ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by Oh_Femder Sun 4 Feb - 13:45

http://www.index.hr/vijesti/clanak/bivsi-dekan-teologije-otvoreno-za-index-govori-kako-se-preobratio-prvo-sam-napustio-vjeru-a-sad-i-hrvatsku/1022940.aspx

Upravo tako: preobratio se. S jedne vjere na drugu vjeru  :^0
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by Regoč Sun 4 Feb - 13:49

Čemu se indeks veseli, znači da treba izbjegavati.

_________________
"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by Leviathan2 Sun 4 Feb - 14:13

bwah
i po cemu su njegova uvjerenja nama bitna
evo ja sam neprijatelj religija i bogova a nisam ateista
znam da oni postoje i da su vecinom zli
jednostavni poredak u svemiru, s njihova gledista oni su ok , i mi bi bili isti takovi da raspolazemo takovom moci i da da naletimo na inferironije
sto u stvari i sad medjusobno cinimo u bilo cemu ako se osjecamo superiornije od nekog
treba covjeka educirati da sam trazi spoznaje a ne da e krije iza laznijeh ideologija kao religije ili neki pokreti tipa komunizam fasizam libertijanizam i sl

_________________
"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by debotoijusto Sun 4 Feb - 14:22

rekao bih moja omiljena tema no vidim da nije katolicka djamahirija...u svakom slucaju sretno
spoznaja te oslobodi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by Regoč Sun 4 Feb - 15:23

Kad njetko napusti vjeru to se hvali, a kad nađe vjeru to se ismjehuje. Indeksovski moral nema cienu. Ide u bescjenje.

_________________
"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by danni1 Sun 4 Feb - 21:40

debotoijusto wrote:rekao bih moja omiljena tema no vidim da nije katolicka djamahirija...u svakom slucaju sretno
spoznaja te oslobodi
Spoznaja čega?

Od čega te spoznaje oslobađaju?

_________________
"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by immortal Sun 4 Feb - 21:47

debotoijusto wrote:rekao bih moja omiljena tema no vidim da nije katolicka djamahirija...u svakom slucaju sretno
spoznaja te oslobodi

novinar-"Taj iznimno obrazovani filozof, teolog, pastor i novinar nedavno je zajedno s uglednim filozofom Pavelom Gregorićem s Instituta za filozofiju izdao zanimljivu knjigu 'Horizonti ateizma' " ( licemjerni hvalospjev o pameti sad kad napušta vjeru)

ja- jee pametan
a tko zna... možda je to bio vaš ljevičarski uhoda koji je shvatio da mu uhođenje i nema neku svrhu pa odlučio otići
pravi vjernik ne napušta svoju vjeru... možeš postati grješnik, ateist nikako
sve govori kako nije bio nikakav teolog jer svako biće duhom okrenuto Bogu, mora doživjeti spoznaju Boga, posebno svećenstvo koje se veže za Boga
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by melkior Sun 4 Feb - 22:40

Činjenica jest da su društva postala presložena da bi se mogla objasniti religijskim predodžbama brončanog i željeznog doba, i da najbolja religija ne može riješiti čak ni 10-15% problema pojedinca, društva ili države. Gospodin ateist je u pravu kad kaže da je religija neprijatelj društvenog napretka, ali ne zato što se suprotstavlja znanosti, već zato što ne može pratiti tehnološku revoluciju. Tehnološka revolucija, prvo industrijska, a onda digitalna je naglavačke preokrenula sve ustaljene odnose i nasljeđene obrasce ponašanja, djelovanja, razumijevanja društva i svijeta oko sebe. Pogotovo digitalna, čiji je razvoj u posljednjih 20-ak godina izazvao veće promjene u svakodnevnom životu prosječnog čovjeka, u edukciji, zabavi, informiranju, ekonomiji, političkom marketingu, komunikaciji i razvoju novih industrija nego u periodu od kamenog doba do pada Berlinskog zida. I to je nepobitna činjenica. Ali problem je u nečem drugom: stvarni neprijatelj društvenog napretka i razvoja ne leži u ostavštini religije (tu je gospodin ateist u krivu, bez obzira na sve njegove diplome), već u činjenici koju su potvrdili kao buduću prijetnju čovječanstvu znanstvenici sa Oxforda i University of Pennsylvania; brzina tehnološkog razvoja prijeti biološkom opstanku čovječanstva i njegovoj socijalnoj i mentalnoj sposobnosti da se nosi s drastičnim promjenama u društvu koje tehnologija nosi sa sobom, što će u budućnosti moguće rezultirati totalnim društvenim i ekonomskim slomom te kaosom. Naš temeljni problem kao ljudske vrste, kao društva i načina na koji funkcionira suvremena civilizacija jest potpuna odvojenost od prirode i prirodnog okoliša, pa samim time čovječanstvo ugrožava sebe, a zatim i sam planet Zemlju. U mjeri u kojoj virtualna (cyber stvarnost ali i svijet medija i marketinga te lažnih informacija, svijet virtualne zabave) stvarnost postaje važnija za ljudsko postojanje od stanja i zbivanja banalnog biološkog, prirodnog okruženja i ljudskog okoliša, u toj mjeri eksponencijalno rastu opasnosti ljudskom opstanku kao zajednice ali i opstanku pojedinca kojeg tehnološki razvoj svodi na razinu potrošački korisnog zombija i nemisleće radilice koja je izgubila svoju vlastitu bit, svoju čovječnost.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by melkior Sun 4 Feb - 22:48

U mjeri u kojoj naš virtualni identitet postaje važniji od našeg stvarnog identiteta, dolazi ne samo do razgradnje postojećih mentalnih obrazaca (i uspostave novih čiji temelji leže na staklenim nogama) već uopće do promjena kemijskih procesa u mozgu koje čovjeka čine adaptabilnim na nove uvjete tehnološke revolucije, čime se stvara doslovna ovisnost i apsolutno robovanje novoj tehnologiji i gadgetima, čovjek bez gadgeta postaje biljka koja vegetira, slična životinji u stanju hibernacije u vrijeme zime.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by melkior Sun 4 Feb - 22:58

U budućnosti će škole kao institucije postati nepotrebne, jer će sve školsko obrazovanje biti dostupno na zato specijaliziranim internetskim portalima, koje će nadzirati jedan ili dva informatičara direktno pod nadzorom nekakve komisije za curriculum.I vrtići će kao takvi postati nepotrebni jer svaka vrtička grupa funkcionirati u virtualnom prostoru iz topline vlastitog doma, s virtualnim naočalama za 3D stvarnost, i utoj D stvarnosti će se nalaziti u nekom virtualnom igralištu sa virtualnim tetama i virtualnim prijateljima s kojima će graditi stvarne odnose. I sam profesionalni sport će za kju godinu postati potpuno suvišan i nepotreban jer su čovjekove biološke mogućnosti već sada došle do svog maksimuma, za postizanje ili obaranje rekorda bit će potrebne nove tehnologije koje će ili mijenjati ljudsko tijelo ili mu omogućavati nadljudske napore, pri čemu će doping ne samo biti legaliziran, već će upravo sportska natjecanja izgledati kao natjecanja Formule 1; obožavanje tehnologije i vještine upravljanja tehnologijom, umjesto slavljenja prirodnih ljudskih mogućnosti i sposobnosti ljudskog tijela. Sam profesionalni sport kao takav će izgubiti smisao, osim ako države ili korporacije ne upumpaju u ljudske fetuse napredan genetski materijal koji će ih unaprijed predodrediti za svjetske šampione, ali to onda više nema baš nikakve veze sa sportom.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by melkior Sun 4 Feb - 23:00

U mjeri u kojoj će superračunala moći kontrolirati uvjete u laboratorijima i bilježiti podatke i rezultate, znanstvenici i straživači će biti tek administratori postupka i unosa potrebnih inputa te kompilatori dobivenih informacija i rezultata procesuiranih od umjetne inteligencije na temelju algoritma i usporedbe znanstvenih rezultata koje će razviti Google.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by melkior Sun 4 Feb - 23:07

U budućnosti će ljudsko biće biti promatrano tek kao korporativni resurs, a njegova vrijednost će ovisiti o tome koliko topline i energije može emitirati u okolinu, odnosno kao medij za emitiranje iste. Energetska mjerna jedinica 1 čovjek po satu bit će ujedno i temelj neke nove kriptovalute koja će doživjeti ograničeni tržišni boom.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by melkior Sun 4 Feb - 23:15

U budućnosti će i samo fizičko kretanje kao takvo postati nepotrebno i čisti gubitak vremena, umjesto toga zdravlje će se održavati s pulsirajućim i masažnim pojasevima prikopčanim na ljudsko tijelo, povezanim na diode i i pripadajućom aplikacijom na mobitelima, a aplikacija na mobitelu će sukladno mjernim podacima i visini, težini i unešenim kalorijama sama regulirati slanje električnim impulsa na pojaseve te izazivanje grčenje mišića i njihovo opuštanje, dok će čovjek ploviti virtualnim svjetovima elektroničkih burza, mailova i cyber poslovnih konferencija.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by Guest Sun 4 Feb - 23:24

mene još jebu Windowsi. tko je napravio taj poluproizvod treba ga streljati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by melkior Sun 4 Feb - 23:26

Budućnost nacionalizma i nacija je ista kao i budućnost religija: svijet izgubljene prošlosti bez budućnosti jer više ne postoji ni društvo. Svijet virtualne stvarnosti je svijet beskrajne kreacije u kojoj stvaranje nove vrijednosti, ekonomski napredak, zabava i pronalaženje istomišljenika te razvijanje uzajamne solidarnosti, jednako kao i prepoznavanje istih kulturnih obrazaca ovisi o mreži svih mreža, stoga društvo postoji tamo gdje postoji internet, i izvan interneta ne postoji ništa.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by Guest Sun 4 Feb - 23:27

ali nemaš izbora. sav software šta mi treba je samo za Windoze. Linux? I'm so tired... Apple mac-osx? get a life!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by epikur37 Sun 4 Feb - 23:28

 U posljednje vrijeme radio je na vrlo ambicioznom u kvalitetnom portalu eVaraždin.
-------------------




Znanstvene reference su tu, još ako nje rodno neutrlan i tu i tamo nekome popušio kurac....


Nemoš bolje.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by Guest Sun 4 Feb - 23:35

melkior wrote:Budućnost nacionalizma i nacija je ista kao i budućnost religija: svijet izgubljene prošlosti bez budućnosti jer više ne postoji ni društvo. Svijet virtualne stvarnosti je svijet beskrajne kreacije u kojoj stvaranje nove vrijednosti, ekonomski napredak, zabava i pronalaženje istomišljenika te razvijanje uzajamne solidarnosti, jednako kao i prepoznavanje istih kulturnih obrazaca ovisi o mreži svih mreža, stoga društvo postoji tamo gdje postoji internet, i izvan interneta ne postoji ništa.

imam problem sa apdejtanjem iliti ažuriranjem. blooody Windows! ha, a imaju internetsku online administraciju tako zaguljenu da rvacki čardak izgleda kao lego kockice ili kinder jaje.

ali gle, samo iskopčaš struju napraviš masivni blackout i čarolija nestane. ili baciš laptop kroz prozor što je isto. ali opet kad izađeš u kafić nemaš s kim pričat jer su svi s tim mobitelima i surfaju fb tviter pičke materine ili te ne žele slušat. ako i je neka priča onda je plošna use nase i podase.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by melkior Sun 4 Feb - 23:36

Stoga je religija već izgubila rat, ali ne u srazu s drugim ideologijama, već u srazu s novom tehnološkom stvarnošću u kojoj pojmovi kao duh, duša i smrt dobivaju sasvim novo značenje i oblik; trajno baniranje sa Facebooka je oblik smrtne kazne o kojoj će ubudućnosti odlučivati Ustavni i Vrhovni sud, a ako digitalne korporacije kao Facebook, Amazon u budućnosti preuzmu verificiranje bankarskih transakcija, imat ćemo nekoliko kompanija koje će kontrolirati sav život od kolijevke do groba te ujedno obavljati poslove špijunaže, odgoja djece, psihološkog savjetovanja, itd.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by Guest Sun 4 Feb - 23:38

epikur37 wrote: U posljednje vrijeme radio je na vrlo ambicioznom u kvalitetnom portalu eVaraždin.
-------------------




Znanstvene reference su tu, još ako nje rodno neutrlan i tu i tamo nekome popušio kurac....


Nemoš bolje.

hajde odjebi rastegao si se ko ambrozija po svim temama. skužili smo da imaš nadnaravne moći i da si macho koji je spavao sa celom Jugoslavijom ne trebaš nas više uto uvjeravat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku" Empty Re: "Prvo sam napustio vjeru, a sad i Hrvatsku"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum