ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by debotoijusto Sun 27 Aug - 9:35

"NE POSTOJI ustavna definicija koja bi Republiku Hrvatsku definirala kao 'sekularnu'", stoji u uredničkom komentaru Glasa Koncila kojeg potpisuje Ivan Miklenić. Naime, glavni urednik neslužbenog glasila Crkve u Hrvata osvrnuo se na kritike bivšeg predsjednika Ive Josipovića na program HTV-a kazavši da je previše vjerskog programa kao i da je Hrvatska sekularna država. Miklenić citira djelove Ustave u kojima ne nalazi pojam sekularizma da bi na kraju zaključio: 


"Izdizanje sekularizma iznad religija, na državnu ideologiju, bilo bi brisanje državne neutralnosti i stvaranje države u kojoj su sekularisti građani prvoga, a pripadnici religija građani drugoga reda". 

Štoviše Miklenić tvrdi da svi oni koji Hrvatsku pretvaraju u 'sekularnu državu' ugrožavaju njezinu neutralnost i pretvaraju je u ideološku državu. 

"Sekularisti imaju pravo na svoje uvjerenje i na njegovo javno iznošenje, ali nemaju pravo dovoditi u pitanje ravnopravnost i jednakost pred državom vjernika i njihova građanska i vjernička prava, koja nisu, kako bi to sekularisti htjeli, samo osobna i privatna, nego su i društvena i javna", tvrdi Miklenić zaključivši na kraju da je krajnje vrijeme da društvo i politika napokon oslobode nametanja vjernicima, koji su ogromna većina u Hrvatskoj, svakog oblika sekularizma.

Pri tome je Miklenić mislio na nametanje reforme obrazovanja jer ga je naljutio novinski naslov: Reformu školstva mora voditi netko tko zna da su dinosauri bili prije Boga!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/glas-koncila--hrvatska-nije-sekularna-drzava/990737.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by debotoijusto Sun 27 Aug - 9:40

pokretanje rasprave o vatikanskim ugovorima jedino legalno rjesenje za najezdu katotalibana 
druga opcija je lagano propadanje do raspada kiflic-republike za 15-20g.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by Guest Sun 27 Aug - 9:41

ajme, index i deboto.. sad će svi levati doživljavati kozmičke orgazme pljujući po KC....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by debotoijusto Sun 27 Aug - 9:44

metilda wrote:ajme, index i deboto.. sad će svi levati doživljavati kozmičke orgazme pljujući po KC....

dobro jutro i tebi , uzorita
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by Regoč Sun 27 Aug - 10:34

Hrvatski ustav nalaže razdvojenost vjerskih zajednicah i države u smislu da vjerske zajednice ne donose državne zakone, a država ne propisuje vjerske istine. Istodobno Ustav ne zabranjuje suradnju vjerskih zajednicah i države na poljih od zajedničkoga interesa. To je bit sekularizma.

_________________
GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by Guest Sun 27 Aug - 11:01

svabi jasno i decidirano u svom Ustavu kazu DRZAVA je iznad SVIH RELIGIJA...ej-men..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by Regoč Sun 27 Aug - 11:12

pismejker wrote:svabi jasno i decidirano u svom Ustavu kazu DRZAVA je iznad SVIH RELIGIJA...ej-men..
Daj mi citat, malo mi je to preekstremno za ustav koji je doniel Adenauer.

_________________
GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by Guest Sun 27 Aug - 11:23

Regoč wrote:
pismejker wrote:svabi jasno i decidirano u svom Ustavu kazu DRZAVA je iznad SVIH RELIGIJA...ej-men..
Daj mi citat, malo mi je to preekstremno za ustav koji je doniel Adenauer.

tako su nas jos prije ucili u Šprahešuli...Profesorica je to tako jasno i decidirano rekla...

ima neka 4 grund zakona,jebaj ga sada..ono pravna drzava,savezna drzava,..moram pogledati u svojim šulebuhovima..ali da je to tak oizrijekom profesorica rekla-100% stojim iza toga...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by Regoč Sun 27 Aug - 11:28

pismejker wrote:
Regoč wrote:
pismejker wrote:svabi jasno i decidirano u svom Ustavu kazu DRZAVA je iznad SVIH RELIGIJA...ej-men..
Daj mi citat, malo mi je to preekstremno za ustav koji je doniel Adenauer.

tako su nas jos prije ucili u Šprahešuli...Profesorica je to tako jasno i decidirano rekla...

ima neka 4 grund zakona,jebaj ga sada..ono pravna drzava,savezna drzava,..moram pogledati u svojim šulebuhovima..ali da je to tak oizrijekom profesorica rekla-100% stojim iza toga...
Prolistaj taj Grundgesetz pa mi javi, može na pp.

_________________
GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by Guest Sun 27 Aug - 11:36

Regoč wrote:
pismejker wrote:
Regoč wrote:
pismejker wrote:svabi jasno i decidirano u svom Ustavu kazu DRZAVA je iznad SVIH RELIGIJA...ej-men..
Daj mi citat, malo mi je to preekstremno za ustav koji je doniel Adenauer.

tako su nas jos prije ucili u Šprahešuli...Profesorica je to tako jasno i decidirano rekla...

ima neka 4 grund zakona,jebaj ga sada..ono pravna drzava,savezna drzava,..moram pogledati u svojim šulebuhovima..ali da je to tak oizrijekom profesorica rekla-100% stojim iza toga...
Prolistaj taj Grundgesetz pa mi javi, može na pp.
O jebote...prolistaj sam imas na internetu verziju i za kindere...

a evo ti mala zanimljiva rasprava gledee toga....

http://www.zeit.de/2016/21/gesetze-staat-religion-richtlinien
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by Regoč Sun 27 Aug - 11:37

Tebi će se biti lakše snaći i prepoznati ono o čem govoriš.

_________________
GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by Kermit Sun 27 Aug - 11:55

Hrvatska prije svega nije država u pravom smislu
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by crvenkasti Sun 27 Aug - 12:02

Danas je nedjelja, a ja sam Hrvat.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by Regoč Sun 27 Aug - 12:06

asilovski wrote:Hrvatska prije svega nije država u pravom smislu
Niti si ti pravi odvjetnik. Jebeš fiškala kojem čardak dade diplomu i državni ispit.

_________________
GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by kaya Sun 27 Aug - 12:20

Ja bi ovog Miklenića stavila u hrvatsku inačicu filma U ime Ruže....a zvao bi se u U ime tratinčice.
Uvodna scena:
U tami i strašnoj atmosferi mračnih prostorija Glasa Koncila , svjetlo svijeća obasjava najnoviji članak don Miklenića, pisao je cijelu noć perom i tintom , fenjerom ga osvjetljava jer  zrake sunca nisu još probile kroz prljave prozore, na podu je  krv nekog antifašiste ili četnika, ili vještice ..što god, izopačena i izmučena  lica isposnika čekaju što će don Miklenić pronaći u strahu ,don krikne - konačno! nisam nigdje u ustavu pronašao da je Hrvatska sekularna!
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by Guest Sun 27 Aug - 12:22

9 od 10 vjernika bi jako razočarali ovog lika kad bi išao raditi nekakvo šire istraživanje. Oni sve podvuku pod postotak da je većina ljudi katolici. Jesu. Ali kreni malo dublje čačkati pa ćeš vidjeti. Da se ljudi pridržavaju stvari onako kako je namjenjeno i doslovno. Te kako je bilo prije par stoljeća. U uredu za ekskomunikaciju bi plakali od očaja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by kaya Sun 27 Aug - 12:27

MaximusDecimusMiridije wrote:9 od 10 vjernika bi jako razočarali ovog lika kad bi išao raditi nekakvo šire istraživanje. Oni sve podvuku pod postotak da je većina ljudi katolici. Jesu. Ali kreni malo dublje čačkati pa ćeš vidjeti. Da se ljudi pridržavaju stvari onako kako je namjenjeno i doslovno. Te kako je bilo prije par stoljeća. U uredu za ekskomunikaciju bi plakali od očaja.
naravno. ma znaju oni to ali se prave ludi..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by L'âme Sun 27 Aug - 12:37

crvenkasti wrote:Danas je nedjelja, a ja sam Hrvat.
natjerala te zena u crkvu? ;P
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by catabbath Sun 27 Aug - 12:45

Najbolje da država pokloni vatikanskoj korporaciji sve svoje nekretnine samo vjerojatno niti onda ovaj zlotvor ne bi bio zadovoljan.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12393
2015-08-22


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by aben Sun 27 Aug - 12:53

državu, crkvu, školstvo, zdravstvo i mirovine tribo odvojiti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država! Empty Re: GLAS KONCILA Hrvatska nije sekularna država!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum