ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by debotoijusto 18/3/2018, 10:55

Ljubitelje online kupnje obradovala je prije neki dan objavljena vijest iz Europskog parlamenta o jeftinijoj dostavi paketa.
Kad se plate svi nameti; poput poštarine, carine i slično, često, naime, ispadne da kupnja preko interneta i nije toliko povoljna kao što u početku mislimo. Splićanin Z.I. (točni podaci poznati redakciji) svjedoči to i svojim primjerom - na 200 kuna troška proizvoda koji je naručio, platio je dodatnih 130 kuna raznoraznih naknada; od poštarine i carine do ležarine i dostave paketa.
- Naručio sam vitamine i minerale za majku preko iHerba, provjerene internetske trgovine koja prodaje dodatke prehrani, zdravu hranu i slično. Otkad sam otkrio da su vitamini istog proizvođača na ovoj web stranici gotovo dvostruko jeftiniji nego kod nas, a uz to budu u većem pakiranju, redoviti sam im kupac. Ovog je puta, na žalost, moja ušteda bila mizerna budući da me Hrvatska pošta oderala - kaže čitatelj.
U svakom slučaju, cijena vitamina bila je 34 američka dolara, a nakon konverzije po, naravno, najmanje povoljnom tečaju, 205 kuna. Poštarina za takvu pošiljku, koja putuje preko oceana, odnosno iz Amerike, iznosi 26,47 kuna ili 3,5 eura. - Budući da je pošiljka prelazila iznos s poštarinom od 22 eura, Carina mi je obračunala PDV u iznosu od 51,36 kuna, no to je, kako sam se poslije informirao, u skladu sa zakonom. U slučaju da se naručuje roba vrijednosti do 22 eura, kupac ne plaća ni PDV ni carinu, pa mu se to itekako isplati - kaže Z.I.
Nakon Carinske uprave, na red za naplatu došla je Hrvatska pošta. Podnošenje pošiljke na carinski pregled HP mu je naplatio 37,50 kuna, još šest kuna za ležarinu i pet za dostavu paketa. Nakon što je, dakle, platio 51kunu Carinskoj upravi, još je toliko izdvojio za Hrvatsku poštu. - Ovo podnošenje pošiljke na carinski pregled i ležarina čista su "deračina" korisnika! Naime, Hrvatska pošta i područni carinski ured u Zagrebu u istoj su zgradi, dakle, službenici sjede doslovno jedni do drugih, pa nije jasno temeljem čega pošta zaračunava taj iznos... Ako se, naravno, obratite HP-u, oni će vam reći da je to sve u skladu s njihovim pravilnicima..
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by debotoijusto 18/3/2018, 10:56

Novom Uredbom o prekograničnoj dostavi paketa mogla bi se ukinuti i praksa Hrvatske pošte prema kojoj se klijentima naplaćuje uručivanje malih paketa, i to po cijeni od 4,5 kuna. Domaći potrošači koji preferiraju online kupnju učestalo negoduju zbog takve politike HP-a. Napominju da na web-stranici jasno piše da im je trošak dostave uračunat u cijenu proizvoda, a na koncu plaćaju Hrvatskoj pošti. Kako spomenuta praksa ne postoji nigdje u EU-u, HAKOM bi, nakon stupanja Uredbe na snagu, Europskoj komisiji tu naplatu mogao prijaviti kao nelogičnost na tržištu.



205
kuna je cijena vitamina
51
kunu carina je obračunala PDV
37 
kuna HP je naplatio podnošenje pošiljke na carinski pregled
6
kuna HP je naplatio za ležarinu
5
kuna je HP naplatio za dostavu paketa.  

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/536632/kako-nas-sasvim-legalno-dere-hrvatska-posta-paket-mi-je-preko-oceana-dosao-za-26-kuna-a-onda-su-mi-iz-hp-a-za-dostavu-unutar-iste-zgrade-naplatili-jos-50
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by Guest 18/3/2018, 11:10

poštu razjebati, uhljebe otpustiti, a sustav privatizirati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by Guest 18/3/2018, 11:31

šta se čudite? u NDH je kriminal legaliziran još od 1990-te.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by Guest 18/3/2018, 11:40

neki dan poslao doli paket,hajmo reci oko 6.6 kilograma,platio sam 23 Ojrova..u zadnje 4 godine se uduplala cijena posiljki,jerbo su svabi uvidjeli da gastarbajteri vrlo cesto i puno salju u druge drzave puno para i love...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by debotoijusto 18/3/2018, 11:44

pismejker wrote:neki dan poslao doli paket,hajmo reci oko 6.6 kilograma,platio sam 23 Ojrova..u zadnje 4 godine se uduplala cijena posiljki,jerbo su svabi uvidjeli da gastarbajteri vrlo cesto i puno salju u druge drzave puno para i love...

postom ? koliko kosta nekim drugim dostavljacem ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by Guest 18/3/2018, 11:44

pismejker wrote:neki dan poslao doli paket,hajmo reci oko 6.6 kilograma,platio sam 23 Ojrova..u zadnje 4 godine se uduplala cijena posiljki,jerbo su svabi uvidjeli da gastarbajteri vrlo cesto i puno salju u druge drzave puno para i love...

i ti si uvjeren da je zbog toga? a nisi razmišljao da se pošiljke kad dođu u NDH kradu pa onda špediteri da ne gube na refundiranju podigli cijene usluga za rizične zemlje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by Guest 18/3/2018, 11:50

debotoijusto wrote:
pismejker wrote:neki dan poslao doli paket,hajmo reci oko 6.6 kilograma,platio sam 23 Ojrova..u zadnje 4 godine se uduplala cijena posiljki,jerbo su svabi uvidjeli da gastarbajteri vrlo cesto i puno salju u druge drzave puno para i love...

postom ? koliko kosta nekim drugim dostavljacem ?
Pa ovo je DHL,najpovoljnija dostava...ono,moze samo skuplje... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by Guest 18/3/2018, 11:51

Gnječ wrote:
pismejker wrote:neki dan poslao doli paket,hajmo reci oko 6.6 kilograma,platio sam 23 Ojrova..u zadnje 4 godine se uduplala cijena posiljki,jerbo su svabi uvidjeli da gastarbajteri vrlo cesto i puno salju u druge drzave puno para i love...

i ti si uvjeren da je zbog toga? a nisi razmišljao da se pošiljke kad dođu u NDH kradu pa onda špediteri da ne gube na refundiranju podigli cijene usluga za rizične zemlje.
dobro da si rekao...bas provjerim...ne nisam o tome razmisljao...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by Guest 18/3/2018, 11:53

no Gnječ priomjetno i je i drugo poskupljenje u Svabiji..evo recimo,glupa ali jako koristena stvar u Svabiji...sterilium,ono za dezinfekciju ruku,bez pumpice,kad sam prije 4 godine dosao u Svabiju kostalo je 6 ojra,po meni previse za usrani alkohol klinicki...danas koshta 13 ojra..mogao bih sad nabrajati bas produkte koji se umnogome vise koriste,a cijene su podivljale..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by debotoijusto 18/3/2018, 11:58

pismejker wrote:no Gnječ priomjetno i je i drugo poskupljenje u Svabiji..evo recimo,glupa ali jako koristena stvar u Svabiji...sterilium,ono za dezinfekciju ruku,bez pumpice,kad sam prije 4 godine dosao u Svabiju kostalo je 6 ojra,po meni previse za usrani alkohol klinicki...danas koshta 13 ojra..mogao bih sad nabrajati bas produkte koji se umnogome vise koriste,a cijene su podivljale..

prodavaona ili mreza ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by Guest 18/3/2018, 12:02

debotoijusto wrote:
pismejker wrote:no Gnječ priomjetno i je i drugo poskupljenje u Svabiji..evo recimo,glupa ali jako koristena stvar u Svabiji...sterilium,ono za dezinfekciju ruku,bez pumpice,kad sam prije 4 godine dosao u Svabiju kostalo je 6 ojra,po meni previse za usrani alkohol klinicki...danas koshta 13 ojra..mogao bih sad nabrajati bas produkte koji se umnogome vise koriste,a cijene su podivljale..

prodavaona ili mreza ?
apoteka...i to ona povoljnija,turski lanac Angel apoteka..drugdje(dm,ili neka druga drogerija nisam vidio da imaju..)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by debotoijusto 18/3/2018, 12:07

pismejker wrote:
debotoijusto wrote:
pismejker wrote:no Gnječ priomjetno i je i drugo poskupljenje u Svabiji..evo recimo,glupa ali jako koristena stvar u Svabiji...sterilium,ono za dezinfekciju ruku,bez pumpice,kad sam prije 4 godine dosao u Svabiju kostalo je 6 ojra,po meni previse za usrani alkohol klinicki...danas koshta 13 ojra..mogao bih sad nabrajati bas produkte koji se umnogome vise koriste,a cijene su podivljale..

prodavaona ili mreza ?
apoteka...i to ona povoljnija,turski lanac Angel apoteka..drugdje(dm,ili neka druga drogerija nisam vidio da imaju..)
kupi na mrezi , vjerujem bar 1/3 manje kosta
istina onda ce jos poskupit u ljekarni no to nije tvoj problem
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by Guest 18/3/2018, 12:09

debotoijusto wrote:
pismejker wrote:
debotoijusto wrote:
pismejker wrote:no Gnječ priomjetno i je i drugo poskupljenje u Svabiji..evo recimo,glupa ali jako koristena stvar u Svabiji...sterilium,ono za dezinfekciju ruku,bez pumpice,kad sam prije 4 godine dosao u Svabiju kostalo je 6 ojra,po meni previse za usrani alkohol klinicki...danas koshta 13 ojra..mogao bih sad nabrajati bas produkte koji se umnogome vise koriste,a cijene su podivljale..

prodavaona ili mreza ?
apoteka...i to ona povoljnija,turski lanac Angel apoteka..drugdje(dm,ili neka druga drogerija nisam vidio da imaju..)
kupi na mrezi , vjerujem bar 1/3 manje kosta
istina onda ce jos poskupit u ljekarni no to nije tvoj problem
pa,dao sam to kao primjer,ne da me ni treba..mada imam cijelu omanju apoteku u stanu-zlu ne trebalo..svai put malo pribavim iz posjeta sestri u klinici..tamo je to masivno potrosnja roba.. :}
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by aben 18/3/2018, 12:19

tribalo bi zamoliti prijatelje ih onlajn butig da sve posložu u paketiće od 22 eurov.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by debotoijusto 18/3/2018, 12:20

pismejker wrote:
debotoijusto wrote:
pismejker wrote:
debotoijusto wrote:
pismejker wrote:no Gnječ priomjetno i je i drugo poskupljenje u Svabiji..evo recimo,glupa ali jako koristena stvar u Svabiji...sterilium,ono za dezinfekciju ruku,bez pumpice,kad sam prije 4 godine dosao u Svabiju kostalo je 6 ojra,po meni previse za usrani alkohol klinicki...danas koshta 13 ojra..mogao bih sad nabrajati bas produkte koji se umnogome vise koriste,a cijene su podivljale..

prodavaona ili mreza ?
apoteka...i to ona povoljnija,turski lanac Angel apoteka..drugdje(dm,ili neka druga drogerija nisam vidio da imaju..)
kupi na mrezi , vjerujem bar 1/3 manje kosta
istina onda ce jos poskupit u ljekarni no to nije tvoj problem
pa,dao sam to kao primjer,ne da me ni treba..mada imam cijelu omanju apoteku u stanu-zlu ne trebalo..svai put malo pribavim iz posjeta sestri u klinici..tamo je to masivno potrosnja roba.. :}
tako je propala yu  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by darth_vader 18/3/2018, 12:22

Jel na kraju prosao jeftinije?
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by debotoijusto 18/3/2018, 12:25

aben wrote:tribalo bi zamoliti prijatelje ih onlajn butig da sve posložu u paketiće od 22 eurov.
tako svi i rade , iz teksta jasno da nije "u igri" ...
mene ovdje vise brine porez drzave koji jednom uredbom ukine ogranicenje od xx€ i krene naplata svega , nekako to vidim uskoro
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by Guest 18/3/2018, 12:25

debotoijusto wrote:
pismejker wrote:
debotoijusto wrote:
pismejker wrote:
debotoijusto wrote:

prodavaona ili mreza ?
apoteka...i to ona povoljnija,turski lanac Angel apoteka..drugdje(dm,ili neka druga drogerija nisam vidio da imaju..)
kupi na mrezi , vjerujem bar 1/3 manje kosta
istina onda ce jos poskupit u ljekarni no to nije tvoj problem
pa,dao sam to kao primjer,ne da me ni treba..mada imam cijelu omanju apoteku u stanu-zlu ne trebalo..svai put malo pribavim iz posjeta sestri u klinici..tamo je to masivno potrosnja roba.. :}
tako je propala yu  :D
uffffff..... :redface1 ..no dobro,ja imam skrupule,necu unistiti svabiju... jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by Guest 18/3/2018, 12:26

Inace posteno preko sestre mogu,kao i svi clanovi SLK klinike pribaviti lijekove po tvornickoj cijeni,koja je visestruko niza nego u mrezi javne potrosnje..
naravno potreban je retzept,a posto je Rujkina mama doturica,problema nema... :}
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta Empty Re: Kako nas, sasvim legalno, dere Hrvatska pošta

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum