ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Guest Mon 19 Mar - 13:02

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje
Beograd/Berlin -- Ukoliko EU zaista želi da se područje bivše Jugoslavije približi ostatku kontinenta, mora da omogući tim državama da koriste novac iz strukturnih fondova EU.
IZVOR: TANJUG PONEDELJAK, 19.03.2018. | 11:30Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje 6353643125aaf953966634467334384_w640

Ili da dobiju neku drugu bespovratnu razvojnu pomoć, smatra Dušan Reljić, šef briselske kancelarije Nemačkog instituta za međunarodne odnose i bezbednost (SWP) u Berlinu. 

Reljić je, u intervjuu za najnoviji Magazin Biznis, ocenio da proširenje EU treba da donese postepeno ekonomsko i političko izjednačavanja prilika u državama kandidatima sa prosečnim stanjem u Uniji, ali da nova Strategija, nažalost, ne sadrži najvažnije moguće sredstvo za podsticanje takvog približavanja, a to je pokretanje bespovratne razvojne finansijske pomoći za region. 

Oko 60 odsto svih investicija u Bugarskoj, prema njegovim rečima, potiče iz strukturnih fondova EU, a Hrvatska će tokom naredne tri godine primiti oko 12 milijardi evra bespovratne razvojne pomoći od Unije. 

"Nasuprot tome, ostale zemlje u regionu najvećim delom moraju da se još više zadužuju da bi finansirale, ako ne razvoj, onda barem očuvanje sadašnje infrastrukture", navodi Reljić. 

Istovremeno, kroz otplatu ranije uzetih kredita i veliki manjak u trgovinskom bilansu, iz regiona se, kako dodaje, stalno preliva znatan deo društvenog proizvoda u središne članice EU. 

"U deceniji koja je prethodila 2016. godini, šest nacionalnih ekonomija u regionu imale su ukupno manjak u trgovini sa EU od oko 97 milijardi evra, a tom iznosu treba pridodati i novac potrošen za otplatu kredita", izjavio je on. 

Navodi i da nova Strategija širenja EU može da se tumači i kao izraz nove naklonosti prema vlastima u Beogradu, budući da se Srbija spominje upadljivo često u tom dokumentu i da je proglašena za predvodnika među državama u regionu koje žele da pristupe Evropskoj uniji. 

Međutim, da bi poboljšala svoju poziciju na putu ka članstvu u EU, Srbija bi, kako smatra, trebalo da utrostruči privredni rast na oko pet do šest odsto godišnje. 

Reljić ukazuje i na nizak privredni rast čitavog regiona Zapadnog Balkana. 

"Ako se nastavi sadašnji prosečni godišnji rast društvenog proizvoda od dva do tri odsto, regionu će biti potrebno više od pola veka da dostigne prosečan nivo društvenog proizvoda u zemljama EU", ističe on, pozivajući se na zaključak Svetske banke. 

Kako dodaje, Srbija, Bosna i Hercegovina i Makedonija još nisu dostigle vrednost društvenog proizvoda koju su imale pre početka raspada Jugoslavije, a nazaduje i prirodni priraštaj stanovništva.



PROČITAJ JOŠ
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Guest Mon 19 Mar - 13:04

Oko 60 odsto svih investicija u Bugarskoj, prema njegovim rečima, potiče iz strukturnih fondova EU, a Hrvatska će tokom naredne tri godine primiti oko 12 milijardi evra bespovratne razvojne pomoći od Unije. 

"Nasuprot tome, ostale zemlje u regionu najvećim delom moraju da se još više zadužuju da bi finansirale, ako ne razvoj, onda barem očuvanje sadašnje infrastrukture", navodi Reljić. 

Istovremeno, kroz otplatu ranije uzetih kredita i veliki manjak u trgovinskom bilansu, iz regiona se, kako dodaje, stalno preliva znatan deo društvenog proizvoda u središne članice EU. 




to je jedan od razloga zasto hr ne zeli srbiju u eu
politicki favoriti hrvata u srbiju su one snage koje nas vode u pravcu
" divova " sa istoka ili status quo.
lepo im porucujem, to sto zelite srbiju prvo ucinite sa sobom, delujte primerom, ne lazima i kenjazom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by RayMabus Mon 19 Mar - 13:08

Pa sad nije to baš tako  , sve članice EU uplaćuju 1% svog proračuna u zajedničku EU kasu za te EU projekte tako da ono , nije baš to klasika u stilu netko nešto Hrvatskoj dao

A Srbija nije u EU tako da nema tu šta ni tražiti
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Šandor Winnetou Mon 19 Mar - 13:09

pizdon jedi go luba sa tim svojim govnarskim pamletima, sa svima ste u zavadi, svima gurate nos u dvorište i pokušavate glumiti tutora umjesto da se uhvatite motike i priznate grijehe svoje

_________________
Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Eroo Mon 19 Mar - 13:09

pizzon wrote:Oko 60 odsto svih investicija u Bugarskoj, prema njegovim rečima, potiče iz strukturnih fondova EU, a Hrvatska će tokom naredne tri godine primiti oko 12 milijardi evra bespovratne razvojne pomoći od Unije. 

"Nasuprot tome, ostale zemlje u regionu najvećim delom moraju da se još više zadužuju da bi finansirale, ako ne razvoj, onda barem očuvanje sadašnje infrastrukture", navodi Reljić. 

Istovremeno, kroz otplatu ranije uzetih kredita i veliki manjak u trgovinskom bilansu, iz regiona se, kako dodaje, stalno preliva znatan deo društvenog proizvoda u središne članice EU. 




to je jedan od razloga zasto hr ne zeli srbiju u eu
politicki favoriti hrvata u srbiju su one snage koje nas vode u pravcu
" divova " sa istoka ili status quo.
lepo im porucujem, to sto zelite srbiju prvo ucinite sa sobom, delujte primerom, ne lazima i kenjazom

Zašto se gurate u EU ako vam Rusijua i Putin ne silaze s naslovnica...
Idite Rusiji, ona će da vam da nepovratno....nogu u dupe, kad im dojadidite s cviljejem.
Ili čekajte da "žuta rasa pije vodu s Moravu"...batanikolić.press :D
Eroo
Eroo

Posts : 74378
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Serbinho-3 Mon 19 Mar - 13:10

Ionako to pokradu, tako da ljudi ne osete nista a ni drzava.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26371
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Guest Mon 19 Mar - 13:11

RayMabus wrote:Pa sad nije to baš tako  , sve članice EU uplaćuju 1% svog proračuna u zajedničku EU kasu za te EU projekte tako da ono , nije baš to klasika u stilu netko nešto Hrvatskoj dao

A Srbija nije u EU tako da nema tu šta ni tražiti

1% vasih i 12. milijardi njihovih
ajde ne zajebavaj
imamo sta da trazimo, pre svega ubrzati ulazak, uciniti maximalno sa nase strane da se to relalizuje
ne nasedati lazima i propagnadi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Guest Mon 19 Mar - 13:12

Eroo wrote:
pizzon wrote:Oko 60 odsto svih investicija u Bugarskoj, prema njegovim rečima, potiče iz strukturnih fondova EU, a Hrvatska će tokom naredne tri godine primiti oko 12 milijardi evra bespovratne razvojne pomoći od Unije. 

"Nasuprot tome, ostale zemlje u regionu najvećim delom moraju da se još više zadužuju da bi finansirale, ako ne razvoj, onda barem očuvanje sadašnje infrastrukture", navodi Reljić. 

Istovremeno, kroz otplatu ranije uzetih kredita i veliki manjak u trgovinskom bilansu, iz regiona se, kako dodaje, stalno preliva znatan deo društvenog proizvoda u središne članice EU. 




to je jedan od razloga zasto hr ne zeli srbiju u eu
politicki favoriti hrvata u srbiju su one snage koje nas vode u pravcu
" divova " sa istoka ili status quo.
lepo im porucujem, to sto zelite srbiju prvo ucinite sa sobom, delujte primerom, ne lazima i kenjazom

Zašto se gurate u EU ako vam Rusijua i Putin ne silaze s naslovnica...
Idite Rusiji, ona će da vam da nepovratno....nogu u dupe, kad im dojadidite s cviljejem.
Ili čekajte da "žuta rasa pije vodu s Moravu"...batanikolić.press :D

ja, ja nisam iz tog filma
da se ja pitam, srbija bi davno ta pitanja resila pozitivno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by RayMabus Mon 19 Mar - 13:14

pizzon wrote:
RayMabus wrote:Pa sad nije to baš tako  , sve članice EU uplaćuju 1% svog proračuna u zajedničku EU kasu za te EU projekte tako da ono , nije baš to klasika u stilu netko nešto Hrvatskoj dao

A Srbija nije u EU tako da nema tu šta ni tražiti

1% vasih i 12. milijardi njihovih
ajde ne zajebavaj
imamo sta da trazimo, pre svega ubrzati ulazak, uciniti maximalno sa nase strane da se to relalizuje
ne nasedati lazima i propagnadi
Pa ok, ja ti nebranim da ideš pitati Merkelicu pare 

A brige mene oće vam ona dati pare za neki razvojni projekt ili neće 

Zašto bi me to bilo brige ?


Last edited by RayMabus on Mon 19 Mar - 13:14; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Guest Mon 19 Mar - 13:14

tre wrote:pizdon jedi go luba sa tim svojim govnarskim pamletima, sa svima ste u zavadi, svima gurate nos u dvorište i pokušavate glumiti tutora umjesto da se uhvatite motike i priznate grijehe svoje
razjebo bi ja takva go  ko sto si ti jos krajem osamdesetih,
na proste U cinioce
ali, onaj nedokazani popucar, zeznuo je do daske
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Šandor Winnetou Mon 19 Mar - 13:18

pizzon wrote:
tre wrote:pizdon jedi go luba sa tim svojim govnarskim pamletima, sa svima ste u zavadi, svima gurate nos u dvorište i pokušavate glumiti tutora umjesto da se uhvatite motike i priznate grijehe svoje
razjebo bi ja takva go  ko sto si ti jos krajem osamdesetih,
na proste U cinioce
ali, onaj nedokazani popucar, zeznuo je do daske
nije da mnogi srbi nisu pokušali samo je rezultat takav da su oni velikasrbija expresom u hladnjači došli do večnog počivališta a ja sam još uvijek tu i spreman na takav ološ kao što si ti mada sumnjam da te neće tvoji umlatiti prvom prilikom kad i ovog šipca kojemu ne izlaziš iz guzice
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Kavran Mon 19 Mar - 13:18

di si pizzone homoseksualčino .... ima stanojko da te objesi o prvu banderu kad te uhvati.

_________________
Trči vrime, cvili maška,
traje jubav, pusta siromaška,
šaka suza, vrića smija, 
ča je život vengo fantazija.
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by RayMabus Mon 19 Mar - 13:24

Ma Pizzon lupa gluposti 

Zašto bi mene bilo briga kako će se Srbija dogovorit sa Briselom oko nekih zajedničkih infrastrukturnih projekata?

Pa to mi savršeno puca kurac i totalno me nezanima

Aj odjebi više od Hrvatske
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Guest Mon 19 Mar - 13:27

tre wrote:
pizzon wrote:
tre wrote:pizdon jedi go luba sa tim svojim govnarskim pamletima, sa svima ste u zavadi, svima gurate nos u dvorište i pokušavate glumiti tutora umjesto da se uhvatite motike i priznate grijehe svoje
razjebo bi ja takva go  ko sto si ti jos krajem osamdesetih,
na proste U cinioce
ali, onaj nedokazani popucar, zeznuo je do daske
nije da mnogi srbi nisu pokušali samo je rezultat takav da su oni velikasrbija expresom u hladnjači došli do večnog počivališta a ja sam još uvijek tu i spreman na takav ološ kao što si ti mada sumnjam da te neće tvoji umlatiti prvom prilikom kad i ovog šipca kojemu ne izlaziš iz guzice

takve mizerije, ko sto si ti, sjebo bi ja tada bez ijednog ispaljenog metka
puli bi sopstveni q
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Guest Mon 19 Mar - 13:28

RayMabus wrote:Ma Pizzon lupa gluposti 

Zašto bi mene bilo briga kako će se Srbija dogovorit sa Briselom oko nekih zajedničkih infrastrukturnih projekata?
Forumotion
Pa to mi savršeno puca kurac i totalno me nezanima

Aj odjebi više od Hrvatske

sta ti hoces koji q
nije sustina hrvatska
vec eu da ili ne
sta je bilo
ti bi da se ovakve teme ne  otvaraju da narod ne zna sustinu
odjebi ti od teme
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Guest Mon 19 Mar - 13:32

svaki pokusaj hr cigana da blokiraju srbiju ka eu treba pravilno tumaciti
viseslojno !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Kavran Mon 19 Mar - 13:35

pizzon wrote:svaki pokusaj hr cigana da blokiraju srbiju ka eu treba pravilno tumaciti
viseslojno !

mo'š misliti ... pa vi ste veći iganci od cigana.

uvijek.

:cleanteeth
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by RayMabus Mon 19 Mar - 13:46

pizzon wrote:
RayMabus wrote:Ma Pizzon lupa gluposti 

Zašto bi mene bilo briga kako će se Srbija dogovorit sa Briselom oko nekih zajedničkih infrastrukturnih projekata?
Forumotion
Pa to mi savršeno puca kurac i totalno me nezanima

Aj odjebi više od Hrvatske

sta ti hoces koji q
nije sustina hrvatska
vec eu da ili ne
sta je bilo
ti bi da se ovakve teme ne  otvaraju da narod ne zna sustinu
odjebi ti od teme
Pa neblokiram te zbog ovoga nego drugih stvari 

Pa šta mene brige za ovo?

Ja mogu samo imat koristi ako Evropska banka za obnovu i razvoj sufinancira željeznički koridor Zagreb Beograd pa i Srbija dobije neki dinar da se to napravi 

Pizon umij se majke ti, nemoj lupat teške gluposti
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by marcellus Mon 19 Mar - 13:57

Kavran wrote:di si pizzone homoseksualčino .... ima stanojko da te objesi o prvu banderu kad te uhvati.

navijam za stanojka

ovaj je mnogo glup

_________________
Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by RayMabus Mon 19 Mar - 14:00

Tebe ako tu ko blokira to su Bugarska i Rumunjska jer nikidan čitam da su dobili zeleno svjetlo za izgradnju plinovoda dakle zaobilaze Srbiju 

Ja nemam nikakvi interes da te zaobilaznim kad mi pruga Zagreb Beograd ionako ide preko Srbije, imam interes da se to napravi 

Mađarska i Hrvatska nemaju interes da vas zaobiđu 

Bugarska ima  također i Rumunjska negdje
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje Empty Re: Hrvatskoj 12 mlrd. EUR, a Srbija se zadužuje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum