ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by RayMabus 15/1/2018, 12:18

Znači nema labavo 

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1019413
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Re: Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by RayMabus 15/1/2018, 12:21

DESKTOPPredsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Index_logovijesti



Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=38&loc=http%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fmobile%2Fclanak.aspx%3Fcategory%3Dvijesti%26id%3D1019413&referer=http%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fvijesti%2Fnajnovije
Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=36&loc=http%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fmobile%2Fclanak.aspx%3Fcategory%3Dvijesti%26id%3D1019413&referer=http%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fvijesti%2Fnajnovije
Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=31&loc=http%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fmobile%2Fclanak.aspx%3Fcategory%3Dvijesti%26id%3D1019413&referer=http%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fvijesti%2Fnajnovije
[size]
Predsjednik federacije BiH: Bošnjački nacionalizam tjera Srbe u odcjepljenje, a Hrvate u treći entitet
Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Sat PRIJE SAT |
 
HINA
[/size]
Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Parlament-bih-1200-pxcavara
[size]
FOTO: predsjednikfbih.gov, parlament.ba
PREDSJEDNIK Federacije Bosne i Hercegovine Marinko Čavara potvrdio je kako razmišlja o tome da raspusti parlament tog entiteta istaknuvši kako takav potez koji bi i u bosanskohercegovačkim kaotičnim uvjetima bio presedan vidi kao jedan od načina sprječavanja produbljivanja sadašnje krize u odnosima između vladajućih bošnjačkih i hrvatskih stranaka. 
"Ako će (to) spriječiti dalje sukobe i dalju eskalaciju nacionalizma koja će nas još više udaljiti jedne od drugih, onda je bolje realizirati ovu odredbu ustava i raspustiti Parlament Federacije BiH", kazao je Čavara u intervjuu kojega se objavile banjolučke "Nezavisne novine".
 

Ova Čavarina izjava uslijedila je nakon što entitetski parlament zbog stalnih sukoba između stranaka koje čine vlast do kraja prošle godine nije uspio usvojiti proračun za 2018. godinu.
 
U Federaciji BiH ne postoji ni automatizam po kojemu bi u takvim situacijama automatski stupila na snagu odluka o privremenom financiranju jer i za nju moraju glasovati i Zastupnički i Dom naroda za što opet nema pretpostavki pa bi mogao uslijediti totalni financijski kolaps tog entiteta.
 
Svaka od stranaka blokirala je donošenje odluka i zakona
 
Vlast u Federaciji BiH čine Stranka demokratske akcije (SDA) i Savez za bolju budućnost (SBB) te HDZ BiH a svaka od njih je u 2017. godini iz različitih razloga blokirala donošenje nekih bitnih odluka i zakona.
 
Zastupnici iz HDZ BiH nisu se pojavili na zadnjoj sjednici u prosincu na kojoj je trebao biti usvojen proračun prosvjedujući tako zbog činjenice da je u raspravu uvrštena i točka po kojoj bi na prijedlog oporbene Socijaldemokratske partije (SDP BiH) trebalo raspravljati o ukidanju prefiksa "hrvatski" iz naziva nekih javnih tvrtki.
 
Za probleme optužio SDA
 
No Čavara ističe kako je bilo niz sličnih problema poput onoga oko imenovanja članova Upravnog odbora RTV FBiH ili ravnatelja federalne Uprave policije, a za sve je optužio SDA koji je u takvim situacijama djelovao zajedno s oporbenim zastupnicima umjesto da se dogovori s partnerima iz vladajuće koalicije.



 
"SDA radi tako da provede sve što je u njegovom interesu, a zanemaruje interese svojih partnera u vlasti. Imamo situaciju da se nameću pitanja zbog kojih do izražaja dođe nacionalizam koji nije dobar", kazao je Čavara koji drži kako je bošnjački nacionalizam "umotan u celofan" najveća prijetnja opstanku BiH, a u taj kontekst stavio je i potvrdu Željka Komšića kako će se ponovo kandidirati za hrvatskog člana Predsjedništva BiH.
 
"Bošnjački nacionalizam tjera Srbe u odcjepljenje, a Hrvate u treći entitet
 
"Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanskog je put u nestanak ovakve BiH i put u totalnu disoluciju BiH. Takav radikalizam, unitarizam, tjera Srbe u odcjepljenje, a Hrvate u treći entitet. Imali smo osam godina situaciju da se Hrvat Željko Komšić lažno predstavljao kao Hrvat u tročlanom Predsjedništvu i tom gospodinu nije dovoljno koliko je štete napravio BiH u odnosima naroda i povjerenju u institucije BiH, i sad opet. Ne mogu vjerovati da Željko Komšić toliko mrzi BiH da želi napraviti destrukciju odnosa i srušiti povjerenje u institucije i povjerenje među konstitutivnim narodima, a mislim da nas to vraća na ratne pozicije i to nije dobro", kazao je Čavara.
 
Odluči li se raspustiti parlament Federacije BiH Čavara to može učiniti i bez formalne suglasnosti dvoje dopredsjednika iz reda bošnjačkog odnosno srpskog naroda no ostaje nejasno kakav bi bio praktični učinak takvog postupka jer u BiH ne postoji institut izvanrednih izbora.
 
U listopadu novi izbori
 
To bi onda značilo tek činjenicu da u Federaciji BiH ne postoji zakonodavna vlast i da će se na novu čekati do redovitih izbora planiranih za listopad ove godine.
 
Šef kluba zastupnika oporbene Demokratske fronte (DF) u Zastupničkom domu parlamenta FBiH Dženan Đonlagić upozorio je pak kako je riječ o iznimno opasnom scenariju u kojega se ulazi zbog kratkoročnih političkih kalkulacija a sve zbog činjenice da vlast već godinama djeluje poput raštimanog orkestra.
 
"Ulazimo u opasan period u kojem bi mogao nastupiti potpuni financijski kolaps", kazao Đonlagić kako ga citira portal Klix.

8[/size]
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Re: Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by RayMabus 15/1/2018, 12:25

Pa šta im fali, fino Komšić i to je to, poklopite se ušima i idemo dalje, nastavite kmečat o trećem ionako ga nećete dobit
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Re: Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by epikur37 15/1/2018, 12:31

RayMabus wrote:Pa šta im fali, fino Komšić i to je to, poklopite se ušima i idemo dalje, nastavite kmečat o trećem ionako ga nećete dobit

Jasna stvar, Hrvati su popušili :)

BiH ide na dva dijela Srpska Srbiji as Federacija Bošnjakistan.

Tako je i pravo i pošteno.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Re: Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by RayMabus 15/1/2018, 12:34

A katolička crkva će kmečat šta nema katolika u BiH a istu boli kurac šta ja jedem govna u Hrvatskoj jer nisam njihov birač 

Eto ti mene jebeš ovdje ja tebe tamo i to će biti to
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Re: Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by epikur37 15/1/2018, 12:35

RayMabus wrote:A katolička crkva će kmečat šta nema katolika u BiH a istu boli kurac šta ja jedem govna u Hrvatskoj jer nisam njihov birač 

Eto ti mene jebeš ovdje ja tebe tamo i to će biti to

mabuse drag si mi al te ja ne jebem :)

nek crkva kmeči...sami pali sami se ubili
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Re: Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by RayMabus 15/1/2018, 12:37

Mislio sam na Kc koju očito nezanimaju Hrvati nego samo katolici i hdzeovci
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Re: Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by Guest 15/1/2018, 12:40

RayMabus wrote:Pa šta im fali, fino Komšić i to je to, poklopite se ušima i idemo dalje, nastavite kmečat o trećem ionako ga nećete dobit
:tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Re: Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by epikur37 15/1/2018, 12:44

RayMabus wrote:Mislio sam na Kc koju očito nezanimaju Hrvati nego samo katolici i hdzeovci

KC je isto bila protiv HB kao i ZG...nek kmeče :)

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Re: Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by RayMabus 15/1/2018, 12:53

Kc u Hrvatskoj će u budućnosti imat na popisu manje katolika a Hrvata će biti više znači jedna trećina ljudi će biti Hrvati ali ne i katolici pa onda neka seru i dalje kako je Hrvat =katolik
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Re: Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by RayMabus 15/1/2018, 13:02

Dobit malo protestanata u Zagreb i okolicu koji je četvrtina Hrvatske po populaciji pa onda kad ideš reći mi Hrvati koji smo katolici onda jedno sto tisuća Hrvata koji su protestanti pitaju A šta mi nismo Hrvati?

Toš ti dobit i to će ti bit tako zauvijek
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Re: Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by RayMabus 15/1/2018, 13:30

Ovdje hrpa sere po toj katoličkoj crkvi, debotoijusto i Iknar je gay, ono i tako hrpa po Hrvatskoj, katolibabija 

Saš vidit manerva, protestanti u Zagrebu, pravo do oltara a ne smiju im ništa reč jer je to zapad 

Urbana sredina, ne sviđa mi se Kc fino protestant 

Ko kuga ima da budu po Zagrebu a nesmiješ im ništa
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Re: Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by RayMabus 15/1/2018, 13:32

Ću ti jebat ja mater u usta sa ton politikom ako nisi katolik onda nisi Hrvat 


Saš dobit protestanti u Zagrebu pa samo izvoli pričat o tome kako oni nisu Hrvati
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Re: Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by RayMabus 15/1/2018, 13:44

Sad ću ti fino jebat mater, Zagreb regionalni centar previše pod utjecajem Kc, onda Amerika, Njemačka, Nizozemska Švedska Britanija financirati to i onda ćeš imati jedno brat bratu 15% protestanata u Zagrebu pa kad meni u letiš sa ako nisi katolik nisi Hrvat ja ću te pitati samo šta ti je onih 15% protestanata u Zagrebu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH  Empty Re: Predsjednik Federacije BiH : Bošnjački nacionalizam umotan u celofan građanske BiH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum