ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Page 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by prckov 31/1/2018, 00:18

epikur37 wrote:
prckov wrote:
epikur37 wrote:
prckov wrote:
jokerman wrote:
a sta je s  ocima i usima. Sluzi i ono necem.
nema kapital ovde vise sta, mislim ostat ce uvijek mali  depovi  blagostanja, a sirotinje ce bit sve vise. kapitalizam, bolje rec ova spodoba sta se zove kapitalizmom, je iscrpio i zemlju i ljude i kulturu i civilizaciju i otiso u kinu. A tebi i meni su ostali krediti, televizija, transgenderi droga i alkohol.  otvori oci jebo ga bog, jesi corav.
a jel kina prima izbjeglice
ili japan
ili koreja
ili tajvan
jeli prodaju multikulti, peder balove I ljevicarske ublehe il se drze trgovine I proizvodnje a ideologije ne jebu

Jel Kina ima državu, i to jaku?

Vidiš...


Nije problem država nego ideologija.

pa da, ideologija koju prihvati drzava I odrzava drzavnim aparatom I represijom

Alo bre, država to smo mi!

a jel, jel ti mislis da su nacisti bili vecina a oni postali drzava a ne fric koji veli drzava to smo mi
jel te ko pito os parade npr kad si ti drzava
jel ih policija stitila ili gradani dok se odrzavaju?

prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by prckov 31/1/2018, 00:20

aben wrote:
prckov wrote:
jokerman wrote:
aben wrote:
jokerman wrote:
kina se transformira iz izvoznickog ka potrsackom drustvu. od 92 do 2015 standard kineskog radnika je porastao 9puta dok u maerici stagnira vec 40godina. europa je isto tu njegdje. je lti znas da prosjecna placa u americi , realna placa, nije porasla 40 godina.
a zoč ne proguglaš zoč je to tako? pa postoji ti jednostavno objašnjenje. da ne more biti jednostavnije.
mozes i googlat   a mozes i malo razmislit o stvarima. kinezi su odigrai pravi potez u pravo vrime, i zapad se  obisio  o vlastitu kravatu.
koji potez I sto se zapad objesio
pa prihvatili kapitalizam
znam za kineze ali hocu da mi on kaze sto se zapad objesio, sta je razlog  :D
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by jokerman 31/1/2018, 00:22

epikur37 wrote:
jokerman wrote:
aben wrote:
jokerman wrote:
prckov wrote:
vec sam ti ugrubo reko a cak je zacudo I gnjec vec nesto stavio, sta je krenulo naopako
na zapadu jos nema krize, jos uvjek kinezi trce u australiju vamo kod mene
kriza moze samo ubrzat stvari 
eto ti nema krize u njemackoj, ekonomija blista ali sve ukurcu
u sveckoj isto
kina se transformira iz izvoznickog ka potrsackom drustvu. od 92 do 2015 standard kineskog radnika je porastao 9puta dok u maerici stagnira vec 40godina. europa je isto tu njegdje. je lti znas da prosjecna placa u americi , realna placa, nije porasla 40 godina.
a zoč ne proguglaš zoč je to tako? pa postoji ti jednostavno objašnjenje. da ne more biti jednostavnije.
mozes i googlat   a mozes i malo razmislit o stvarima. kinezi su odigrai pravi potez u pravo vrime, i zapad se  obisio  o vlastitu kravatu.

Prestrašno je koliko je neoliberalizam pogonjen pohlepom survao zapad....posljedice toga tek se otvaraju mi u stvari sada živimo samo na inerciji zdravog uzleta iz XX stoljeća motori otkazuju.
ama kinezi su pametni, stara civilizacija i zdrav duh koji cak i komunisticki experiment nije uspio unistit.  Oni su kontali,, znaci para ti je Bog, a skupo ti je svoje placat.Znas sta,aje dodi ti kod nas, ovi nasi ce ti to za kikiriki po satu napravit. A ovima se oci pretvorile u one dolarske novcanice,. i hopla,,,
i kad je otiso jedan,odmah drugi poletili,jer kompetitivnost, bottom line. I Ko ostade ovamo, samo pokoji,servisne djelatnosti i usko specijaliziane manofakture. ali jebi ga, ne moze toprogutat  radnika koliko jedna fabrika. znaci nezaposlenost prijeti.a dokolica je majka svih opacina,, ostalo se samo slaze jedno na drugo ko lego

_________________
This world is mere change, and this life, opinion.
jokerman
jokerman

Posts : 628
2015-08-02


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by aben 31/1/2018, 00:24

radnici, tvornice...

prcko, drži frontu;

sutra dolazin prebrojati mrtve na njihovoj stroni:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by prckov 31/1/2018, 00:25

epikur37 wrote:
prckov wrote:
epikur37 wrote:
prckov wrote:
jokerman wrote:
a sta je s  ocima i usima. Sluzi i ono necem.
nema kapital ovde vise sta, mislim ostat ce uvijek mali  depovi  blagostanja, a sirotinje ce bit sve vise. kapitalizam, bolje rec ova spodoba sta se zove kapitalizmom, je iscrpio i zemlju i ljude i kulturu i civilizaciju i otiso u kinu. A tebi i meni su ostali krediti, televizija, transgenderi droga i alkohol.  otvori oci jebo ga bog, jesi corav.
a jel kina prima izbjeglice
ili japan
ili koreja
ili tajvan
jeli prodaju multikulti, peder balove I ljevicarske ublehe il se drze trgovine I proizvodnje a ideologije ne jebu

Jel Kina ima državu, i to jaku?

Vidiš...


Nije problem država nego ideologija.

pa da, ideologija koju prihvati drzava I odrzava drzavnim aparatom I represijom

Alo bre, država to smo mi!

Tko te posvađao sa samim sobom i društvom u kojem živiš?
samim sobom
to ljudi sami sebe salju u zatvor
ili sto su sami sebe slali na goli otok zato sto su se posvadali sa samim sobom

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by prckov 31/1/2018, 00:26

jokerman wrote:
epikur37 wrote:
jokerman wrote:
aben wrote:
jokerman wrote:
kina se transformira iz izvoznickog ka potrsackom drustvu. od 92 do 2015 standard kineskog radnika je porastao 9puta dok u maerici stagnira vec 40godina. europa je isto tu njegdje. je lti znas da prosjecna placa u americi , realna placa, nije porasla 40 godina.
a zoč ne proguglaš zoč je to tako? pa postoji ti jednostavno objašnjenje. da ne more biti jednostavnije.
mozes i googlat   a mozes i malo razmislit o stvarima. kinezi su odigrai pravi potez u pravo vrime, i zapad se  obisio  o vlastitu kravatu.

Prestrašno je koliko je neoliberalizam pogonjen pohlepom survao zapad....posljedice toga tek se otvaraju mi u stvari sada živimo samo na inerciji zdravog uzleta iz XX stoljeća motori otkazuju.
ama kinezi su pametni, stara civilizacija i zdrav duh koji cak i komunisticki experiment nije uspio unistit.  Oni su kontali,, znaci para ti je Bog, a skupo ti je svoje placat.Znas sta,aje dodi ti kod nas, ovi nasi ce ti to za kikiriki po satu napravit. A ovima se oci pretvorile u one dolarske novcanice,. i hopla,,,
i kad je otiso jedan,odmah drugi poletili,jer kompetitivnost, bottom line. I Ko ostade ovamo, samo pokoji,servisne djelatnosti i usko specijaliziane manofakture. ali jebi ga, ne moze toprogutat  radnika koliko jedna fabrika. znaci nezaposlenost prijeti.a dokolica je majka svih opacina,, ostalo se samo slaze jedno na drugo ko lego
ok, sta su promjenili da bi dosli do para
sta se to dogodilo
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by Guest 31/1/2018, 00:26

jokerman wrote:
 a kad ti je para jedino mjerilo i jedina vrijendnot, nije cudo sta ti je kultura   nakarada.

To recimo nipošto ne vrijedi za jednog Frljića. Dakle, nije problem samo u kapitalu, nego u poremećenom svjetonazoru, nakaradnom sustavu vrijednosti i težni dekadenciji u kulturološkom smislu.
Razaranje starog bez istovremenog stvaranja nekog novog konzistentnog sustava koji će moći uspješno zamijeniti onaj razoreni.
Ovo što sad počinje dominirati sve više nalikuje na neki realno neodrživi new age u kojem dominira težnja ka sinkretizmu odnosno spajanju nespojivih sastojaka u neki potpuno nejestivi bućkuriš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by prckov 31/1/2018, 00:27

aben wrote:radnici, tvornice...

prcko, drži frontu;

sutra dolazin prebrojati mrtve na njihovoj stroni:)
ma nestasni su  :clown

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by prckov 31/1/2018, 00:30

slidingdoorsoperator wrote:
jokerman wrote:
 a kad ti je para jedino mjerilo i jedina vrijendnot, nije cudo sta ti je kultura   nakarada.

To recimo nipošto ne vrijedi za jednog Frljića. Dakle, nije problem samo u kapitalu, nego u poremećenom svjetonazoru, nakaradnom sustavu vrijednosti i težni dekadenciji u kulturološkom smislu.
Razaranje starog bez istovremenog stvaranja nekog novog konzistentnog sustava koji će moći uspješno zamijeniti onaj razoreni.
Ovo što sad počinje dominirati sve više nalikuje na neki realno neodrživi new age u kojem dominira težnja ka sinkretizmu odnosno spajanju nespojivih sastojaka u neki potpuno nejestivi bućkuriš.
ma jasno
ko da za razvoj culture mora bas bit izrazito bogastvo
pa nije u vrijeme dostojevskog bilo nesto bajno u rusiji recimo


Last edited by prckov on 31/1/2018, 00:31; edited 1 time in total
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by Guest 31/1/2018, 00:30

aben wrote:
aha. islamska.

Nema šanse. Islam je jednostavno previše primitivan i previše invazivan da bi mogao dugoročno uspjeti. Čak i za najsloženije probleme generirao samo ona najjednostavnija riješenja koja je zapadna civilizacija odavno izgustirala, prožvakala, neka ispljunula, a neka i povratila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by prckov 31/1/2018, 00:32

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
aha. islamska.

Nema šanse. Islam je jednostavno previše primitivan i previše invazivan da bi mogao dugoročno uspjeti. Čak i za najsloženije probleme generirao samo ona najjednostavnija riješenja koja je zapadna civilizacija odavno izgustirala, prožvakala, neka ispljunula, a neka i povratila.
e to ne znam
cudna su vremena
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by Guest 31/1/2018, 00:36

prckov wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
aha. islamska.

Nema šanse. Islam je jednostavno previše primitivan i previše invazivan da bi mogao dugoročno uspjeti. Čak i za najsloženije probleme generirao samo ona najjednostavnija riješenja koja je zapadna civilizacija odavno izgustirala, prožvakala, neka ispljunula, a neka i povratila.
e to ne znam
cudna su vremena

Je, čak nisu ni toliko čupava koliko čudna, jednostavno zbunjujuća. Lako se čovjek izgubi u ovakvim vremenima. 
Ali kada je ovo što sam za islam napisao u pitanju, tu sam potpuno siguran.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by epikur37 31/1/2018, 00:36

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
aha. islamska.

Nema šanse. Islam je jednostavno previše primitivan i previše invazivan da bi mogao dugoročno uspjeti. Čak i za najsloženije probleme generirao samo ona najjednostavnija riješenja koja je zapadna civilizacija odavno izgustirala, prožvakala, neka ispljunula, a neka i povratila.

Ni ja ne vjerujem u taj scenarij, međutim

uzmi u obzir bjekstvo od slobode, nihilizam, regresiju i cikluse.

Bez duhovnog ili barem ideološko-političkog preporoda Europe (ne Zapada), slabi smo perspektiva nije sjajna.



epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by prckov 31/1/2018, 00:36

epi, ovo je sve na brzinu, 
jednom cu ti napisat jasnije sta mislim da je posrijedi
ima toga puno na netu ali ti vjerojatno slabo razumijes pa ne citas

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by epikur37 31/1/2018, 00:38

prckov wrote:epi, ovo je sve na brzinu, 
jednom cu ti napisat jasnije sta mislim da je posrijedi
ima toga puno na netu ali ti vjerojatno slabo razumijes pa ne citas

Puno informacija = dezinformacija
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by prckov 31/1/2018, 00:39

slidingdoorsoperator wrote:
prckov wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
aha. islamska.

Nema šanse. Islam je jednostavno previše primitivan i previše invazivan da bi mogao dugoročno uspjeti. Čak i za najsloženije probleme generirao samo ona najjednostavnija riješenja koja je zapadna civilizacija odavno izgustirala, prožvakala, neka ispljunula, a neka i povratila.
e to ne znam
cudna su vremena

Je, čak nisu ni toliko čupava koliko čudna, jednostavno zbunjujuća. Lako se čovjek izgubi u ovakvim vremenima. 
Ali kada je ovo što sam za islam napisao u pitanju, tu sam potpuno siguran.
puno se nakupilo negativne energije pa je tesko nekako predvidjet u kom pravcu ce sve krenut
radi toga mislim a na stranu kolko su neki postali ideoloski zombiji bez ikakve sanse za povratak u realnost

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by prckov 31/1/2018, 00:41

epikur37 wrote:
prckov wrote:epi, ovo je sve na brzinu, 
jednom cu ti napisat jasnije sta mislim da je posrijedi
ima toga puno na netu ali ti vjerojatno slabo razumijes pa ne citas

Puno informacija = dezinformacija
ne trci pred rudu
ne mislim na informacije nego debate sa informacijama koje imaju podlogu u stvarnosti
ima I dezinformacija ali da ne duzim, ostavljas utisak da ne znas ni ko ti je "neprijatelj" kako ces se onda znat postavit I borit protiv njega
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by melkior 31/1/2018, 00:42

Alexandar Solženjicin je ljudina. Ono što čovjek Zapada nikako ne može pobijediti i s čim se bori kao Don Quihote sa vjetrenjačama je sljedeće: erozija i smrt sustava (organizma) je prirodno stanje stvari. Čovjek se teško miri sa vlastitim ograničenjima, biološkim zadanostima, ekonomskim limitima i
društvenim zabranama. Zapad već 5 stoljeća živi vlastiti pubertet i adolescenciju. I živjet će ga do smrti u koju će povuć sve ostale za sobom.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by Guest 31/1/2018, 00:43

epikur37 wrote:
Bez duhovnog ili barem ideološko-političkog  preporoda  Europe (ne Zapada), slabi smo perspektiva nije sjajna.

Definitivno nije sjajna, ali daleko od toga da smo toliko slabi da ćemo pasti bez ispaljenog metka. Pogotovo ne u sukobu sa jednom primitivnom kulturom kakav je islam, a koja ima problema sa doslovce svim svojim susjedima i to na način da više niti ne teži prikriti svoje agresivne namjere prema njima (posljednje vijesti s juga Tajlanda) i ne krije da joj nije stalo do neke mirne koegzistencije, pogotovo kada osjete neku posebnu snagu zbog neodlučnih reakcija svojih neprijatelja i smatraju da su zbog toga u nekakvoj prednosti.
No, revitalizacija zapada je svakako neophodna, inače će se glavinjanje nastaviti čak i nakon očekivane vojne pobjede nad radikalnim,  agresivnim i invazivnim islamizmom, što će samo zakomplicirati i otežati nekakav trajniji oporavak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by prckov 31/1/2018, 00:44

melkior wrote:Alexandar Solženjicin je ljudina. Ono što čovjek Zapada nikako ne može pobijediti i s čim se bori kao Don Quihote sa vjetrenjačama je sljedeće: erozija i smrt sustava (organizma) je prirodno stanje stvari. Čovjek se teško miri sa vlastitim ograničenjima, biološkim zadanostima, ekonomskim limitima i
društvenim zabranama. Zapad već 5 stoljeća živi vlastiti pubertet i adolescenciju. I živjet će ga do smrti u koju će povuć sve ostale za sobom.
ti si pjesnik
samo to jos ne znas
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by prckov 31/1/2018, 00:47

slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:
Bez duhovnog ili barem ideološko-političkog  preporoda  Europe (ne Zapada), slabi smo perspektiva nije sjajna.

Definitivno nije sjajna, ali daleko od toga da smo toliko slabi da ćemo pasti bez ispaljenog metka. Pogotovo ne u sukobu sa jednom primitivnom kulturom kakav je islam, a koja ima problema sa doslovce svim svojim susjedima i to na način da više niti ne teži prikriti svoje agresivne namjere prema njima (posljednje vijesti s juga Tajlanda) i ne krije da joj nije stalo do neke mirne koegzistencije, pogotovo kada osjete neku posebnu snagu zbog neodlučnih reakcija svojih neprijatelja i smatraju da su zbog toga u nekakvoj prednosti.
No, revitalizacija zapada je svakako neophodna, inače će se glavinjanje nastaviti čak i nakon očekivane vojne pobjede nad radikalnim,  agresivnim i invazivnim islamizmom, što će samo zakomplicirati i otežati nekakav trajniji oporavak.
ljevica se udruzila sa islamom
eno opet mars zena u americi a organizatorica muslimanka
mos mislit dosla se borit za zenska prava u ameriku, to bi bilo isto da biafri ode u svicu protestirat protiv siromastva
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom - Page 6 Empty Re: Ivica Šola: Opera Carmen nije u skladu s Istanbulskom konvencijom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum