ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće!

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće! - Page 2 Empty Re: Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće!

Post by prckov 8/3/2018, 14:25

Noor wrote:da ja imam 125.000,00 kn bruto mjesečno...i ja bi se odrekla povišice
u biti oni su za tu povisicu kupili imidz moralnosti I empatije
sve ono sto njihov poziv I treba da ima
a nije I'm bila ni nesto skupa

prckov

Posts : 34132
2014-04-19


Back to top Go down

Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće! - Page 2 Empty Re: Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće!

Post by prckov 8/3/2018, 14:32

newuser wrote:
prckov wrote:
newuser wrote:Nije bitan pojedinac u ovoj priči, već sustav. Prije svega država koja je ugodna za život i financijski je jaka.
nisi ti u toku
nemoj da te zaslijepe nebitni detalji I moralnost bez sadrzaja
kanada nije nikad losije ekonomski stajala btw
Priznajem ne pratim stanje posebno tamo, no garantiram da je za život jedna od boljih zemalja na svijetu. Sukladno tome i primanja njihovih stanovnika su sasvim pristojna u odnosu na ostatak svijeta. Ako griješim neka me netko ispravi.
imas zakon o dijeci koja mogu bit odvedena iz skole na promjenu spola bez roditeljske dozvole ili znanja
imas takode "prinudni govor" tj. moras se obracat ovim raznim gender nedefiniranim osobama sa zamjenicom koju oni odrede
imas antifu koja zabranjuje svaki govor konzervativaca I fizicki ih napada
 za optuzbu za silovanje nemas presumpciju nevinosti, nego si kriv ako si optuzen I ti trebas dokazivat da nisi.
ukratko, ljevicarsko postmodernisticki hellhole

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34132
2014-04-19


Back to top Go down

Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće! - Page 2 Empty Re: Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće!

Post by prckov 8/3/2018, 14:35

newuser wrote:
Noor wrote:da ja imam 125.000,00 kn bruto mjesečno...i ja bi se odrekla povišice
Tako je, a to im je omogućio upravo sustav i država u kojoj žive.
pa mogu doktori I u bih odvojit 10-20 maraka svaki mjesec
jel I njima omogucio sustav?
prckov
prckov

Posts : 34132
2014-04-19


Back to top Go down

Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće! - Page 2 Empty Re: Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće!

Post by Kavran 8/3/2018, 14:35

prckov wrote:
newuser wrote:
prckov wrote:
newuser wrote:Nije bitan pojedinac u ovoj priči, već sustav. Prije svega država koja je ugodna za život i financijski je jaka.
nisi ti u toku
nemoj da te zaslijepe nebitni detalji I moralnost bez sadrzaja
kanada nije nikad losije ekonomski stajala btw
Priznajem ne pratim stanje posebno tamo, no garantiram da je za život jedna od boljih zemalja na svijetu. Sukladno tome i primanja njihovih stanovnika su sasvim pristojna u odnosu na ostatak svijeta. Ako griješim neka me netko ispravi.
imas zakon o dijeci koja mogu bit odvedena iz skole na promjenu spola bez roditeljske dozvole ili znanja
imas takode "prinudni govor" tj. moras se obracat ovim raznim gender nedefiniranim osobama sa zamjenicom koju oni odrede
imas antifu koja zabranjuje svaki govor konzervativaca I fizicki ih napada
 za optuzbu za silovanje nemas presumpciju nevinosti, nego si kriv ako si optuzen I ti trebas dokazivat da nisi.
ukratko, ljevicarsko postmodernisticki hellhole

super ....

_________________
Trči vrime, cvili maška,
traje jubav, pusta siromaška,
šaka suza, vrića smija, 
ča je život vengo fantazija.
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće! - Page 2 Empty Re: Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće!

Post by newuser 8/3/2018, 14:42

prckov wrote:
newuser wrote:
Noor wrote:da ja imam 125.000,00 kn bruto mjesečno...i ja bi se odrekla povišice
Tako je, a to im je omogućio upravo sustav i država u kojoj žive.
pa mogu doktori I u bih odvojit 10-20 maraka svaki mjesec
jel I njima omogucio sustav?
Jasno da jeste ako se tako stvari postave, no bitno je da recimo liječnik u Kanadi može pristojno živjeti, kao i trgovac i građevinar i bauštelac... dok to slučaj u Hrvatskoj, a posebno u BiH nije slučaj. Dakle ne možeš uspoređivati sustav jedne razvijene Kanade i nerazvijenih država gotovo trećeg svijeta. Mislim suludo je. A kad smo kod povišica ja nisam nikada upratio da ih se neki kolektiv odrekao na ovim prostorima, prije svega jer su primanja dosta skromna a drugo mislim da ne postoji niti vjera u sustav da kad bi se i odrekao tih novaca nisi siguran da bi otišli tamo gdje trebaju.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće! - Page 2 Empty Re: Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće!

Post by prckov 8/3/2018, 15:03

newuser wrote:
prckov wrote:
newuser wrote:
Noor wrote:da ja imam 125.000,00 kn bruto mjesečno...i ja bi se odrekla povišice
Tako je, a to im je omogućio upravo sustav i država u kojoj žive.
pa mogu doktori I u bih odvojit 10-20 maraka svaki mjesec
jel I njima omogucio sustav?
Jasno da jeste ako se tako stvari postave, no bitno je da recimo liječnik u Kanadi može pristojno živjeti, kao i trgovac i građevinar i bauštelac... dok to slučaj u Hrvatskoj, a posebno u BiH nije slučaj. Dakle ne možeš uspoređivati sustav jedne razvijene Kanade i nerazvijenih država gotovo trećeg svijeta. Mislim suludo je. A kad smo kod povišica ja nisam nikada upratio da ih se neki kolektiv odrekao na ovim prostorima, prije svega jer su primanja dosta skromna a drugo mislim da ne postoji niti vjera u sustav da kad bi se i odrekao tih novaca nisi siguran da bi otišli tamo gdje trebaju.
trgovac I slicna zanimanja sastavljaju kraj sa krajem. Da vi tamo planirate svaki cent unapred godinu dana kako ovi rade bome bi bolje zivili. Ne pricaj napamet. Da ne pricam kako je na takvim poslovima I kako bi se nasi osjecali kad shvate koji su robovi, a onda ti uzme skoro pola porez I da neradnicima koji leze vec trecu generaciju na plazi, pusi travu a bome je I prodaje. 
I onda ti sto puse travu I nikad nisu radili I ne traze poso odu protestirat zato sto hoce gradit u pustinji nuklearnu central jer je struja skuplja of zlata, pa moraju ovim sto crkavaju radeci poskupit struju. Manjina koja je bogata ko ti doktori to ne osjete pa mogu malo I srat
prckov
prckov

Posts : 34132
2014-04-19


Back to top Go down

Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće! - Page 2 Empty Re: Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće!

Post by newuser 9/3/2018, 11:01

Ajd dobro eto u Kanadi se krpa kraj s krajem a na ovim područjima se živi super, tako je super da imigranti iz ratom zahvaćenih zemalja hrle ovamo i ne žele dalje nastavljati put ka zapadu, a uz to i kanadski državljani stoje u redovima i vade radne dozvole da bi nešto zaradili ovdje i preživili :D
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće! - Page 2 Empty Re: Nije zabuna, nije san: Liječnici u Kanadi započeli prosvjed jer su im povećali plaće!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum