ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by vili40 Sun 1 Apr - 11:59

'Apsurdna kupnja! Zašto žure? Pa nije Hanibal pred vratima...'
 Amerikanac nam je najveći vojni partner, pa zašto ne pitamo njega jel nam može ponuditi zrakoplov star 10 do 15 godina s američkom opremom, navodi umirovljeni pilot Viber Email
 Zašto sam protiv zrakoplova na kojem će moje kolege letjeti, a koji će biti stariji od 30 godina, ne znam kome trebam pojašnjavati. Najveći nedostatak mu je što je izraelski i što je maksimalno iskorišten. Ne znam zašto smo postavili takve uvjete, zašto u isti koš trpamo najnovije i izrabljene zrakoplove, kazao je za N1 umirovljeni pilot Ivan Selak.
Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 51d1cb2a21dd36dc02d5

Iako Iz Ministarstva obrane tvrde da će F-16 izdržati još 25 godina, Selak kaže: 'Bojim da ne znaju što govore'.
- Ne znam što misle i o čemu pričaju. Avion koji je sada star 30 godina, zar netko očekuje da će letjeti s 50, 55 godina? Proizvođač koji je napravio zrakoplov je rekao da taj zrakoplov ima životni vijek 30 godina. Velika je razlika između novijih zrakoplova i tih starijih. Ovaj je proizveden krajem 80-ih godina. Ogromna je razlika između njega i današnjih zrakoplova. Promijenila se taktika zračnog ratovanja. Zrakoplov koji mi uzimamo Izraelci su koristili tada i koristili ga na način koji je sasvim drugačiji nego danas. Danas nema više zračne borbe, koristite zrakoplov na velikim udaljenostima bez nekog posebnog manevra i snage koja uništava zrakoplov. Današnji zrakoplovi će letjeti i do 40-te godine, ovi koje mi kupujemo sigurno neće. Ti zrakoplovi neće padati, jer nijedan se ne diže u zrak ako nije ispravan. Oni će letjeti, ali većina tih letova bit će izuzetno malena. Ispravnost tih zrakoplova bit će malena. Cijena održavanja bit će visoka - navodi Selak.
Dodaje kako postoji krivulja cijene održavanja borbenog zrakoplova.
- Kad se proizvede, cijena u prvim njegivim godinama je izuzetno skupa, jer je na njemu najnovija tehonologija, jer se treba uhodati, jer ima dječje bolesti. Nakon prvih pet godina, te dječje bolesti su naučene, zrakoplov se eksploatira i cijena njegovog održavanja pada i tada je najprihvatljivija. Od pete od 20-te, 25-e godine, je on najjeftiniji u eksploataciji. Nakon toga ta cijena je opet visoka. Nakon 30-te godine se u ozbiljnim zrakoplovstvima ne razmatra ozbiljna upotreba takvog zrakoplova - navodi Selak.
Apsurdno je da kupujemo američki avion od Izraelaca. Amerikanac nam je najveći vojni partner, pa zašto ne pitamo njega jel nam može ponuditi zrakoplov star 10 do 15 godina s američkom opremom. Zar nam zaista treba 12 zrakoplova starijih od 30 godina? Nije mi jasna panika i žurba. U dva mjeseca odlučujemo o nečemu o čemu nismo odlučili 20 godina. Pa stanite na loptu, nije Hanibal pred vratima - govori Selak.

Na konstataciju da si Hrvatska možda ne može priuštiti bolje, Selak je kazao da se slaže s predsjednicom.
Ajmo kupit osam zrakoplova starih 5 godina, u čemu je problem? I onako kad počnemo letjeti nećemo imati 12 ili 18 pilota spremnih za letenje. Taj zrakoplov se kupuje za pilote rođene 2000. ili kasnije, za one koji su sad upisali fakultet. Strpat ćemo ga da 2027. i 2028. bude u punoj borbenoj spremnosti s avionom od 47 godina. Nemojmo biti neozbiljni - zaključuje Selak za N1 televiziju.
https://www.24sata.hr/news/apsurdna-kupnja-zasto-zure-pa-nije-hanibal-pred-vratima-567145
vili40
vili40

Male
Posts : 10790
2015-08-02


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by Guest Sun 1 Apr - 12:13

kako rekoh, ova investicija je +3 ocjena.
bilo bi naravno bolje da se kupio novi avion. međutim, u alternativi su bili još stariji grčki i portugalski F-16avioni, američke F-16ke doslovno konzervirane na otpadu, te čak i ukidanje avijacije.

ovako smo uzeli recimo stare, polovne, ali dobro održavane Izraelske, a poznavajući čardak državu, mi smo solidno prošli , s obzirom na alternativu. židovski avioni uz židovske mehaničare, mogu letiti još 10-15godina i u tih 10ak -15godina biti će dobro oružje. 2030 ide nova nabavka ako RH bude postojala tada
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by Guest Sun 1 Apr - 12:25

Pinochet wrote:kako rekoh, ova investicija je +3 ocjena.
bilo bi naravno bolje da se kupio novi avion. međutim, u alternativi su bili još stariji grčki i portugalski F-16avioni, američke F-16ke doslovno konzervirane na otpadu, te čak i ukidanje avijacije.

ovako smo uzeli recimo stare, polovne, ali dobro održavane Izraelske, a poznavajući čardak državu, mi smo solidno prošli , s obzirom na alternativu. židovski avioni uz židovske mehaničare, mogu letiti još 10-15godina i u tih 10ak -15godina biti će dobro oružje. 2030 ide nova nabavka ako RH bude postojala tada
 Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602 

stari da, polovni da, dobro odrzavani da, upotrebljivi ne... Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602 

bolje nista ne kupit i shoppingirat dalje nego te kante koje niece letit. Ajde ti meni reci, ko ce odgovarat kad (dakle ne ako) se pokaze koliki je ovo fijasko u biti?Netko? Itko? Ntko? A prica o kupovanju saveznistva i naklonosti izraela, ma mislim, pa ko vjeruje u takve bajke jos?  Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602  Ko da je to moguce i ko da nas nece sutnuti prvom prilikom kad im to bude u politickom interesu. Ova nasa lova je njjima nista, ovo je doslovno gazenje po hrvatskoj, nase placanje danka mafiji za zastitu i priprema slanja nasih pilota za ratovanje tudjih ratova i ubijanje ljudi i navlacenja prokletsva na nasu zemlju. Eto o tome se radi, da 3+... Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by vili40 Sun 1 Apr - 12:26

nešto mi govori da će Plenkovićeva vlada u sljedeće vrijeme biti spominjanija od Sanaderove...
vili40
vili40

Male
Posts : 10790
2015-08-02


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by Guest Sun 1 Apr - 12:26

vili40 wrote:nešto mi govori da će Plenkovićeva vlada u sljedeće vrijeme biti spominjanija od Sanaderove...
i meni isto... Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by debotoijusto Sun 1 Apr - 13:15

ovo vise nije pitanje zrakoplova u natjecanju sa srbima 
bitno ce biti tko ima vece i bolje uredjene hangare gdje ce obitavat sljedecih 30g.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by kaya Sun 1 Apr - 13:57

Zašto uopće drzava koja nije u ratu i u NATO savezu je kupuju 5,6 starih aviona koji ce letiti jos 10 najviše a iz koje stanovnistvo masovno bježi  ?
Zato jer mora zažnirati neku lovu i obogatiti se na popravljanju.
Cardak biračko tijelo je zadovoljno jer misle da smo vojna sila sa 5 starih aviona koja netko ozbiljan sruši za 10 dana i ponovo ce ih izabrati.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by jastreb Sun 1 Apr - 14:03

vili40 wrote:nešto mi govori da će Plenkovićeva vlada u sljedeće vrijeme biti spominjanija od Sanaderove...
Sanader će ući u povijest kao obični lopov,a Kenwood Kenon kao hrvatski grobar.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by darth_vader Sun 1 Apr - 14:14

Pa bio je natječaj valjda...zadnja mi je stvar na pameti braniti Vladu, ali stiglo je onih par ponuda i to je to...a sad glede Amera...bitni smo im isto kao i Honduras, u biti vjerojatno i manje...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by jastreb Sun 1 Apr - 14:16

jastreb wrote:
vili40 wrote:nešto mi govori da će Plenkovićeva vlada u sljedeće vrijeme biti spominjanija od Sanaderove...
Sanader će ući u povijest kao obični lopov,a Pelinković kao hrvatski grobar.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by Guest Sun 1 Apr - 14:16

kaja wrote:Zašto uopće drzava koja nije u ratu i u NATO savezu je kupuju 5,6 starih aviona koji ce letiti jos 10 najviše a iz koje stanovnistvo masovno bježi  ?
Zato jer mora zažnirati neku lovu i obogatiti se na popravljanju.
Cardak biračko tijelo je zadovoljno jer misle da smo vojna sila sa 5 starih aviona koja netko ozbiljan sruši za 10 dana i ponovo ce ih izabrati.
10 minuta... Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by Guest Sun 1 Apr - 14:17

jasambrend wrote:Pa bio je natječaj valjda...zadnja mi je stvar na pameti braniti Vladu, ali stiglo je onih par ponuda i to je to...a sad glede Amera...bitni smo im isto kao i Honduras, u biti vjerojatno i manje...
pa ako nema nijedne dobre ponude na natjecaju skroz je legitimno odbit sve i trazit dalje. Pa radi se o 3 miljarde kuna i avionima, ne 300 kuna i kupnji wc papira pa da je hitno... Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by Guest Sun 1 Apr - 14:19

Leteca Pegla wrote:
kaja wrote:Zašto uopće drzava koja nije u ratu i u NATO savezu je kupuju 5,6 starih aviona koji ce letiti jos 10 najviše a iz koje stanovnistvo masovno bježi  ?
Zato jer mora zažnirati neku lovu i obogatiti se na popravljanju.
Cardak biračko tijelo je zadovoljno jer misle da smo vojna sila sa 5 starih aviona koja netko ozbiljan sruši za 10 dana i ponovo ce ih izabrati.
10 minuta... Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602

0 sekundi. ne bi ih ni srušili jer ne bi stigli ni poletjet već bi na pisti bili izbombardirani.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by Guest Sun 1 Apr - 14:20

Gnječ wrote:
Leteca Pegla wrote:
kaja wrote:Zašto uopće drzava koja nije u ratu i u NATO savezu je kupuju 5,6 starih aviona koji ce letiti jos 10 najviše a iz koje stanovnistvo masovno bježi  ?
Zato jer mora zažnirati neku lovu i obogatiti se na popravljanju.
Cardak biračko tijelo je zadovoljno jer misle da smo vojna sila sa 5 starih aviona koja netko ozbiljan sruši za 10 dana i ponovo ce ih izabrati.
10 minuta... Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602

0 sekundi. ne bi ih ni srušili jer ne bi stigli ni poletjet već bi na pisti bili izbombardirani.
ma znam, ali htjedoh ubaciti 10 necega negdje, onako ljepse izgleda na odgovoru... Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by darth_vader Sun 1 Apr - 14:31

Leteca Pegla wrote:
jasambrend wrote:Pa bio je natječaj valjda...zadnja mi je stvar na pameti braniti Vladu, ali stiglo je onih par ponuda i to je to...a sad glede Amera...bitni smo im isto kao i Honduras, u biti vjerojatno i manje...
pa ako nema nijedne dobre ponude na natjecaju skroz je legitimno odbit sve i trazit dalje. Pa radi se o 3 miljarde kuna i avionima, ne 300 kuna i kupnji wc papira pa da je hitno... Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602

Pa ne znam baš ni što bi bila konkretno dobra ponuda za neke...Ruse kao ne smijemo, a zapad ima pun kurac skupih, a precijenjenih igračaka pa ti biraj...a Kineze ne bi, zato jer...Kinezi...osobno bih najradije eskadrilu A-10-ki i F15E Strike Eagle pa da vidimo onda čija mama crnu vunu prede, ali naravno da te igračke nisu za nas...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by kaya Sun 1 Apr - 14:37

Gnječ wrote:
Leteca Pegla wrote:
kaja wrote:Zašto uopće drzava koja nije u ratu i u NATO savezu je kupuju 5,6 starih aviona koji ce letiti jos 10 najviše a iz koje stanovnistvo masovno bježi  ?
Zato jer mora zažnirati neku lovu i obogatiti se na popravljanju.
Cardak biračko tijelo je zadovoljno jer misle da smo vojna sila sa 5 starih aviona koja netko ozbiljan sruši za 10 dana i ponovo ce ih izabrati.
10 minuta... Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602

0 sekundi. ne bi ih ni srušili jer ne bi stigli ni poletjet već bi na pisti bili izbombardirani.
:).
Mislim, mogli su pitati Engleze  s kojima solidariziraju ili onog s tupeom pitati da im poklone 5 aviona koja su za staro željezo ako zele da budemo solidarni s otrovanim špijunom.
Al da, ako je poklon nema love a ako nema love nema se sto ukrasti ..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by Guest Sun 1 Apr - 14:52

kaja wrote:
Gnječ wrote:
Leteca Pegla wrote:
kaja wrote:Zašto uopće drzava koja nije u ratu i u NATO savezu je kupuju 5,6 starih aviona koji ce letiti jos 10 najviše a iz koje stanovnistvo masovno bježi  ?
Zato jer mora zažnirati neku lovu i obogatiti se na popravljanju.
Cardak biračko tijelo je zadovoljno jer misle da smo vojna sila sa 5 starih aviona koja netko ozbiljan sruši za 10 dana i ponovo ce ih izabrati.
10 minuta... Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602

0 sekundi. ne bi ih ni srušili jer ne bi stigli ni poletjet već bi na pisti bili izbombardirani.
:).
Mislim, mogli su pitati Engleze  s kojima solidariziraju ili onog s tupeom pitati da im poklone 5 aviona koja su za staro željezo ako zele da budemo solidarni s otrovanim špijunom.
Al da, ako je poklon nema love a ako nema love nema se sto ukrasti ..

i još prije toga najbolji piloti su dali otkaz i otišli u Katar jer MORH nije imao novaca za plaće...u Kataru čitam žive visokim standardom ne fali im ni ptičjeg mlijeka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by vili40 Sun 1 Apr - 14:56

a vidi im vozne parkove,za nas je Švicarska Biafra,sve mora biti novo,robusno i najskuplje na tržištu.I još nas svaki puta uvjere da je tako zapravo jeftinije jer da se ne isplati popravljati itd.blabla...trlababalan...i to je samo jedan primjer a ima ih ohoho.
vili40
vili40

Male
Posts : 10790
2015-08-02


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by Guest Sun 1 Apr - 14:57

jasambrend wrote:
Leteca Pegla wrote:
jasambrend wrote:Pa bio je natječaj valjda...zadnja mi je stvar na pameti braniti Vladu, ali stiglo je onih par ponuda i to je to...a sad glede Amera...bitni smo im isto kao i Honduras, u biti vjerojatno i manje...
pa ako nema nijedne dobre ponude na natjecaju skroz je legitimno odbit sve i trazit dalje. Pa radi se o 3 miljarde kuna i avionima, ne 300 kuna i kupnji wc papira pa da je hitno... Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602

Pa ne znam baš ni što bi bila konkretno dobra ponuda za neke...Ruse kao ne smijemo, a zapad ima pun kurac skupih, a precijenjenih igračaka pa ti biraj...a Kineze ne bi, zato jer...Kinezi...osobno bih najradije eskadrilu A-10-ki i F15E Strike Eagle pa da vidimo onda čija mama crnu vunu prede, ali naravno da te igračke nisu za nas...
A sto fali kinezima? Pa i amerikanci proizvode djelove za svoje avione kod kineza zar ne?  Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602 
Ono, kad kupis od kineza isto ko da si kupio od amerikanaca, vjerojatno mozes i americke originalne djelove i rakete ugraditi u kineski avion samo ono ne bi se zvao f 16 nego feng chung 10 cro verzija (jer vjerojatno mos i birat koju kopiju zelis kod kineza i jos custom i tako to). Ono kinezi idealni, i jos bi za istu cijenu mogli dogovorit 30 aviona ganc novih, ne bi me cudilo... Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602 


Inace koja korist od saveznika nekakvih ako nisu nikakvi saveznici i rade ti sranja? Ono nek kazu otvoreno, vi ste nam zadnja rupa na svirali i sluzite  nam samo za must lovu i testirat nasu starudiju jer imamo nedovrsenu okladu sa rusima ciji je sustav bolji pa eto vas i tupavih srba ljepo eto vam krama pa nam pokazite ko je bolj! Go you! Cheer for you!  Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by vili40 Sun 1 Apr - 14:58

 I onako kad počnemo letjeti nećemo imati 12 ili 18 pilota spremnih za letenje. Taj zrakoplov se kupuje za pilote rođene 2000. ili kasnije, za one koji su sad upisali fakultet. Strpat ćemo ga da 2027. i 2028. bude u punoj borbenoj spremnosti s avionom od 47 godina.
vili40
vili40

Male
Posts : 10790
2015-08-02


Back to top Go down

Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna Empty Re: Opet neznalica o avionima,pa valjda topđija bolje zna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum