ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Page 1 of 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by Guest Fri 23 Feb - 8:06

IZVOR: BLIC, TANJUG PETAK, 23.02.2018. | 07:0
"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" 16417407775a7da42804caf759153912_v4_big

On je u razgovoru za "Blic" rekao da će njegova organizacija sledeće godine početi sa organizovanjem skupa Vorld Majnds u Beogradu. Kažei da je Srbija zabeležila dobar napredak i da radi dobar posao.
"Imali smo sastanak sa premijerkom koja je bila jedna od osoba koja je veoma uticala na to da dodjemo u Beograd, a i gospodin Vučić je takođe to inicirao. Želeli bismo da dovedemo što više ljudi iz naše originalne zajednice na World Minds u Beogradu", kazao je on za "Blic" tokom boravka u Beogradu. 

"Sa vašom vladom bismo mogli dan nakon simpozijuma da organizujemo sastanke sa onima koji su učestvovali da vidimo šta ko može da ponudi, da razgovaramo o investicijama itd. Ali, mogu da vam kažem da je zaista dobro raditi sa vašom vladom, ona je brza i ne komplikuje", kaže on. 

Na pitanje zašto baš Beograd i Srbija, on kaže da su imali dosta pitanja iz drugih gradova da li mogu da organizuju simpozijum tamo, ali je vlada Srbije izrazila jaku podršku. 

Dobeli je dodao da je tu još jedan razlog - Srbija je priličo nalik Švajcarskoj, imaju približan broj stanovnika, nemaju naftu, pa, kako kaže, "mi generišemo bogatstvo naukom i preduzetništvom i Srbija će uraditi isto". 

"Ne zaboravite vi ste imali tri rata, Švajcarska nije, mi nismo učestvovali u Prvom svetskom ratu, bili smo postedjeni u Drugom i naravno nismo imali jugoslovenski rat. Dakle prošli ste kroz tri rata i to je razlika... Mi smo imali bolji početak i sreću, a vi ste imali lošu sreću. Da nije bilo toga vi biste bili kao Švajcarska, garantujem vam", kaže Dobeli. 

Na pitanje kako Srbija da spreči odliv mozgova, on kaže da Srbija treba da nađe način da se ponovo poveže sa tim ljudima. "I Vorld Majnds može da pomogne u tome. Beograd ima regionalni uticaj i vodeći je centar za nauku u regionu. Srbija treba da postane magnet, njeni naučnici odlaze u inostranstvo i to treba da rade, ali Srbija treba da nadje način da ih privuče nazad. To je dugotrajan projekat, ali to mora a se desi", kaže Dobeli. 

Odgovarajući na pitanje kako Srbija može da privuče investicije i popravi svoj imidž u svetu, on kaže da će to doći s vremenom. "Ali mislim da će stvarno pomoći integracija u EU. Čim se to desi, mnogo investicija će stići u zemlju. Mislim da će proći još nekoliko godina, ali ste napravili dobar napredak. U medjuvremenu, pomaže vam što radite na digitalizaciji, smanjenju birokratije, stimulisanju preduzetništva, gradite tehnoparkove...mislim da Srbija radi dobar posao, a sada smo i mi mali deo toga", navodi on.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=02&dd=23&nav_category=11&nav_id=1361961
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by Eroo Fri 23 Feb - 8:43

Da građani Srbije imaju mentalni sklop Švajcaraca, na tlu Srbije i u neposrednom susedstvu ratova ne bi ni bilo.
(Samosvesna gradjanka, 23. februar 2018 07:16)
Eroo
Eroo

Posts : 74960
2016-07-22


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by crvenkasti Fri 23 Feb - 8:46

Da nije bilo ratova, Srbija bi i dalje živjela od hrvatskih novaca.

Ovako, nema uopće više hrvatskih novaca.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28800
2014-04-17


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by Eroo Fri 23 Feb - 8:59

Čudi me da  za primjer nije  uzeo Njemačku.Samo predpostavljam kakav bi bio zaključak... :D
Eroo
Eroo

Posts : 74960
2016-07-22


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by vuksadinare Fri 23 Feb - 9:03

Poznato mi to o svicarskoj... :)..kad netko na ovimproatorima spominje svicarsku..njemacku..pisi kuci propalo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by AlfaOmega Fri 23 Feb - 9:10

Pa koliko se sićam, i ponuđen je bija model (Gligorov-Izetbegović) da cila Yuga bude konfederacija, aka Švicarska, ali su upravo Srbi to odbili. Drugim ričima, sami su si krivi kaj nisu Švicarska, jel.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by dzango Fri 23 Feb - 9:18

Da su ostale države kao Švajcarska, Švajcarska ne bi bila kao Švajcarska. Srbija nikada ne bila Švajcarska. Čak i da nije bilo Jugoslavije i da je ostala Kraljevina Srbija.

_________________
"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by Noor Fri 23 Feb - 9:26

pa tko vam kriv, što stalno te ratove izazivate.
al, što sjebete sebe...nego sjebete i mnoge druge!

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by crvenkasti Fri 23 Feb - 9:32

Norka, grozna ti je ta žena na avataru.

Kad bih psa s licem poput toga na slici, obrijao bih mu guzicu i dresirao ga da hoda unatraške.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28800
2014-04-17


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by Noor Fri 23 Feb - 9:37

crvenkasti wrote:Norka, grozna ti je ta žena na avataru.

Kad bih psa s licem poput toga na slici, obrijao bih mu guzicu i dresirao ga da hoda unatraške.
stavila sam je da tebe plaši, al vidim da te baš privlači...svaki dan gledaš i gledaš
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by crvenkasti Fri 23 Feb - 9:40

Noor wrote:
crvenkasti wrote:Norka, grozna ti je ta žena na avataru.

Kad bih psa s licem poput toga na slici, obrijao bih mu guzicu i dresirao ga da hoda unatraške.
stavila sam je da tebe plaši, al vidim da te baš privlači...svaki dan gledaš i gledaš

Da, ljudi su čudni.. Strava i užas, a oni baš to hoće i gledaju.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28800
2014-04-17


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by Noor Fri 23 Feb - 9:42

crvenkasti wrote:
Noor wrote:
crvenkasti wrote:Norka, grozna ti je ta žena na avataru.

Kad bih psa s licem poput toga na slici, obrijao bih mu guzicu i dresirao ga da hoda unatraške.
stavila sam je da tebe plaši, al vidim da te baš privlači...svaki dan gledaš i gledaš

Da, ljudi su čudni.. Strava i užas, a oni baš to hoće i gledaju.
istina, a to si navikao kad sebe u ogledalu gledaš...svaki dan isto, pa oguglaš na gadosti
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by crvenkasti Fri 23 Feb - 9:48

Noor wrote:
crvenkasti wrote:
Noor wrote:
crvenkasti wrote:Norka, grozna ti je ta žena na avataru.

Kad bih psa s licem poput toga na slici, obrijao bih mu guzicu i dresirao ga da hoda unatraške.
stavila sam je da tebe plaši, al vidim da te baš privlači...svaki dan gledaš i gledaš

Da, ljudi su čudni.. Strava i užas, a oni baš to hoće i gledaju.
istina, a to si navikao kad sebe u ogledalu gledaš...svaki dan isto, pa oguglaš na gadosti

Je, gadan, a još sam i glup i siromašan. Da nemam veliki pimpek, žena bi me odavno ostavila.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28800
2014-04-17


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by Guest Fri 23 Feb - 9:48

Noor wrote:pa tko vam kriv, što stalno te ratove izazivate.
al, što sjebete sebe...nego sjebete i mnoge druge!


eto, izvini, sto ste formirali ndh, da bi pobili ili proterali  svoje gradjane, ranije ili kasnije.
jedina drzava na prosotru evrope koja je samostalno formirala i organizovala genocid
nad svojim gradjanima bila ja NDH.
to nije stav srbije, to je stav mnogo siri, i to zvanicno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by veber Fri 23 Feb - 9:52

koji si ti kreten.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by Noor Fri 23 Feb - 10:05

pizzon wrote:
Noor wrote:pa tko vam kriv, što stalno te ratove izazivate.
al, što sjebete sebe...nego sjebete i mnoge druge!


eto, izvini, sto ste formirali ndh, da bi pobili ili proterali  svoje gradjane, ranije ili kasnije.
jedina drzava na prosotru evrope koja je samostalno formirala i organizovala genocid
nad svojim gradjanima bila ja NDH.
to nije stav srbije, to je stav mnogo siri, i to zvanicno.
sve, ama baš sve što se događalo kroz povijest na ovim prostorima, reakcija je na vaše bolesne velikosrpske ideje, koje i danas žive.
e, al nećete više majci! nećete.
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by Kermit Fri 23 Feb - 10:15

Ključaj ovu debilnu temu
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by BB-8 Fri 23 Feb - 10:26

Vorld Majnds

cheers

_________________
"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Attach13 "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by Noor Fri 23 Feb - 10:30

Kermit wrote:Ključaj ovu debilnu temu
nema...neka kuka, dok ne shvati da su si krivi sami.
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by Kermit Fri 23 Feb - 10:30

BB-8 wrote:Vorld Majnds

cheers
Debilana, u srbiji 80% njih ne zna tko je strani autor niti kako se stvarno tko ili što zove
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

"Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska" Empty Re: "Da nije ratova Srbija bi bila Švajcarska"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum