ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umiremo zbog imigracije

Page 3 of 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by Guest 9/2/2018, 20:14

melkior wrote:
RayMabus wrote:Samo čistokrvni fašizam u Italiji ovu stvar može riješiti

Sve tri političke opcije a one su umjerena desnica, ljevica bilo koja te reformisti ili jednostavno ignoriraju ovo ili glume da nešto rade no u suštini samo smanje ulazak jeftine radne snage da biračko tijelo misli da se oni bore protiv imigracije

Italija ako neskrene u čisti fašizam može se pozdravit sa samom sobom


Fašizam vs liberalni kapitalizam; neće dobro završiti ne samo za Italiju već i čitavu Europu; neka mole Boga da ne krahiraju burze. Doduše, teško da će krahirati uz ovakvu Kinu. Bez Kine liberalni kapitalizam i globalizacija bi odavno propali.

Eto ga na! Kažeš da ne možeš citirati, a ovdje si najnormalnije citirao longija. 
Početnička sreća ili što?

Guest
Guest


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by Yehudi 9/2/2018, 20:17

kofein wrote:Jake snage pedera će nas spasiti od nevolja imigrantskih.  

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Slikovnica_autori4-030118


  Dva Hrvata, dvi tate,  purgeri - proučavaju novu RH slikovnicu za posvojene sinove
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by epikur37 9/2/2018, 20:18

Yehudi wrote:
kofein wrote:Jake snage pedera će nas spasiti od nevolja imigrantskih.  

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Slikovnica_autori4-030118


  Dva Hrvata, dvi tate,  purgeri - proučavaju novu RH slikovnicu za posvojene sinove


purgeri su uvijek bili povodljivi malograđanštini ...tako i ovo
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by red wolf 9/2/2018, 20:20

Ne umirete zbog imigracije...Ljudi bježe i nisu svijesni što im se događa...Jednostavno bježe...Izumirete jer je to prirodan proces...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by melkior 9/2/2018, 21:15

@slidingdooroperator wrote:
Eto ga na! Kažeš da ne možeš citirati, a ovdje si najnormalnije citirao longija.
Početnička sreća ili što?
@melkior:

Ma ne, taj put sam se spojio s drugog računala (kojeg nemam doma) i normalno mi je pokazivalo sve ikone; od ikona za citiranje, lijepljenja sličica, youtube-a, do mogućnosti otvaranja novih tema. I dođem doma, ulogiram se na forum, i vidim tabula rasa, imam jedino mogućnost quick reply, tabelu s ikonama iznad uopće nemam niti imam pojma kako da ih dobijem. Ne znam je li moje računalo što god blokira, ali nema smisla; onda ne bih uopće mogao ništa pisati, ovako sam ograničen samo na quick reply, niti mogu normalno sudjelovati u raspravama, niti mogu otvarati nove teme.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by Guest 9/2/2018, 21:20

možda nije do računala nego do Vivaldija
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by melkior 9/2/2018, 21:44

@red wolf wrote:

Ne umirete zbog imigracije...Ljudi bježe i nisu svijesni što im se događa...Jednostavno bježe...Izumirete jer je to prirodan proces...

@melkior:

Složio bih se donekle s tobom, imam dojam da danas bez novca ne možemo baš ništa, previše smo ovisno i novcu i o tehnologiji, s druge strane, imam dojam da nikada nije bilo teže doći do novca, a ovisnost o novcu nas zapravo uništava i kao društvo i kao pojedince, sistemska korupcija s druge strane, jednostavno je postala način života i blokira sve kreativne snage u društvu, zbog čega svi pokušaji napredovanja na edukacijskom i poslovnom planu bez obzira na kontinuirani trud, samodisciplinu i rad imaju tek polovičan uspjeh, i dolaze sa zakašnjenjem od 10-ak godina. Stoga svi mladi u RH imaju dojam da ovdje samo gube vrijeme, 10-ak godina je doista u životu čovjeka koji želi nešto stvoriti jako puno i ljudi radije odlaze van nego što pokušavaju boriti se s vjetrenjačama - pristup medijima, institucijama i uopće bilo kakvim centrima i polugama moći im je ionako onemogućen na sve moguće načine, a sustav poduprt od starih generacija koje gnjile na prošlosti i bez ikakve vizije i ambicije da kvalitetno osmišljavaju budućnost.

S druge strane, sam tehnološki razvoj i produženje vrijeme školovanja jednostavno su pomaknuli vrijeme socijalnog i emocionalnog sazrijevanja pojedinca ali i čitavih mlađih naraštaja, stoga mi se čini da moga generacija, generacija 35-godišnjaka u mnogočemu nalikuje generaciji 25-godišnjaka ´90-ih godina. Ali društvo je razvojem Interneta toliko otišlo naprijed u posljednjih 15-ak godina da nitko živ više ne može pratiti brzinu društvenih promjena, preko noći smo postali dio globalnog sela, a niti država, niti institucije ne mogu adekvatno pratiti tempo promjena, stoga u strahu jednostavno blokiraju sve procese razvoja istodobno uništavajući mladim ljudima budućnost. I možda si jednostavno u pravu, možda je vrijeme ljudske vrste prošlo, uništit će nas ubrzani razvoj tehnologije koje ne može pratiti naš biološki sat. Dokazano je da mobiteli putem elektro-magnetskih impulsa mijenjaju kemijsku strukturu mozga kod djece i mlađih naraštaja, i na neki način izazivaju efekt sličan glavi koja se kuha u mikrovalnoj pećnici. S obzirom da svi više-manje stalno vise na mobitelima, da su ovisni o gadgetima, da su zračenja svuda oko nas, od antena, odašiljača raznih vrsta, itd., jednostavno smo stalno izloženi i bombardirani elektromagnetskim impulsima, naša biologija se jednostavno ne možemjeriti s brzinom tehnološkog razvoja, niti je naša civilizacija uopće spremna na dugoročne globalne promjene. Mi svi funkcioniramo po nekim obrascima koji su nasljeđeni kroz tisuće ili milijune godina evolucijskog razvoja čovječanstva, i nemoguće je očekivati da će se ti obrasci (usađeni u kolektivno nesvjesno, kolektivnu podsvijest) moći tako brzo izmijeniti koliko zahtijevaju potrebe tehnološkog razvoja i globalne konkurencije. Stoga smo svi pod pritiskom, bombardirani užasnom količinom informacija svaki dan, natjerani na procesuiranje nevjerojatne količine informacija koje mogu dugoročno uspješno procesuirati jača računala, i samim time se na neki način guši sposobnost ljudske kreativnosti koja ovisi od slobode pojedinca da zastane, da promisli, sagledavanja šire slike, mogućnosti sposobnosti razmišljanja i djelovanja na drugi način. Jednostavno, nemamo više vremena za ništa, jer školske, studentske i (ili) poslovne obveze svakog dana koje se dupliciraju i umnažaju svakih nekoliko godina od čovjeka čine isluženu staru krpu čije moždane stanice odumiru.

Naša biologija je protivna dosadašnjem postignutom stupnju ljudske civilizacije koja se protivi prirodi samoj, a ubrzani razvoj tehnologije uništava i civilizaciju i našu biologiju, ugrožavajući i sam opstanak ljudske vrste ali i prirodnog okoliša zbog nekontroliranih klimatskih promjena.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by melkior 9/2/2018, 21:59

Možda smo jednostavno osuđeni na izumiranje, pokrenuli smo lanac zbivanja koji se oteo našoj kontroli i nadzoru, i više nitko živ ne može zaustaviti neminovno. Možda smo svi naprosto izgubili bitku s vremenom, moja generacija 35-godišnjaka je prema nekim uobičajenim društvenim obrascima biološki prestara, a s druge strane, socijalno, emocionalno i životno nezrela i neiživljena, jer joj nikada nije bila pružena prilika. Generacije mladih su gubili vrijeme i desetljeće na studiranje i školovanje, da bi ispalo da za njih dugoročno nema nikakvog posla ni perspektive. 10-ak (s obzirom na naš sustav školovanja i više) bačenih u vjetar. Ja imam sreću da radim u struci, i da sam posao našao bez veze i partijskih i rodijačkih veza, ali s mojih 5 -6 godina radnog iskustva i od toga tek 2,5 - 3 godine radnog staža i još par godina prije toga uzaludnog traženja posla u struci (diplomirao sam na pravnom fakultetu i magistrirao na ekonomskom), dvadesete godine, najkreativnije, najbolje godine mladenaštva izgubio sam za knjigom, i sad u 30-ima razmišljam kao da mi je 20. Ali moja biologija me ne čeka, a društvene promjene i promjene na tržištu rada još i manje. A recimo da sam jedan od rijetkih sretnika svoje generacije koji je ajmo reći, uspio. Što tek s ostalima koji su daleko više u kurcu od mene, krpaju kraj s krajem, životare na slabo plaćenim poslovima bez ikakve dugoročne perspektive i smisla. Izgubljene generacije mladih i ideala.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by melkior 9/2/2018, 22:08

Neka bježe, neka bježe svi van, ovdje se više nemaju za što boriti niti živjeti.
Neka sve propadne, na Zapadu u Njemačkoj i Irskoj će ionako biti prekaristi i (ili) proleteri, pa opet će i takvi imati više šanse nego što ih imaju u Hrvatskoj. I još starci se pitaju zašto se nisam oženio? Kao imam sve što mi treba, nema razloga da budem sam, vrše pritisak na mene, izgleda da više njima gori pod petama nego meni. Ali zašto bih ja, koji sam uglavnom čitav život bio sam, ikoga tražio, i koliko uopće vrijede današnje veze, koliko su trajne i perspektivne? I zašto bih uopće radio kao marva za dvoje - troje, samo zato da bih produžio danas nešto tako irelevantno, zastarjelo i anakrono, skupo i uzaludno - lozu i opstanak sebičnih gena? Goni sve u vražju mater, dođem doma s posla i sretan sam da ima svoj mir i mogućnost raspolaganja svojim slobodnim vremenom i kakvom - takvom ušteđevinom, zašto bih dakle to sve izgubio?
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by melkior 9/2/2018, 22:15

I zašto bi me uostalom, uopće bilo briga za ljudsku vrstu, ionako nas već sad ima preko 6 milijardi, možda i 7, sa mnom ili bez mene, tako je svejedno. U igri velikih brojeva pojedinac ništa ne znači, ma koliko bio kvalitetan, ako nisi wunderkind koji će u garaži sklepati perpetuum mobile ili ako nisi spreman prodati sebe i postati dio neke korporacije i(ili) političke stranke koja će te gurati, mogućnosti i šanse za napredovanje u ovom svijetu su ti ionako ograničene.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by Guest 9/2/2018, 22:21

melkior wrote:Ma ne, taj put sam se spojio s drugog računala (kojeg nemam doma) 

Donesi si to računalo doma i problem riješen.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by melkior 9/2/2018, 22:27

Ne može se zaustaviti razvoj, liberalni kapitalizam nema alternative, granice danas ne znače ništa. Onaj tko se nije u mogućnosti prilagoditi, osuđen je na propast. Identiteti; etnički, nacionalni, spolni, rodni, regionalni, vjerski više ne vrijede ništa. U svijetu globalnog kapitala bitan je jedino uspjeh i profit uz što manje troškove. Nema tu emocija. Komunizam nije rješenje, on više nije niti moguć, i sama država postala je smetnja individualnom ljudskom opstanku i (ili) napretku. I što uopće danas znači solidarnost, pogotovo međugeneracijska solidarnost, kad starci imaju svoje političke i društvene institucije a mladi svoje gadgete i virtualni svijet koji je bolji od temeljne društvene okoline i preko kojeg mogu komunicirati sa čitavim svijetom bez izuzetka? Što danas uopće više znači fizička lokacija za nekoga tko trguje dionicama online, kupuje proizvode preko Amazona, sluša glazbu preko I-tune-a, filmove preko Netflixa, informira se preko wikipedije i googla, održava socijalne veze preko Tweetera, Instagrama i Facebooka?
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by melkior 9/2/2018, 22:34

Mi smo dva svijeta nepomirljiva; možemo se tek međusobno pobiti.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by Regoč 9/2/2018, 23:12

Pinochet wrote:
Regoč wrote:
Triny wrote:
Regoč wrote:
RayMabus wrote:"Umiremo zbog imigracije"
Umiru jer žene ne rađaju djecu. Ubojstva bi se događala u svakom slučaju.
A ne rađaju jer muškarci nisu sposobni hraniti djecu.
Prije su muškarci zarađivali i manje pa su žene rađale. Očito nije problem u muškarcih.
nisam baš siguran. standard prosječnog Hrvata je prema raznim ekonomskim istraživanjima, na razini standarda prije 50godina, tamo iz 70tih godina. ono realni dohodak.

da sada je jeftini mobitel, internet, ali tada je bio puno jeftini stan, veća vjerojatnost da mladi dobiju posao u struci ,a onda siguran(pa makar klošarski posao) + relativno brže rješavanje stambenog pitanja = više djece.

Po toj bi logici najviše trebale rađati Skandinavke pa Njemice. A znamo da nije tako.

_________________
Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by Regoč 9/2/2018, 23:13

Triny wrote:
Regoč wrote:
Triny wrote:
Regoč wrote:
RayMabus wrote:"Umiremo zbog imigracije"
Umiru jer žene ne rađaju djecu. Ubojstva bi se događala u svakom slučaju.
A ne rađaju jer muškarci nisu sposobni hraniti djecu.
Prije su muškarci zarađivali i manje pa su žene rađale. Očito nije problem u muškarcih.
I jeli njih 12 oko stola puru za dourčak, ručak i večeru.
Sad muškarac što zaradi jedva ima sebi za pivo i cigarete.
Ima i za "žgance".

_________________
Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by Guest 9/2/2018, 23:35

Regoč wrote:
Pinochet wrote:
Regoč wrote:
Triny wrote:
Regoč wrote:
Umiru jer žene ne rađaju djecu. Ubojstva bi se događala u svakom slučaju.
A ne rađaju jer muškarci nisu sposobni hraniti djecu.
Prije su muškarci zarađivali i manje pa su žene rađale. Očito nije problem u muškarcih.
nisam baš siguran. standard prosječnog Hrvata je prema raznim ekonomskim istraživanjima, na razini standarda prije 50godina, tamo iz 70tih godina. ono realni dohodak.

da sada je jeftini mobitel, internet, ali tada je bio puno jeftini stan, veća vjerojatnost da mladi dobiju posao u struci ,a onda siguran(pa makar klošarski posao) + relativno brže rješavanje stambenog pitanja = više djece.

Po toj bi logici najviše trebale rađati Skandinavke pa Njemice. A znamo da nije tako.
skandinavke rađaju najviše od svih europljana. švabice rađaju manje, veliki su porezi, švabe žive u gradovima, stanovi za kredite su skupi. plus švabice su fizički gadne, male i debele, ne isplati se to plodit. od bijelaca najviše rađaju bijele amerikanke, dosta lezbača po velikim gradovima, ima 0 djece, ali odmah makneš se malo van centra, stan se isplati u roku 2godine, posla ima, obitelji sa 3-4 djece su normalne van velikih gradova. u RH ti je slična situacija, ekipa u državnim firmama ima 2-3 djece, ekipa u privatnom sektoru 0-1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by prckov 9/2/2018, 23:46

Pinochet wrote:
Regoč wrote:
Pinochet wrote:
Regoč wrote:
Triny wrote:
A ne rađaju jer muškarci nisu sposobni hraniti djecu.
Prije su muškarci zarađivali i manje pa su žene rađale. Očito nije problem u muškarcih.
nisam baš siguran. standard prosječnog Hrvata je prema raznim ekonomskim istraživanjima, na razini standarda prije 50godina, tamo iz 70tih godina. ono realni dohodak.

da sada je jeftini mobitel, internet, ali tada je bio puno jeftini stan, veća vjerojatnost da mladi dobiju posao u struci ,a onda siguran(pa makar klošarski posao) + relativno brže rješavanje stambenog pitanja = više djece.

Po toj bi logici najviše trebale rađati Skandinavke pa Njemice. A znamo da nije tako.
skandinavke rađaju najviše od svih europljana. švabice rađaju manje, veliki su porezi, švabe žive u gradovima, stanovi za kredite su skupi. plus švabice su fizički gadne, male i debele, ne isplati se to plodit.  od bijelaca najviše rađaju bijele amerikanke, dosta lezbača po velikim gradovima, ima 0 djece, ali odmah makneš se malo van centra, stan se isplati u roku 2godine, posla ima, obitelji sa 3-4 djece su normalne van velikih gradova. u RH ti je slična situacija, ekipa u državnim firmama ima 2-3 djece, ekipa u privatnom sektoru 0-1
ajd ne lupaj
prckov
prckov

Posts : 34132
2014-04-19


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by prckov 10/2/2018, 00:06

melkior wrote:Mi smo dva svijeta nepomirljiva; možemo se tek međusobno pobiti.
melki
privedi (kupi) si jednu albanku, napravi joj 6 djece I nek pere sude  :clown
prckov
prckov

Posts : 34132
2014-04-19


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by prckov 10/2/2018, 00:12

omni wrote:Zanimljivo kako sva lijeva garnitura igra za racun interesa velikih korporacija. Ko bi moga zamisliti lani.....
evo nesto o tome od farage-a


prckov
prckov

Posts : 34132
2014-04-19


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by melkior 10/2/2018, 00:13

@prckov wrote:

melki
privedi (kupi) si jednu albanku, napravi joj 6 djece I nek pere sude :clown

@melkior:
Što će mi to, bolje mi je samom, jer takve su ili nesvjesna stoka za rasplod, ili te koristi kao sredstvo da se izvuče iz svoje vukojebine na Zapad. Uostalom, to su brakovi iz interesa, a ja sam beznadno romantičan i radije ću biti do kraja života sam. Što vrijeme više prolazi, to više cijenim svoju slobodu.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by prckov 10/2/2018, 00:17

melkior wrote:@prckov wrote:

melki
privedi (kupi) si jednu albanku, napravi joj 6 djece I nek pere sude  :clown

@melkior:
Što će mi to, bolje mi je samom, jer takve su ili nesvjesna stoka za rasplod, ili te koristi kao sredstvo da se izvuče iz svoje vukojebine na Zapad. Uostalom, to su brakovi iz interesa, a ja sam beznadno romantičan i radije ću biti do kraja života sam. Što vrijeme više prolazi, to više cijenim svoju slobodu.
pa dobro, malo cvrkucete prvo I onda dosta romantike skidaj gace  :D
prckov
prckov

Posts : 34132
2014-04-19


Back to top Go down

Umiremo zbog imigracije  - Page 3 Empty Re: Umiremo zbog imigracije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum