ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Keleminec je udbaš

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by vuksadinare 4/9/2017, 10:05

b.t.w..ovo sma ispricao jer za vrijeme rata niojed domaci srbin iz koprivncie i podravine nije bio proganjan ili protjeran...a da je pavkovic bio takav kako ga ti tituliras opsjednut srbima iz koprivncie i podravine..to bi se tada sigurno desilo jer pavkovic je bio kako sam rekao jedan od prvih dragovioljaca u zng-u koprivncikog kraja i nabavio dio oruzja te imao kakav takav ugled..i da je rekao ajmo sredit ove nase cede..to bi se i desilo vjeruj mi

vuksadinare

Posts : 99104
2015-09-08


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by jastreb 4/9/2017, 10:07

vuksadinare wrote:b.t.w..ovo sma ispricao jer za vrijeme rata niojed domaci srbin iz koprivncie i podravine nije bio proganjan ili protjeran...a da je pavkovic bio takav kako ga ti tituliras opsjednut srbima iz koprivncie i podravine..to bi se tada sigurno desilo jer pavkovic je bio kako sam rekao jedan od prvih dragovioljaca u zng-u koprivncikog kraja i nabavio dio oruzja te imao kakav takav ugled..i da je rekao ajmo sredit ove nase cede..to bi se i desilo vjeruj mi
Pavković nije imao ovlasti. Ondje su ipak drmali stari partizanski kadrovi.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by vuksadinare 4/9/2017, 10:12

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:b.t.w..ovo sma ispricao jer za vrijeme rata niojed domaci srbin iz koprivncie i podravine nije bio proganjan ili protjeran...a da je pavkovic bio takav kako ga ti tituliras opsjednut srbima iz koprivncie i podravine..to bi se tada sigurno desilo jer pavkovic je bio kako sam rekao jedan od prvih dragovioljaca u zng-u koprivncikog kraja i nabavio dio oruzja te imao kakav takav ugled..i da je rekao ajmo sredit ove nase cede..to bi se i desilo vjeruj mi
Pavković nije imao ovlasti. Ondje su ipak drmali stari partizanski kadrovi.
nema to veze sa ovlasti..mrak ej mogao pojesti svakoga i to bas za vrijeme ratnog stanja...tkobi tad kome zamjerio ili se zamjerio...narocito onima koji su se vracali sa ratista..no nikome nije falila vlas sa glave ien do pavkovica..istina pavkovic je jednom napisao...u jednoj svojoj kolumni..'postojao je opravdani strah od dijela koprivnickih i podravskih srba da se odmetnu i stanu na stranu jna jer sigurno je da je i dijelu njioh jna podjelila oruzje i da sigurno neki od njih nisu bili za slobodnu i neovisnu hrvatsku ali sve je zavrsilo tako da nakon pada koprivncike vojarne jna dio njih je predao oruzje mup-u sto dokazuje da je ipak bilo i onih koji ovisno o situaciji i kako bi se razvijala narocito ako bi isla u prilog tzv.jna na podrucju koprivnice,podravine i zapadne slavonije koja je bila blizu odlucili se da bi uprli oruzje u svoje susjede,prijatelje i radne kolege'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99104
2015-09-08


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by L'âme 4/9/2017, 10:49

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:b.t.w..ovo sma ispricao jer za vrijeme rata niojed domaci srbin iz koprivncie i podravine nije bio proganjan ili protjeran...a da je pavkovic bio takav kako ga ti tituliras opsjednut srbima iz koprivncie i podravine..to bi se tada sigurno desilo jer pavkovic je bio kako sam rekao jedan od prvih dragovioljaca u zng-u koprivncikog kraja i nabavio dio oruzja te imao kakav takav ugled..i da je rekao ajmo sredit ove nase cede..to bi se i desilo vjeruj mi
Pavković nije imao ovlasti. Ondje su ipak drmali stari partizanski kadrovi.
a, ovlasti u ratu bile najvaznije.
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by vuksadinare 4/9/2017, 10:51

maggie13 wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:b.t.w..ovo sma ispricao jer za vrijeme rata niojed domaci srbin iz koprivncie i podravine nije bio proganjan ili protjeran...a da je pavkovic bio takav kako ga ti tituliras opsjednut srbima iz koprivncie i podravine..to bi se tada sigurno desilo jer pavkovic je bio kako sam rekao jedan od prvih dragovioljaca u zng-u koprivncikog kraja i nabavio dio oruzja te imao kakav takav ugled..i da je rekao ajmo sredit ove nase cede..to bi se i desilo vjeruj mi
Pavković nije imao ovlasti. Ondje su ipak drmali stari partizanski kadrovi.
a, ovlasti u ratu bile najvaznije.
da bas... :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99104
2015-09-08


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by jastreb 4/9/2017, 10:58

maggie13 wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:b.t.w..ovo sma ispricao jer za vrijeme rata niojed domaci srbin iz koprivncie i podravine nije bio proganjan ili protjeran...a da je pavkovic bio takav kako ga ti tituliras opsjednut srbima iz koprivncie i podravine..to bi se tada sigurno desilo jer pavkovic je bio kako sam rekao jedan od prvih dragovioljaca u zng-u koprivncikog kraja i nabavio dio oruzja te imao kakav takav ugled..i da je rekao ajmo sredit ove nase cede..to bi se i desilo vjeruj mi
Pavković nije imao ovlasti. Ondje su ipak drmali stari partizanski kadrovi.
a, ovlasti u ratu bile najvaznije.
Pa u krajevima gdje nije bilo rata bile su. U G.kotaru je Boljkovac sa Račkim sve rešil kak treba. Jer bilo je zaluđenih budala koje su htjele raditi svašta.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by vuksadinare 4/9/2017, 11:06

jastreb wrote:
maggie13 wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:b.t.w..ovo sma ispricao jer za vrijeme rata niojed domaci srbin iz koprivncie i podravine nije bio proganjan ili protjeran...a da je pavkovic bio takav kako ga ti tituliras opsjednut srbima iz koprivncie i podravine..to bi se tada sigurno desilo jer pavkovic je bio kako sam rekao jedan od prvih dragovioljaca u zng-u koprivncikog kraja i nabavio dio oruzja te imao kakav takav ugled..i da je rekao ajmo sredit ove nase cede..to bi se i desilo vjeruj mi
Pavković nije imao ovlasti. Ondje su ipak drmali stari partizanski kadrovi.
a, ovlasti u ratu bile najvaznije.
Pa u krajevima gdje nije bilo rata bile su. U G.kotaru je Boljkovac sa Račkim sve rešil kak treba. Jer bilo je zaluđenih budala koje su htjele raditi svašta.
ovak jastrebe...situacija u koprivnci narocito ljeti '91 nije bila bas blistava...koprivncia se nalazila u blizini zapadne slavonije konkretno bilogorskog podrucja gdje su ejdan dio bilogore kontrolirali srbi(svega 40-tak kilometara)...sama koprivnica je imala jak garnizon mjesovitog topnicko-oklopnog bataljuna...koem je biola namjenjena jedna od glavnih uloga unutar varazdinskog korpusa ako bi se islo u proboj prema okupiranim dijelovima hrvatske...kako si rekao tu je bilo desetak sela naseljenih sa srpskim pucanstvom negdje vecian negdje mjesani...sa hrvatima...dobar dio koprivnickog mup-a i zng-a u tomvremenu bio je na ispomoci po zapadnoj slavoniji i banovini...u jednom trenutku pocetkom 8 mjeseca 1991 gdoine u koprivnci je ostalo svega pedesetak pripadnika mup-a i nekoliko desetaka pripadnika zng-a i nesto dragovoljaca u NZ...kako je u jednoj knjizi napsiao pavkovic da se jna iz koprivnickog garnizona bas tada odlucila na proboj iz koprivnice prema bilogori i zapadnoj slavoniji to bi i ostvarili...a mozda bi i stavili pdo kontrolu koprivnicu i taj dio prema bilogori i kalniku...u takvim uvjetima tesko da su ovlasti bile nesto najvaznije prije razmisljanje kako sprijeciti napade jna
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99104
2015-09-08


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by catabbath 4/9/2017, 11:29

Nije on nikakav lukavi udbaš već obični low iq pravaš koji za razliku od ostalih nije glumac.

_________________
Keleminec je udbaš - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by jastreb 4/9/2017, 11:50

catabbath wrote:Nije on nikakav lukavi udbaš već obični low iq pravaš koji za razliku od ostalih nije glumac.
Tako je. Ja od tih ustašoida njega i đenerala Prkačina najviše na neki način i poštujem.

Zašto?

Zato što priznaju što su i zato što se ne skrivaju iza biskupskijeh skuta.

Prkačin! Taj lik priznaje da je ustaša,ali odaje počast i partizanima kao hrabroj vojsci. On pred Bujancem veli da su partizani bili hrabra i sposobna vojska.

Kad će to reći jedan Glasnović? Ili Hasanbegović? Nikad!
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by vuksadinare 4/9/2017, 12:47

jastreb wrote:
catabbath wrote:Nije on nikakav lukavi udbaš već obični low iq pravaš koji za razliku od ostalih nije glumac.
Tako je. Ja od tih ustašoida njega i đenerala Prkačina najviše na neki način i poštujem.

Zašto?

Zato što priznaju što su i zato što se ne skrivaju iza biskupskijeh skuta.

Prkačin! Taj lik priznaje da je ustaša,ali odaje počast i partizanima kao hrabroj vojsci. On pred Bujancem veli da su partizani bili hrabra i sposobna vojska.

Kad će to reći jedan Glasnović? Ili Hasanbegović? Nikad!
dobar je anto on je cak i njemackog ovcara zarobio.. :) ..nakon toga se vratio u slavonski brod iz bosanskog broda i vise nije u njega krocio..onda ej otisao u hercegovinu i nije proslo dugo blaz kraljevic je dobio salvu metaka...pricalo se da je morao prije toga obaviti 'hitni razgovor' nesto u zagrebu.. :) ..pa kako kaze navodno mu je susak tamo u 6 mjesecu 1992 odobrio da moze iz hercegovine prebacit 500 hosovaca u bos.posavinu ali nitko nije vidio te hosovce...navodno negdje zastali kdo bosanskog broda veli prkacin..'nije se moglo dalje'.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99104
2015-09-08


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by vuksadinare 4/9/2017, 12:52

za jastreba..

http://www.hsp1861.hr/vijesti/990702narl.htm
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99104
2015-09-08


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by vuksadinare 4/9/2017, 12:59

..eto moj jastrebe koliko su prkacin i keleminac 'istinoljubivi'...narocito prkacin...kako rekose 'hosovac i ustasa' od 1999... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99104
2015-09-08


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by kaya 4/9/2017, 13:06

Neee. On samo jasno i glasno i javno pokaže ono sto zadrti desničari i klerikalci misle.
E sad... to je toliko glupo da se logika traži u udbi i podmetanju jer nemoguce da je netko toliko glup?!
Moguće je...


Last edited by kaja on 4/9/2017, 13:08; edited 2 times in total (Reason for editing : ..)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by vuksadinare 4/9/2017, 13:10

Anto Prkacin i 'istina':'ja sam sa grupom hosovaca obranio Bosanski Brod 2 i 3.ozujka.1992'..tocno da je on 'obranio' bos.brod 2 i 3.1992...samo sto on nije niti bio u bos.brodu 2.3.1992 vec je dosao tijekom predvecerja 3.3.1992 kad je skoro sve bilo gotovo i kad je bos.brod prvi put obranjen a obranila ga je grupa hrvata i msulimana iz bos.broda i okolnih mjesta..a prkacin se kao kad je bilo sve gotovo 'prikradao' camcem preko save sa svojih 12 ljudi naravno da bude uvjerljivo kako jos traje drama u bos.brodu narocito onim njegovim jaranima iz slav.broda koji su ga gledali sa obale..pa kad je dosao u bos.brod..prvo sto je napravio dobro ej 'osmotrio' onih dvadeset metara prostora od obale save...pa kad je vdio da je sve cisto i ne puca se odjurio kao serif u policijsku postaju koja s enalazi nekih dvjesto metara od sigurnosti obale na savi..i tih dvjesto metara je gotovo prelazio puzeci sa svojim ljudima da su ga gledali skoro sa podsmjehom stanovnci bos.broda...pa upao u postaju gdje nasao nekoliko bezvoljnih policajaca navodnih 'specijalaca' koje doveo tada pomocnik ministar bh-a avdo hebib iz nekqakvih bosanskih gradova gdje su umjesto u sukob sa cetnicima smjestili se u hotelu i postaji...pa je anto uz galamu zapovjedio da mu predaju sluzbenog psa njemackog ovcara na sto su ovi mahnuli rukom..'vodi ga..'... :)..onda anto uvidjevsi da ga ovi ne fermaju 2%..uzevsi psa..poceo lumatati po onom dijelu bos.broda koji ej bio najblizi savi i mostu i time najsigurniji..naravno glumio ej 'osloboditelja'..no u nezgodnom trenutku za jednog lokalnog sds-ovca kojeg je prkacin prepoznao pa je naredio jednom svom covjeku da malo pripuca na njega..na sto je ovaj lakse ranio sds-ovca...kad je skuzio sto je napravio...pokupio je ljude i vratio se sa psom u slavonski brod..a zbog tog cina za koji sat navecer su stanovnici i branitelji bos.broda dobili nekoliko desetaka granata iz lijesca i okolnih srpskih sela..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99104
2015-09-08


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by marcellus 4/9/2017, 13:10

kaja wrote:Neee. On samo jasno i glasno i javno pokaže ono sto zadrti desničari i klerikalci misle.
E sad... to je toliko glupo da se logika traži u udbi i podmetanju jer nemoguce da je netko toliko glup?!
Moguće je...

pa i ja sam uvijek mislio da je ekstremno glup ali tajming mu je uvijek bez greške tak da ide na ruku drugoj strani

_________________
Keleminec je udbaš - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by Eva_ 4/9/2017, 13:11

Pa kaj nisi svi desnicari u HR nekad bili Udbasi, a neki su to i danas.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by čardak efendija 4/9/2017, 13:12

kaja voli da si noge podmeće
u potpisu udba postoji
u upisu je to nešto imaginarno
treba se dogovoriti leva
i desna strana mozga 
oko tako krucijalnih pitanja

_________________
Keleminec je udbaš - Page 2 Iznogu10
čardak efendija
čardak efendija

Posts : 2106
2017-08-05


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by jastreb 4/9/2017, 13:14

Inače pijani Podravci su Kelemineca zvali Klemenčec,pa ga i ja ponekad ovdje tak nazivljem.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by vuksadinare 4/9/2017, 13:23

...inace znas li jastrebe da je na racun tog psa u bos.brodu prkacin zaradio cin generala armije bh-a bez zajebancije....i to na prijedlog nikog drugog no njegovog prijatelja avde hebiba koji je doveo te 'specijalce' u bos.brod...a 'specijalci' su bili iz bos.krupe(odred sastavljen uglavnom od srba)...i odred...iz gracanice sasatvljen od muslimana...koje je avdo hebib odmah pokupio kad je odlazi iz bos.broda a da nije kurcem mrdnuo..a ostavio ove jadnike iz bos.krupe srbe policajce u hotelu i postaji u bos.brodu..koje je 'zarobio' anto prkacin...u biti zarobio im psa...uzeo od njih dva,tri pistolja i jedan kalasnjikov...pa je avdo hebib kad se vratio u sarajevo aliji i ovima te medijima razglasio kako je 'anto prkacin obranio bos.brod sa svojih 12 ili 13 ljudi od srpskih paravojnih snaga(milicije) i da je on borac za bosnu'...nesto kasnije mu je alija prikacio cin generala armije bh-a a jedan od najvecih razloga je bas ovaj događaj iz bosanskog broda..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99104
2015-09-08


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by jastreb 4/9/2017, 13:25

vuksadinare wrote:...inace znas li jastrebe da je na racun tog psa u bos.brodu prkacin zaradio cin generala armije bh-a bez zajebancije....i to na prijedlog nikog drugog no njegovog prijatelja avde hebiba koji je doveo te 'specijalce' u bos.brod...a 'specijalci' su bili iz bos.krupe(odred sastavljen uglavnom od srba)...i odred...iz gracanice sasatvljen od muslimana...koje je avdo hebib odmah pokupio kad je odlazi iz bos.broda a da nije kurcem mrdnuo..a ostavio ove jadnike iz bos.krupe srbe policajce u hotelu i postaji u bos.brodu..koje je 'zarobio' anto prkacin...u biti zarobio im psa...uzeo od njih dva,tri pistolja i jedan kalasnjikov...pa je avdo hebib kad se vratio u sarajevo aliji i ovima te medijima razglasio kako je 'anto prkacin obranio bos.brod sa svojih 12 ili 13 ljudi od srpskih paravojnih snaga(milicije) i da je on borac za bosnu'...nesto kasnije mu je alija prikacio cin generala armije bh-a a jedan od najvecih razloga je bas ovaj događaj iz bosanskog broda..
Bosanski Brod je rađen na svoju ruku,. Hrvati i Muslimani su u nekom selu masakrirali Srbe i onda se sve otelo kontroli.

Znam da ćeš me sada napasti kao orjunaša i četnjaka,ali to znam iz prve ruke.

Moguće je i Prkačin tu imao prste.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by vuksadinare 4/9/2017, 13:34

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:...inace znas li jastrebe da je na racun tog psa u bos.brodu prkacin zaradio cin generala armije bh-a bez zajebancije....i to na prijedlog nikog drugog no njegovog prijatelja avde hebiba koji je doveo te 'specijalce' u bos.brod...a 'specijalci' su bili iz bos.krupe(odred sastavljen uglavnom od srba)...i odred...iz gracanice sasatvljen od muslimana...koje je avdo hebib odmah pokupio kad je odlazi iz bos.broda a da nije kurcem mrdnuo..a ostavio ove jadnike iz bos.krupe srbe policajce u hotelu i postaji u bos.brodu..koje je 'zarobio' anto prkacin...u biti zarobio im psa...uzeo od njih dva,tri pistolja i jedan kalasnjikov...pa je avdo hebib kad se vratio u sarajevo aliji i ovima te medijima razglasio kako je 'anto prkacin obranio bos.brod sa svojih 12 ili 13 ljudi od srpskih paravojnih snaga(milicije) i da je on borac za bosnu'...nesto kasnije mu je alija prikacio cin generala armije bh-a a jedan od najvecih razloga je bas ovaj događaj iz bosanskog broda..
Bosanski Brod je rađen na svoju ruku,. Hrvati i Muslimani su u nekom selu masakrirali Srbe i onda se sve otelo kontroli.

Znam da ćeš me sada napasti kao orjunaša i četnjaka,ali to znam iz prve ruke.

Moguće je i Prkačin tu imao prste.
ako msilis na sijekovac a mislis..to se desilo dvadesetak dana iza prvog napada na bos.brod dakle 2 i 3.3.1992...kad ej prkacin zarobio psa...sijekovac se dogodio...26.3.1992....kao osveta za pad dijela novog sela koje se nalazilo na cesti između bos.broda i dervente...24.3.1992..kad je poginulo oko sest dragovoljaca koji su branili novo selo..a srbi nakon sto su zauzeli istocni dio novog sela zapalili desetak kuca i ubili cetvoro civila...nije sijekovac uopce bio planiran..pola sela su bili srbi pola muslimani...i nesto hrvata je bilo...tu uopce hosovci nisu ucestvovali kako se navodi iznam iz prve ruke...nego su to odradili vecinom muslimani iz sijekovackog bataljona TO-a...koji ej bio pod komandom hvo-a...tu prkacina uopce nije bilo i ja mu to vjerujem..prkacin je dosao u bos.posavinu jos samo jednom nedgje u 7 mjesecu 1992...kad je doveo oko sto pedeset hosovaca da bi ih napustio drugi dan...nekim 'neodgodivim poslom u slavionskom brodu kao sto pise u onom linku sto sam postavio..pa su ljudi ostali bez zapovjednika i nagrabusili kod koraca..sijekovac su kako sam rekao drzali pola srbi pola lokalni bataljon TO-a...i iz sijekovca su neki srbi sudjelovali u napadu na novo selo dva dana prije...među poginulima su bili i dva muslimana iz sijekovca...koji su dragovoljno branili obliznje novo selo koje je vecinski bilo hrvatsko..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99104
2015-09-08


Back to top Go down

Keleminec je udbaš - Page 2 Empty Re: Keleminec je udbaš

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum