ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by RayMabus 12/2/2018, 08:43

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/530822/u-trogiru-zivi-jedan-od-posljednjih-svjedoka-smrti-narodnog-heroja-covjeka-koji-je-postao-simbol-otpora-fasizmu-gledao-sam-kako-vjesaju-stjepana-filipovica
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by Sora 12/2/2018, 09:12

Ovdje mi je bilo vaznije procitati komentare nego clanak 

I sjetih se svojeg razmisljanja o nedostatku kulture kod Hrvata 
U ovom slucaju 

KULTURE SJECANJA 

Bijednici koji o svojoj povijesti gaje takvu mrznju .. su bjednici 
I izrodi svog naroda 
Fuj crkva, fuj izopačeni vode i politikanti kpji vode Hrvate ravno u propast

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by RayMabus 12/2/2018, 09:24

Pa po tim partizanima se JNA posrala napadom na Hrvatsku tako da  ..

Imamo mi dobro sjećanje nebrini se ti za našu memoriju
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by crvenkasti 12/2/2018, 09:30

I mi smo bili dio Jugoslavije, JNA je bila i naša vojska. JNA nam je trebala pomoći da se odcijepimo, a ne onako.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28800
2014-04-17


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by RayMabus 12/2/2018, 09:40

Neke stvari netreba dizati na politički kontekst tako i ova, ona je završila u drugom svjetskom ratu i stoga je samo povijesna priča
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by Stanojko 12/2/2018, 10:41

Gledao sam mu spomenik na brdu svaki dan iz kasarne...

_________________
Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by Ringo10 12/2/2018, 12:45

RayMabus wrote:Pa po tim partizanima se JNA posrala napadom na Hrvatsku tako da  ..

Imamo mi dobro sjećanje nebrini se ti za našu memoriju
Srpski dio JNA se opredijelio za Milosevicev koncept i time je JNA bila pokopana.

JA sam sluzio 1984 i nikakvog tu velikosrpstva nije bilo. MArksizam, Titoizam, Politicka nastava i obuka, crvene brosure.

STanje se mijenja 1989 kad je Kadijecvic postrojio nekadasnju Titovu Gardu pred Slobom i to je bio kraj.

A to sto se srpski dio JNA koji je bio i najbrojniji opredijelio za tako nesto i izdao sve na cemu je JNA nastala u partizanskoj borbi nije razlog da Hrvati isto tyako postupe i okrenu se samoubilackom povijesnom revizionizmu.

Uostalom, hrvatski dio JNA se u 95% slucajeva okrenuo Hrvatskoj a tako su psotupili i svi ostali kadrovi JNA. Tako da je glupo na govoriti taj nacin jer i DR su vodili bovsi kadrovi JNA ukljucujuci i Tuidjmana. I ovaj Krsticevic danas, i onaj Domazet Loso, Agotic, Bobetko, Letica, Tus, Cervenko da dalje ne nabrajam. Jedini je Gotovina od znacajnih ratnih vodja iz NE-JNA miljea.

Prema tome ... malo objektivnije sagledavati stvari.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by RayMabus 12/2/2018, 12:53

Komanda JNA je bila u Beogradu

Nemam ja šta tu objektivno i ne objektivno sagledati stvari
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by Ringo10 12/2/2018, 12:58

RayMabus wrote:Komanda JNA je bila u Beogradu

Nemam ja šta tu objektivno i ne objektivno sagledati stvari
Komanda je bila sastavljena od raznih kadrova a BG jke bio samo sjediste. Dok je JNA ispunjavala svoju ulogu prema zakonu i ustavu SFRJ i drzalase ideoloski Titoizma, to ghdjke je bilo sjediste je manje vise nebitno.

KAd se srpski dio JNA okrenuo veliksorpskom konceptu, JNA se odmah raspala. E sad je li tu ranije bilo nekih planova ili nije to se svasta nagadja.

Ali definitvan kraj JNA pocinje 1989. TAd je postao bitan nacionalni sastav JNA a do tada je bio manje vise irelevantan. 


NAravno, svima koji zive u visenacionalnim zemljema to je jedno iskustvo jer sve je moguce. To i mi u BiH shvacamo.

A to sto su Srpski kadrovi krajem sesdesetih ostvarili nacionalnu predominaciju u JNA to je dobrim dijelom i nasa krivnja. Hrvati i SLovenci nisu bili nimalo zagrijani za vojne skole i akademije, a Srbi jesu i normalno da su poceli gurati svoje agende. Jebi ga.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by RayMabus 12/2/2018, 13:05

Kako gid  nisam otvorio temu radi politike

Radi se jednostavno o djelu povijesti i to je to

Njihov životni put je završio u drugom svjetskom ratu i nemogu se vezati za događanja poslije

Pali borci


https://sr.m.wikipedia.org/sr-el/Анте_Савин
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by Ringo10 12/2/2018, 13:09

Inače, meni osobno ide strahovito na kurac sva ta Hrvatska kuknjava i izdrkavanje non stop. Hrvati prije svega treba da pogledaju sami sebe i svoju krivnju za mnogo toga.

Država je partijska i jednopartijska a ti nećeš u Partiju. Nećeš u JNA. Nećeš u policiju odnosno tada miliciju. 

A država i dalje partijska i jednopartijska. I šta ti onda hoćeš i koju pizdu materinu kukaš i žališ se kad drugi zauzmu tvoje mjesto.

Hoćeš u Crkvu da ližeš crkvene oltare. Nema problema jarane, ali tu nije ni vlast ni moć.

Sve sam gledao u Sarajevu i Bosni i Hercegovini. Hrvata iz BiH bi lakše spalio na lomači nego natjerao u PArtiju, vojsku ili miliciju. Tu i sebe uračunavam.

I onda kuknjava i slinavljenje. Ne jarani moji, sami smo krivi za gomilu toga.

Pun mi kurac te luzerske kuknjave.

To se odnosi i na sadašnje stanje medju Hrvatima. Samo kukamo ko pizde a sami smo krivi za 90% sranja i problema.

I ovo sa Stjepanom Filipovićem i odnosom prema njemu i njegovim  suborcima i svemu što oni simboliziraju je jedan od pokazatelja hrvatske političke i povijesne pogubljenosti. Nije to samo povijest i prošlost nego i lakmus sadašnjeg stanja svijesti u Hrvatskoj.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by RayMabus 12/2/2018, 13:15

Pa nitko ni ne kuka na ovoj temi

Meni je to dio povijesti a pali borci očito nikako ne mogu biti odgovorni za bilo kakve događaje poslije pa prema tome očito nemogu biti dio ničijeg politikantstva bilo ljevice bilo desnice
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by Ringo10 12/2/2018, 13:17

RayMabus wrote:Pa nitko ni ne kuka na ovoj temi

Meni je to dio povijesti a pali borci očito nikako ne mogu biti odgovorni za bilo kakve događaje poslije pa prema tome očito nemogu biti dio ničijeg politikantstva bilo ljevice bilo desnice
DA, ali oni nisu nimalo zaslužili ovakav odnos prema sebi. To je moralna sramota Hrvatske. Jer oni su za Hrvatsku i hrvatski narod učinili mnogo, bez njih šta bi bilo, bolje je i ne pomišljati.

Nije to samo puka povijest, zajebi ti te teorije.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by RayMabus 12/2/2018, 13:22

Pa sad , ovaj članak je izašao danas u Slobodnoj Dalmaciji i očito nije da se išta skriva od javnosti
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by Ringo10 12/2/2018, 13:30

RayMabus wrote:Pa sad , ovaj članak je izašao danas u Slobodnoj Dalmaciji i očito nije da se išta skriva od javnosti
Pa niko nije ni rekao da se skriva bilo šta. Niti je riječ o tome.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by RayMabus 12/2/2018, 13:35

Ringo10 wrote:
RayMabus wrote:Pa sad , ovaj članak je izašao danas u Slobodnoj Dalmaciji i očito nije da se išta skriva od javnosti
Pa niko nije ni rekao da se skriva bilo šta. Niti je riječ o tome.
Gle problem je što i danas određene političke stranke ljevice koriste ovo za političku promidžbu tako da to ljudima ide na kurac
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by Ringo10 12/2/2018, 13:40

RayMabus wrote:
Ringo10 wrote:
RayMabus wrote:Pa sad , ovaj članak je izašao danas u Slobodnoj Dalmaciji i očito nije da se išta skriva od javnosti
Pa niko nije ni rekao da se skriva bilo šta. Niti je riječ o tome.
Gle problem je što i danas određene političke stranke ljevice koriste ovo za političku promidžbu tako da to ljudima ide na kurac
To je ista zlouporaba kao i desničarska zlouporaba Bleiburga a i jedne i druge boli kurac nego samo sebi nabijaju političke poene, sve je to neiskreno i dvolično.

Nema hrvatske ljevice nego samo plaćenici Soroša i sličnih koji se predstavlkjaju kao ljevica a sa klasičnomk ljevicom veze blage nemaju. Onaj Frljić i slični su najljigavija bagra u HRV i ja više cijenim i otvorene ustaše od tih ljigsona.

HDZ i SDP nisu ništa. To su dva blizanca pod stranom komandom i samo budale se pale na njihove tobožnje svađe. I jedni i drugi su hrvatska tragedija.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by RayMabus 12/2/2018, 13:53

Pa zato mi se i nepolitizira o ovome
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by Sora 12/2/2018, 18:57

RayMabus wrote:Komanda JNA je bila u Beogradu

Nemam ja šta tu objektivno i ne objektivno sagledati stvari
Komanda JA 
KRETINO 
VEC MI DOPIZDILO STALNO PO STOTI PUT PRAVITI RAZLIKU 
U JNA BI BILI I HRVATI , ZNACI DA BI SAMI SEBE NAPADALI 
NEGO SU U TADAŠNJOJ DRZAVI SRBA I CRNOGORACA KPJA SE USKORO RAZDVOJILA NA SRBIJU I CRNU GORU , OSTALI SAMO SRBI 
NIKAKVI JUGOSKAVENI 

takve bidale kpje ne kuze tko ih napada ..pricaju o agresiji Srbije a vojsci JNA 
RETARDI TIPA RAYA

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by Sora 12/2/2018, 18:58

RayMabus wrote:Pa zato mi se i nepolitizira o ovome
Joj nemoj 
Pravi si palačinke radje

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke  Empty Re: Priča o Stjepanu Filipoviću iz prve ruke

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum