ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Page 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by kaya 28/1/2018, 19:17

A vidim da su komentari  zabranjeni na JL, valjda pretpostavljaju da ce se ozalosceni  puk pozdraviti s velikim humanistom na svoj način..

kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by immortal 28/1/2018, 19:18

Antijunak wrote:
mortal-joint wrote:
Antijunak wrote:
marcellus wrote:
Antijunak wrote:

Tako je. Svi oni koji ga kritiziraju bi na njegovom mjestu bili isto poput njega.

I još nešto. Nije on nikoga ovršavao niti tužio sam od sebe nego na zahtjev stranaka (HRT, GSKG, HT, i dr.)
A stranke ne bi tužile ili ovršavale da su ljudi redovno i na vrijeme izvršavali OBVEZE koje su preuzeli.
Nekog reda mora biti.

problem je u tome što je on sebi uzimao dvije tisuće kuna za dug od sto kuna, red je platiti dug, nije red reketariti sirotinju koja nema za režije tako što ćeš im na petsto kuna duga za režije nabit tri soma kuna svojih nepostojećih troškova tim više što je stvarni trošak ovrhe u slučaju hanžija 10 kuna jer se u biti samo radi po špranci
Marčelo smatram te pametnim, no sad si se blamirao.

Kao što sam rekao nije on nikoga ovršavao sam od sebe, nego na zahtjev stranaka.
Nadalje nisam vidio da je ikoga ovršavao za dug od 100,00 kn (ne vjerujem da toga ima u praksi kod hanže mada je moguće), no u tom slučaju ima pravo na trošak prijedloga za ovrhu u iznosu od 312,50 kn za sve iznose do 2.500,00 kn, a ne 2.000,00 kn.

Ljudski odnosi se temelje na međusobnom iskorištavanju od pamtivijeka, svatko gleda ne samo da pokrije svoj trošak nego i da ZARADI.

kakvog ti pravednika glumiš sa slikom pokojnog Praljka
uvjeti ovršivanja danas i oni koji su vrijedili u vrijeme kada su se počeli primjenjivati su se jako promjenili
upravo javni bilježnici su uzimali najveći dio kolača ... kada su ostali bez njega predali su stvar sudu koji je presudio opet u njihovu korist jer da kao i oni moraju od nečega živjeti... "od nečega" ?????

Ne glumim pravednika, nego osobu koja zagovara red, rad i disciplinu.

ovo što mi proživljavamo i što oni provode ne spada pod parolu "red, rad i disciplina"
nego nešto kao prijevara, teror, pljačka, kriminal
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by danni1 28/1/2018, 19:26

Antijunak wrote:
asilovski wrote:
Antijunak wrote:
danni1 wrote:
Antijunak wrote:

Ovršni zakon ide jako korist ovršenika, a na štetu ovrhovoditelja što ti je sigurno poznato.
Nije problem u ovršnom zakonu nego u odv. a posebice javnobilježničkim tarifama.

To mi je teško povjerovati da je dobio aranžman sa HRT-om na način da se samo tako ušetao u zgradu HRT-a na Prisavlju, te da su mu oni samo tako dali izvatke iz poslovnih knjiga  ....

Kao što sam rekao, ako su se ljudi pretplatili na HRT, onda je red da izvršavaju svoje obveze ispunjavaju i plaćaju RTV pristojbu. HRT nikoga ne sili da bude njegov pretplatnik.
Zapravo sili.

Ako imaš TV,PC,radio,auto radio,mobkoji ima radio....bilo što čime možeš uhvatiti signal HRT moraš platiti pretplatu.

Možeš se odjaviti sa RTV pretplate. Ne znam točno proceduru, no izvedivo je.
Znam ljude koji su to napravili.
Možes ako umres, preseliš ili odes u starački dom tako pise u Zakonu i pravilniku

A gle možeš ima telku bez antene i gledati filmove, serije, dokumentarce i dr. koje sam nabaviš.
Pa i imam telku bez antene. Antene odlaze u povijest.

_________________
Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Kermit 28/1/2018, 19:30

danni1 wrote:
Antijunak wrote:
asilovski wrote:
Antijunak wrote:
danni1 wrote:
Zapravo sili.

Ako imaš TV,PC,radio,auto radio,mobkoji ima radio....bilo što čime možeš uhvatiti signal HRT moraš platiti pretplatu.

Možeš se odjaviti sa RTV pretplate. Ne znam točno proceduru, no izvedivo je.
Znam ljude koji su to napravili.
Možes ako umres, preseliš ili odes u starački dom tako pise u Zakonu i pravilniku

A gle možeš ima telku bez antene i gledati filmove, serije, dokumentarce i dr. koje sam nabaviš.
Pa i imam telku bez antene. Antene odlaze u povijest.
Ma gluposti jebe se njima za antene
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Antijunak 28/1/2018, 19:31

danni1 wrote:
Antijunak wrote:
asilovski wrote:
Antijunak wrote:
danni1 wrote:
Zapravo sili.

Ako imaš TV,PC,radio,auto radio,mobkoji ima radio....bilo što čime možeš uhvatiti signal HRT moraš platiti pretplatu.

Možeš se odjaviti sa RTV pretplate. Ne znam točno proceduru, no izvedivo je.
Znam ljude koji su to napravili.
Možes ako umres, preseliš ili odes u starački dom tako pise u Zakonu i pravilniku

A gle možeš ima telku bez antene i gledati filmove, serije, dokumentarce i dr. koje sam nabaviš.
Pa i imam telku bez antene. Antene odlaze u povijest.

Imaš li onda sat. tanjur?
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Antijunak 28/1/2018, 19:32

danni1 wrote:
Antijunak wrote:
asilovski wrote:
Antijunak wrote:
danni1 wrote:
Zapravo sili.

Ako imaš TV,PC,radio,auto radio,mobkoji ima radio....bilo što čime možeš uhvatiti signal HRT moraš platiti pretplatu.

Možeš se odjaviti sa RTV pretplate. Ne znam točno proceduru, no izvedivo je.
Znam ljude koji su to napravili.
Možes ako umres, preseliš ili odes u starački dom tako pise u Zakonu i pravilniku

A gle možeš ima telku bez antene i gledati filmove, serije, dokumentarce i dr. koje sam nabaviš.
Pa i imam telku bez antene. Antene odlaze u povijest.

Imaš li onda sat. tanjur?
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by IL Risorto 28/1/2018, 19:35

asilovski wrote:
סמאל wrote:Ne znam zašto ste se toliko naložili na tog čovjeka.On je samo radio svoj posao,da nije on,netko bi drugi.Običan kotačić u mehanizmu,nije nezamjenjiv,niti nešto poseban.No tolika mržnja prema njemu kao prema pojedincu,jasno da je uzrokovala toliko negativne energije što ga je vjerojatno i koštalo glave.Zato ima mnogo gorih koji nikad ne izlaze iz sjene.
Nije on radio svoj posao on je sa hdzsdp izmislio "posao" u biti zakonite lihve i korupcije, a naravno da su ljudi sretni kada jedan notorni sociopata crkne...
Meni svejedno,niti se veselim,niti ga žalim.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by darth_vader 28/1/2018, 19:37

Pa ima valjda i sat i tanjur...vidis kako se nisu dosjetili ljudima kod kupovine posuda prikeljiti pretplatu...neviden propust..
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Antijunak 28/1/2018, 19:41

jasambrend wrote:Pa ima valjda i sat i tanjur...vidis kako se nisu dosjetili ljudima kod kupovine posuda prikeljiti pretplatu...neviden propust..

Jebiga ja nemam ni sat. tanjur ni antenu, i ništa mi ne fali nego sam sam svoj gazda, gledam šta hoću i kad hoću.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by danni1 28/1/2018, 19:42

Antijunak wrote:
danni1 wrote:
Antijunak wrote:
asilovski wrote:
Antijunak wrote:

Možeš se odjaviti sa RTV pretplate. Ne znam točno proceduru, no izvedivo je.
Znam ljude koji su to napravili.
Možes ako umres, preseliš ili odes u starački dom tako pise u Zakonu i pravilniku

A gle možeš ima telku bez antene i gledati filmove, serije, dokumentarce i dr. koje sam nabaviš.
Pa i imam telku bez antene. Antene odlaze u povijest.

Imaš li onda sat. tanjur?
Ma jok...ovo sranje preko rutera.

_________________
Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Guest 28/1/2018, 22:10

Antijunak wrote:
סמאל wrote:Ne znam zašto ste se toliko naložili na tog čovjeka.On je samo radio svoj posao,da nije on,netko bi drugi.Običan kotačić u mehanizmu,nije nezamjenjiv,niti nešto poseban.No tolika mržnja prema njemu kao prema pojedincu,jasno da je uzrokovala toliko negativne energije što ga je vjerojatno i koštalo glave.Zato ima mnogo gorih koji nikad ne izlaze iz sjene.

Tako je. Svi oni koji ga kritiziraju bi na njegovom mjestu bili isto poput njega.

oš se okladit da nije tako?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Guest 28/1/2018, 22:13

eto moglo bi se o tom "humanitarcu" otvorit tema o njegovim humanim djelima pa da ja počnem materijala ima pun brod.

Hanžeković & partneri uknjižili se na kuću na račun plaćenog duga


Do proljeća ove godine 50-godišnji Splićanin (podaci poznati redakciji) bio je uvjeren da je obiteljska kuća u kojoj živi njegovo vlasništvo.

A onda mu je na kućnu adresu stigla omotnica iz Zagreba i u njoj novi vlasnički list. U tom novom zemljišnoknjižnom izvatku, u dijelu C gdje se bilježi tereti na nekretninu, crno na bijelo stoji da se na njegovu obiteljsku kuću uknjižio "Erstecard klub", zastupan preko odvjetničkog društva "Hanžeković & partneri" iz Zagreba!



Razlog? Navodni dug od 3900 kuna po Diners kartici još iz 1994. godine i presuda u ovršnom postupku koju je "Diners" preko svojih opunomoćenika, odvjetničkog društva "Hanžeković", naplatio pljenidbom nekretnine 50-godišnjega Splićanina.

- Rješenje o uknjižbi na našu kuću poštar je uručio mojoj staroj majci, koja je počela plakati od šoka. Nismo znali što se događa. Tek tri mjeseca nakon tog vlasničkog lista stiglo mi je i rješenje sa Zemljišnoknjižnog odjela da se "Erstecard klub", koji je kupio "Diners", uknjižio na moju imovinu zbog duga iz 1994. godine. A dug sam platio još 1997., kad su mi poslali prvu ovrhu - kazuje nam Splićanin.
‘Moj pakao traje više od šest mjeseci'

Od tog dana, zbog duga koji je davno platio i za što ima dokaz, za njega je počeo pakao koji sada traje više od šest mjeseci. I još uvijek nema novi vlasnički list svoje kuće, iako je na sudu dokazao da je ovrha bila nezakonita. I to po više osnova, počevši od one da je u predmetu tog navodnog duga nastupila zastara i da nikad nije dobio rješenje o ovrsi, što mu je po zakonu trebalo biti dostavljeno. No, krenimo redom.

Pedesetogodišnji Splićanin prije 17 godina bio je korisnik Diners kartice. Napravio je račun od 3900 kuna koji nije platio, a zbog tog duga "Diners" je protiv njega tada pokrenuo prisilnu naplatu uzimanjem dijela plaće. Tada je bio zaposlen u jednom prijevozničkom poduzeću i uredno se, svakog mjeseca, jedan dio njegove plaće odbijao na račun tog duga, dok ga na kraju nije potpuno isplatio. I na to je zaboravio sve do ožujka ove godine, kada počinje noćna mora.
Suci i Sud provode nezakonitu odluku

- Prije bilo kakve intervencije na moj vlasnički list, morao sam dobiti rješenje o ovrsi ili obavijest da mi planiraju "sjesti" na imovinu. Ja to nisam dobio! Rekli su mi da sam se mogao žaliti. Na što da se žalim kad nisam znao što se događa, a dug sam im davno platio? - uzrujano kaže Splićanin, koji je nakon toga odlučio angažirati odvjetnika i slučaj dati na sud.

Ne samo da se pokazalo da je predmet odavno u zastari, budući da se sudska odluka starija od 10 godina ne može izvršiti, nego su u spisu još pronađene obročne isplate koje mu je "Diners" davno skidao s plaće i naplatio svoj dug.

- Nakon svega, prije tri tjedna dobivam sa splitskog suda rješenje da odvjetničko društvo "Hanžeković" odustaje od provođenja odluke i uknjižbe na moju imovinu?! Oni odustaju od provođenja nezakonite odluke koju su već proveli? Ni sam više ne znam što reći ni što učiniti. Mjesecima nisam spavao, obitelj mi je doživljavala šokove. Kakva je ovo država? Nije problem ni u "Dinersu" ni u "Hanžekoviću", nego u sucima i sudovima koji provode nezakonite odluke - zaključuje, još čekajući svoj novi vlasnički list.

ana vučetić-škrbić
‘Mogli su kuću i prodati...'

- Od trenutka kad su se uknjižili na moju imovinu, oni imaju pravo kuću dati na licitaciju i prodati je kako bi namirili svojih 3900 kuna. Kad se naplate, ostatak novca od prodaje ide meni. Ali, tko može jamčiti da neću biti oštećen i da se moja obiteljska kuća, koja ima dva stana i poslovni prostor te vrijedi oko 200 tisuća eura, neće prodati po pet puta nižoj cijeni od njezine prave vrijednosti? - pita Splićanin.
‘Sve su linije zauzete'

Iz odvjetničkog ureda "Hanžeković & partneri" nismo uspjeli dobiti komentar o slučaju protuzakonite pljenidbe imovine nedužnog Splićanina. Unatoč brojnim pokušajima da stupimo u vezu s uredom u Zagrebu, na njihov telefonski broj stalno se javljao govorni automat s porukom kako su "sve linije trenutno zauzete".

humanitarac ili lopina?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Guest 28/1/2018, 22:14

Hanžeković i partneri
Priča koja ja u lijepoj našoj Hrvatskoj već mnogima poznata:
Odvjetnički ured \'Hanžeković i partneri\' pokreću na tisuće slučajeva ovrha, a javno-bilježnički ured njegove bivše žene \'Iva Hanžeković Živković\' štanca rješenja o ovrhama bez poštovanja ikakve zakonske procedure.
Ljudi najčešće saznaju da su dužni tek kad je sve riješeno i kada im se sjedne na račun.
...I nitko im ništa ne može!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Guest 28/1/2018, 22:15

o taj tip je općepoznat po takvim ovrhama.
meni je stigla ovrha za tv na adresi na kojoj ne stanujem 10 godina. na sve komentare koje sam im uputila tj. žalbe, nije bilo odgovora. odjednom nisam višee mogla bankovni račun koristiti, a bio je u minusu, uzeli su od minusa sa računa stvarajući mi dodatni minus- daklem dugom naplaćuju dug.
Za tipa se govori da je mason, moralni hendikep, a koliko vidim ima i neku zakladu, on ili njegov otac, tako da financiraju \\\"mlade snage\\\" u HR. pa takve kojim aovakvi plaćaju treba držati na oku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Guest 28/1/2018, 22:16

Hanžeković je priznao kako je jedno ljeto zaboravio platiti pretplatu za HRT i stigla mu je ovrha. Bio sam iznenađen, rasrdio sam se i išao istražiti tko to šalje meni ovrhe, no shvatio sam da sam je sam sebi poslao...


hahahah..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Leviathan2 28/1/2018, 22:17

zanimljiva stvar mi je ,
ljudi koji rade kod hanzekovica za platu, oni zaposlenici
kako imaju zeluca,
i onda se svi vade da su radili svoj posao a znali su da je muljacina, al jebes ga, gazda naredio

metak u celo je jedino pravedno za takve ljude

_________________
Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Leviathan2 28/1/2018, 22:19

tv, nikad nisam placao nit cu placati,
a da vidim ko ce me doci ovrsit :D

_________________
Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Kermit 28/1/2018, 22:29

Leviathan2 wrote:tv, nikad nisam placao nit cu placati,
a da vidim ko ce me doci ovrsit :D
Levi tebe plača HRT preko hanžike
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Guest 28/1/2018, 22:34

U Hrvatskoj odvjetničkoj komori obavljao je mnoge dužnosti, a od 1994. do 2000. bio joj je na čelu i tada je napravio još jedan "posao stoljeća". izlobirao je da odvjetnička komora, kao interesna skupina, određuje visinu odvjetničkih tarifa umjesto države, pa za svaku radnju, tužbu, odgovor na tužbu, izlazak na sud, pa čak i kad je ročište odgođeno - pljus po džepu. "Najjači su u sporovima vrijednosti iznad milijun kuna, za svaku takvu radnju, pa makar bila i dva rijetka odgovora na žalbu - pljus po 90 tisuća kuna, da dobro ste pročitali, 90 tisuća kuna. Desetak, petnaest takvih radnji i evo milijunćekom ", govori nam čovjek koji se prirodom posla u ovoj nesretnoj zemlji često morao obraćati sudovima. "Pa je onda lobirao da se unesu odredbe u zakon po kojem nitko izvan Odvjetničke komore ne smije dati čak niti pravni savjet, apsolutno ništa, jer te inače kazneno gone za nadriodvjetništvo, pa niti udruge koje normalno u svijetu daju savjete kod nas to ne smiju ako nemaju pravnika. Zato nitko od investitora niti neće doći u Hrvatsku, jer prvo traže pravnu sigurnost koje nema, jer svaki tjedan mijenjaju zakone, ali i zbog odvjetničkih derikoža koji rade udruženi i svaku tvrtku deru tarifama, produžujući suđenja do besvijesti ", govori razočarani i višestruko opelješeni poduzetnik.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Guest 28/1/2018, 22:39

OVRHA Hanžeković iskamatario sirotog Pavića !?

Da Marijan Hanžeković ne stoji sa svojim kapitalom iza preuzimanja Pavićevog medijskog imperija, ne jednom se svojim kokainskim zabavama pohvalio Zdravko Mamić ekstatički poručujući društvu: "Ja sam sad vlasnik EPH". Gazda Dinama i inače je poznat kao nediskretan čovjek, pa su tako u jednom trenu, kad je svoje oduševljenje matiranjem Ninoslava Pavića podijelio sa svojim suradnicima u Dinamu, Zagreb preplavile SMS poruke identičnog sadržaja: "Mamić je gazda EPH." Da je njegov utjecaj velik, ako ne i najveći, potvrđeno je i kad je prije tri mjeseca poželio da s njime veliki intervju za Nedjeljni Jutarnji napravi Tomislav}} Žak. Legendarni novinar, koji je medijski stvorio Mamića is njime i prijateljevao i ratovao, morao je prionuti zadatku, ali intervju nije bio židakovski, već pravo "hodanje po jajima", bez ijednog ključnog, suštinskog i provokativnog pitanja. Nekoliko tjedana kasnije, Mamićev je osobni novinar Davorin Olivari intervjuirao Mamića za već njegove Sportske novosti. Razgovarali su neposredno po uhićenju Milana Bandića, Dinamova izdašnog sponzora i počasnoga predsjednika, ali Mamić je zabranio Olivari pitanja o Bandiću i njegovom uzničkom statusu. Koliko je Mamićevog novca ubrizgano u Hanžekovićev torbu, a koliko Grada Zagreba (jer Mamićev novac je i Bandićev novac, pardon novac građana Zagreba), a koliko je Hanžeković tu posrednik kada se zna da mu je Pavić skupio i vraćao "posuđeno", a Hanžeković kod primopredaje kao i kod kamatara slučajno nema telefon kod sebe dok nije protekao rok za povrat novca.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by kaya 28/1/2018, 22:52

Jesmo prežalili ovu veličinu i humanista.. možemo dalje?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti - Page 11 Empty Re: Preminuo Marijan Hanžeković: u 66. godini otišao je ugledni pravnik, uspješan poduzetnik, sportski djelatnik i ljubitelj umjetnosti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum