ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 23 of 50 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 36 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/4/2018, 17:32

slidingdoorsoperator wrote:
PhoebeBuffay wrote:A sto sa silovanom zenom.koja se odluci na pobacaj?

Takav pobačaj može opisati kao onaj koji ne izaziva previše prijepora i uglavnom je prihvatljiv za društvo.

znaš odavno da se ja ne slažem sa ovim.. 
bilo je u ratu puno silovanih žena koje su se odlučile na pobačaj
ali bilo je i onih koje su tu djecu rodile
dijete je dijete..
uvijek se može dati na posvajanje ako se već ne može voljeti kao svoje

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/4/2018, 17:36

PhoebeBuffay wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
PhoebeBuffay wrote:A sto sa silovanom zenom.koja se odluci na pobacaj?

Takav pobačaj može opisati kao onaj koji ne izaziva previše prijepora i uglavnom je prihvatljiv za društvo.

ali još uvika predstavljo ubijanje nerodjenog čovika.
Tako je.

Zacudili bi se koliko ljudi I to ne prihvaca
to je činjenica,
nemoš tu ča prihvaćati. ono ča puno ljudi čini je da opravdavaju ot čin.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/4/2018, 17:57

aben wrote:to je činjenica,
nemoš tu ča prihvaćati. ono ča puno ljudi čini je da opravdavaju ot čin.

ja bih to nazvao: problem zumiranja..

ili ciljanja, kad bi zumirali samo čin abortusa, definitivno negativan događaj, i mislim da se dosta mora odzumirati od slučaja da bi se reklo, hm ajd..

argument da se prvo mora zbrinuti 'postojeću djecu' i njima omogućiti bolji život, pa tek onda gledati na nerođenu mi ne zvuči validan..

djeci treba otvoriti ceste stjecanja iskustava i vještina, ostalo je sve na njima, rođeni smo siromašni i znanjem i snagom, većina je do nas koliko želimo prigrabiti znanja, vještina i snage.. često mislim da bi bolje bilo da su mi stričevi i tetke pokazivali nešto od svog zanata nego što su mi davali novce npr.. dobio bi nešto trajno na taj način..

život treba vrednovati od početka, mislim da tu ne treba postojati kompromis.. gdje je početak točno, pa, riječ začetak daje hint..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/4/2018, 18:11

metilda wrote:
kic wrote:
metilda wrote:sudeći po izostanku reakcija i nekim napisanim mišljenjima nitko nije pogledao Nijemi krik...
zar se toliko bojite scene kad škarama trgaju djetetovo tijelo, njegovo  bježanje od bola i njegov posljednji krik?
uznemiruje vam savjest?
još uvijek sam na zabranjenim mislima...

neki i rade pa ne mogu gledati, a koliko tog sam ja stavljao a koliko ih je pogledalo isto.. jedino abend me prati rekao bih..

pogledam ono što me zanima, a vaše me teme moram priznati ne zanimaju.. no ovo je univerzalna tema poštivanja ili nepoštivanja ljudskog života..
kako ćemo spasiti planet kad odgajamo djecu da je u redu ubiti nerođene.. sa nerođenih će vrlo brzo doći do ozakonjenja čedomorstva, a eutanazija je već tu..
čemu i za koga onda čuvati planet? kasti bogatuna koja će se riješiti nepoželjnih i ostaviti dovoljno radne snage da im služi?

eutanazija je druga stvar, svaki čovjek ima pravo odlučiti o svom životu i smrti.. nekad je bolje prekinuti, nego nastavljati patnju..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/4/2018, 18:15

kic wrote:
aben wrote:zsto je činjenica,
nemoš tu ča prihvaćati. ono ča puno ljudi čini je da opravdavaju ot čin.

ja bih to nazvao: problem zumiranja..

ili ciljanja, kad bi zumirali samo čin abortusa, definitivno negativan događaj, i mislim da se dosta mora odzumirati od slučaja da bi se reklo, hm ajd..

argument da se prvo mora zbrinuti 'postojeću djecu' i njima omogućiti bolji život, pa tek onda gledati na nerođenu mi ne zvuči validan..

djeci treba otvoriti ceste stjecanja iskustava i vještina, ostalo je sve na njima, rođeni smo siromašni i znanjem i snagom, većina je do nas koliko želimo prigrabiti znanja, vještina i snage..  često mislim da bi bolje bilo da su mi stričevi i tetke pokazivali nešto od svog zanata nego što su mi davali novce npr..  dobio bi nešto trajno na taj način..

život treba vrednovati od početka, mislim da tu ne treba postojati kompromis..  gdje je početak točno, pa, riječ začetak daje hint..
kad libertarijanci počinju knjige u kima bronu slobodu, obično spominju pravo čovika da zauzima volumen, tj, prostor. jo ne razumin zoč bi neki ljudi smili zauzimati prostor, a neki ne. e, ali nami normalnima je jasno da neki ljudi ne smu zauzimati prostor ki in ne pripado. sad, to je pitanje tresspassa a načela uklanjanja su meni evidentna- ukloni i naploti. 

pod ukloni ne mislin mafijaški, nego fizički.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/4/2018, 19:21

ima samo jedna situacija u kojoj bih zbilja prepustila ženi pravo na izbor jer bi u suprotnom netko treći odlučivao između dva ubojstva...
a to je situacija kad je ženin život neposredno ugrožen nerođenim djetetom..
mislim da tu nitko nema pravo odlučivati nego prepustiti odluku ženi..
malo je žena poput ove, ali nema svaka ni snagu ni vjeru koju je imala ona, a ni potporu obitelji..

https://www.bitno.net/vjera/svetac-dana/upoznajmo-majku-sveticu-sveta-ivanka-gianna-beretta-molla/

za sebe znam što bih izabrala jer moj učitelj Isus kaže "što god učiniste jednom od ovih mojih najmanjih meni ste učinili" .. ali mogu razumjeti strah za vlastiti život...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/4/2018, 19:29

metilda wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
PhoebeBuffay wrote:A sto sa silovanom zenom.koja se odluci na pobacaj?

Takav pobačaj može opisati kao onaj koji ne izaziva previše prijepora i uglavnom je prihvatljiv za društvo.

znaš odavno da se ja ne slažem sa ovim.. 
bilo je u ratu puno silovanih žena koje su se odlučile na pobačaj
ali bilo je i onih koje su tu djecu rodile
dijete je dijete..
uvijek se može dati na posvajanje ako se već ne može voljeti kao svoje

Nisam rekao da je to ispravan čin niti da je dobar, jer naravno niti ne mislim tako, nego samo da je uglavnom prihvatljiv za društvo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/4/2018, 19:30

Bolje da je onda bbebI prepustila zivot a ne ssebi
Ako je iistinski voli?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/4/2018, 19:32

Zeni ugrozi zivot I silovanje, a kamoli porodaj nastao kao posljedica toga
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/4/2018, 19:36

kic wrote:
metilda wrote:
kic wrote:
metilda wrote:sudeći po izostanku reakcija i nekim napisanim mišljenjima nitko nije pogledao Nijemi krik...
zar se toliko bojite scene kad škarama trgaju djetetovo tijelo, njegovo  bježanje od bola i njegov posljednji krik?
uznemiruje vam savjest?
još uvijek sam na zabranjenim mislima...

neki i rade pa ne mogu gledati, a koliko tog sam ja stavljao a koliko ih je pogledalo isto.. jedino abend me prati rekao bih..

pogledam ono što me zanima, a vaše me teme moram priznati ne zanimaju.. no ovo je univerzalna tema poštivanja ili nepoštivanja ljudskog života..
kako ćemo spasiti planet kad odgajamo djecu da je u redu ubiti nerođene.. sa nerođenih će vrlo brzo doći do ozakonjenja čedomorstva, a eutanazija je već tu..
čemu i za koga onda čuvati planet? kasti bogatuna koja će se riješiti nepoželjnih i ostaviti dovoljno radne snage da im služi?

eutanazija je druga stvar, svaki čovjek ima pravo odlučiti o svom životu i smrti..  nekad je bolje prekinuti, nego nastavljati patnju..

Uklapa se u širu sliku odnosa prema životu u društvu odnosno negiranja života kao vrijednosti po sebi, jer, zašto ne reći, ako ni zbog čega drugog onda makar zbog toga jer nam je život kao fenomen još uvijek veliki misterij.
Da, neki puta je bolje prekinuti, ali za takva stanja postoji recimo to tako obično samoubojstvo. Eutanazija to ipak nije. No, postoje i rubne situacije kada eutanazija može imati opravdanje zbog zdravstvenog zbog osobe koja želi prekinuti svoj život i ako jasno i u svjesnom stanju izrazi želju za prekidom svoga života, a to sama nije u stanju učiniti pa sam čin prepušta nekom drugom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/4/2018, 19:41

PhoebeBuffay wrote:Zeni ugrozi zivot I silovanje, a kamoli porodaj nastao kao posljedica toga

Po ovome ispada da joj takav porođaj više ugrozi život nego sam čin silovanja. No, uglavnom nije tako. Sam čin joj u pravilu ugrozi zdravlje, kako fizičko tako još više psihičko, dok porođaj tako začetog djeteta u pravilu nema fizičkih posljedica, makar može imati onih psihičkih zbog neprestanog podsjećanja žrtve na taj čin.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/4/2018, 19:57

aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
PhoebeBuffay wrote:A sto sa silovanom zenom.koja se odluci na pobacaj?

Takav pobačaj može opisati kao onaj koji ne izaziva previše prijepora i uglavnom je prihvatljiv za društvo.

ali još uvika predstavljo ubijanje nerodjenog čovika.

Naravno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/4/2018, 19:59

PhoebeBuffay wrote:Bolje da je onda bbebI prepustila zivot a ne ssebi
Ako je iistinski voli?

To je individualna i duboko osobna odluka, jer ne postoji niti nepisani moralni, a kamoli pisani zakonski propis kojim se nalaže žrtvovanje vlastitog života da bi se sačuvao neki drugi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/4/2018, 20:26

betty.boop wrote:a ma ne namecem nista, palo mi na pamet kad sam vas jutros citala

zbilja nikakve skrivene namjere ;)

Okej. :-)

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/4/2018, 20:29

slidingdoorsoperator wrote:
PhoebeBuffay wrote:Zeni ugrozi zivot I silovanje, a kamoli porodaj nastao kao posljedica toga

Po ovome ispada da joj takav porođaj više ugrozi život nego sam čin silovanja. No, uglavnom nije tako. Sam čin joj u pravilu ugrozi zdravlje, kako fizičko tako još više psihičko, dok porođaj tako začetog djeteta u pravilu nema fizičkih posljedica, makar može imati onih psihičkih zbog neprestanog podsjećanja žrtve na taj čin.
Mislila sam na psihicko zdravlje da
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/4/2018, 20:47

Vezano uz navedenu temu, napisat cu samo nesto vrlo bitno, a sto nemam namjeru dodatno pojasnjavati i histericno nametati uokolo.

Zacetkom ne zapocinje zivot OSOBE, a namjerno zamagljivanje razlike izmedju zivota lju.dskog bica i zivota osobe s pravom na zivot zamjetno je i u ovih nekoliko upisa. Oplodjeno jajasce ima potencijalna prava (osobe) nad kojim pretezu prava zene koja ga nosi pa ne smatram da je pobacaj "ubojstvo nerodjenog covika, tj. osobe".

Ubojstvo djeteta, izraz koji nerijetko klizi iz usta i pera protivnika pobacaja, odvratna je emotivna manipulacija u kojoj ne sudjelujem niti me pretjerano dira..

Slazem se da je samo pitanje dokinuca razvoja zametka izuzetno tesko moralno pitanje za svaku osobu, ali mislim da zene trebaju imati prava i na tu opciju, odnosno da im bude takvo sto zakonski omoguceno.



Last edited by violator on 11/4/2018, 20:52; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 11/4/2018, 20:50

Gnječ wrote:
PhoebeBuffay wrote:
Gnječ wrote:
PhoebeBuffay wrote:Kako mi je hladno u sstanu

ne laži u puli je danas bilo 60 stupnjeva u hladu.
Kakve veze iima pula sa time?

koja si ti neurotična stabljika...vidiš da mi piše Republika i Istra, da se predstavim ja sam Gnječ iz Grdogsela u Istri. znaš di je Grdoselo? to ti je med motovunski novaki, cerovlja, škropeti i grimalde blizu jezera butoniga u dolini rijeke mirne. jučer san bi va Pule i je bilo grdo teplo.
a bila sam nedugo u tom kraju...konkretno Karojba
sviđa mi se priroda, prekrasna je....a pitoreskna stara sela, kuće...uske uličice i cestice...obrađeni povrtnjaci, jako puno zelenila

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/4/2018, 21:27

violator wrote:Vezano uz navedenu temu, napisat cu samo nesto vrlo bitno, a sto nemam namjeru dodatno pojasnjavati i histericno nametati uokolo.

Zacetkom ne zapocinje zivot OSOBE, a namjerno zamagljivanje razlike izmedju zivota lju.dskog bica i zivota osobe s pravom na zivot zamjetno je i u ovih nekoliko upisa. Oplodjeno jajasce ima potencijalna prava (osobe) nad kojim pretezu prava zene koja ga nosi pa ne smatram da je pobacaj "ubojstvo nerodjenog covika, tj. osobe".

Ubojstvo djeteta, izraz koji nerijetko klizi iz usta i pera protivnika pobacaja, odvratna je emotivna manipulacija u kojoj ne sudjelujem niti me pretjerano dira..

Slazem se da je samo pitanje dokinuca razvoja zametka izuzetno tesko moralno pitanje za svaku osobu, ali mislim da zene trebaju imati prava i na tu opciju, odnosno da im bude takvo sto zakonski omoguceno.

read very carefully, i shall type this only once:)

granted, zečetkon ne započinje život osobe. sa ka smo tu pizdariju rišili, krenimo na prove stvori. niko ne more lapidarno reći "čovik tj osoba", tu valjo potrošiti malo više vrimena za pokozati ča je to osoba a ča čovik, i koja je rozlika između njih. veruj mi, kad kreneš u ot poso, abortus će ti se razbistriti ko ubijanje nerođenog čovika.

ubijanje, jer se time ništo živo pretvoru u ništo mrtvo, bez obzira na zakonodavstvo.
nerođeno, jer se još ni rodilo, a velike su šanse da bi se bilo rodilo.
čovika, jer je to čovik. 


za biti osoba, jo ne zun ča se sve tribo poklopiti. ali da bi se bilo čovik, moraju se poklopiti samo dvi određene defektne stanice. i unda je to čovik, i čovikon ostaje zauvik, čak i nakon ča umre.

 prava žena moru biti nad pravima njenog podstanara samo i isključivo u slučaju da podstanar počme smrću prititi stanodavki. za sve ostale situacije, tu je deložacija, tj. evikcionizam.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/4/2018, 21:35

slidingdoorsoperator wrote:
kic wrote:
metilda wrote:
kic wrote:
metilda wrote:sudeći po izostanku reakcija i nekim napisanim mišljenjima nitko nije pogledao Nijemi krik...
zar se toliko bojite scene kad škarama trgaju djetetovo tijelo, njegovo  bježanje od bola i njegov posljednji krik?
uznemiruje vam savjest?
još uvijek sam na zabranjenim mislima...

neki i rade pa ne mogu gledati, a koliko tog sam ja stavljao a koliko ih je pogledalo isto.. jedino abend me prati rekao bih..

pogledam ono što me zanima, a vaše me teme moram priznati ne zanimaju.. no ovo je univerzalna tema poštivanja ili nepoštivanja ljudskog života..
kako ćemo spasiti planet kad odgajamo djecu da je u redu ubiti nerođene.. sa nerođenih će vrlo brzo doći do ozakonjenja čedomorstva, a eutanazija je već tu..
čemu i za koga onda čuvati planet? kasti bogatuna koja će se riješiti nepoželjnih i ostaviti dovoljno radne snage da im služi?

eutanazija je druga stvar, svaki čovjek ima pravo odlučiti o svom životu i smrti..  nekad je bolje prekinuti, nego nastavljati patnju..

Uklapa se u širu sliku odnosa prema životu u društvu odnosno negiranja života kao vrijednosti po sebi, jer, zašto ne reći, ako ni zbog čega drugog onda makar zbog toga jer nam je život kao fenomen još uvijek veliki misterij.
Da, neki puta je bolje prekinuti, ali za takva stanja postoji recimo to tako obično samoubojstvo. Eutanazija to ipak nije. No, postoje i rubne situacije kada eutanazija može imati opravdanje zbog zdravstvenog zbog osobe koja želi prekinuti svoj život i ako jasno i u svjesnom stanju izrazi želju za prekidom svoga života, a to sama nije u stanju učiniti pa sam čin prepušta nekom drugom.

život je misterij, slažem se.. nekad osoba nije u stanju izvršiti samoubojstvo i mislim da bi im se trebalo omogućiti smrt..

naočigled se svi slažemo da je abortus dopušten ako ugrožava život 'stanodavke', tako da ne znam ko je izmanipuliran ovdje..

oni koji nisu nikad čuli za nasciturus izgleda..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/4/2018, 21:38

aben wrote:


za biti osoba, jo ne zun ča se sve tribo poklopiti. ali da bi se bilo čovik, moraju se poklopiti samo dvi određene defektne stanice. i unda je to čovik, i čovikon ostaje zauvik, čak i nakon ča umre.

Za biti ljudska osoba je sasvim dovoljno biti čovjek. Dakle, ubojstvo odnosno nasilno prekidanje života čovjeka je ujedno i ubojstvo odnosno nasilno prekidanje života ljudske osobe.
Ništa manje i ništa više od toga.
Tako ovo pitanje zapravo poprima retorički karakter osim ako to sa svojim odgovorom nisi i sam sugerirao.
Kraj rasprave po ovom pitanju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/4/2018, 21:41


prije sveg mi se takva 'školska raspra' popela na vrh glave..

ali je jedan od važnijih simptoma koliko je trenutno društvo postalo permisivno i moralno slabo spram brojnih pitanja..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 50 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 36 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum