ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ovi su 'Hrvati' toliko voleli Jugoslaviju

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Ovi su 'Hrvati' toliko voleli Jugoslaviju - Page 2 Empty Re: Ovi su 'Hrvati' toliko voleli Jugoslaviju

Post by Eroo Sun 11 Feb - 17:02

Regoč wrote:
Eroo wrote:
Regoč wrote:
Eroo wrote:
pizzon wrote:
dobro, znamo ko su hrvati, pravi, nemoj da brines.
Eh, da ste vi slijedili  Stefana Prvovenčanog i prigrlili katoličku vjeru , kao i sav normalan svijet,
danas bi bili Hrvati. Zamisli čega sve ne bi bilo? :D
Možda bismo mi bili Srbi. Tko može reći što bi bilo nakon osam stoljećah?!
U Vatikanu su već bili naši ljudi. Dali bi im jezik a ostalo sve dođe na svoje mjesto... :)
Je, i sve bi to bilo baš tako jer si ti to tako zamislil.
P eto, Crvenkasti je postao Hrvat odkad se s nama druži... :clown

Eroo

Posts : 74422
2016-07-22


Back to top Go down

Ovi su 'Hrvati' toliko voleli Jugoslaviju - Page 2 Empty Re: Ovi su 'Hrvati' toliko voleli Jugoslaviju

Post by crvenkasti Sun 11 Feb - 17:03

Tu sam našao sebe. Srbi su mi rugali.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

Ovi su 'Hrvati' toliko voleli Jugoslaviju - Page 2 Empty Re: Ovi su 'Hrvati' toliko voleli Jugoslaviju

Post by Oh_Femder Sun 11 Feb - 19:00

slidingdoorsoperator wrote:
jastreb wrote:Mogli su se deklarirati i kao Kinezi,ali činjenica je da se radi o etnički najčistijim Hrvatima
Ti i dalje ne razumiješ da je nacionalno opredjeljenje prije svega kulturološki fenomen, a etničko podrijetlo je tu od sekundarnog značenja.
Hm, što misliš koliko će velikih hrvatskih rodoljuba zaista, ali mislim ono, od srca, prihvatiti etničkog Roma kao jednakovrijednog Hrvata? I ponuditi mu ruku svoje kćeri...
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Ovi su 'Hrvati' toliko voleli Jugoslaviju - Page 2 Empty Re: Ovi su 'Hrvati' toliko voleli Jugoslaviju

Post by Guest Sun 11 Feb - 19:09

Oh_Femder wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
jastreb wrote:Mogli su se deklarirati i kao Kinezi,ali činjenica je da se radi o etnički najčistijim Hrvatima
Ti i dalje ne razumiješ da je nacionalno opredjeljenje prije svega kulturološki fenomen, a etničko podrijetlo je tu od sekundarnog značenja.
Hm, što misliš koliko će velikih hrvatskih rodoljuba zaista, ali mislim ono, od srca, prihvatiti etničkog Roma kao jednakovrijednog Hrvata? I ponuditi mu ruku svoje kćeri...

Govorim načelno o fenomenu kao takvom, a ne o pojedinačnim primjerima iskazivanja istog u praksi.
Kao prvo.
Kao drugo, kulturološki i etnički kriteriji se očito prožimaju (pogledaj gore boldano iz mojeg posta), a ja ne bih dao ruku u vatru da u primjeru koji navodiš uvijek prevladavaju etnički kriteriji, a ne oni kulturološki. Također i zbog jednostavne činjenice da svi Romi nisu isti i da ima i onih koje je kulturološki gledano jako teško razlikovati od velike većine Hrvata.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovi su 'Hrvati' toliko voleli Jugoslaviju - Page 2 Empty Re: Ovi su 'Hrvati' toliko voleli Jugoslaviju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum