ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by Guest 14/9/2017, 11:32

Pinochet wrote:
pismejker wrote:Ma moze se..
mogu neki sitni potezi(tipa ovo s obnovom ozona što je kolega spomenuo) , ili neki potezi koji neće imati efekta(zabranjivanje auta na dizel)... pravi potezi bi bili rezanje broja stanovnika velikog djela azije i cijele afrike, zaustavljanje migracije stanovnštva, i usporavavanje rasta USA i Kineske i Indijske  i drugih ekonomija ali ništa od toga
Ma moze se Yoda,samo treba donijeti malo drasticnije mjere...pustanje starih dobrih i ucinkovitih virusa i kuga na slobodu,pa tko prezivi,pricat ce...usput,dobra genetika ce imati vise sanse da prezivi nego ona sto se medicinom vec razvlaci 50 godina ,losa je i umnaza se 5 puta brze nego dobra....

Ja bih tako isao..vjerujem i Deda...nek ostane nekih 800 milijuna,i da vis Raja.. :cleanteeth


Last edited by pismejker on 14/9/2017, 11:34; edited 1 time in total

Guest
Guest


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by Guest 14/9/2017, 11:33

Pinochet wrote:
pismejker wrote:Samo pogledati film Interstelar,sve je receno
onako , ocjena 3/5. 
Pogleda sam ga samo 1 put, ništa posebno


puno bolji mi je Avatar recimo .D
promasio si poantu....kraj zemlje kao Planete hraniteljice... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by Kermit 14/9/2017, 11:41

Odličan članak...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by Trinity 14/9/2017, 13:42

Pinochet wrote:ukratko ako želite zaustaviti ljudski utjecaj na mjenjanje klime, trebalo bi podvezati jajnike većini sirotinje iz trećeg svijeta
Glupost.
Studije kažu da saniranje  posljedica mijenjanja klime koštaju manje od sprečavanja mijenjanja iste.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by Guest 14/9/2017, 14:42

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 162929_zvonimir-tri-prsta_f

vucko, i vi ste se krstili isto kao i mi, vizantijski,
ali ste presli na rimski, nemoj da vas niko laze
ili, vecina naroda tog dela balkana, sad r.hrvatske
vama je vizantija  dala dosta zemlje, obale
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by jastreb 14/9/2017, 15:02

pizzon wrote: 
vucko, i vi ste se krstili isto kao i mi, vizantijski,
ali ste presli na rimski, nemoj da vas niko laze
ili, vecina naroda tog dela balkana, sad r.hrvatske
vama je vizantija  dala dosta zemlje, obale
Mi Hrvati smo pod knezom Zdeslavom trebali biti pravoslavci. Međutim da to spriječi zli Domagoj ga naumi ubiti,te Zdeslav saznavši za to,opobjegne u Carigrad i skloni se kod bizantskog cara Bazileusa,koji ga nakon smrti zlog Domagoja,postavlja i na vlast.

Zdeslav ,kažu neki izvori,odnosno za njegovo doba Hrvati peripadaju pravoslavlju i Bizantu,a onda na scenu stupa zli Branimir koji ubija sirotog Zdeslava i vraća Hrvate pod okrilje Rima.

Nego dal znaš da su Crnogorci nekada(do Nemanjića)bili katolici.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by jastreb 14/9/2017, 15:07

I inače Hrvatska je zemlja sa bogatom pravoslavnopm tradicijom. Pravosl.manastiri u Hrvatskoj su značajniji i znamenitijiod svakog pravosl.manastira u BIH,na primjer,pa i od većine onih u Srbiji. 

Kad mi netko kaže kako je Hrvatska katolička zemlja,ja obavezno dodam da je i pravoslavna.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by marcellus 14/9/2017, 15:21

Pinochet wrote:
Oh_Femder wrote:
marcellus wrote:
Oh_Femder wrote:Košić je od krvi i mesa, ali ipak se uzdržava od žena jer mu to vjera i pozicija nalažu. Isto tako mu njegova vjera i pozicija nalažu da ne raspiruje mržnju, dapače da oprosti. Katoličanstvo se ipak bazira na novozavjetnom moralu, a ne na starizavjetnom 'oko za oko'...

dobro, to stoji, ali i papa ga sere i govori ljudima da su glupi jer ne vjeruju u nedokazane hipoteze... a činjenica je da su sva znanstvena predviđanja budućnosti u povijesti bila točna upravo koliko i gatanje iz tarot karata i gledanja u staklenu kuglu
Globalno zatopljenje nije hipoteza. Da mu i naša tehnološka civilizacija pridonosi, to je također nepobitna činjenica. Da li smo mi u tome krucijalni faktor, to pak nije sasvim jasno. A da li ćeš ti bacati smeće po cesti uz izgovor da i vjetar nanosi svakakvog otpada, to je pitanje osnovnog kućnog odgoja. 

Možda ti imaš ogroman stan pa ti nije problem vršiti nuždu u nekom udaljenom ćošku, ali ako nastaviš s tom praksom, prije ili kasnije ćeš plivati u izmetinama.


otprilike tako i ja mislim, klima se mjenja. međutim pitanje je da li je to utjecaj čovjeka ili je to utjecaj prirodnih ciklusa na planeti. 

drugo, čak ako je utjecaj čovjek, koje države su najveći krivci za to.. po meni , Kina, Indija, USA, Afričke i Muslimanske zemlje.. uglavnom najviše treći svijet, radi uništavanja prirode

kvaka je što sam iznio u tekstu da je u zadnjih 5000 godina bilo 75 velikih klimatskih promjena, i bez nas. Za Krista su mora bila metar i pol niža nego danas, u ranom srednjem vijeku metar i po viša. Temperatura je bila dva stupnja niža u Europi prije nekih 400 godina, dva stupnja viša prije nekih... ne znam točno sad. Moram pogledati.

Poanta je da mora rastu. Rastu, ali rastu već 22.000 godina kad se gleda dugoročni trend. Porasla su za 140 metara. Poanta je da se klimatske promjene događaju ionako i mi tu ništa ne možemo uraditi da ih spriječimo. Mora uvijek rastu ili padaju, globalna klima se dugoročno uvijek hladi ili zagrijava. Povijesno te promjene su često bile i brže od današnjih. Ali one su svejedno spore i neće rezultirati katastrofom jer su spore.

Porast klime za stupanj ili dva kroz sto godina neće promijeniti ništa, jer unutar same godine kod nas temperature osciliraju od -10 do +30 i više. Neke stvari će se promijeniti, ali i ljudi i kukuruz će se prilagoditi. Neće ovo bit tropi za deset godina.

_________________
Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by marcellus 14/9/2017, 15:28

Triny wrote:
Pinochet wrote:ukratko ako želite zaustaviti ljudski utjecaj na mjenjanje klime, trebalo bi podvezati jajnike većini sirotinje iz trećeg svijeta
Glupost.
Studije kažu da saniranje  posljedica mijenjanja klime koštaju manje od sprečavanja mijenjanja iste.

koga mene ili njih?

mene će i te kako opalit po džepu ekološkim globalnim porezima

_________________
Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by marcellus 14/9/2017, 15:28

a onom ko prodaje naftu će se možda isplatit

_________________
Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by Guest 14/9/2017, 15:56

Oh_Femder wrote:
marcellus wrote:
Oh_Femder wrote:Košić je od krvi i mesa, ali ipak se uzdržava od žena jer mu to vjera i pozicija nalažu. Isto tako mu njegova vjera i pozicija nalažu da ne raspiruje mržnju, dapače da oprosti. Katoličanstvo se ipak bazira na novozavjetnom moralu, a ne na starizavjetnom 'oko za oko'...

dobro, to stoji, ali i papa ga sere i govori ljudima da su glupi jer ne vjeruju u nedokazane hipoteze... a činjenica je da su sva znanstvena predviđanja budućnosti u povijesti bila točna upravo koliko i gatanje iz tarot karata i gledanja u staklenu kuglu
Globalno zatopljenje nije hipoteza. Da mu i naša tehnološka civilizacija pridonosi, to je također nepobitna činjenica. Da li smo mi u tome krucijalni faktor, to pak nije sasvim jasno. A da li ćeš ti bacati smeće po cesti uz izgovor da i vjetar nanosi svakakvog otpada, to je pitanje osnovnog kućnog odgoja. 

Možda ti imaš ogroman stan pa ti nije problem vršiti nuždu u nekom udaljenom ćošku dalekom od oka, ali ako nastaviš s tom praksom, prije ili kasnije ćeš plivati u izmetinama.

nije hipoteza ali je ideoliški nabijena tema

koliko se mijenja toplinski kapacitet zraka ako se promijeni udio CO2 u ppm-ima (parts per milion)?

čisto znanstveno gledano temperatura je stabilna, fluktuacija je 0.5°C u 100 godina

ideološki gledano, imamo smak svijeta


pitanje je zapravo geopolitičko i strateško, jer je globalno zatopljenja i klimatske promjene zapravo indirektan način da se bavimo problemom nestašice nafte i općenito opadajućim resursima fosilnih goriva bez da se izazove opća panika i ratovi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by orion 14/9/2017, 20:51

Neću papu špotati ..... sveukupno mi je simpa, iako mislim da mu se ovaj puta prekoviše omaklo. 
Trebao bi imati na umu da se njegove riječi temeljito siciraju i tumače.
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by orion 14/9/2017, 20:57

Triny wrote:
Pinochet wrote:ukratko ako želite zaustaviti ljudski utjecaj na mjenjanje klime, trebalo bi podvezati jajnike većini sirotinje iz trećeg svijeta
Glupost.
Studije kažu da saniranje  posljedica mijenjanja klime koštaju manje od sprečavanja mijenjanja iste.


hahaha.... jako dobro.

Na osobnoj razini fućka mi se za koštanje. Na osobnoj razini živcira me 40+ koji zadnjih godina traje sve duže....i nije me briga, što nikoga nije briga, da je mene briga zato kaj sam pola ljeta živčana i kaj mi je prevruće x-|
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by Guest 14/9/2017, 20:59

jugoistoke Europe ce postati subsaharska zona...vise nije moguce niti basću saditi i plodine brati,sve sprzi zracenje prejako i temperatura..bez klima anlagea je nemoguce doli zivjeti..mozda samo godi starim metuzalemima..kako stoje stvari iduce ljeto urlaub,idem negdje jako visoko u alpe..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by Leviathan2 14/9/2017, 21:03

klima se konstantno mjenja, sto je tu za filozofirat,
sve ove klimatske akcije su s namjerom da se vama izbiju pare iz dzepa ili da neki dignu pare iz drzavnih budzeta
pljuv

_________________
Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by Guest 14/9/2017, 21:06

nema filozofije,samo cinjenica da nije vise ugodno boraviti po ljeti doli... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by orion 14/9/2017, 21:11

:roll
....je penzići u  trenirkama podstavljenim mikro vlaknima,  u poslijepodnevnim satima, kad gori nebo i zemlja sjede na klupama u parku i kartaju belu.

Klima je statistika nekog perioda i ne može se poreći da se ne događaju promjene srednjih vrijednosti....  ne znam tko bi se usudio tvrditi da ljudska aktivnost nema nikakve veze sa tim promjenama. Ne zbog emisija CO2 ili hrvatska danas, već zbog sveopće akcije i reakcije tj. svih ovisnosti o svemu i svima na kugli zemaljskoj.
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by Leviathan2 14/9/2017, 21:12

pismejker wrote:nema filozofije,samo cinjenica da nije vise ugodno boraviti po ljeti doli... :cleanteeth
gdje
u dnrh,
pa nije ugodno ni po zimi, uvijek si u strahu da ne iskoci neki drumski razbojnik sa palicom ili neki cardakijanski placenitk da ti otme pare, sto se tice temperature, ok je, jebote svabska klima
malo toplo malo hladno i sve pet, ja se aklimatiziram vrlo lako, al na dojcland nord , belgiju i ta sranja od zemlja nikako, jebemti, cjeli sedmi mjesec kisa osim jednog jedinog dana,
nije ni cudo da su svi rahiticni

_________________
Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by Leviathan2 14/9/2017, 21:16

orion wrote::roll
....je penzići u  trenirkama podstavljenim mikro vlaknima,  u poslijepodnevnim satima, kad gori nebo i zemlja sjede na klupama u parku i kartaju belu.

Klima je statistika nekog perioda i ne može se poreći da se ne događaju promjene srednjih vrijednosti....  ne znam tko bi se usudio tvrditi da ljudska aktivnost nema nikakve veze sa tim promjenama. Ne zbog emisija CO2 ili hrvatska danas, već zbog sveopće akcije i reakcije tj. svih ovisnosti o svemu i svima na kugli zemaljskoj.
normalno da im veze, al koliko ljudi zagadjuju zadnjih 100 godina , trebala bi biti marsovska klima iliti pejsaz,
zemlja je organizam koji se regenerira, medjutim treba smanjit pretjerano zagadjivanje jer ipak i regeneracija se moze istrosit, za sad nema opasnosti jel jos uvijek je zemlja u dobrom stanju
a oscilacije temperature, i to je ok, pa nemres imat 24 konstantno, ipak se zemlja krece i izlozena je suncu pod razlicitim kutovima, u kombinaciji za nekim faktorima normalno da se ne ponavlja isti klimatski obrazac

_________________
Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by orion 14/9/2017, 21:20

Leviathan2 wrote:
orion wrote::roll
....je penzići u  trenirkama podstavljenim mikro vlaknima,  u poslijepodnevnim satima, kad gori nebo i zemlja sjede na klupama u parku i kartaju belu.

Klima je statistika nekog perioda i ne može se poreći da se ne događaju promjene srednjih vrijednosti....  ne znam tko bi se usudio tvrditi da ljudska aktivnost nema nikakve veze sa tim promjenama. Ne zbog emisija CO2 ili hrvatska danas, već zbog sveopće akcije i reakcije tj. svih ovisnosti o svemu i svima na kugli zemaljskoj.
normalno da im veze, al koliko ljudi zagadjuju zadnjih 100 godina , trebala bi biti marsovska klima iliti pejsaz,
zemlja je organizam koji se regenerira, medjutim treba smanjit pretjerano zagadjivanje jer ipak i regeneracija se moze istrosit, za sad nema opasnosti jel jos uvijek je zemlja u dobrom stanju
a oscilacije temperature, i to je ok, pa nemres imat 24 konstantno, ipak se zemlja krece i izlozena je suncu pod razlicitim kutovima, u kombinaciji za nekim faktorima normalno da se ne ponavlja isti klimatski obrazac



ja hoću 24 konstantno :shy
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by Leviathan2 14/9/2017, 21:33

orion wrote:
Leviathan2 wrote:
orion wrote::roll
....je penzići u  trenirkama podstavljenim mikro vlaknima,  u poslijepodnevnim satima, kad gori nebo i zemlja sjede na klupama u parku i kartaju belu.

Klima je statistika nekog perioda i ne može se poreći da se ne događaju promjene srednjih vrijednosti....  ne znam tko bi se usudio tvrditi da ljudska aktivnost nema nikakve veze sa tim promjenama. Ne zbog emisija CO2 ili hrvatska danas, već zbog sveopće akcije i reakcije tj. svih ovisnosti o svemu i svima na kugli zemaljskoj.
normalno da im veze, al koliko ljudi zagadjuju zadnjih 100 godina , trebala bi biti marsovska klima iliti pejsaz,
zemlja je organizam koji se regenerira, medjutim treba smanjit pretjerano zagadjivanje jer ipak i regeneracija se moze istrosit, za sad nema opasnosti jel jos uvijek je zemlja u dobrom stanju
a oscilacije temperature, i to je ok, pa nemres imat 24 konstantno, ipak se zemlja krece i izlozena je suncu pod razlicitim kutovima, u kombinaciji za nekim faktorima normalno da se ne ponavlja isti klimatski obrazac



ja hoću 24 konstantno :shy
iii, onda bi rekla, ocu malo snijega za bozic
pa jebes takvo ljeto ak nije vruce

_________________
Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.  - Page 4 Empty Re: Teološka tema: Papa kaže da su klimatski skeptici glupi.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum