ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 18/4/2018, 15:13

Svi su jezici izmiješani, a većina europskih ima istu osnovu, što je poznato.
Dovoljno je samo vidjeti koliko engleski i francuski imaju riječi istih osnova i istog ili sličnog značenja.

L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 15:18

maggie13 wrote:Svi su jezici izmiješani, a većina europskih ima istu osnovu, što je poznato.
Dovoljno je samo vidjeti koliko engleski i francuski imaju riječi istih osnova i istog ili sličnog značenja.

Što je i logično, ako se zna da je službeni jezik na engleskom dvoru Williama I Osvajača nakon bitke kod Hastingsa bio francuski. Zbog toga je današnji engleski puno više nalik ondašnjem francuskom nego ondašnjem engleskom. No, tvrditi da zbog te činjenice moderni engleski zapravo niti ne postoji jednostavno nema nikakvog smisla niti će itko uopće i pokušati izaći sa takvom tezom.


Last edited by slidingdoorsoperator on 18/4/2018, 15:19; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/4/2018, 15:19

slidingdoorsoperator wrote:
maggie13 wrote:Svi su jezici izmiješani, a većina europskih ima istu osnovu, što je poznato.
Dovoljno je samo vidjeti koliko engleski i francuski imaju riječi istih osnova i istog ili sličnog značenja.

Što je i logično, ako se zna da je službeni jezik na dvoru Williama I Osvajača nakon bitke kod Hastingsa bio francuski. Zbog toga je današnji engleski puno više nalik ondašnjem francuskom nego ondašnjem engleskom. No, tvrditi da zbog te činjenice moderni engleski zapravi niti ne postoji jednostavno nema nikakvog smisla.

didaktika tako ne funkcioniro

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 15:22

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:uglovnomu, 
talijunski je jezik i sastoji se od latinskog, a hrvacki ni jezik jer se sastoji od turskog,

nice

latinski spada u skupinu italskih jezika a javlja se kao predak svih današnjih romanskih jezika a hrvatski je u skupini  baltoslavenske jezične zajednice a postojala je do 1500. - 1300. godine pr.Kr. te se je tada raspala na dvije zasebne zajednice; prabaltička i praslavenska jezična zajednica. od praslavenske nastao je ogranak južnoslavenskih jezika koji su pod otomanskom vlašću poturčeni jer turski jezik pripada  turkijskoj grupi jezika, među kojima su turski jezik balkanskih Gagauza, gagauski i horasanski turski, uz dodatak osmanlijskog turskog. Porodica turkijskih jezika je podskupina oguskih jezika, koja je opet podskupina turkijskih jezika, za koje većina lingvista vjeruje da pripadaju jezičnoj skupini altajskih jezika.

dakle hrvatski je ....?
manjo ću tebi priznati da revacki ne postoji, ako ćemo prihvatiti tvoj kriterij, ali po otin kriteriju ni talijunski ne postoji

talijanski jezik postoji kao lingua franca tj. službeni jezik nastao je konsenzusom a ne prirodnom selekcijom. talijani ga koriste u službenoj komunikaciji inače u svim drugim prilikama talijani govore svaki svoj lokalni dijalekt jezik.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 18/4/2018, 15:31

slidingdoorsoperator wrote:
maggie13 wrote:Svi su jezici izmiješani, a većina europskih ima istu osnovu, što je poznato.
Dovoljno je samo vidjeti koliko engleski i francuski imaju riječi istih osnova i istog ili sličnog značenja.

Što je i logično, ako se zna da je službeni jezik na engleskom dvoru Williama I Osvajača nakon bitke kod Hastingsa bio francuski. Zbog toga je današnji engleski puno više nalik ondašnjem francuskom nego ondašnjem engleskom. No, tvrditi da zbog te činjenice moderni engleski zapravo niti ne postoji jednostavno nema nikakvog smisla niti će itko uopće i pokušati izaći sa takvom tezom.
To spada u povijest stvaranja jezika, da.
Današnji jezici su teški mix na svoj način.
Neki ni Gundulića ne razumiju čitati.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/4/2018, 15:32

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:uglovnomu, 
talijunski je jezik i sastoji se od latinskog, a hrvacki ni jezik jer se sastoji od turskog,

nice

latinski spada u skupinu italskih jezika a javlja se kao predak svih današnjih romanskih jezika a hrvatski je u skupini  baltoslavenske jezične zajednice a postojala je do 1500. - 1300. godine pr.Kr. te se je tada raspala na dvije zasebne zajednice; prabaltička i praslavenska jezična zajednica. od praslavenske nastao je ogranak južnoslavenskih jezika koji su pod otomanskom vlašću poturčeni jer turski jezik pripada  turkijskoj grupi jezika, među kojima su turski jezik balkanskih Gagauza, gagauski i horasanski turski, uz dodatak osmanlijskog turskog. Porodica turkijskih jezika je podskupina oguskih jezika, koja je opet podskupina turkijskih jezika, za koje većina lingvista vjeruje da pripadaju jezičnoj skupini altajskih jezika.

dakle hrvatski je ....?
manjo ću tebi priznati da revacki ne postoji, ako ćemo prihvatiti tvoj kriterij, ali po otin kriteriju ni talijunski ne postoji

talijanski jezik postoji kao lingua franca tj. službeni jezik nastao je konsenzusom a ne prirodnom selekcijom. talijani ga koriste u službenoj komunikaciji inače u svim drugim prilikama talijani govore svaki svoj lokalni dijalekt jezik.
dok hrvacki ni nasto konsenzuson, ni službeni jezik i svi doma govoru tko je tmujo

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 18/4/2018, 15:33

aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
maggie13 wrote:Svi su jezici izmiješani, a većina europskih ima istu osnovu, što je poznato.
Dovoljno je samo vidjeti koliko engleski i francuski imaju riječi istih osnova i istog ili sličnog značenja.

Što je i logično, ako se zna da je službeni jezik na dvoru Williama I Osvajača nakon bitke kod Hastingsa bio francuski. Zbog toga je današnji engleski puno više nalik ondašnjem francuskom nego ondašnjem engleskom. No, tvrditi da zbog te činjenice moderni engleski zapravi niti ne postoji jednostavno nema nikakvog smisla.

didaktika tako ne funkcioniro
što je, Komensky?

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 16:16

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:uglovnomu, 
talijunski je jezik i sastoji se od latinskog, a hrvacki ni jezik jer se sastoji od turskog,

nice

latinski spada u skupinu italskih jezika a javlja se kao predak svih današnjih romanskih jezika a hrvatski je u skupini  baltoslavenske jezične zajednice a postojala je do 1500. - 1300. godine pr.Kr. te se je tada raspala na dvije zasebne zajednice; prabaltička i praslavenska jezična zajednica. od praslavenske nastao je ogranak južnoslavenskih jezika koji su pod otomanskom vlašću poturčeni jer turski jezik pripada  turkijskoj grupi jezika, među kojima su turski jezik balkanskih Gagauza, gagauski i horasanski turski, uz dodatak osmanlijskog turskog. Porodica turkijskih jezika je podskupina oguskih jezika, koja je opet podskupina turkijskih jezika, za koje većina lingvista vjeruje da pripadaju jezičnoj skupini altajskih jezika.

dakle hrvatski je ....?
manjo ću tebi priznati da revacki ne postoji, ako ćemo prihvatiti tvoj kriterij, ali po otin kriteriju ni talijunski ne postoji

talijanski jezik postoji kao lingua franca tj. službeni jezik nastao je konsenzusom a ne prirodnom selekcijom. talijani ga koriste u službenoj komunikaciji inače u svim drugim prilikama talijani govore svaki svoj lokalni dijalekt jezik.
dok hrvacki ni nasto konsenzuson, ni službeni jezik i svi doma govoru tko je tmujo

nije nastao konsenzusom nego je:

23.10. 1847. Ivan Kukuljević Sakcinski na posljednjem staleškome zasjedanju Hrvatskoga sabora upozorio narodne zastupnike na potrebu uvođenja službenog jezika u javne službe. Sabor je razmotrio taj prijedlog i na kraju proglasio hrvatski jezik službenim u javnoj uporabi.

Ivan Kukuljević Sakcinski prvi je progovorio na hrvatskom jeziku. Dotadašnji govori u hrvatskom Saboru su bili samo na latinskom jeziku. Kukuljević je irekao povijesne misli o tadašnjoj jezičnoj praksi i nacionalnom identitetu: "Mi smo malo Latini, malo Nemci, malo Taliani malo Magjari i malo Slavjani a ukupno (iskreno govoreći) nismo baš ništa!

Martvi jezik rimski, a živi magjarski, nemački i latinski – to su naši tutori, živi nam groze, martvi darži nas za garlo, duši nas, i nemoćne nas vodi i predaje živima u ruke. Sada imamo još toliko sile u nami suprotstaviti se martvomu, za mala nećemo moći nadvladati žive, ako se čvarsto na naše noge ne stavimo, to jest, ako naš jezik u domovini neutvardimo i njega vladajućim neučinimo.

Susedi naši, osobito Magjari, neće već odstupljivati od svojega jezika, i iz priateljstva i uljudnosti prema nas ili iz drugoga kakvoga uzroka, neće ga zaista zamenjivati s ikojim drugim najmanje martvim, nu to i potrebovati hoteti od njih, bi značilo toliko: kao orlu hoteti svezati krila, da k nebu nepoleti; njihova stalnost i jedinost u jeziku nadvladati će zaisto našu nestalnost, neslogu i mešariu....“.

Na Kukuljevićev prijedlog Hrvatski Sabor 1847. donosi zaključak o uvođenju hrvatskog jezika kao službenog jezika.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 16:25

Gnječ wrote:

talijanski jezik postoji kao lingua franca

Ma kad i gdje? Osim u području glazbe. Razni su jezici korištenu u te svrhe, ali ne i talijanski osim na području današnje Italije prije ujedinjenja, a i to je pod velikim znakom pitanja. Najpoznatiji je takav jezik u predmoderno doba latinski koji se i danas koristi u znanstvenom nazivlju. Francuski je jedno vrijeme bio najviše rabljen u području diplomacije. Danas je to naravno engleski.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/4/2018, 16:29


ne postoji hrvatski, samo ustaški..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 16:30

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:

talijanski jezik postoji kao lingua franca

Ma kad i gdje? Osim u području glazbe. Razni su jezici korištenu u te svrhe, ali ne i talijanski osim na području današnje Italije prije ujedinjenja, a i to je pod velikim znakom pitanja. Najpoznatiji je takav jezik u predmoderno doba latinski koji se i danas koristi u znanstvenom nazivlju. Francuski je jedno vrijeme bio najviše rabljen u području diplomacije. Danas je to naravno engleski.

odi kod kaje da te ona još malo izriba po tvojim moždanim vijugama. koji kurac hoćeš? dosta nam je tvoje sveznajuće sveznalosti i sveprisutnosti!!!! doli šejker!!! šejkera na inkviziciju i lomaču!!! šejkera stavit u iron maiden!!!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/4/2018, 16:32


why do you hate iron maiden? :(
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 17:02

kic wrote:
why do you hate iron maiden? :(

ne mrzim iron maiden evo skoro sva ova moja ekipa bushmana metalaca već kupila karte za koncert Iron Maiden a TRIESTE 17/07/18 Piazza Unita' D'Italia.

mislio sam na onu iron maiden spravu za masažu staviš šejkera unutra i polako vide zavidivaš i puštaš mu cajke, i turbofolk može i Karleušu na najglasnije...taman kad misli da će riknut ti mu odvališ trubače iz Guče i još jače stišćeš vide.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 17:03

kic wrote:
why do you hate iron maiden? :(


: )))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 18/4/2018, 17:04

uglovnomu, 
meni je sve isto ki kriterij će ki uzesti, ali dosljednon primjenom kriterija nastanu evidentne pizdarije.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 17:05

Gnječ wrote:
kic wrote:
why do you hate iron maiden? :(

ne mrzim iron maiden evo skoro sva ova moja ekipa bushmana metalaca već kupila karte za koncert Iron Maiden a TRIESTE 17/07/18 Piazza Unita' D'Italia.

mislio sam na onu iron maiden spravu za masažu staviš šejkera unutra i polako vide zavidivaš i puštaš mu cajke, i turbofolk može i Karleušu na najglasnije...taman kad misli da će riknut ti mu odvališ trubače iz Guče i još jače stišćeš vide.

Ma shvatio je. :-D

Sala je dvosmislena.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/4/2018, 17:05


pa i u zagrebu sviraju mislim..

ja se sjećam na školskom turniru, mi nastupili u iron maiden majicama.. nismo baš daleko dogurali ali kad te odmah spare s 3 godine starijima u tuniru jbg.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 17:11

kic wrote:
najpamtljiviji mi je trenutak iz Incala kad ga kamenčić četveropoli u vagonu i on nastavi živjeti, a gleda svoje dijelove.. odlično je izvedeno..


Ja sam ti to daavno imala prilike pogledati i procitati. Mama i stariji bratic razmjenjivali su stripove pa sam se lijepo uvela u taj prekrasan svijet. :-) Ne sjecam se scene, ali tako bih ih rado voljela imati.

Danas sam u knjiznici na odjeljku stripova pronasla Gaimanovog Sandmana (Endless Nights). Bas sam radosna!


Last edited by violator on 18/4/2018, 17:13; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/4/2018, 17:12

violator wrote:
kic wrote:
najpamtljiviji mi je trenutak iz Incala kad ga kamenčić četveropoli u vagonu i on nastavi živjeti, a gleda svoje dijelove..  odlično je izvedeno..


Ja sam ti to daavno imala prilike pogledati i procitati. Mama i stariji bratic razmijenjivali su stripove pa sam se lijepo uvela u taj grekrasan svijet. :-) Ne sjecam se scene, ali tako bih ih rado voljela imati.

Danas sam u knjiznici na odjeljku stripova pronasla Gaimanovog Sandmana (Endless Nights). Bas sam radosna!

Sandman je poseban, početak je vrh, zapravo uvijek pamtim dojmljive početke jer mi je koncentracija tad najjača valjda :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/4/2018, 17:14

kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:
najpamtljiviji mi je trenutak iz Incala kad ga kamenčić četveropoli u vagonu i on nastavi živjeti, a gleda svoje dijelove..  odlično je izvedeno..


Ja sam ti to daavno imala prilike pogledati i procitati. Mama i stariji bratic razmijenjivali su stripove pa sam se lijepo uvela u taj grekrasan svijet. :-) Ne sjecam se scene, ali tako bih ih rado voljela imati.

Danas sam u knjiznici na odjeljku stripova pronasla Gaimanovog Sandmana (Endless Nights). Bas sam radosna!

Sandman je poseban, početak je vrh, zapravo uvijek pamtim dojmljive početke jer mi je koncentracija tad najjača valjda :^^

Kad prije stignes odgovorit'?! Ni ispravke jos nisu bile azurirane. :-(
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/4/2018, 17:17


kiki zvani brzi :tw
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum