ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Transrasni pokret

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Transrasni pokret Empty Transrasni pokret

Post by jastreb 16/11/2017, 11:04

https://www.24sata.hr/fun/transrasna-osoba-iako-sam-bijelac-ne-osjecam-se-tako-548275
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by BB-8 16/11/2017, 11:17

poznata aktivistica i borkinja za ljudska prava

cheers

a ova budala o kojoj je članak je ispod svakog komentara...

_________________
Transrasni pokret Attach13 Transrasni pokret Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by Stanojko 16/11/2017, 11:17

Podrzavam. Ja, iako sam belac, kad se pogledam dole pomislim da sam crnac... Sve 5.

_________________
Transrasni pokret Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by Guest 16/11/2017, 11:24

Naravno, kao i uvijek i kao što će uvijek biti, opet je u pitanju netko iz anglofonskog(engleskog) govornog područja i tog degeneriranog dijela svijeta. Pa se ti ugledaj na sumrak čovječanstva, genocidaše i imperijaliste. Od njih uvijek najgore dolazi. :roll Svaki glupi i turbo bolesni naslov i članak znam unaprijed da dolazi iz jedne od zemalja USA, Kanade, V. Britanije, Australije, Novog Zelanda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by epikur37 16/11/2017, 11:55

Fénix wrote:Naravno, kao i uvijek i kao što će uvijek biti, opet je u pitanju netko iz anglofonskog(engleskog) govornog područja i tog degeneriranog dijela svijeta. Pa se ti ugledaj na sumrak čovječanstva, genocidaše i imperijaliste. Od njih uvijek najgore dolazi. :roll Svaki glupi i turbo bolesni naslov i članak znam unaprijed da dolazi iz jedne od zemalja USA, Kanade, V. Britanije, Australije, Novog Zelanda.

Napredni protestantski svijet :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by epikur37 16/11/2017, 11:55

Da borkinja :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by Guest 16/11/2017, 12:01

epikur37 wrote:
Fénix wrote:Naravno, kao i uvijek i kao što će uvijek biti, opet je u pitanju netko iz anglofonskog(engleskog) govornog područja i tog degeneriranog dijela svijeta. Pa se ti ugledaj na sumrak čovječanstva, genocidaše i imperijaliste. Od njih uvijek najgore dolazi. :roll Svaki glupi i turbo bolesni naslov i članak znam unaprijed da dolazi iz jedne od zemalja USA, Kanade, V. Britanije, Australije, Novog Zelanda.

Napredni protestantski svijet :)
Aha... Stvarno napredan. Toliko je napredan da sve najbolje što su dali i imali je sad već daleka povijest koje se nitko od njih ne želi sjećati ili se piše alternativna povijest kako bi sada sve ovo mogli prodavati što prodaju pod normalu, kulturu i znanost. U srži bolesno društvo apostata.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by epikur37 16/11/2017, 12:02

Fénix wrote:
epikur37 wrote:
Fénix wrote:Naravno, kao i uvijek i kao što će uvijek biti, opet je u pitanju netko iz anglofonskog(engleskog) govornog područja i tog degeneriranog dijela svijeta. Pa se ti ugledaj na sumrak čovječanstva, genocidaše i imperijaliste. Od njih uvijek najgore dolazi. :roll Svaki glupi i turbo bolesni naslov i članak znam unaprijed da dolazi iz jedne od zemalja USA, Kanade, V. Britanije, Australije, Novog Zelanda.

Napredni protestantski svijet :)
Aha... Stvarno napredan. Toliko je napredan da sve najbolje što su dali i imali je sad već daleka povijest koje se nitko od njih ne želi sjećati ili se piše alternativna povijest kako bi sada sve ovo mogli prodavati što prodaju pod normalu, kulturu i znanost. U srži bolesno društvo apostata.

Cujem da u nekim crkvama pricescuju pse i kucne ljubimce a gay biskupi su redovna pojava.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by aben 16/11/2017, 12:14


30.03.2006., četvrtak

Mocijska tvorba


Znate li što su borkinja i strelkinja? Mocijski parnjaci (mocija - izražavanje spola) imenica borac i strijelac

Riječi su prilično neobične i rijetke, no to ne znači da tzv. mocijsku tvorbu treba izbjegavati. Naprotiv, ona je obavijesno preciznija i bogatija pa će takav - naravno, rabite li je - biti i vaš rječnik. I to nema nikakve veze s feminizmom i feministicama ili s modernim društvom. Nego s jezikom i izražavanjem. Jer, ružno je pročitati ili čuti da je primjerice Ivka Ivić "profesor". Ili "magistar". Ili "diplomirani inženjer". Ne, ona je profesorica. Ili magistra. Ili pak diplomirana inženjerka. Zar je to toliko teško shvatiti i prihvatiti, drage moje dame? 

Iznimka su dakako leksemi koji ne mogu imati svoj parnjak, zbog tvorbenih razloga (npr. sa sufiksom -džija, koji je ionako nepravilan u hrvatskom standardu pa kamiondžija postaje kamionist, a time otvaramo mjesto i kamionistici) ili pak značenjskih (mogao sam napisati i: zdravorazumskih, zato što je očito da rodilja ne može imati oblik u muškom rodu). Također, u natječajima i oglasima smijete reći da trebate "direktora" jer je tako poruka jasna, no ako posao dobije žena, ona će biti direktorica.

I zbog toga nema razloga bježati od doktorice, psihologinje, defektologinje, socijalne radnice, rudarke, zavarivačice, vatrogaskinje (ili gasiteljice), prevoditeljice, novinarke, trgovkinje, trafikantice, komunikologinje, pjesnikinje, (s)pisateljice, urednice, odgojiteljice, gitaristice, basistice, bubnjarice, spikerice, montažerke, lingvistice, teoretičarke, povjesničarke, sabornice, poglavarstvenice... 

Ako postoji mogućnost da stvari imenujemo pravim, prikladnim imenom, treba je iskoristiti. U suprotnom, izraz će nam biti neusporedivo siromašniji.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by jastreb 16/11/2017, 12:15

Zanima me kako bi glasio naziv za ronioca ženskog spola.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by epikur37 16/11/2017, 12:17

Ako se da tvoriti u redu ali borkinja mi zvuci nezgrapno. Stvar navike.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by epikur37 16/11/2017, 12:18

Mi smo imali zenskog vodica turistickog zvali smo ju vodicka :) simpaticno
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by aben 16/11/2017, 12:19

jastreb wrote:Zanima me kako bi glasio naziv za ronioca ženskog spola.
[*] A od - ronilac - mocijski je parnjak roniteljica, ha?  (Big Blue 30.03.2006. 22:18)

[*]Roniteljica je od ronitelj, BB. Ronilac nema mocijski parnjak, zato ga i istiskuju, uostalom. (Jezični savjetnik 30.03.2006. 22:35)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by Guest 16/11/2017, 12:19

epikur37 wrote:
Cujem da u nekim crkvama pricescuju pse i kucne ljubimce a gay biskupi su redovna pojava.
To su njihove američke sekte. Rade razne gluposti i perverzije, pišu svoje 'biblije' i što već ne. Odavno oni žive u tami, a rijetko netko postoji tamo tko svjetli u tom mraku. Ono što je meni zanimljivo kako jednostavno svom silinom omalovažavaju i izokreću svaka velika djela koje su postigli velikani zadnjih 100-200 godina, prvenstveno onih pobožnih katolika i protestanata poput Newtona, Maxwella, Plancka, Amperéa, Volte, Boylea, Mendela, Lemaitrea, a isto tako i Tesle... Ne bi ni slike ni tipkovnice vidjeli, da ne govorim kako bi noći u mraku hodali s bakljama, krijesnicama i čime već ne. Već dugi niz desetljeća nema ništa s ničim veze nego s degeneracijom, a sve ono dobro pripada povijesti, onoj povijesti koja nije poznavala nekakva ljudska prava, kojekakve zakone i što već ne, već uzdaj se u Boga, u se i u svoje kljuse. Sad se svi uzdaju i u nacizam i komunizam, tj. liberalizam iako od istih zaziru što je oksimoron. Naglasak je naravno na Anglosaksonce, pa onda Skandinavce i Germane.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by aben 16/11/2017, 12:19

epikur37 wrote:Mi smo imali zenskog vodica turistickog zvali smo ju vodicka :) simpaticno
ali netočno

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by Noor 16/11/2017, 12:20

jastreb wrote:Zanima me kako bi glasio naziv za ronioca ženskog spola.
ronilica? :D
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by Guest 16/11/2017, 12:22

Inače jasno je kako ovakvi članci stalno plasiraju priču o globalizmu, a za sve one koji nisu u toj priči, tj. antiglobalisti su i ujedno protiv ovakvih pokazivanja bolesti i pervezija, oni u toj priči ne mogu sebe identificirati koliko god nekakva goveda i papige kreveljile se kroz medije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by jastreb 16/11/2017, 12:40

epikur37 wrote:Ako se da tvoriti u redu ali borkinja mi zvuci nezgrapno. Stvar navike.
Hahaha,sad sam se asjetio Ere.

Neki dan je umjesto borkinja napisao borka.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by jastreb 16/11/2017, 12:41

Noor wrote:
jastreb wrote:Zanima me kako bi glasio naziv za ronioca ženskog spola.
ronilica? :D
Ne znam,ali mislim da bi naziv ronilica više pristajao nekom uređaju,nekoj stvari,nego osobi.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by epikur37 16/11/2017, 12:55

Ronkinja :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Transrasni pokret Empty Re: Transrasni pokret

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum