ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

Go down

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Empty Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

Post by Eroo Sat 17 Mar - 13:08

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

17. Marta 2018.


Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Dodik-republika-srpska-specijalci-policija-vojska-600x402
Stvarni broj jurišnih automatskih pušaka koje je nabavio MUP Republike Srpske nije 2.500, kako se do sada vjerovalo, već 4.000 pušaka, otkriva, uz ostalo, studija koju je u petak objavio američki Foreign Policy Researh Institute sa sjedištem u Filadelfiji, piše bh. informativni servis INS.

Također, u izvještaju se navodi....

http://saff.ba/dodik-nabavio-ukupno-4-000-pusaka-ali-i-ruske-protivavionske-rakete/
Eroo
Eroo

Posts : 74721
2016-07-22


Back to top Go down

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Empty Re: Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

Post by epikur37 Sat 17 Mar - 13:47

Tako se to radi....ne mere mu sarajevo pera odbit....sutra samo proglasi neovisnost...hvala na suradnji pozdrav i zbogom.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Empty Re: Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

Post by RayMabus Sat 17 Mar - 18:46

Iza tog foređin resesrč institute stoji Bakir Izetbegivić

Evo :

https://www.google.hr/amp/s/www.index.ba/analiza-the-foreign-policy-research-institute-rusija-podupire-podjelu-bih-rs-nabavlja-protivzracne-rakete-igla-1v/amp/

Dovoljno je vidjeti imena i kako bi oni odgovorili na to : da Amerika i V. Britanija uvježbava bošnjačke brigade u distriktu Brčkom?

A zašto baš Bošnjačke ?

Uostalom PZO u Banja Luci ima sisteme Igla u svom naoružanju tako da nenabavlja policija RS to niti te Gazele i taj helikopter u helikopterskom servisu Rs to mogu nositi a vojne Gazele su i onako pod OS BiH 

Majko Isusova kome ovi prodaju tobože neke priče i predstavljaju se kao neki foređin institut iz Filadelfije

Inače PZO OS BiH 

https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Ratno_zrakoplovstvo_i_protivzračna_odbrana_Bosne_i_Hercegovine

Kao što vidimo sistem Igla se tamo najnormalnije nalazi već godinama 

Koji su ovo likovi  izmišljanje i iskretanje činjenica
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Empty Re: Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

Post by AlfaOmega Sat 17 Mar - 19:02

Prvo nek napravi samostalnu vojsku koja ne bu podređena islamskom Sarajevu. Lako kasnije kupovati, Rusi bu jedva dočekali novog klijenta.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Empty Re: Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

Post by RayMabus Sat 17 Mar - 19:12

Ove balije pričaju o Iglama i prodaju priču ustašama

Pa zna ujkan šta oni imaju, zašto to služi , broj helikoptera i ostalo 

Oće kupit rusku Iglu ili prenosivi PZO kraćeg dometa do pet kilometara nekog drugog proizvođača vidit će se po dogovoru predsjedništva tj moraju obnoviti PZO sistem 

Ako ujkanu nesmeta da oni u Banja Luci imaju te sisteme a što tebi Bakire smeta?

Zašto Hrvatskoj nesmeta? 

Pa bolje da imaju to u vojnom skladištu, točan broj i da je to na sigurnom nego da drže po štalama pa dođe u krive ruke pa netko skine putnički avion negdje 

Da Banja Luka će imati PZO kratkog dometa do pet kilometara , uredno skladišten, točno vođeno stanje i kontrola istog 

Inače će mi držat to u sjenu, nit znaš gdje, tko ni koliko a ovako evo ti pa drži u vojnom skladištu u Banja Luci ali da se to kontrolira, prati, da je pod ključem itd itd itd
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Empty Re: Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

Post by RayMabus Sat 17 Mar - 19:43

Šta se tiče ove priče o Iglama ona je očito lansirana od NATOa pošto ovi u Sarajevu imaju Stingere a ovi u Banja Luci Strijele i Igle pa onda Igla je made in Rusija a ovo je made in Amerika dakle vojna industrija pošto te rakete isto nakon ovoliko godina moraš ono održavati i ili kupit nove a ovdje očito sad se moraju kupit nove za idući xy period 

Meni je nebitno koji tip će uzeti, bitnije mi je da je pod ključem, da se kontrolira i vodi vojna evidencija 

Odluku o tome će donijeti predsjedništvo BiH pošto je riječ o OS BiH i koji će PZO kratkog dometa ista imat jer malo je glupo da imaju tri različita PZO sistema kratkog dometa (tri različite obuke plus održavanje i logistika ono komplicirano i skuplje financijski) tako da to po meni trebalo bi da bude jedan univerzalni za cijelu vojsku a ne šarolikost no kao što rekoh brige me, meni bitno samo da je to dobro uskladišteno i kontrolirano
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Empty Re: Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

Post by RayMabus Sat 17 Mar - 20:29

Ali kako su vojno prozirni ovi Bakirovi likovi : Dodik nabavlja Igle pa bi nas Bošnjake Amerika i Britanija trebala vojno obučavati u distritku Brčkom da mi to spriječimo
.  .
Pa prvo i prvo to su PZO sistemi, nisu nabavljeni za ciljanje kopnene sile 

Drugo ne nabavlja Dodik nego OS BiH i informacije radi oni to već imaju cijelo vrijeme

Koji kreteni jebalo majku, nemoj da vas koji vojni stručnjak čuje
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Empty Re: Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

Post by RayMabus Sat 17 Mar - 21:02

Inače na ovakvim temama se najbolje vidi tko ima stvarne vojne planove da napadne Banja Luku pošto mi pričamo o PZO sistemu u sklopu OS BiH koji je u Banja Luci tj za zapadnu RS(ovima u istočnom dijelu bi i onako preko Srbije došlo naoružanjem i oprema)

Znači jednim Hrvatima to nesmeta, bitno im je samo da je to pod ključem i kontrolom a Balijama smeta a nemaju tri ispravna helikoptera sve skupa 

Onaj tko misli napast Banja Luku borbenim helikopterima ili tako šta tj avionima u niskom letu ili bespilotnim letjelicama će to smetat

Hrvatskoj nesmeta, ja sigurno neću borbenim helikopterima, avionima u niskom letu s ciljem bombardiranja nečega na tlu ili bespilotnim letjelicama upadati nenajavljeno tamo tj neću ni ovako jer mi netreba, mogu jedino transportnom helikopterom s tim da se unaprijed najavim i dobijem odobrenje

Neka imaju PZO kratkog dometa u Banja Luci, ako im je tako lakše da se ne boje da će ih nekakve ustaše napast i zaskočit na spavanju onda eto ti samo drži pod ključem i vodi kontrolu da nebi zalutalo to gdje pa netko sa tim negdje putničke avione obara
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Empty Re: Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

Post by RayMabus Sun 18 Mar - 0:28

Koliko vidim ima samo 20 tih Igli i to još iz doba SSSR-a.


https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Ratno_zrakoplovstvo_i_protivzračna_odbrana_Bosne_i_Hercegovine#/languages

OS BiH sigurno neće nabavljate nove Igle made in Putin.

PZO kratkog dometa njima tamo neće pomoć ako ih NATO napadne, to ima koristi jedino u dva slučaja tj ustaško balijski napad na Banja Luku ili balijsko turski 

Meni nesmeta da BL ima PZO kratkog dometa samo neka je pod ključem i kontrolom dakle takvi tip napada na BL me nezanima

E sad pošto su ovi uvodni članak plasirali Bošnjaci možda njih treba pitati jel oni planiraju helikopterski desant na zapadnu RS

Posebno jer se sarajevski piloti obučavaju u Tursko i jer Turska ima dosta tih UH_1

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete 1*-SjO5-sAZQ43bKMKQPsPRw
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Empty Re: Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

Post by RayMabus Sun 18 Mar - 0:40

U Sarajevu ima nekih desetak Uh1

Pričamo o helikopteru iz vijetnamskog rata koji i dan danas dobro obavlja svoju zadaću za koju je nanjenjen

Sarajevski piloti obuku vrše u Turskih .

Turske zračne snage vrše modernizaciju i imaju oko 240, dvjesto četrdeset Uh1..

Očito je zračni masovni desant na RS itekako vojno izvediv iz točke stajališta Sarajeva

Samo moraju razoružati PZO Banja Luke. 

Zato se ja neprotivim tome da Bl ima PZO sisteme kratkog dometa.
.. 
Ja neću vršiti masovne helikopterske desante u dubinu RS
.. 
Ali znam tko bi mogao, može i za tako šta ima debelu motivaciju
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Empty Re: Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

Post by RayMabus Sun 18 Mar - 1:01

Normalno da ustaše znaju za ovaj plan  oni su Uh1 dobili dok je postojala vojska Federacije i vojska RS.

RS je podijeljena na tri odvojena dijela i u slučaju novog rata u unutra ovi bi se sa time razletili po RS duboko iza njihovih linija.

Zato Dodiku, Vučiću i Putinu bolje da se ne igra rata u BiH jer to nebi bio napad izvanka nego iz unutra tj građanski rat 


Uh1 helikoptersko masovno prebacivanje u dubinu neprijateljski linija 

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Huey4
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Empty Re: Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

Post by RayMabus Sun 18 Mar - 12:55

Malo analiza sa svih strana 

https://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/stranci-nece-dozvoliti-ratne-igre-u-bih/w436rdb

Budala uvijek ima tako da treba pripazit a normalno da nikom normalnom nije do rata
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete Empty Re: Dodik nabavio ukupno 4.000 pušaka, ali i ruske protivavionske rakete

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum