ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by Kermit 11/17/2017, 11:27

http://sib.rtl.hr/vijesti/osijek/21167-na-snagu-stupio-novi-zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestima-kazne-za-bicikliste-bez-reflektirajuceg-prsluka-300-kuna.html
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by Kermit 11/17/2017, 11:27

Novi, izmjenjeni Zakon o sigurnosti prometa na cestama stupio je na snagu jučer (16.11.) i za bicikliste donosi strože obveze u prometu, ali i kazne za kršenje istog zakona.
Izmjenama Zakona koje je Sabor donio 27. listopada, vozači bicikala koji se kreću kolnikom na cesti moraju noću i danju u slučaju smanjene vidljivosti biti označeni reflektirajućim prslukom, reflektirajućom odjećom ili drugom reflektirajućom oznakom.
To vrijedi za sve ceste, a iz Sindikata biciklista napominju kako 'druga reflektirajuća oznaka', prema tumačenju MUP-a, znači da biciklisti osim prsluka ili odjeće, mogu biti označeni i nekom drugom oznakom, materijalom ili samoljepljivom trakicom koja reflektira svjetlo, a čini vas uočljivima na cesti.
Bicikliste koji se toga neće pridržavati, može se kazniti sa 300 kuna.
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by kic 11/17/2017, 11:31


auta im spalim
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by BB-8 11/17/2017, 11:40

nema gore nego kad po noci voze bez ikakvog svjetla i u tamnoj odjeci...

_________________
Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Attach13 Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by Kermit 11/17/2017, 11:55

Roy_Bean wrote:nema gore nego kad po noci voze bez ikakvog svjetla i u tamnoj odjeci...
Takva odredba je bila i prije ovoga zakona, sada se sve mijenja i ako se voziš npr. ljeti na ledini moraš imati debilni prsluk da te vide voluharice
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by BB-8 11/17/2017, 11:56

'u slucaju smanjene vidljivosti' valjda nesto znaci....

_________________
Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Attach13 Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by Kermit 11/17/2017, 11:59

Roy_Bean wrote:'u slucaju smanjene vidljivosti' valjda nesto znaci....
Diskrecijska ocjena policijskog službenika
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by Eva_ 11/17/2017, 12:25

asilovski wrote:
Roy_Bean wrote:'u slucaju smanjene vidljivosti' valjda nesto znaci....
Diskrecijska ocjena policijskog službenika
ovisna o brzini punjenja proračuna i njegove gladi za alternativnom naplatom kazne u stilu "ajmo se dogovorit"
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by kaya 11/17/2017, 15:20

Pa ja bi im uvela obavezan reflektirajući natpis na glavi - ja sam idiot i mislim da vozim auto"
Smetaju na cesti, usporavaju promet, iziazivaju nesreće , bježe s mjesta nesreće, prelaze zebre na biciklu a vozaci ne mogu ocijeniti brzinu bicikla jer očekuju pješaka, nemaju reg oznaku a u prometu su.
Dakle na biciklističke staze , a ako ih nema ne možes voziti .
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by Kermit 11/17/2017, 15:22

kaja wrote:Pa ja bi im uvela obavezan reflektirajući natpis na glavi - ja sam idiot i mislim da vozim auto"
Smetaju na cesti, usporavaju promet, iziazivaju nesreće , bježe s mjesta nesreće, prelaze zebre na biciklu a vozaci ne mogu ocijeniti brzinu bicikla jer očekuju pješaka,  nemaju reg oznaku a u prometu su.
Dakle na biciklističke staze , a ako ih nema ne možes voziti .
Kaja ko ona bogatašica sa Verna, jeblo majko ti baš ne voliš nas bicikliste???
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by Guest 11/17/2017, 15:23

asilovski wrote:...vozači bicikala koji se kreću kolnikom na cesti moraju noću i danju u slučaju smanjene vidljivosti biti označeni reflektirajućim prslukom, reflektirajućom odjećom ili drugom reflektirajućom oznakom.
Što ima loše u tome? To je za njihovo dobro.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by BB-8 11/17/2017, 15:25

ma kaja je skroz u pravu...nije stvar u ljubavi ili mržnji prema biciklistima, ali kad je netko retardiran onda to treba i reći...ne kažem da su svi biciklisti isti (jbt rima :D), ali ima specijalaca koji recimo u zagrebu voze po zagrebačkoj aveniji (autoput)...ili ih ima koji se voze u skroz crnoj odjeći po noći po cesti bez ikakvog svjetla...


_________________
Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Attach13 Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by kaya 11/17/2017, 15:34

Roy_Bean wrote:ma kaja je skroz u pravu...nije stvar u ljubavi ili mržnji prema biciklistima, ali kad je netko retardiran onda to treba i reći...ne kažem da su svi biciklisti isti (jbt rima :D), ali ima specijalaca koji recimo u zagrebu voze po zagrebačkoj aveniji (autoput)...ili ih ima koji se voze u skroz crnoj odjeći po noći po cesti bez ikakvog svjetla...

Pa je, prelaze zebre na biciklu , izleću ispred automobila, voze se po aveniji . Kad skrive nesreću pobjegne, ili s biciklom preko zelenih površina ili baci bicikl i bjež pa ga nadi, a kao sudionik u prometu.
Pa jbt to kao da mi sakrijemo registraciju i radimo nered po cesti.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by Guest 11/17/2017, 15:36

kaja wrote:Pa ja bi im uvela obavezan reflektirajući natpis na glavi - ja sam idiot i mislim da vozim auto"
Smetaju na cesti, usporavaju promet, iziazivaju nesreće , bježe s mjesta nesreće, prelaze zebre na biciklu a vozaci ne mogu ocijeniti brzinu bicikla jer očekuju pješaka,  nemaju reg oznaku a u prometu su.

Posebno su nezgodni starci na biciklima na kojima po stilu odmah vidiš da nikada nisu pravo savladali tehniku vožnje bicikla (preširoka pozicija ruku na upravljaču, puno veća od širine ramena, uz obilato savijene laktove), a da se o ostalim stvarima i ne govori.


Last edited by slidingdoorsoperator on 11/17/2017, 15:38; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by kaya 11/17/2017, 15:37

asilovski wrote:
kaja wrote:Pa ja bi im uvela obavezan reflektirajući natpis na glavi - ja sam idiot i mislim da vozim auto"
Smetaju na cesti, usporavaju promet, iziazivaju nesreće , bježe s mjesta nesreće, prelaze zebre na biciklu a vozaci ne mogu ocijeniti brzinu bicikla jer očekuju pješaka,  nemaju reg oznaku a u prometu su.
Dakle na biciklističke staze , a ako ih nema ne možes voziti .

Kaja ko ona bogatašica sa Verna, jeblo majko ti baš ne voliš nas bicikliste???
Ja bi vas ubila , evo meni izleti kokos neki dan na zebri , samo se stvori i jos bi se svađala , kao rukom pokazuje zebra .. a kokos na biciklu.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by Guest 11/17/2017, 15:38

kaja wrote:Dakle na biciklističke staze , a ako ih nema ne možes voziti .

Ovo je ipak pretjerano, čak i u Zagrebu, jer se i tu dogodi da biciklistička staza samo odjednom nestane, doslovce bestraga. O ostalim gradovima je bespredmetno i govoriti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by kaya 11/17/2017, 15:39

slidingdoorsoperator wrote:
kaja wrote:Pa ja bi im uvela obavezan reflektirajući natpis na glavi - ja sam idiot i mislim da vozim auto"
Smetaju na cesti, usporavaju promet, iziazivaju nesreće , bježe s mjesta nesreće, prelaze zebre na biciklu a vozaci ne mogu ocijeniti brzinu bicikla jer očekuju pješaka,  nemaju reg oznaku a u prometu su.

Posebno su nezgodni starci na biciklima na kojima po stilu odmah vidiš da nikada nisu pravo savladali tehniku vožnje bicikla (preširoka pozicija ruku na upravljaču, puno više od širine ramena, uz obilato savijene laktove), a da se o ostalim stvarima i ne govori.
Meni je pao jednom konj na biciklu na semaforu na vrata . Stao idiot kraj mene i sruši mi se u vrata biciklom. I razbije vrata i pobjegne na pješački i preko preko parka. I sta sad? Da pištolj nosim pa da ga ubijem jedino ..ili da trčim za njim.
Ništa, kasko i vozi dalje. Nevjerojatno..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by BB-8 11/17/2017, 15:41

zakon kaže da ako nema biciklističke staze biciklist se smije kretati kolnikom ne više od 90 cm od desnog ruba kolnika...

problem je u tome što ima debila koji voze po kolniku i kad ima biciklističke staze (naveo sam primjer u ranijem postu...)

a ovo za zebre je presmiješno...i meni se znaju joguniti, ali ne shvaćaju da je zebra, ako nema crvenu crtu koja označava biciklistički prijelaz, pješački prijelaz...

_________________
Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Attach13 Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by kaya 11/17/2017, 15:43

slidingdoorsoperator wrote:
kaja wrote:Dakle na biciklističke staze , a ako ih nema ne možes voziti .

Ovo je ipak pretjerano, čak i u Zagrebu, jer se i tu dogodi da biciklistička staza samo odjednom nestane, doslovce bestraga. O ostalim gradovima je bespredmetno i govoriti.
A nek im ih naprave pa nek se voze. Pa ne moze se budala biciklom voziti po aveniji jer mu je nestala staza.
Pa idem ja onda na pistu pa cu se praviti da vozim avion
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by kaya 11/17/2017, 15:44

Roy_Bean wrote:zakon kaže da ako nema biciklističke staze biciklist se smije kretati kolnikom ne više od 90 cm od desnog ruba kolnika...

problem je u tome što ima debila koji voze po kolniku i kad ima biciklističke staze (naveo sam primjer u ranijem postu...)

a ovo za zebre je presmiješno...i meni se znaju joguniti, ali ne shvaćaju da je zebra, ako nema crvenu crtu koja označava biciklistički prijelaz, pješački prijelaz...
Ne, oni su na cesti auti, na pjesackom pješaci a na nogostupu prolaznici. Dobro da se po pruzi ne voze i glume da su tramvaj..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!! Empty Re: Na snagu stupio novo maltretiranje građana!!!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum