ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

malo o zvonima , nismo odavno...

Go down

malo o zvonima , nismo odavno... Empty malo o zvonima , nismo odavno...

Post by debotoijusto 3/11/2017, 08:30

"Poštovani,
Ja kao stanovnik Hrvatske i stanovnik grada Zadra te kao kršćanin (vjernik sam da i Hrvat da nebi bilo zabune) mislim da što je previše je previše!
Naime, radi se o crkvenim zvonima koja krenU sa jutarnjom zvonjavom već od šest sati!
Kad su blagdani/praznici, pogotovo crkveni, čini mi se da se svećenici, odnosno njihovi kapelani, iživljavaju na zvonima što moraju na praznik raditi pa kad neće oni spavati neće ni nitko drugi (znam da se slavi blagdan pa triba jače zvoniti). Ima ljudi koji rade noćne smjene i kojima je potreban jutarnji san, koji su došli sa puta, koji imaju djecu, koji žele jutarnji mir, koji nisu vjernici itd, da ne nabrajam. Ima ljudi koji su istinski vjernici, idu u crkvu i kojima smeta ta buka.
Sad ćete vi teži vjernici mene negirati i izvrijeđati. Ja imam to pravo na prigovor ali vi ste "ovce" i ne čudim se vašem primitivnom razmišljanju, pogotovo populaciji + 40.
Ne branim ničije vjere i neka vjeruje svatko u svog boga, ne zanima me. Mislim da mi ljudi imamo pravo na jutarnji mir jer mi doprinosimo društvu i državi te plaćano poreze.
Predlažem da se crkvena zvona ukinu ili smanji buka do određenog decibela novim zakonom koji bi se uveo", napisao je čitatelj.

http://100posto.hr/news/svecenici-se-izivljavaju-na-zvonima-jer-na-praznik-moraju-raditi-nekima-smeta-ta-buka-a-svi-koji-to-opravdavate-ste-ovce
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

malo o zvonima , nismo odavno... Empty Re: malo o zvonima , nismo odavno...

Post by T. 3/11/2017, 08:32

stanovnik hrvatske... :^0 
vjernik... :D

'Ne branim ničije vjere i neka vjeruje svatko u svog boga, ne zanima me...'
B-)

_________________
malo o zvonima , nismo odavno... Unname11
T.
T.

Posts : 17120
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

malo o zvonima , nismo odavno... Empty Re: malo o zvonima , nismo odavno...

Post by vuksadinare 3/11/2017, 08:34

pazi ovo..'ovi +40'....ovo kao da je pisala ona skrabalica.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99123
2015-09-08


Back to top Go down

malo o zvonima , nismo odavno... Empty Re: malo o zvonima , nismo odavno...

Post by vuksadinare 3/11/2017, 08:36

...smetaju im crkvena zvona a ne smeta im buka iz kafica ili klubova.....znam da zvono radi buku..ali jbg nece valjda zvonar stapicem po zvonu...jer ovo me se spava...oduvijek su bucno zvona zvonila...a sto da mu se mujezin 20 minuta dere..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99123
2015-09-08


Back to top Go down

malo o zvonima , nismo odavno... Empty Re: malo o zvonima , nismo odavno...

Post by T. 3/11/2017, 08:38

vuksadinare wrote:...smetaju im crkvena zvona a ne smeta im buka iz kafica ili klubova.....znam da zvono radi buku..ali jbg nece valjda zvonar stapicem po zvonu...jer ovo me se spava...oduvijek su bucno zvona zvonila...a sto da mu se mujezin 20 minuta dere..

poanta je da su crkve tu oduvijek, dok su stambeni objekti građeni oko crkava odnosno u njezinoj blizini, tako su formirana naša naselja i gradovi...
stoga gospodin nek pita pradjeda ili djeda zašto nije gradio malo dalje od crkve...
ta neće valjda crkva prestati zvoniti jer je netko sagradio kuću u njezinoj blizini, nitko nije na to bio primoran...
T.
T.

Posts : 17120
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

malo o zvonima , nismo odavno... Empty Re: malo o zvonima , nismo odavno...

Post by vuksadinare 3/11/2017, 08:39

...sumnjam d abi se javno bunio protiv zova mujezina..sutra bi mu nasli glavu na kolcu.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99123
2015-09-08


Back to top Go down

malo o zvonima , nismo odavno... Empty Re: malo o zvonima , nismo odavno...

Post by vuksadinare 3/11/2017, 08:41

Totenkopf wrote:
vuksadinare wrote:...smetaju im crkvena zvona a ne smeta im buka iz kafica ili klubova.....znam da zvono radi buku..ali jbg nece valjda zvonar stapicem po zvonu...jer ovo me se spava...oduvijek su bucno zvona zvonila...a sto da mu se mujezin 20 minuta dere..

poanta je da su crkve tu oduvijek, dok su stambeni objekti građeni oko crkava odnosno u njezinoj blizini, tako su formirana naša naselja i gradovi...
stoga gospodin nek pita pradjeda ili djeda zašto nije gradio malo dalje od crkve...
ta neće valjda crkva prestati zvoniti jer je netko sagradio kuću u njezinoj blizini, nitko nije na to bio primoran...
ma svasta....lik ili likica izmisljaju..tom i dlaka na pici smeta....samo znam da se ne bi bunio an zovmujezina bar ne ovako javno i glasno.-.sto dovoljno govori..ovom priglupom narodu samo trebas strah u kosti utjerati..nista vise nista manje
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99123
2015-09-08


Back to top Go down

malo o zvonima , nismo odavno... Empty Re: malo o zvonima , nismo odavno...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum