kvalitativno došlo je do negativne selekcije u RH vojsci, napreduje se pomoću veze (HDZ i regionalne) , a ne pomoći sposobnosti, zato nedaj bog da nas netko sposobniji napadne

znam lika, doslovno nije ništa radio nakon srednje i samo pokušavao u vojsku unić, za egzistenciju se nije morao brinuti jer: mama+tata

na kraju upadne u vojsku nakon par godina, oni znači imaju predviđeno vrijeme za tjelovježbu i teretanu: on ne ide

i šta se dogodi, doma je pomicao kauč i istegnuo leđa, jer ima slaba leđa..

bokte..
Branim ja neke vojnike, kaže to su ti klanovi samo takvi, imaš par generala koji kadroviraju cijela svoja sela jebu majku,ostali mogu da šute i trpe, ma no kako je u upravi ili općinama tako je i tu, ako ne i gore jer je sve vojna tajna, malo tko u biti zna što i kako se radi

ma išao je moj frend u kamp pokušao upast, kaže na kraju kad je bilo proglašenje tko je upao, sve dolaze generali i časnici i čestitaju svojim kćerima i sinovima.. hah, još on 2 put pokušao
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Noor Thu 19 Apr - 11:29

Kermit wrote:
kic wrote:
pandan JNA confused
Pandam Noruki je Zorica Brunclik, a toliko se i razumije u bliski istok i siriju
nisam ni rekla da se razumijem...komentirala sam samo kako izgledaju, jer to si i pitao buzdovane
tko je ta? neka za kojom sliniš? :facepalm

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Hektorović Thu 19 Apr - 11:29

Pinochet wrote:znaš već koliko RH ima generala itd :D mi smo po vojsci, tamo 1995 bili kao werhmacht 1941 jebački efikasni, a danas 2018 ličimo na arapske armije

JNA nakon JNA
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Kermit Thu 19 Apr - 11:30

Noor wrote:
Kermit wrote:
kic wrote:
pandan JNA confused
Pandam Noruki je Zorica Brunclik, a toliko se i razumije u bliski istok i siriju
nisam ni rekla da se razumijem...komentirala sam samo kako izgledaju, jer to si i pitao buzdovane
tko je ta? neka za kojom sliniš? :facepalm
Zorice niti zuc protiv predsjednika Assada
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Noor Thu 19 Apr - 11:33

Kermit wrote:
Noor wrote:
Kermit wrote:
kic wrote:
pandan JNA confused
Pandam Noruki je Zorica Brunclik, a toliko se i razumije u bliski istok i siriju
nisam ni rekla da se razumijem...komentirala sam samo kako izgledaju, jer to si i pitao buzdovane
tko je ta? neka za kojom sliniš? :facepalm
Zorice niti zuc protiv predsjednika Assada
pa niti nisam

a daj, znači i ti se pališ na plastične cajke...i to matore
užas
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Noor Thu 19 Apr - 12:00

Kermit wrote:
Pandam JNA???

seljo, nije pandaM nego je pandaN
stvarno si na nivou one tvoje s kosom boje ciklame
ali no
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Hektorović Fri 20 Apr - 19:26

Tigrovi kod Ruhaybaha, dakle najelitnija postrojba...

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Dbptyq10
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Yehudim Fri 20 Apr - 20:37

Noor wrote:
Kermit wrote:
Pandam JNA???

seljo, nije pandaM nego je pandaN
stvarno si na nivou one tvoje s kosom boje ciklame
ali no

 Noor ..............ti si previše inteligentna da bi se upuštala u takve provokacije lokalnih landara
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Guest Fri 20 Apr - 20:40

Hektorović wrote:Tigrovi kod Ruhaybaha, dakle najelitnija postrojba...

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Dbptyq10

Levis 4ever  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Kermit Fri 20 Apr - 20:43

Hektorović wrote:Tigrovi kod Ruhaybaha, dakle najelitnija postrojba...

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Dbptyq10
Zamisli arapi heheh
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Hektorović Fri 20 Apr - 20:57

MaximusDecimusMiridije wrote:
Hektorović wrote:Tigrovi kod Ruhaybaha, dakle najelitnija postrojba...

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Dbptyq10

Levis 4ever  :D

Najjače je što apsolutno ništa nije standardizirano, pa ekipa iz PMU zna nositi i kakav Stg 44 :D :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Guest Fri 20 Apr - 21:02

Sjebano je to, pitaj boga koliko im ljudi strada zbog nekih pizdarija. Baš kod tih sitnica bi trebali inzistirati na minimumima nekim osobne zaštite. Pogotovo radi toga jer je gro sranja u urbanim uvjetima a i nemaju ono dotok ljudstva neograničen. Kratki rukavi, onaj u levisicama...nitko kacigu ne nosi. Razumijem ja da je u tom dijelu svijeta primamljiv prelazak na Ahiret ali ovo je već pretjerivanje. Za te stvari je zapovjedni kadar uvijek odgovoran.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Noor Fri 20 Apr - 21:31

Yehudim wrote:
Noor wrote:
Kermit wrote:
Pandam JNA???

seljo, nije pandaM nego je pandaN
stvarno si na nivou one tvoje s kosom boje ciklame
ali no

 Noor ..............ti si previše inteligentna da bi se upuštala u takve provokacije lokalnih landara
mislis s Asilom? :)
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Hektorović Fri 20 Apr - 22:21

MaximusDecimusMiridije wrote:Sjebano je to, pitaj boga koliko im ljudi strada zbog nekih pizdarija. Baš kod tih sitnica bi trebali inzistirati na minimumima nekim osobne zaštite. Pogotovo radi toga jer je gro sranja u urbanim uvjetima a i nemaju ono dotok ljudstva neograničen. Kratki rukavi, onaj u levisicama...nitko kacigu ne nosi. Razumijem ja da je u tom dijelu svijeta primamljiv prelazak na Ahiret ali ovo je već pretjerivanje. Za te stvari je zapovjedni kadar uvijek odgovoran.

Rusi to zovu inšallah mentalitet, Allah dao Allah će uzeti, sve je u njegovim rukama :) Tvoje je da preseliš na Ahiret ko Šehid.

Disciplina je tu strani pojam.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Hektorović Fri 20 Apr - 22:23

105 republikanske u Yarmuku, konačno jedan šljem i jedan pancir... avangarda...

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Dbop0a10
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa... - Page 4 Empty Re: Što je ostalo od Sirijske Armije? Skoro ništa...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum