ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

svaki deseti hrvat nema za grijanje

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by kic 7/11/2017, 18:46


-- Dok se siromaštvo u svijetu smanjuje, kod nas - raste...

Svaki deseti građanin u Hrvatskoj, točnije 9,3 posto stanovništva živi u kućanstvima koja si ne mogu priuštiti adekvatno grijanje u najhladnijim mjesecima.

Podatak je iznesen na nedavnom stručnom skupu o energetskom siromaštvu koji je pučka pravobraniteljica Lora Vidović organizirala u povodu Međunarodnog dana borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti.

Ovaj zaseban, indikativan oblik siromaštva prepoznat je u nas, ali i Europi, tek relativno nedavno, u Hrvatskoj još nije usvojena njegova definicija, no ono obuhvaća osobe koje nemaju pristupa modernim oblicima energije, poput električne ili plina, ali i one koje si ne mogu priuštiti nužnu količinu energije potrebne za osiguranje prihvatljivih uvjeta stanovanja. Energetski su siromašna i ona kućanstva kojima, nakon što podmire troškove utrošene energije, ne ostaje dovoljno sredstava za zadovoljenje drugih potreba. Primjerice, u gradu Đakovu pravo na pomoć za ogrjev, 950 kuna za tri m3 drva, lani su imala 524 korisnika. Ovaj oblik pomoći financira se decentraliziranim sredstvima koje daje država, preko županije, a Grad je samo posrednik. Onih koji se griju na plin ili struju mjesečno po pomoć dođe dvjestotinjak. Država Gradu na to ime daje oko pola milijuna kuna decentraliziranih sredstava.

http://www.glas-slavonije.hr/347482/1/Svaki-deseti-gradjanin-ne-moze-si-priustiti-adekvatno-grijanje
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by T. 7/11/2017, 18:59

Grijanje nije problem, obučeš se slojevito, zamotaš u deke, nešto radiš fizički da se ugriješ i sl. ...
Veći je po meni problem hlađenje ljeti...

_________________
svaki deseti hrvat nema za grijanje Unname11
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by catabbath 7/11/2017, 19:00

Neka i dalje glasaju za iste kao i dao sada.

_________________
svaki deseti hrvat nema za grijanje Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by debotoijusto 7/11/2017, 19:01

zalosno no sto je adekvatno grijanje ? 14-15c ? 18-20 ? 27 u prostoriji ? to ne mogu priustit ni ja zaposlen
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by RayMabus 7/11/2017, 19:02

I mom mačku je zima pa mi se popne na muda i spava
RayMabus
RayMabus

Posts : 176180
2014-04-11


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by debotoijusto 7/11/2017, 19:03

Totenkopf wrote:Grijanje nije problem, obučeš se slojevito, zamotaš u deke, nešto radiš fizički da se ugriješ i sl. ...
Veći je po meni problem hlađenje ljeti...

nije problem na rivi makarskoj u ZG je kad zagrize danima studen
osim toga nisam se ugrijao kao covjek u dalmaciji nikada
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by kic 7/11/2017, 19:04


18 je minimum, uostalom kad si u kuci i ne kreces se automatski ti je hladnije jer krvotok ne kola..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by T. 7/11/2017, 19:06

Zato kad uđeš u općinu il na poreznu, zimi vani 0 unutra 26, ljeti vani 38 unutra 22, piče klime 24 h, nema nikakvih problema s grijanjem/hlađenjem...
'radnicima' ugodno, plaća redovita, božićnica, uskrsnica, godišnji, blagdani, bolovanja, jubilarne nagrade...
Tako i treba, tko ne radi, ne treba jesti, arbeit macht frei...

_________________
svaki deseti hrvat nema za grijanje Unname11
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by RayMabus 7/11/2017, 19:06

Meni mačak trenutno grije jaja

Ja se izvalim, pokrijem dekom onda ti se on popne na mene pa spava

Sinoć mi se popeo na glavu i ono zalega tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176180
2014-04-11


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by Kermit 7/11/2017, 19:08

Sad kad poskupi plin pa drva još i varaju na plinu a Đakovo svaka 6. Kuca na ovrsi a prodaje se pola kuća...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by debotoijusto 7/11/2017, 19:08

kic wrote:
18 je minimum, uostalom kad si u kuci i ne kreces se automatski ti je hladnije jer krvotok ne kola..

meni je "mirno" 18 hladno na dulji period , drzim na 21 , koliko si mogu priustit
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by Kermit 7/11/2017, 19:08

Totenkopf wrote:Zato kad uđeš u općinu il na poreznu, zimi vani 0 unutra 26, ljeti vani 38 unutra 22, piče klime 24 h, nema nikakvih problema s grijanjem/hlađenjem...
'radnicima' ugodno, plaća redovita, božićnica, uskrsnica, godišnji, blagdani, bolovanja, jubilarne nagrade...
Tako i treba, tko ne radi, ne treba jesti, arbeit macht frei...
Sud isto možeš u gaćama biti na raspravi
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by RayMabus 7/11/2017, 19:10

Zaladilo je malo, vidim ja to po mački, padne noć evo ti je odma gori i neće do nego baš na mene, valjda joj tako toplije, grije se
RayMabus
RayMabus

Posts : 176180
2014-04-11


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by crvenkasti 7/11/2017, 19:13

Moja žena je bila kod frizerke i ova je svu kosu što je odrezala pospremila u kutiju, i još mojoj ženi platila.
Kosa se prodaje! Što je kosa duža, više se plaća.

Kako da postignemo da mooj ženi brže raste kosa?
Mogli bismo lijepo živjeti...

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28782
2014-04-17


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by RayMabus 7/11/2017, 19:17

Koliko je ono ljudska temperatura, 37 ili tako nešto a vani deset stupnjeva tako da nije ni čudo šta neće na krevet nego se penje na mene i onda namisti pa spava ko top
RayMabus
RayMabus

Posts : 176180
2014-04-11


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by jastreb 7/11/2017, 19:26

RayMabus wrote:Meni mačak trenutno grije jaja

Ja se izvalim, pokrijem dekom onda ti se on popne na mene pa spava

Sinoć mi se popeo na glavu i ono zalega tu
Kažu da nije dobro kad ti mačak zalegne na određeno mjesto na tijelu.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by RayMabus 7/11/2017, 19:28

Smišan je, neće niti da se sklupća nego legne na trbuh i još glavu položi tako da šta više temperature primi

Ko termosica je, nisu te mačke toliko ni blesave
RayMabus
RayMabus

Posts : 176180
2014-04-11


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by RayMabus 7/11/2017, 19:31

jastreb wrote:
RayMabus wrote:Meni mačak trenutno grije jaja

Ja se izvalim, pokrijem dekom onda ti se on popne na mene pa spava

Sinoć mi se popeo na glavu i ono zalega tu
Kažu da nije dobro kad ti mačak zalegne na određeno mjesto na tijelu.
A ovim spava svugdje, ako ja legnem na bok on će se popeti gore pa spavati na kuku npr ili ramenima, zavisi di se ugnjezdi

Ako legnem na trbuh onda će on na leđa, traži gnijezdo
RayMabus
RayMabus

Posts : 176180
2014-04-11


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by RayMabus 7/11/2017, 19:43

Dobar je, maza je, spava ki top a kad ga pomazim onda on sam donju vilicu namišta jer voli tu da ga se češka

Nikidan mi se popeo na donji dio leđa i spava nekih 45 minuta, ja ga nisam ni skuži dok se nisam išao dignit
RayMabus
RayMabus

Posts : 176180
2014-04-11


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by jastreb 7/11/2017, 19:59

Evo sad gledam na dnevniku Nove tv,dvije bakice u 8.mjesecu od svoje mižerije platile drva lokalnoj predsjednici udruge umirovljenika u selu Ostrovo u Slavoniji,drva još nisu stigla,a snijeg je pred vratima.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

svaki deseti hrvat nema za grijanje Empty Re: svaki deseti hrvat nema za grijanje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum