ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HDZ-ovci tuže Grad Vrgorac za neisplaćene naknade dok su bili na vlasti

Go down

HDZ-ovci tuže Grad Vrgorac za neisplaćene naknade dok su bili na vlasti Empty HDZ-ovci tuže Grad Vrgorac za neisplaćene naknade dok su bili na vlasti

Post by debotoijusto 12/11/2017, 21:44

NESVAKIDAŠNJA situacija u Vrgorcu. Nekadašnji predstavnici vladajuće stranke HDZ-a uputili su ovih dana aktualnoj vlasti Grada Vrgorca tužbe za neisplaćene vijećničke naknade i naknade za rad u povjerenstvima i odborima u razdoblju 2012 - 2015. Tužio je Nikša Roso, bivši predsjednik Gradskog vijeća Vrgorca, ali nije jedini. Tužila je i njegova kolegica iz HDZ-a te vijećnik HSP-a Ante Starčević, doznajemo u Gradu Vrgorcu. Samo Rosina tužba teži 40 tisuća kuna.

Pitali smo Rosu zašto je tužio.

"Bio sam jedno vrijeme predsjednik Gradskog vijeća. Nije nikome plaćano, ja sam čekao baš zadnji rok da ne ide u zastaru. S gradonačelnikom sam se nekoliko puta pokušao dogovoriti, mislio sam na nagodbu, no nije na ništa htio pristati. Čak je jednom rekao da će platiti pa je onda počeo zavlačiti. Onda sam tužio. Morao sam radi zastare. Što ću?", bio je iskren Roso.

a sam čekao baš zadnji trenutak. Da ta zastara nastupa 2020. godine, ja ne bih još tužio Grad Vrgorac. Da je gradonačelnik Ante Pranić platio, bilo bi 15 tisuća kuna, a sada će doći na 50 tisuća. Tko je kriv? On. Bit će sudskih troškova, kamata. Da se sa mnom htio nagoditi, to bi bilo desetak tisuća kuna. I ništa više. Sve što će biti više od deset tisuća, to je on kriv", nije se dao smesti Roso.

Još smo ga jednom pitali, zašto sada tuži, zašto nije tužio dok je bio na čelu Gradskog vijeća?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

HDZ-ovci tuže Grad Vrgorac za neisplaćene naknade dok su bili na vlasti Empty Re: HDZ-ovci tuže Grad Vrgorac za neisplaćene naknade dok su bili na vlasti

Post by debotoijusto 12/11/2017, 21:45

Gradonačelnik Ante Pranić tvrdi da cjelokupni dug potječe iz doba HDZ-ove vlasti.

"Kada smo mi došli, smanjili smo naknade na jednu kunu. To je iz mandata gradonačelnika Matkovića. Mi smo preuzeli kontrolu Gradskog vijeća 2016. godine. Roso je bio predsjednik Gradskog vijeća i ovo nam je podsjetnik na njihov dug. Kad god mi saniramo neki njihov dug, oni nas podsjete na njega. To je izrazito bezobrazno. Da je on tužio za vrijeme gradonačelnika HDZ-a, ja ne bih imao ništa protiv. Ali on tuži sada kada je došlo do promjene vlasti. No, navikli smo. Njima je privatni interes važniji od javnog", tvrdi Pranić.

Kaže kako mu nije bilo ni na kraj pameti nagađati se s Rosom i ostalim koji su tužili grad.

"Primili smo tužbu, dat ćemo odgovor. Ukupan iznos je 40-ak tisuća kuna. Pobijat ćemo koliko možemo. Neka ih bude sramota. Ne želim se nagađati s ljudima koji su ostavili toliki dug Gradu Vrgorcu. Kada smo preuzeli dužnost, dug je bio 17 i pol milijuna kuna. Što se tiče vijećničkih naknada, nitko iz oporbe nije tužio, tuže oni koji su vladali Vrgorcem i koji su nam ostavili takvo stanje. Imamo dugova prema dobavljačima koje su nam ostavili. Sada bih ja trebao prvo isplaćivati vijećnike HDZ-a koji su ostavili grad u dugu, a ostaviti dobavljače koji su zaduženi za vrijeme njihove vlasti. Pa to je van pameti", kaže Pranić.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hdzovci-tuze-grad-vrgorac-za-neisplacene-naknade-dok-su-bili-na-vlasti-samo-misle-na-privatni-interes/1007083.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

HDZ-ovci tuže Grad Vrgorac za neisplaćene naknade dok su bili na vlasti Empty Re: HDZ-ovci tuže Grad Vrgorac za neisplaćene naknade dok su bili na vlasti

Post by debotoijusto 12/11/2017, 21:46

mozak van da skoci
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

HDZ-ovci tuže Grad Vrgorac za neisplaćene naknade dok su bili na vlasti Empty Re: HDZ-ovci tuže Grad Vrgorac za neisplaćene naknade dok su bili na vlasti

Post by Guest 12/11/2017, 22:03

tkz domoljubi. nedaj im ništa tim domoljubnim parazitima. fali par tisuća radnika u turizmu i industriji. neka HDZovic nauče konačno raditi i zarađivati. niti zrne žita okupatoru
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HDZ-ovci tuže Grad Vrgorac za neisplaćene naknade dok su bili na vlasti Empty Re: HDZ-ovci tuže Grad Vrgorac za neisplaćene naknade dok su bili na vlasti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum