ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Page 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Leviathan2 16/2/2018, 21:43

michaellcmacha wrote:
Leviathan2 wrote:ja se u tu ekonomiju nis ne kuzim, to neka ciri bu ciri ba nauka, hokus pokus i t a :D
jel se ti sjećaš da je triny rekla da dila robu na crnjaka i da se mukom muči u sivoj ekonomiji zaraditi kruh svagdanji... da ne tražim sad po bespućima foruma gdje je to pisala... mislim nebitno ja joj niš ne zamjeram, nisam ni ja u kraljevcu na kafileriji radio na prijavu, ali koji kiki onda popuje... ok znam d nemaš pojma o čemu je riječ ali nije ni bitno.... :))))))
nemam pojma  ni za trini ni za dedalosa nit yodu o cem pricaju a poceo mi i aben zastranjivat, sve ga teze razumijem
sve to meni nesto hokus pokus, ta ekonomija

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by aben 16/2/2018, 22:07

Leviathan2 wrote:
michaellcmacha wrote:
Leviathan2 wrote:ja se u tu ekonomiju nis ne kuzim, to neka ciri bu ciri ba nauka, hokus pokus i t a :D
jel se ti sjećaš da je triny rekla da dila robu na crnjaka i da se mukom muči u sivoj ekonomiji zaraditi kruh svagdanji... da ne tražim sad po bespućima foruma gdje je to pisala... mislim nebitno ja joj niš ne zamjeram, nisam ni ja u kraljevcu na kafileriji radio na prijavu, ali koji kiki onda popuje... ok znam d nemaš pojma o čemu je riječ ali nije ni bitno.... :))))))
nemam pojma  ni za trini ni za dedalosa nit yodu o cem pricaju a poceo mi i aben zastranjivat, sve ga teze razumijem
sve to meni nesto hokus pokus, ta ekonomija
jel misliš da je ikad na svitu bilo drukčije, da je neko imo nešto vridno i da mu je neko drugi hoti to vridno oduzesti?

mmt tvrdi da država stvara šoldi kad troši, i da tako ljudi dobivaju svoju ploću, i da uništava šoldi kad oporezuje. unda dolazu matematički identiteti koji to potvrđuju. 

to bi tribo biti model ki će opravdati državnu kontrolu šoldov i kupovinu ljudi ki će glasovati za njih. dodaj još prstohvat "pune zaposlenosti" i dobijaš magično monetarno stablo. 

pretty simple.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Leviathan2 16/2/2018, 22:28

aben wrote:
Leviathan2 wrote:
michaellcmacha wrote:
Leviathan2 wrote:ja se u tu ekonomiju nis ne kuzim, to neka ciri bu ciri ba nauka, hokus pokus i t a :D
jel se ti sjećaš da je triny rekla da dila robu na crnjaka i da se mukom muči u sivoj ekonomiji zaraditi kruh svagdanji... da ne tražim sad po bespućima foruma gdje je to pisala... mislim nebitno ja joj niš ne zamjeram, nisam ni ja u kraljevcu na kafileriji radio na prijavu, ali koji kiki onda popuje... ok znam d nemaš pojma o čemu je riječ ali nije ni bitno.... :))))))
nemam pojma  ni za trini ni za dedalosa nit yodu o cem pricaju a poceo mi i aben zastranjivat, sve ga teze razumijem
sve to meni nesto hokus pokus, ta ekonomija
jel misliš da je ikad na svitu bilo drukčije, da je neko imo nešto vridno i da mu je neko drugi hoti to vridno oduzesti?

mmt tvrdi da država stvara šoldi kad troši, i da tako ljudi dobivaju svoju ploću, i da uništava šoldi kad oporezuje. unda dolazu matematički identiteti koji to potvrđuju. 

to bi tribo biti model ki će opravdati državnu kontrolu šoldov i kupovinu ljudi ki će glasovati za njih. dodaj još prstohvat "pune zaposlenosti" i dobijaš magično monetarno stablo. 

pretty simple.
bilo je prije velikog pada al to je izvan sjecanja, odgovor da od kada ja znam je uvijek bila jebena zelja otet nekom nesto i za to su sluzile kojekakve smicalice, od bozje volje, dekreta do takozvanijeh zakona danas
a drzava, ja znam da je drzava jedino parazitska skupina uhljeba svakojakvih vrsta udruzenih sa sjecikesama i placenim razbojnicima koji za njih otimaju
da, ta njihova ekonomija meni je cista monetarna magija, hokus pokus, dodas krilo sismisa, zablje mlijeko zmijski znoj i uvarak, hopla

_________________
Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 22:39

a ovo kod nas kad moraš iszmisliti za 40 radnika jednog postrojenja 320-450 000 kuna otpremnine ili će svijet propasti... ajde levi reci te firme po vani gdje si radio ako si bio višak jel si dobijao otpremninu u mega iznosima za prilike u toj zemlji... evo lik u sisku veli da računa na "socijalnu" otpremninu u iznosu od 600 000 kuna da ga samo to može zadovoljiti... a inače ima plaću oko 11000 kuna s tim da većinu radnog vremena preleži u buksi, ili karta u zajedničkoj prostoriji, ako upadne u petu smjenu ne radi po 4-6 mjeseci a prima oko 7500 kuna, ima dva puta godišnje aktivni odmor po 15 dana koji mu plaća ina i vjeruj mi da se tog aktivnog odmora ne bi nitko olako odrekao... plus naravno godišnji odmor i regres i uskrsnica...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 22:39

jel i to hokus pokus...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 22:44

ja kompletnu ekipu koja je u sekulićevom sindikatu poznam jer smo svi zajedno odrasli na viktorovcu i u podjarku (dva kvarta tik uz rafineriju)... i gle pizdarije sve i jedan ali sve i jedan od njih su sinovi bivših sindikalista iz ranijih vremena u rafineriji  i sve i jedan se zaposlio u rafineriji i svi mi u sisku znamo da je to firmna u kojoj su zaposleni ljudi iz određenih obitelji po 3 ili 4 generacije i nema da neko sa strane može upasti u nju... ja sam bio dobar sa direktorom nekog kurca u rafineriji NS, iz brajkovićeve ere, i on mi je rekao tada da u rafineriju mogu upasti sa strane jedino ako platim duplu ulaznicu, oni "domaći" su upadali za 6000 maraka, a mi sa strane za duplo...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 22:48

a zadnji komunistički direktor Bašić inače je od kud i moj stari nije imao vremena zapošljavati svoje jer se dodvoravao mikeliću i končaru i ćaći od klasića koji su tada vedrili i oblačili sisačkim i petrinjskim krajem pa je isključivo zapošljavao hrvate po partijskoj liniji ili srbe po diktatu dvojice prvospomenutih...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by aben 16/2/2018, 22:54

jesu to državne firma o kojima govoriš?

ako jesu, u ton slučaju po dedalosu to je dobra stvor jer će šoldi koje je država isplotila ko otpremninu tom nevinom čoviku postati ploća nekom drugom čoviku

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 23:18

michaellcmacha wrote:a ovo kod nas kad moraš iszmisliti za 40 radnika jednog postrojenja 320-450 000 kuna otpremnine ili će svijet propasti... ajde levi reci te firme po vani gdje si radio ako si bio višak jel si dobijao otpremninu u mega iznosima za prilike u toj zemlji... evo lik u sisku veli da računa na "socijalnu" otpremninu u iznosu od 600 000 kuna da ga samo to može zadovoljiti... a inače ima plaću oko 11000 kuna s tim da većinu radnog vremena preleži u buksi, ili karta u zajedničkoj prostoriji, ako upadne u petu smjenu ne radi po 4-6 mjeseci a prima oko 7500 kuna, ima dva puta godišnje aktivni odmor po 15 dana koji mu plaća ina i vjeruj mi da se tog aktivnog odmora ne bi nitko olako odrekao... plus naravno godišnji odmor i regres i uskrsnica...
objasnio si zašto država ide ukurac. doslovno u RH imaš takav sustav ekonomije.. jedan veliki dio ljudi na način kako si opisao tu osobu parazitira.. tu su najviše glasači HDZa, te SDPa, HNSa čak i SDSSa(dakle ekipa koja je na vlasti ). ostali koji nisu dio ove bagre, (bilo Hrvati ili Srbi ili katolici ili ateisti) moraju se lomit za 3000-4000kn i moraju zaraditi sebi jednu plaću i dvije plaće ovima koje si nabroja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 23:20

aben wrote:jesu to državne firma o kojima govoriš?

ako jesu, u ton slučaju po dedalosu to je dobra stvor jer će šoldi koje je država isplotila ko otpremninu tom nevinom čoviku postati ploća nekom drugom čoviku
da kad bi imali nešto što u natruhama sliči punoj zaposlenosti, ajmo reći kad bi od ukupnog broja radno sposobnog stanovništva nezaposleno bilo 7-8% a ovako baš i ne... jer fcc se ne gasi da bi ostatak rafinerije radio većim kapacitetom i da bi se u nekim drugim segmentima povećao broj radnika nego da se proizvodnja kompletno ugasi... tako da nije problem da se isplate otpremnine za svih 800 radnika ali je kvaka da će nakon tog ići ključić u bravu, a većinanjih neće ostati u hrvatskoj nego će s tim parama lakše otići u irsku i tamo se dalje snalaziti.... evo moj frend iz mošćenice je upravo tako postupio... uzeo otpremninu (ima 47 g) i poriješavao sve pizdarije tu iznajmio kuću i otišao sa obitelji u irsku konkretno mjesto portarlington... baš se sinoć pohvalio i da je za prvu ruku kupio nekog peugeota 507, tek toliko da ne ide na posao busom... eto ti otpremnine... :)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 23:21

mene jedino tješi, što zbog nesretne situacije u ekonomiji, radio sam sve i svašta da zaradim pare, ono za život, pa na kraju doslovno gdje god dodjem radit, pregovaram da ako me se prijavljuje da ide na minimalac.. jednostavno ne želim hraniti parazite kakve je micahelmacha nabroja.. ne želim da me netko pravi budalom, ono , ja da lomin leđa , a ovaj da leži i drka kurac za 1500-2000€ i onda još sutra kada ga kritiziran, kaže mi da sam yugoslaven ili ustaša(ovisno u kojoj je stranci). kako da ne.

zanimljivo, baš prije par dana pričam sa frendom, koji je doktor znanosti u informatici i robotici, radi u privanom sektoru.. kaže on , da njemu jednostavno se diže kosa na glavi, kada se sjeti da on doslovno 1000€ mjesečno plaća razne poreze državi(na plaću i pdv), da bi takvi paraziti se iživljavali.. da je njemu dobra plaća, ali da ne može podnjeti takve poreze i uhljebe, da samo radi toga razmišlja da se pokupi i ode za švicarsku,(usput lik je desničar, katolik, IQ 130poena, nacionalist, libertarijanac) da jednostavno ne želi hraniti ramljaka i slične
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by aben 16/2/2018, 23:25

michaellcmacha wrote:
aben wrote:jesu to državne firma o kojima govoriš?

ako jesu, u ton slučaju po dedalosu to je dobra stvor jer će šoldi koje je država isplotila ko otpremninu tom nevinom čoviku postati ploća nekom drugom čoviku
da kad bi imali nešto što u natruhama sliči punoj zaposlenosti, ajmo reći kad bi od ukupnog broja radno sposobnog stanovništva nezaposleno bilo 7-8% a ovako baš i ne... jer fcc se ne gasi da bi ostatak rafinerije radio većim kapacitetom i da bi se u nekim drugim segmentima povećao broj radnika nego da se proizvodnja kompletno ugasi... tako da nije problem da se isplate otpremnine za svih 800 radnika ali je kvaka da će nakon tog ići ključić u bravu, a većinanjih neće ostati u hrvatskoj nego će s tim parama lakše otići u irsku i tamo se dalje snalaziti.... evo moj frend iz mošćenice je upravo tako postupio... uzeo otpremninu (ima 47 g) i poriješavao sve pizdarije tu iznajmio kuću i otišao sa obitelji u irsku konkretno mjesto portarlington... baš se sinoć pohvalio i da je za prvu ruku kupio nekog peugeota 507, tek toliko da ne ide na posao busom... eto ti otpremnine... :)
kakove veze imo kolika je zaposlenost, 

pa un dobijo muhte 600 000 iljod, a svi ostali moraju roditi za dinar.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 23:25

michaellcmacha wrote:
aben wrote:jesu to državne firma o kojima govoriš?

ako jesu, u ton slučaju po dedalosu to je dobra stvor jer će šoldi koje je država isplotila ko otpremninu tom nevinom čoviku postati ploća nekom drugom čoviku
da kad bi imali nešto što u natruhama sliči punoj zaposlenosti, ajmo reći kad bi od ukupnog broja radno sposobnog stanovništva nezaposleno bilo 7-8% a ovako baš i ne... jer fcc se ne gasi da bi ostatak rafinerije radio većim kapacitetom i da bi se u nekim drugim segmentima povećao broj radnika nego da se proizvodnja kompletno ugasi... tako da nije problem da se isplate otpremnine za svih 800 radnika ali je kvaka da će nakon tog ići ključić u bravu, a većinanjih neće ostati u hrvatskoj nego će s tim parama lakše otići u irsku i tamo se dalje snalaziti.... evo moj frend iz mošćenice je upravo tako postupio... uzeo otpremninu (ima 47 g) i poriješavao sve pizdarije tu iznajmio kuću i otišao sa obitelji u irsku konkretno mjesto portarlington... baš se sinoć pohvalio i da je za prvu ruku kupio nekog peugeota 507, tek toliko da ne ide na posao busom... eto ti otpremnine... :)
ma otpremnine su zakurac. to je uglavnom politička kasta uhljeba iz HDZa i SDPa smislila da sebi i svojima djele otpremnine a naravno, lova od tih otpremnina ne pada sa neba..

pošto ti nisi politički uhljeb, vjerojatno ti sinovi moraju raditi da bi takvima isplatili se otpremnine.. cijela država je posložena kao ono prosijaci i sinovi šema.. tamo neki dalmatinski vlaji, uglavnom preživljavaju tako da zajebu sve ostale.. naravno najviše dalmatinski vlaji pokušavaju zajebati ove uz more, pa ako neide to , onda zajebu vlastite susjede pa i vlastitu ženu da se dočepaju materijalnog. isto ti je u sa cijelom RH, ekonomija nam počiva na šemi sljedećom

-država pljačka sve - baš sve, možda najviše poduzetnike - poduzetnik da bi preživio mora nači načina da zajebe državu i da prevari svoje radnike. radnik da bi preživio , mora naći načina da zajebe poduzetnike, državu ili bilo koga.. samo jasno je da je prosječni radnik u najgoroj poziciji, a država u najboljoj, a kapitalisti između
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 23:26

Pinochet wrote:
michaellcmacha wrote:a ovo kod nas kad moraš iszmisliti za 40 radnika jednog postrojenja 320-450 000 kuna otpremnine ili će svijet propasti... ajde levi reci te firme po vani gdje si radio ako si bio višak jel si dobijao otpremninu u mega iznosima za prilike u toj zemlji... evo lik u sisku veli da računa na "socijalnu" otpremninu u iznosu od 600 000 kuna da ga samo to može zadovoljiti... a inače ima plaću oko 11000 kuna s tim da većinu radnog vremena preleži u buksi, ili karta u zajedničkoj prostoriji, ako upadne u petu smjenu ne radi po 4-6 mjeseci a prima oko 7500 kuna, ima dva puta godišnje aktivni odmor po 15 dana koji mu plaća ina i vjeruj mi da se tog aktivnog odmora ne bi nitko olako odrekao... plus naravno godišnji odmor i regres i uskrsnica...
objasnio si zašto država ide ukurac. doslovno u RH imaš takav sustav ekonomije.. jedan veliki dio ljudi na način kako si opisao tu osobu parazitira.. tu su najviše glasači HDZa, te SDPa, HNSa čak i SDSSa(dakle ekipa koja je na  vlasti ). ostali koji nisu dio ove bagre, (bilo Hrvati ili Srbi ili katolici ili ateisti) moraju se lomit za 3000-4000kn i moraju zaraditi sebi jednu plaću i dvije plaće ovima koje si nabroja.
pa da ali pokazatelji kažu tj govore da hrvatskoj ide dobro a upravo to ti je dedalos govorio ali ti nisi ukopčo... raste izvoz, raste industrijska proizvodnja i to produkata koji se mogu prodati na svjetskim tržištima, plaće su sve niže i niže pa smo konkurentniji da upumpamo koju milijardu eura u kunama na način da se omogući kreditiranje malih i srednjih poduzetnika i malih proizvođača plaće bi i dalje bile male ali bi porasla proizvodnja od koje bi dio ostao i za internu uporabu pa bi se smanjio pritisak na standard običnog čovjeka.. ali tu smo izgleda još kratki... mada je tu još uvijek problem što naši u glavi i dalje furaju film da mi imamo neku posebnu kvalitetu koju moramo posebno skupo naplaćivati...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 23:32

a kako je onomad marcel govorio imamo kurac,  a ne kvalitetu ko i glupavi srbi koji se kurče sa organskom proizvodnjom, pa im rusi vrate cijele kontigente voća i povrća koje ne zadovoljava ni one naniže kriterije o zdravstvenoj ispravnosti.... takvi smo i mi ono što mi smatramo ekstra kvalitetom toga imamo na kapaljku, a neki drugi isto toga imaju u milijunima primjeraka... pusti priče o dalmatinskoj panceti i pršutu... talijani onako iz zajebancije proizvedu visokokvalitetne hrane u iznosu od skoro 60 milijardi eura... ej alo pa bar ti kontaš brojeve... koji smo mi kurac u toj priči... jebote pa jel itko bio u nekoj većoj trgovini u veneciji uli u milanu, onako tipa kaufland ali sa 35 do 50 kasa i 5000 parkirnih mjesta ispred centra...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 23:33

michaellcmacha wrote:
Pinochet wrote:
michaellcmacha wrote:a ovo kod nas kad moraš iszmisliti za 40 radnika jednog postrojenja 320-450 000 kuna otpremnine ili će svijet propasti... ajde levi reci te firme po vani gdje si radio ako si bio višak jel si dobijao otpremninu u mega iznosima za prilike u toj zemlji... evo lik u sisku veli da računa na "socijalnu" otpremninu u iznosu od 600 000 kuna da ga samo to može zadovoljiti... a inače ima plaću oko 11000 kuna s tim da većinu radnog vremena preleži u buksi, ili karta u zajedničkoj prostoriji, ako upadne u petu smjenu ne radi po 4-6 mjeseci a prima oko 7500 kuna, ima dva puta godišnje aktivni odmor po 15 dana koji mu plaća ina i vjeruj mi da se tog aktivnog odmora ne bi nitko olako odrekao... plus naravno godišnji odmor i regres i uskrsnica...
objasnio si zašto država ide ukurac. doslovno u RH imaš takav sustav ekonomije.. jedan veliki dio ljudi na način kako si opisao tu osobu parazitira.. tu su najviše glasači HDZa, te SDPa, HNSa čak i SDSSa(dakle ekipa koja je na  vlasti ). ostali koji nisu dio ove bagre, (bilo Hrvati ili Srbi ili katolici ili ateisti) moraju se lomit za 3000-4000kn i moraju zaraditi sebi jednu plaću i dvije plaće ovima koje si nabroja.
pa da ali pokazatelji kažu tj govore da hrvatskoj ide dobro a upravo to ti je dedalos govorio ali ti nisi ukopčo... raste izvoz, raste industrijska proizvodnja i to produkata koji se mogu prodati na svjetskim tržištima, plaće su sve niže i niže pa smo konkurentniji da upumpamo koju milijardu eura u kunama na način da se omogući kreditiranje malih i srednjih poduzetnika i malih proizvođača plaće bi i dalje bile male ali bi porasla proizvodnja od koje bi dio ostao i za internu uporabu pa bi se smanjio pritisak na standard običnog čovjeka.. ali tu smo izgleda još kratki... mada je tu još uvijek problem što naši u glavi i dalje furaju film da mi imamo neku posebnu kvalitetu koju moramo posebno skupo naplaćivati...

objasnio sam svima zašto je tako, unatoč tome što je RH industrija prošle godine izvezla 100milijardi kuna proizvoda(dakle industrija je po glavi stanovnika izvezla čak 25 000kn) te dodaj turizam, koji je donio 10milijardi € , to je po glavi stanovnika skoro 20 000kn.. u svakom slučaju turizam i industrija sami - izvezu po glavi stanovnika preko 40 000kn.

i sada ti računaj, ti žena, dvoje dice, po glavi imate 160 000kn godišnje. već se od toga može imati jebački život.
to je samo izvoz - ne računam proizvodnju i usluge koji se u ekonomiji stvore u unutrašnjoj potrošnji.

i onda se ljudi pitaju - "pa sa takvim nelošim rastom, zašto je hrpi ljudi sve gore i gore" - jednostavno, država.

pazi, raste plaća, sve raste, i šta onda država radi.. samo u godinu dana
1)dižu trošarine na automobile, dakle odmah skuplja auta
2)dižu trošarine na gorivo - dakle skuplje gorivo, a gorivo često povlači rast cijena u ostalim sektorima
3)u splitu je nova HDZova vlast digla prirez . dakle odmah skuplji porez na plaću.
4)ako sam dobro pratio bilo je dizanje cijene struje,
5)digli su poreze u ugostiteljstvu. skuplji restorani, kafići, pa trošarine na duvan itd..
6) skoro da su uveli porez na nekretnine - skoro.

hoću reći, svaki prosječni rast standarda, industrije, izvoza, turizma - sve pojede država. država i država, - državni birokrati, na najnižoj razini rade za 5000minmum do 10 000kn plaće.. pa oni srednja razina do 20 000kn .. a onda ovi najviša razina, tipa Ramljak, Dalićka, Plenki, Vaso Brkić, doslovno milijarde kradu.. država ti pojede sve. opravdavaju se "porezima", ali oni u točkama 1,2,3,4,5,6 itd, raspolažu svim tim rastom industrije i turizma. građanima RH ostaje kikiriki, taman da prežive, a ovi dobijaju nove milijarde na raspolaganju..

država RH , je najveći neprijatelj samih Hrvata. ubija država, iseljava država, država neda ljudima da rade, država pljačka
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 23:34

jebeš njihova vina, jebeš njihova aperitiv pića, jebeš njihove sireve, jebeš njihovu mortadelu, gdje je to od naše brlje i našeg blata s korčule... :))) samo oni izvoze u njemačku svoje viškove a mi svoje.... :))))) a da mi nemamo viškova... ;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 23:38

BDP per capita ti je u RH nešto više od 10 000€ po glavi stanovnika. Zamisli da ti, i tvoja dva sina + žena, imate na raspolaganju 40 000€ svake godine. eto to ti je BDP per capita Hrvatske.

Eh sada računaj, da država sama , kroz centralnu državu, državne fondove, gradove, županije, državne firme, zavode, agencije, itd.. od tih 10 000 po glavi stanovnika.. sama država kontrolira nekih 6500€ .. tebi ostaje 3500€godišnje , pa se snalazi.. taman da ne krepate od gladi, ali da imate prosijački život.. a Martina Dalić i Ramljak nam rade pljačku tisućljeća, a u isto vrijeme već nas naseljavaju arapima, a ona cura u slobodnoj dalmaciji kuka da je sa 27godina hvata depresija, jer radi za jadnu plaću sa kojom nema šanse da zaradi za auto, kredit za stan, i da naprimjer pomisli imati djecu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 23:39

Pinochet wrote:
michaellcmacha wrote:
Pinochet wrote:
michaellcmacha wrote:a ovo kod nas kad moraš iszmisliti za 40 radnika jednog postrojenja 320-450 000 kuna otpremnine ili će svijet propasti... ajde levi reci te firme po vani gdje si radio ako si bio višak jel si dobijao otpremninu u mega iznosima za prilike u toj zemlji... evo lik u sisku veli da računa na "socijalnu" otpremninu u iznosu od 600 000 kuna da ga samo to može zadovoljiti... a inače ima plaću oko 11000 kuna s tim da većinu radnog vremena preleži u buksi, ili karta u zajedničkoj prostoriji, ako upadne u petu smjenu ne radi po 4-6 mjeseci a prima oko 7500 kuna, ima dva puta godišnje aktivni odmor po 15 dana koji mu plaća ina i vjeruj mi da se tog aktivnog odmora ne bi nitko olako odrekao... plus naravno godišnji odmor i regres i uskrsnica...
objasnio si zašto država ide ukurac. doslovno u RH imaš takav sustav ekonomije.. jedan veliki dio ljudi na način kako si opisao tu osobu parazitira.. tu su najviše glasači HDZa, te SDPa, HNSa čak i SDSSa(dakle ekipa koja je na  vlasti ). ostali koji nisu dio ove bagre, (bilo Hrvati ili Srbi ili katolici ili ateisti) moraju se lomit za 3000-4000kn i moraju zaraditi sebi jednu plaću i dvije plaće ovima koje si nabroja.
pa da ali pokazatelji kažu tj govore da hrvatskoj ide dobro a upravo to ti je dedalos govorio ali ti nisi ukopčo... raste izvoz, raste industrijska proizvodnja i to produkata koji se mogu prodati na svjetskim tržištima, plaće su sve niže i niže pa smo konkurentniji da upumpamo koju milijardu eura u kunama na način da se omogući kreditiranje malih i srednjih poduzetnika i malih proizvođača plaće bi i dalje bile male ali bi porasla proizvodnja od koje bi dio ostao i za internu uporabu pa bi se smanjio pritisak na standard običnog čovjeka.. ali tu smo izgleda još kratki... mada je tu još uvijek problem što naši u glavi i dalje furaju film da mi imamo neku posebnu kvalitetu koju moramo posebno skupo naplaćivati...

objasnio sam svima zašto je tako, unatoč tome što je RH industrija prošle godine izvezla 100milijardi kuna proizvoda(dakle industrija je po glavi stanovnika izvezla čak 25 000kn) te dodaj turizam, koji je donio 10milijardi € , to je po glavi stanovnika skoro 20 000kn.. u svakom slučaju turizam i industrija sami - izvezu po glavi stanovnika preko 40 000kn.

i sada ti računaj, ti žena, dvoje dice, po glavi imate 160 000kn godišnje. već se od toga može imati jebački život.
to je samo izvoz - ne računam proizvodnju i usluge koji se u ekonomiji stvore u unutrašnjoj potrošnji.

i onda se ljudi pitaju - "pa sa takvim nelošim rastom, zašto je hrpi ljudi sve gore i gore" - jednostavno, država.

pazi, raste plaća, sve raste, i šta onda država radi.. samo u godinu dana
1)dižu trošarine na automobile, dakle odmah skuplja auta
2)dižu trošarine na gorivo - dakle skuplje gorivo, a gorivo često povlači rast cijena u ostalim sektorima
3)u splitu je nova HDZova vlast digla prirez . dakle odmah skuplji porez na plaću.
4)ako sam dobro pratio bilo je dizanje cijene struje,
5)digli su poreze u ugostiteljstvu. skuplji restorani, kafići, pa trošarine na duvan itd..
6) skoro da su uveli porez na nekretnine - skoro.

hoću reći, svaki prosječni rast standarda, industrije, izvoza, turizma - sve pojede država. država i država, - državni birokrati, na najnižoj razini rade za 5000minmum do 10 000kn plaće.. pa oni srednja razina do 20 000kn .. a onda ovi najviša razina, tipa Ramljak, Dalićka, Plenki, Vaso Brkić, doslovno milijarde kradu.. država ti pojede sve. opravdavaju se "porezima", ali oni u točkama 1,2,3,4,5,6 itd, raspolažu svim tim rastom industrije i turizma. građanima RH ostaje kikiriki, taman da prežive, a ovi dobijaju nove milijarde na raspolaganju..

država RH , je najveći neprijatelj samih Hrvata. ubija država, iseljava država, država neda ljudima da rade, država pljačka
pa deda je dobro rekao trebamo štediti... :))), prvo država pa onda svi mi iza nje... naravno da be samo mi moramo na dnu kace ali zato što ne mremo drugačije sve ostalo iznad u hranidbenom lancu uključujući epija, debilka, gnječa, razbojnicu i dalje da ne nabrajam živi sasvim komotno i solidno i boli ih kurac jer su i oni dio tog aparata...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by aben 16/2/2018, 23:39

michaellcmacha wrote:a kako je onomad marcel govorio imamo kurac,  a ne kvalitetu ko i glupavi srbi koji se kurče sa organskom proizvodnjom, pa im rusi vrate cijele kontigente voća i povrća koje ne zadovoljava ni one naniže kriterije o zdravstvenoj ispravnosti.... takvi smo i mi ono što mi smatramo ekstra kvalitetom toga imamo na kapaljku, a neki drugi isto toga imaju u milijunima primjeraka... pusti priče o dalmatinskoj panceti i pršutu... talijani onako iz zajebancije proizvedu visokokvalitetne hrane u iznosu od skoro 60 milijardi eura... ej alo pa bar ti kontaš brojeve... koji smo mi kurac u toj priči... jebote pa jel itko bio u nekoj većoj trgovini u veneciji uli u milanu, onako tipa kaufland ali sa 35 do 50 kasa i 5000 parkirnih mjesta ispred centra...
pa ne ćeš se tući s jačima u onome u čemu su joki, išćeš svoju komparativnu prednost koja uvik postoji


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 23:42

aben wrote:
michaellcmacha wrote:a kako je onomad marcel govorio imamo kurac,  a ne kvalitetu ko i glupavi srbi koji se kurče sa organskom proizvodnjom, pa im rusi vrate cijele kontigente voća i povrća koje ne zadovoljava ni one naniže kriterije o zdravstvenoj ispravnosti.... takvi smo i mi ono što mi smatramo ekstra kvalitetom toga imamo na kapaljku, a neki drugi isto toga imaju u milijunima primjeraka... pusti priče o dalmatinskoj panceti i pršutu... talijani onako iz zajebancije proizvedu visokokvalitetne hrane u iznosu od skoro 60 milijardi eura... ej alo pa bar ti kontaš brojeve... koji smo mi kurac u toj priči... jebote pa jel itko bio u nekoj većoj trgovini u veneciji uli u milanu, onako tipa kaufland ali sa 35 do 50 kasa i 5000 parkirnih mjesta ispred centra...
pa ne ćeš se tući s jačima u onome u čemu su joki, išćeš svoju komparativnu prednost koja uvik postoji

je tući ćemo se sa austrijancima u turizmu.... jer smo jači... :))))
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 12 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum