ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DRUGSLAB

Go down

DRUGSLAB Empty DRUGSLAB

Post by debotoijusto Thu 9 Nov - 18:14

Kao što svi znamo, Nizozemska je država koja već dugo prakticira toleranciju naspram uživanja psihoaktivnih tvari i ne procesuira korisnike ako se radi samo o konzumaciji – švercanje je već druga priča. Međutim, ono što je najbitnije je da su skidanjem tabua znatno smanjili rizike, kao i postotak ovisnika o teškim drogama, što znači da je ova praksa prilično učinkovita (barem na njihovom civilizacijskom nivou – tko zna što bi ta razina dekriminalizacije značila na nivou naše regije).

Novi obrazovni potez je i lansiranje serije dokumentaraca Drugslab, u kojima simpatični mladi ljudi uzimaju razumne količine raznih popularnih droga – od gljiva, preko ketamina (i ostalih – mina) do plina smijavca (N2O). Zatim, opisuju kako droge djeluju na vaše tijelo i um, kao i moguće rizike, te najsigurnije prakse korištenja. Osim toga, pozivaju vas da u komentarima bacite prijedloge koje bi supstance voljeli da kušaju! Hvalevrijedan potez, čime se dodatno skidaju nepotrebni tabui i realistično prikazuju učinci tvari koje su danas toliko široko dostupne, a samim time i reduciraju potencijalne opasnosti koje bi mogle prouzročiti nekontroliranim uživanjem. Naravno, autori ovime nipošto ne potiču uživanje droga, kao što se i sami možete uvjeriti u narednim videima:

https://www.youtube.com/channel/UCvRQKXtIGcK1yEnQ4Te8hWQ
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

DRUGSLAB Empty Re: DRUGSLAB

Post by L'âme Thu 9 Nov - 18:16

Niposto, niposto.
:-D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

DRUGSLAB Empty Re: DRUGSLAB

Post by debotoijusto Thu 9 Nov - 18:29

maggie13 wrote:Niposto, niposto.
:-D

a vidi kako su drazesni
svaka majka pozeljela za zeta
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

DRUGSLAB Empty Re: DRUGSLAB

Post by Guest Thu 9 Nov - 20:20

Pa ako baš žele isprobavati...
No, naš kapetan Kic mi je jednom prilikom predložio knjigu koju sam pročitala (iako ne znam zašto mi je predložio baš tu) :)
Viđenje raznolikih droga i njihov utjecaj iz prvog lica, a knjiga se zove:
"Droge i opijenost"- Ernst Jinger
Pa eto, ukoliko ne želite kušati, ili niste u mogućnosti pratiti dokumentarce, pročitajte knjigu :)

Ali..ali....zar vama nije ostala u sjećanju knjiga "Mi djeca s kolodvora Zoo" ?! scratch
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

DRUGSLAB Empty Re: DRUGSLAB

Post by T. Thu 9 Nov - 20:24

Opet ovaj drogeraš... No

_________________
DRUGSLAB Unname11
T.
T.

Posts : 17126
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

DRUGSLAB Empty Re: DRUGSLAB

Post by Guest Thu 9 Nov - 20:26

Pa što mu dajete tolike epitete? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

DRUGSLAB Empty Re: DRUGSLAB

Post by Guest Thu 9 Nov - 20:26

Poslije takvih tvari Martina D. postaje napeta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

DRUGSLAB Empty Re: DRUGSLAB

Post by Noor Thu 9 Nov - 20:27

ima 'l tampona?

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

DRUGSLAB Empty Re: DRUGSLAB

Post by crvenkasti Thu 9 Nov - 20:30

imam ja, ali da sama uguraš
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

DRUGSLAB Empty Re: DRUGSLAB

Post by Noor Thu 9 Nov - 20:38

crvenkasti wrote:imam ja, ali da sama uguraš
ma nemaš, takve može imat samo debo :)
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

DRUGSLAB Empty Re: DRUGSLAB

Post by Guest Thu 9 Nov - 20:42

Noor wrote:
crvenkasti wrote:imam ja, ali da sama uguraš
ma nemaš, takve može imat samo debo :)

:rofl :rofl :rofl
Joooj, ludo...hahahha, s tobom se tako nasmijem :^0 ;) :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

DRUGSLAB Empty Re: DRUGSLAB

Post by Noor Thu 9 Nov - 21:39

mativka wrote:
Noor wrote:
crvenkasti wrote:imam ja, ali da sama uguraš
ma nemaš, takve može imat samo debo :)

:rofl :rofl :rofl
Joooj, ludo...hahahha, s tobom se tako nasmijem :^0 ;) :x
:D
a crveni se gura ko košulja vrit :P
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

DRUGSLAB Empty Re: DRUGSLAB

Post by Guest Sat 11 Nov - 4:35

Na Ultri troše čak 20 puta više droge, najpopularniji je ecstasy

U turističkoj sezoni u Splitu se najviše konzumiraju ecstasy, kokain i speed. No tijekom glazbenog festivala Ultra Europe potrošnja ecstasyja poveća se dvadeseterostruko...

DRUGSLAB B77d06e11ca4d2e19e93

"Ured za suzbijanje zlouporabe droge Vlade RH u Kući Europe predstavio je rezultate Europskog web istraživanja droga: obrasci uporabe i Utjecaja glazbenog festivala i turističke sezone na potrošnju droga u Splitu.

- Na inicijativu Ureda za suzbijeanje zlouporabe droga Vlade RH proveli smo istraživanje u Splitu. Analizirali smo otpadne kanalizacijske vode te smo dobili rezultate koji pokazuju da se u razdoblju izvan turističke sezone u Splitu najviše konzumiraju kanabais, kokain, heroin i amfetamin - rekla je dr. sc. Senka Terzić, znanstvena savjetnica s Instituta “Ruđer Bošković”.

No tijekom turističke sezone dolazi do značajne potrošnje kokaina, ecstasyja i speeda.

- Treba istaknuti da je konzumacija ecstasyja, kokaina i speeda izražena tijekom Ultra Festivala, kad je uočeno dvadeseterostruko povećanje potrošnje ecstasyja - kaže Terzić te dodaje da je, što se tiče novih droga, uočena prisutnost ketamina i 4-fluoroamfetamina, droge slične speedu. Ovo istraživanje pomoći će u izrađivanju smjernica za organiziranje festivala, a iz Ureda za suzbijanje zlouporabe droga tvrde kako nitko nije protiv organiziranja glazbenih festivala.

- Nama nije u interesu biti protiv Ultre, nego želimo vidjeti kakvi su utjecaji turističke sezone, odnosno migracije te se pripremiti za to - rekao je Željko Petković, ovlašten za obavljanje poslova ravnatelja Ureda za suzbijanje zlouporabe droga Vlade RH.

Slično istraživanje, gdje je analiziran dnevni uzorak otpadnih voda u postrojenjima za pročišćavanje otpadnih voda, obavljeno je prošle godine u Zagrebu. Prema dobivenim podacima, Zagreb je jedan od vodećih gradova u Europskoj uniji po korištenju droga. Zagrepčanima je posebno omiljen ecstasy te je svaki dan tisuću građana konzumiralo 49 miligrama MDMA."


Eto, a kad kažem da u Spilt dolaze narkomani i pijanci onda me verbalno napadaju...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

DRUGSLAB Empty Re: DRUGSLAB

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum