ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dok Kolinda sa Vučkom maršira, branitelji u općoj histeriji

Page 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

Dok Kolinda sa Vučkom maršira, branitelji u općoj histeriji - Page 10 Empty Re: Dok Kolinda sa Vučkom maršira, branitelji u općoj histeriji

Post by Leviathan2 12/2/2018, 23:45

U jednom od tekstova Brune Bušića iz 1975. godine zapisano je: „…Da smo mi slobodni i čestiti davno bi imali državu. A bit će nje, rodit će se slobodna Hrvatska kad padne berlinski zid i kad se budu rušila komunistička carstva kao kule od karata. Nema ni jedne države da je nastala bez krvavih gaća. Vjerojatno ćemo se i mi morati pobiti za slobodu sa Srbima, a možda i sa Turcima. Teret rata morat ćemo podijeliti svi podjednako. (…) No kad se oslobodimo srpskoga ropstva i stvorimo državu, vidjet ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i neriješivo pitanje – kako nas tada spasiti od nas samih?

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Dok Kolinda sa Vučkom maršira, branitelji u općoj histeriji - Page 10 Empty Re: Dok Kolinda sa Vučkom maršira, branitelji u općoj histeriji

Post by michaellcmacha 13/2/2018, 00:09

aben wrote:
michaellcmacha wrote:
aben wrote:
michaellcmacha wrote:
kic wrote:

pa velim, preudobni sigurni prostor..  nema više onog Zlatnog mladića od Cesarca..
pa i bolje čemu krv svoju ili tuđu prolijevati... ili zdravlje ostavljati... i za koga... ja kad god i kako god napravim rekapitulaciju, da mogu vratiti vrijeme ili ne bih u nikoga ili bi fasovali sasvim drugi...
čekoj, jesi ti to upravo reko da ti je žo ča si se tuko sa srbima?
pa meni je žao i što se moj djed tukao sa srbima a kamoli da mi ne bude žao što sam se ja tukao... srbi su imali potpuno legitiman cilj... proširiti se na našu štetu... naravno da nije bio legalan i naravno da je sva sreća da nas je bilo dovoljno da im se odupremo i da ih spriječimo u njihovom naumu... hrvati koji vladaju hrvatskom 28 godina a koji su planirali, sprovodili planove u djelo i sudjelovali izravno u osiromašivanju unesrećivanju hrvatskog naroda uključujući ukupnu hrvatsku populaciju nisu imali niti legitiman cilj, a nažalost ni nikog da im se odupre... da to sam još na onom forumu davno ustvrdio da bih da mogu birati vratio u žive sve one čejene koji su poginuli a da sam ja njihovoj pogibiji dao doprinos, i umjesto njih upokojio tj dao doprinos upokojenju domaćeg veleizdajničkog ološa...
a, to ti onako više metafizički...jer, kad srbi dolazu, nemoš ča učiniti nego ih poubijati, jednostavno nemo drukčijeg prihvatljivog izbora.

a veleizdajnički ološ, to je zajebano. 
tu se zapravo i ne zno ki je neprijatelj. veruj mi, da si devedesetih imo diskrecijsko pravo ubiti 10 000 ljudi po želji, nema nikakovog jamstva da bi istin učini bilokakovu korist ovoj zemlji. neprijatelji ove zemlje nisu nužno za kormilon ove zemlje.
pa nego kako drugacije nego metafizički... vrijeme se ne može vratiti. pa se tako ne mogu ni učinjena djela poništiti.... sve je to naklapanje vrlo često ovisno o raspoloženju... pa tako jedno vrijeme nisi smio zucnuti ako si bio srbin... danas srbe imamo u hrvatskoj vlasti, a dočekujući srbijanskog predsjednika kitimo hrvatske ulice srpskim zastavama... sisak je 1931 imao oko 23 000 stanovnika i u slijedećih 10 godina je procvao kao grad, da bi 1946. spao na 7000 stanovnika i bio ruina, a onda je za 15 godina utrostručio broj stanovnika a za 25 taj utrostručeni broj uduplao i dogurao do 50 i kusur tisuća... u međuvremenu je opet otišao u kurac sad trenutno ima oko 33 000 stanovnika sa daljnjom tendencijom pada broja stanovnika i ukupne aktivnosti koja društvo na mikro razini čini potentnim... jebiga tak nam izgleda i cijela država diše s obzirom da cijeli prostor od siska sjeveroistočno prema virovitici pa prema istočnoj granici se osipa i propada a djelomično to vrijedi i za jugozapadno od siska sve dolje do zadarskog i šibenskog zaleđa....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Dok Kolinda sa Vučkom maršira, branitelji u općoj histeriji - Page 10 Empty Re: Dok Kolinda sa Vučkom maršira, branitelji u općoj histeriji

Post by Guest 13/2/2018, 00:39

michaellcmacha wrote:
ma lijepo to zvuči... ali evo našeg primjera... mi smo kurac na biciklu s probušenim gumama a ne zajednica... mi ne cijenimo ništa, ne samo oni koji nisu ni doprinijeli ili su čak gledali i da odmognu, nego i oni koji su stvarali to u čemu jesu ne drže do toga... šta misliš kako je čovjeku koji je bio spreman i glavu izgubiti za nešto čemu se više nadao nego vjerovao... a danas je skoro pa skroz izgubio zanimanje za to što je stvarao tj u potpunosti je indiferentan spram istog.... eto jedino što je tu jer ga je zahvatila tako snažna inercija da nema volje pokusati ni otići odavde a kamoli što drugo... ne govorim o sebi... ja sam zaman krenuo pretprošle godine u ovo doba ali me opizdilo i prikucalo tu gdje sam.... :)))

Ma gle, tebe je zakucalo to što si prestao racionalno razmišljati i nekritički iracionalno podlegao općem raspoloženju domaće javnosti i ništa više.
Od-kucat se možeš jedino sam, a nekako mislim da ćeš to i napraviti u relativno skoro vrijeme, u skladu sa onom Lincolnovom da ne možeš (uspješno) lagati sve ljude svo vrijeme što na domaćem terenu za sad vrlo efikasno čine političari i mediji.
Svakoj pa makar i najuspješnijij laži ili čak i običnoj neistini, manipulaciji ili lošoj analizi prije ili kasnije dođe kraj i sve na kraju dođe na svoje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dok Kolinda sa Vučkom maršira, branitelji u općoj histeriji - Page 10 Empty Re: Dok Kolinda sa Vučkom maršira, branitelji u općoj histeriji

Post by michaellcmacha 13/2/2018, 01:46

slidingdoorsoperator wrote:
michaellcmacha wrote:
ma lijepo to zvuči... ali evo našeg primjera... mi smo kurac na biciklu s probušenim gumama a ne zajednica... mi ne cijenimo ništa, ne samo oni koji nisu ni doprinijeli ili su čak gledali i da odmognu, nego i oni koji su stvarali to u čemu jesu ne drže do toga... šta misliš kako je čovjeku koji je bio spreman i glavu izgubiti za nešto čemu se više nadao nego vjerovao... a danas je skoro pa skroz izgubio zanimanje za to što je stvarao tj u potpunosti je indiferentan spram istog.... eto jedino što je tu jer ga je zahvatila tako snažna inercija da nema volje pokusati ni otići odavde a kamoli što drugo... ne govorim o sebi... ja sam zaman krenuo pretprošle godine u ovo doba ali me opizdilo i prikucalo tu gdje sam.... :)))

Ma gle, tebe je zakucalo to što si prestao racionalno razmišljati i nekritički iracionalno podlegao općem raspoloženju domaće javnosti i ništa više.
Od-kucat se možeš jedino sam, a nekako mislim da ćeš to i napraviti u relativno skoro vrijeme, u skladu sa onom Lincolnovom da ne možeš (uspješno) lagati sve ljude svo vrijeme što na domaćem terenu za sad vrlo efikasno čine političari i mediji.
Svakoj pa makar i najuspješnijij laži ili čak i običnoj neistini, manipulaciji ili lošoj analizi prije ili kasnije dođe kraj i sve na kraju dođe na svoje.
slažem se, u toj mjeri da sve dođe u konačnici na svoje, ali na to ne utječemo mi ljudi nego protek vremena koji nivelira nepravilnosti... ne postoji tolika širina i uravnoteženost ljudske interakcije koja bi u konačnici polučila temeljito razriješavanje nedoumica kojima je prvenstveno čovjek kumovao da li sam ili u sklopu...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Dok Kolinda sa Vučkom maršira, branitelji u općoj histeriji - Page 10 Empty Re: Dok Kolinda sa Vučkom maršira, branitelji u općoj histeriji

Post by Eroo 13/2/2018, 05:07

Leviathan2 wrote:U jednom od tekstova Brune Bušića iz 1975. godine zapisano je: „…Da smo mi slobodni i čestiti davno bi imali državu. A bit će nje, rodit će se slobodna Hrvatska kad padne berlinski zid i kad se budu rušila komunistička carstva kao kule od karata. Nema ni jedne države da je nastala bez krvavih gaća. Vjerojatno ćemo se i mi morati pobiti za slobodu sa Srbima, a možda i sa Turcima. Teret rata morat ćemo podijeliti svi podjednako. (…) No kad se oslobodimo srpskoga ropstva i stvorimo državu, vidjet ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i neriješivo pitanje – kako nas tada spasiti od nas samih?
Trebalo bi Bibliju dopuniti kako slijedi:

*
*
Hagaj
Zaharija
Malahija
Bušić *  :)

Bez dvojbe  je imao izravni uvid.
Eroo
Eroo

Posts : 74995
2016-07-22


Back to top Go down

Dok Kolinda sa Vučkom maršira, branitelji u općoj histeriji - Page 10 Empty Re: Dok Kolinda sa Vučkom maršira, branitelji u općoj histeriji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum