ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iseljavanje se ubrzava

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by Guest Mon 14 Aug - 12:32

Iknar je gay wrote:Ovo čak nije niti loše,iselit ustaše,četnike i balije,te na ove prostore naseliti Ukrajine,Bjeloruse,kojima neće biti zanimljivo,,gdje si bio 91' i 41''
41 u crvenoj armiji, 91 negdje pijani

Guest
Guest


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by Eroo Mon 14 Aug - 13:22

Iknar je gay wrote:Ovo čak nije niti loše,iselit ustaše,četnike i balije,te na ove prostore naseliti Ukrajine,Bjeloruse,kojima neće biti zanimljivo,,gdje si bio 91' i 41''
Misliš ove iz Donbasa? Ta nije ti toliko postalo dosadno? :]
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by vili40 Mon 14 Aug - 13:23

newuser wrote:Navodi su u članku da Njemački zavod ne razdvaja one iz RH i BiH, tj. sve hrvatske državljane vodi pod jedno. Stoga mislim da je bar trećina ovog broja iz BiH ako ne i polovica a možda i više. I hrvatsku je pogodio val iseljavanja ali mislim da je tu dominantno u igri Irska i neke druge zemlje, Hrvati iz BiH 99% idu u Njemačku. Ima općina koje su u ove 3 - 4 godine izgubile po 20% stanovništva. Jasno ljudi u najboljim godinama.
samo iz moje i dvije susjedne županije iselilo je više ljudi nego iz BiH sa hrvatskim državljanstvom.Sve ove brojke kojima se barata su vrlo male i pogrešne u odnosu na stvarne brojeve,ja bih od oka na te brojke stavio bar X2.Masa ljudi gore radi već dulje vrijeme pa njih ne obuhvaća ta statistika.Uglavnom situacija je katastrofa a po cestama auti slovenskih,austrijskih i njemačkih tablica.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by Guest Mon 14 Aug - 13:25

jastreb wrote:
Pinochet wrote:Chardak u Rh BIh Srb zaveo mase u rat i nezavisnost da bi kasnije opljqcka i razjeba drzave i napravio vecu stetu nego sam rat
A šta ste vi očekivali od tobožnje samostalnosti???

Veselica je rekao kako bi Hrvatska kad se osamostali za 12 godina prestigla Švedsku.

Prošlo je 26 godina,a prestigli smo samo Srbiju i Rumunjsku.

Ti si izjavu doslovno shvatio i naravno, povjerovao mu.

Na euforiji se doista čuda mogu napraviti, neviđen zalet uhvatiti i krenuti sve mijenjati i napredovati u svakom pogledu jer tu energija pršti. U Hrvatskoj su pretvorba i privatizacija + perverzni mentalni sklop gdje mladi, zdravi i radno sposobni ljudi su uzimali vojne mirovine da ne bi radili, titoslavski model ponašanja gdje je država poslodavac, ona zapošljava i životni san je "raditi" za nju je učinio svoje. Moralni, čestiti, vrijedni i vizionarski ljudi koji su tome svemu suprotnost su ovdje u 95% slučajeva ispušili zadnjih 22 godine iako su ostavili svoje zdravlje, gledali živote svoje djece kako su se gasili za nešto što nije bila ni cilj, ni vizija, ni ideja.
Od velike jezičine nema ništa a to je u HR i onim balkanskim državama zaštitni znak, ali hvala Bogu zato će mnogi u drugim državama naučiti kako se jezičina drži u zatvorenim ustima, šuti i marljivo radi, a svoje ideje i planove realizira u nekim slučajevima u roku od samo 24 sata, a neki 1, 2 ili 10-15 godina čekanja jer se zakon ne želi kršiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by Eroo Mon 14 Aug - 13:26

Fénix wrote:
jastreb wrote:
Pinochet wrote:Chardak u Rh BIh Srb zaveo mase u rat i nezavisnost da bi kasnije opljqcka i razjeba drzave i napravio vecu stetu nego sam rat
A šta ste vi očekivali od tobožnje samostalnosti???

Veselica je rekao kako bi Hrvatska kad se osamostali za 12 godina prestigla Švedsku.

Prošlo je 26 godina,a prestigli smo samo Srbiju i Rumunjsku.

Ti si izjavu doslovno shvatio i naravno, povjerovao mu.

Na euforiji se doista čuda mogu napraviti, neviđen zalet uhvatiti i krenuti sve mijenjati i napredovati u svakom pogledu jer tu energija pršti. U Hrvatskoj su pretvorba i privatizacija + perverzni mentalni sklop gdje mladi, zdravi i radno sposobni ljudi su uzimali vojne mirovine da ne bi radili, titoslavski model ponašanja gdje je država poslodavac, ona zapošljava i životni san je "raditi" za nju je učinio svoje. Moralni, čestiti, vrijedni i vizionarski ljudi koji su tome svemu suprotnost su ovdje u 95% slučajeva ispušili zadnjih 22 godine iako su ostavili svoje zdravlje, gledali živote svoje djece kako su se gasili za nešto što nije bila ni cilj, ni vizija, ni ideja.
Od velike jezičine nema ništa a to je u HR i onim balkanskim državama zaštitni znak, ali hvala Bogu zato će mnogi u drugim državama naučiti kako se jezičina drži u zatvorenim ustima, šuti i marljivo radi, a svoje ideje i planove realizira u nekim slučajevima u roku od samo 24 sata, a neki 1, 2 ili 10-15 godina čekanja jer se zakon ne želi kršiti.

Pokažite primjerom i vratite partizanske mirovine. :clown :D
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by Guest Mon 14 Aug - 13:29

vili40 wrote:
newuser wrote:Navodi su u članku da Njemački zavod ne razdvaja one iz RH i BiH, tj. sve hrvatske državljane vodi pod jedno. Stoga mislim da je bar trećina ovog broja iz BiH ako ne i polovica a možda i više. I hrvatsku je pogodio val iseljavanja ali mislim da je tu dominantno u igri Irska i neke druge zemlje, Hrvati iz BiH 99% idu u Njemačku. Ima općina koje su u ove 3 - 4 godine izgubile po 20% stanovništva. Jasno ljudi u najboljim godinama.
samo iz moje i dvije susjedne županije iselilo je više ljudi nego iz BiH sa hrvatskim državljanstvom.Sve ove brojke kojima se barata su vrlo male i pogrešne u odnosu na stvarne brojeve,ja bih od oka na te brojke stavio bar X2.Masa ljudi gore radi već dulje vrijeme pa njih ne obuhvaća ta statistika.Uglavnom situacija je katastrofa a po cestama auti slovenskih,austrijskih i njemačkih tablica.
Lijepa naša... prazna! :) No najvažnije je opće dobro tih ljudi da opet nađu svoj mir, zadovoljstvo, sigurnost, a za napuštenu državu nebitno. To ostaje iza.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by kaya Mon 14 Aug - 13:30

Očekivano , ukinuli radne dozvole , protok stanovništva , idu, probaju, neki ostanu, neki ne.
Dobro, da ovdje nemaju pljačkaše na vlasti mozda bi ih manje uopće išlo probati..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by vili40 Mon 14 Aug - 13:37

Fénix wrote:
vili40 wrote:
newuser wrote:Navodi su u članku da Njemački zavod ne razdvaja one iz RH i BiH, tj. sve hrvatske državljane vodi pod jedno. Stoga mislim da je bar trećina ovog broja iz BiH ako ne i polovica a možda i više. I hrvatsku je pogodio val iseljavanja ali mislim da je tu dominantno u igri Irska i neke druge zemlje, Hrvati iz BiH 99% idu u Njemačku. Ima općina koje su u ove 3 - 4 godine izgubile po 20% stanovništva. Jasno ljudi u najboljim godinama.
samo iz moje i dvije susjedne županije iselilo je više ljudi nego iz BiH sa hrvatskim državljanstvom.Sve ove brojke kojima se barata su vrlo male i pogrešne u odnosu na stvarne brojeve,ja bih od oka na te brojke stavio bar X2.Masa ljudi gore radi već dulje vrijeme pa njih ne obuhvaća ta statistika.Uglavnom situacija je katastrofa a po cestama auti slovenskih,austrijskih i njemačkih tablica.
Lijepa naša... prazna! :) No najvažnije je opće dobro tih ljudi da opet nađu svoj mir, zadovoljstvo, sigurnost, a za napuštenu državu nebitno. To ostaje iza.
kod mene i nije tako prazno,dolaze ljudi na vikende,godišnje itd.,ali velim tablice automobila kao da nisi u hrvatskoj.
Obavio sam danas posljednji razgovor za Bissingen odmah pokraj Stuttgarta,DURR AG i radi se svakak,recimo tri tjedna pa tjedan doma i sve druge moguće kombinacije.Ako kupiš gore auto a valjda ga nećeš onda u hrvatskoj,to se vidi.
Zato nek statistika i dalje smiruje javnost ali stvari su alarmantne.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by Guest Mon 14 Aug - 13:43

Pusti hrvatske šarlatane i njihove statistike i medijsku mašineriju koja se bavi dehumanizacijom i zoološkim vrtom. S tim sotonama nitko normalan ne želi nikad imati bilo što u životu, a kamoli bilo što vjerovati.
Na istoku Hrvatske se samo vizualno opazi kako je bilo prije 7-8 godina a kako je zadnje 2-3 godine. Gdje korov raste... Znaš kako već dalje ide. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by vili40 Mon 14 Aug - 13:58

Fénix wrote:Pusti hrvatske šarlatane i njihove statistike i medijsku mašineriju koja se bavi dehumanizacijom i zoološkim vrtom. S tim sotonama nitko normalan ne želi nikad imati bilo što u životu, a kamoli bilo što vjerovati.
Na istoku Hrvatske se samo vizualno opazi kako je bilo prije 7-8 godina a kako je zadnje 2-3 godine. Gdje korov raste... Znaš kako već dalje ide. :)
iz Zagreba se to ne vidi,to vidimo mi koji dugo vremena živimo na području koje su svakim danom sve brže mijenja.Ono,funkcionira još sve kako tako ali samo zahvaljujući prihodima koje ljudi ostvare vani jer tu i ako zaradiš nešto ti za sekundu to izbiju iz džepa.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by Guest Mon 14 Aug - 14:09

vili40 wrote:
Fénix wrote:Pusti hrvatske šarlatane i njihove statistike i medijsku mašineriju koja se bavi dehumanizacijom i zoološkim vrtom. S tim sotonama nitko normalan ne želi nikad imati bilo što u životu, a kamoli bilo što vjerovati.
Na istoku Hrvatske se samo vizualno opazi kako je bilo prije 7-8 godina a kako je zadnje 2-3 godine. Gdje korov raste... Znaš kako već dalje ide. :)
iz Zagreba se to ne vidi,to vidimo mi koji dugo vremena živimo na području koje su svakim danom sve brže mijenja.Ono,funkcionira još sve kako tako ali samo zahvaljujući prihodima koje ljudi ostvare vani jer tu i ako zaradiš nešto ti za sekundu to izbiju iz džepa.
Ovdje se ništa ne mijenja od rata, ovdje sve nestaje i raste u korov. Vi ste država u državi i niste u našem svijetu i to se jasno vidi čim se kroči tamo, a kamoli radi bilo što. Niti se ikad razmišljali isto kao mi ovdje niti bilo što. Ovdje bi se sve vaše vrlo rado prenijelo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by vili40 Mon 14 Aug - 14:18

Fénix wrote:
vili40 wrote:
Fénix wrote:Pusti hrvatske šarlatane i njihove statistike i medijsku mašineriju koja se bavi dehumanizacijom i zoološkim vrtom. S tim sotonama nitko normalan ne želi nikad imati bilo što u životu, a kamoli bilo što vjerovati.
Na istoku Hrvatske se samo vizualno opazi kako je bilo prije 7-8 godina a kako je zadnje 2-3 godine. Gdje korov raste... Znaš kako već dalje ide. :)
iz Zagreba se to ne vidi,to vidimo mi koji dugo vremena živimo na području koje su svakim danom sve brže mijenja.Ono,funkcionira još sve kako tako ali samo zahvaljujući prihodima koje ljudi ostvare vani jer tu i ako zaradiš nešto ti za sekundu to izbiju iz džepa.
Ovdje se ništa ne mijenja od rata, ovdje sve nestaje i raste u korov. Vi ste država u državi i niste u našem svijetu i to se jasno vidi čim se kroči tamo, a kamoli radi bilo što. Niti se ikad razmišljali isto kao mi ovdje niti bilo što. Ovdje bi se sve vaše vrlo rado prenijelo.
nisam ja iz zagreba ali znam kako su oni ravnodušni na to sve,zapravo ih boli briga.Zagreb vrti novce koji još uredno dolaze sa svih strana samo ne znam kako još dugo.Bez dobrostojećih radnika i seljaka nema ni dobrostojeće države.Jednostavno su narod nagazili previše i to će im se kao bumerang vratiti kad tad.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by Guest Mon 14 Aug - 14:26

vili40 wrote:nisam ja iz zagreba ali znam kako su oni ravnodušni na to sve,zapravo ih boli briga.Zagreb vrti novce koji još uredno dolaze sa svih strana samo ne znam kako još dugo.Bez dobrostojećih radnika i seljaka nema ni dobrostojeće države.Jednostavno su narod nagazili previše i to će im se kao bumerang vratiti kad tad.
Jasna stvar. U zadnje 3 godine odem dva puta na svadbu u ZG, a ono čujem građevinske strojeve i vozila, kranove, kamione i šta već ne. Ono, mali šok sam doživio jer to nisam doslovno od tamo prošlog desetljeća i neke 2008. čuo ni vidio u Osijeku i Slavoniji. :)

Boli njih briga, puni su sebe kako mi dva prijatelja pričaju koja tamo rade s njima. Još kad krenu ispravljati njihov hrvatski na purgerski, o majku ti poljubim... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by vili40 Mon 14 Aug - 15:08

uglavnom nema razloga za paniku,sad se štetočine sunčaju i kupaju.Red je da malo odmore tamo do zime kad će se ići lomit po elitnim skijalištima i sve 5.Svoj nerad i probleme ostavljaju idućoj vladi po ormarima da im bude još teže nego njima. :D
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by kic Mon 14 Aug - 15:09


jes dobio posao vili?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by Guest Mon 14 Aug - 15:12

vili40 wrote:uglavnom nema razloga za paniku,sad se štetočine sunčaju i kupaju.Red je da malo odmore tamo do zime kad će se ići lomit po elitnim skijalištima i sve 5.Svoj nerad i probleme ostavljaju idućoj vladi po ormarima da im bude još teže nego njima. :D
To je borba njihovih očeva i djedova dala. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by kic Mon 14 Aug - 15:13

Fénix wrote:
vili40 wrote:nisam ja iz zagreba ali znam kako su oni ravnodušni na to sve,zapravo ih boli briga.Zagreb vrti novce koji još uredno dolaze sa svih strana samo ne znam kako još dugo.Bez dobrostojećih radnika i seljaka nema ni dobrostojeće države.Jednostavno su narod nagazili previše i to će im se kao bumerang vratiti kad tad.
Jasna stvar. U zadnje 3 godine odem dva puta na svadbu u ZG, a ono čujem građevinske strojeve i vozila, kranove, kamione i šta već ne. Ono, mali šok sam doživio jer to nisam doslovno od tamo prošlog desetljeća i neke 2008. čuo ni vidio u Osijeku i Slavoniji. :)

Boli njih briga, puni su sebe kako mi dva prijatelja pričaju koja tamo rade s njima. Još kad krenu ispravljati njihov hrvatski na purgerski, o majku ti poljubim... :)

da ono, neš se radi i gradi, back to the future:D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by vili40 Mon 14 Aug - 15:15

kic wrote:
jes dobio posao vili?
razgovor je prošao dobro ali imam jednu falingu koja valjda neće odlučiti. :roll
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by kic Mon 14 Aug - 15:18

vili40 wrote:
kic wrote:
jes dobio posao vili?
razgovor je prošao dobro ali imam jednu falingu koja valjda neće odlučiti. :roll

ode i ti u Austriju, pa jebemu tko će branit domovinu
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by vili40 Mon 14 Aug - 15:19

kic wrote:
vili40 wrote:
kic wrote:
jes dobio posao vili?
razgovor je prošao dobro ali imam jednu falingu koja valjda neće odlučiti. :roll

ode i ti u Austriju, pa jebemu tko će branit domovinu
ne mogu čekat Austriju,to je bilo za Njemačku.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by kic Mon 14 Aug - 15:20

vili40 wrote:
kic wrote:
vili40 wrote:
kic wrote:
jes dobio posao vili?
razgovor je prošao dobro ali imam jednu falingu koja valjda neće odlučiti. :roll

ode i ti u Austriju, pa jebemu tko će branit domovinu
ne mogu čekat Austriju,to je bilo za Njemačku.

sve je to Reich!

:^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Iseljavanje se ubrzava - Page 2 Empty Re: Iseljavanje se ubrzava

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum