ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Austrijski trener ogolio tužnu sliku srpskog fudbala: Igrači doručkuju jogurt i hleb, sve je staromodno...

Go down

Austrijski trener ogolio tužnu sliku srpskog fudbala: Igrači doručkuju jogurt i hleb, sve je staromodno... Empty Austrijski trener ogolio tužnu sliku srpskog fudbala: Igrači doručkuju jogurt i hleb, sve je staromodno...

Post by Serbinho-3 6/9/2017, 17:46

Poslao ga je doskorašnji trener niškog Radničkog Peter Pakult koji je za tamošnje medije pričao o svom kratkom iskustvu na "Čairu" i Superligi.


Austrijski trener ogolio tužnu sliku srpskog fudbala: Igrači doručkuju jogurt i hleb, sve je staromodno... FK-Radnicki-FK-Partizan-14-339x192



Pakult je ispričao kako je sve počelo: prvi čovek kluba Ivica Tončev je došao kod njega u Beč kao "nezvanični predsednik". Političar, biznismen, "odgovoran za budžet".
Želeo je promene u klubu, trenera sa drugačijim mentalitetom koji može da napravi nešto - počeo je priču Pakult.
Nikakva obećanja nisam dobio. Trening centar? Nerealno... Trenirali smo na glavnom terenu, trava je bila u lošem stanju, ne postoji moderan sistem za zalivanje. Koriste se creva. Sve se radi na starinski način. O video snimcima da ne pričamo... Pravilna ishrana? Zaboravite na to! Za doručak, igrači piju jogurt, pojedu beli hleb i razbeže se za pet minuta. Znao sam da je ovde drugačije, ali ovo... 
Pakult je pričao i o dovijanju ekipe za smeštaj...
- Jednu noć, pre utakmice, spavali smo u prostoriji punoj komaraca u kojoj je bilo 50 stepeni. Napolju je bilo toliko bučno da sam imao utisak da će kamion svakog časa da prođe kroz sobu.
Povrh svega, Pakult je uspeo da beleži dobre rezultate sa ekipom: posle sedam kola Radnički je imao četiri pobede i samo jedan poraz, pa su počeli da rastu apetiti u klubu o plasmanu u Evropu. no, sve to je bilo nerealno. Samo početni zanos, kaže Austrijanac.
Konstantno su me saboritali - aludirao je Pakult na ljude iz samog vrha Radničkog.
- Međutim, igrači su bili uz mene, dobro smo sarađivali. U Srbiji, samo Crvena zvezda i Partizan rade na profesionalnom nivou i zato su nedodirljivi.
(Telegraf.rs)
http://www.telegraf.rs/sport/fudbal/2893577-austrijski-trener-ogolio-tuznu-sliku-srpskog-fudbala-igraci-doruckuju-jogurt-i-hleb-sve-je-staromodno
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26513
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Austrijski trener ogolio tužnu sliku srpskog fudbala: Igrači doručkuju jogurt i hleb, sve je staromodno... Empty Re: Austrijski trener ogolio tužnu sliku srpskog fudbala: Igrači doručkuju jogurt i hleb, sve je staromodno...

Post by Serbinho-3 6/9/2017, 17:47

Jednu noć, pre utakmice, spavali smo u prostoriji punoj komaraca u kojoj je bilo 50 stepeni. Napolju je bilo toliko bučno da sam imao utisak da će kamion svakog časa da prođe kroz sobu.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26513
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum