ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by pizzon2 Tue 8 Aug - 8:05

Eroo wrote:
pizzon wrote:
Eroo wrote:
catabbath wrote:No, iz ovog šturog i nepotpunog stajališta koje prenosi BETA teško je ustvrditi koji je točno stav zauzela EU po ovom pitanju i znači li uplitanje Bruxellesa u ovaj problem pljusku Hrvatskoj.
Glupost. Postoje jedino pravilla koja se moraju poštivati.
Ne bi me začudilo ako bi bilo utvrđeno da je HR do sada kršila neka važna pravila
glede kontrole proizvodnje prehrambenih proizvoda. Sprovođenje tih pravila
koštaju i skoro pa su (zbog troškova) uništila slovensko selo.
došlo se toliko daleko da klasični seljak može opstati jedino ako ima svoju gostilnu
u kojoj prodaje svoje proizvode.

ali ti si genijalac, ti si ono, dno rezona.
nemoj da krsite pravila, ali ni da trazuite
da vam srbija gleda kroz prste.
mator si  covek, a rezonujes ko one tetke
sto prodaju na pijaci, paprike i sl. :)_:)
HR se konačno mora otrgnuti od vaših balkanskih "pravila" bez pravila.
Ako se o tome radi onda hr ministru čestitam.

ne lupetaj vise, kakva balkanska pravila
pa hrvatska je prva potegla pitanje trzista
brisel i ameri su hrvatskoj obezbedli status
koji imaju u srbiji i sl.
el si ti pao s marsa, gde zivis, da li znas sta je bilo juce

pizzon2

Posts : 1267
2017-05-25


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by vuksadinare Tue 8 Aug - 8:07

Eroo wrote:
pizzon wrote:
Eroo wrote:
catabbath wrote:No, iz ovog šturog i nepotpunog stajališta koje prenosi BETA teško je ustvrditi koji je točno stav zauzela EU po ovom pitanju i znači li uplitanje Bruxellesa u ovaj problem pljusku Hrvatskoj.
Glupost. Postoje jedino pravilla koja se moraju poštivati.
Ne bi me začudilo ako bi bilo utvrđeno da je HR do sada kršila neka važna pravila
glede kontrole proizvodnje prehrambenih proizvoda. Sprovođenje tih pravila
koštaju i skoro pa su (zbog troškova) uništila slovensko selo.
došlo se toliko daleko da klasični seljak može opstati jedino ako ima svoju gostilnu
u kojoj prodaje svoje proizvode.

ali ti si genijalac, ti si ono, dno rezona.
nemoj da krsite pravila, ali ni da trazuite
da vam srbija gleda kroz prste.
mator si  covek, a rezonujes ko one tetke
sto prodaju na pijaci, paprike i sl. :)_:)
HR se konačno mora otrgnuti od vaših balkanskih "pravila" bez pravila.
Ako se o tome radi onda hr ministru čestitam.
pa o tom se radi..tu se vodi politika ekonomska 'ruku ruka mije'..ti meni progledas pa cu ja tebi..i uvozi se i izvozi svakakva bolf roba narocito sto se hrane tice..i dobijas vjecno zgaravicu....rekoh nekidan kupim za cijenu bosanski luk propao za dva dana..a imao sam istovremeno i hravtski luk koji nije propao...pa sto cu onda kupovati takvu robu..a cijena ista ili gotovo slicno...da stedim na zdravlju.-.necu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by Eroo Tue 8 Aug - 8:07

pizzon wrote:ali tesko da ce hrvatska prevazici gubitak srbije i bih i t.d.
u smislu trzista.
Moguće, ali ćete i vi teško prevazići gubitak eu tržišta.
Poštivat ćete pravila za kontrolu proizvodnje hrane, u to ne sumnjajte.
Iskreno, do sada sam veoma rado kupovao srpske proizvode, a od sada ću biti pozoran...
Maqkedonske također...Mađarske-da te Bog sačuva.
Eroo
Eroo

Posts : 74788
2016-07-22


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by pizzon2 Tue 8 Aug - 8:09

sto era voli da kenja, 
nato, pa eu, pa balkan
gori je od vucka
ko ovo nasi, pojedini zaludjeni,
kad pocnu uz gusle o srbima i rusima.
kad im kazes neke cinjenice, oni ti
odgvore da to nije provreno, ili su nasilni
avatar
pizzon2

Posts : 1267
2017-05-25


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by vuksadinare Tue 8 Aug - 8:09

....tu se jednostavno radi o tome da se trazi da se zazmiri na bolf robu....na koncu selajci imaju najamnju racunicu iz svega toga...vec prekupci....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by dzango Tue 8 Aug - 8:11

Eroo wrote:
pizzon wrote:ali tesko da ce hrvatska prevazici gubitak srbije i bih i t.d.
u smislu trzista.
Moguće, ali ćete i vi teško prevazići gubitak eu tržišta.
Poštivat ćete pravila za kontrolu proizvodnje hrane, u to ne sumnjajte.
Iskreno, do sada sam veoma rado kupovao srpske proizvode, a od sada ću biti pozoran...
Maqkedonske također...Mađarske-da te Bog sačuva.
Dosta je bilo. Neće više srpska kobasica u Erina usta.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by vuksadinare Tue 8 Aug - 8:16

ja nemam nista protiv srpske robe osobno.....no realno cijene su se izjednacile...pa jbg..i nemas vise nekog izbora...onda kupujes provjereno...rado ja kupim zdrepcevu krv kao sto sam rekao..kajamk(ako se nađe) i eurokrem(koji ej postao preskup)....cijena zdrepceve krvi je 30 kuna a plavca malog se nađe i za 20 kuna..i jos nekih domacih vina...no na koncu sto se tice poljoprivrednih proizvoda ja sam proizvodim za svoje osobne potrebe pa nemam neke potrebe kupovati uvozno...tu i tamo kupim koji poljoprivredni proizvod poput luka ili salate...preko zime manje vise jedem svoje ukiseljeno povrce...a onda na proljece,ljeto imam svoje proizvode iz vrta
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by Eroo Tue 8 Aug - 8:17

dzango wrote:
Eroo wrote:
pizzon wrote:ali tesko da ce hrvatska prevazici gubitak srbije i bih i t.d.
u smislu trzista.
Moguće, ali ćete i vi teško prevazići gubitak eu tržišta.
Poštivat ćete pravila za kontrolu proizvodnje hrane, u to ne sumnjajte.
Iskreno, do sada sam veoma rado kupovao srpske proizvode, a od sada ću biti pozoran...
Maqkedonske također...Mađarske-da te Bog sačuva.
Dosta je bilo. Neće više srpska kobasica u Erina usta.
Ovde smo svojevremeno veoma cijenili srpske, makedonske i hrvatske proizvode ; mesne, voće i povrće...
Roba za obični puk nema nacionalnosti- važan je samo kvalitet i cijena (cijena najmanje).
U zadnje vrijeme kupujem isključivo slovenske proizvode, jer naši ljudi uvijek slijepo poštuju pravila.
Izbjegavamo, na primjer, mađarsku robu, jer se kod njih nikad ne zna...
Eroo
Eroo

Posts : 74788
2016-07-22


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by vuksadinare Tue 8 Aug - 8:19

po meni mislim da je tu sukob na geostarteskoj razini...ovi bi potpomognuti od dijela međun.zajednice zajednicke pristupe na nekim poljima..nasi nece..takvu politiku odnosno ne zele da ih se trpa u te asocijacije.....i onda ispadaju sukobi kao iz rukava...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by Eroo Tue 8 Aug - 8:23

pizzon wrote:sto era voli da kenja, 
nato, pa eu, pa balkan
gori je od vucka
ko ovo nasi, pojedini zaludjeni,
kad pocnu uz gusle o srbima i rusima.
kad im kazes neke cinjenice, oni ti
odgvore da to nije provreno, ili su nasilni
Znam o čemu pričam...
Vidio sam na vlastite oči kako navečer zelen paradajz (s polijevanjem s nečim)  ujutro postane crven i "zreo"... :D
Takav paradajz ne bih ni za badave...To nije ni za stoku, a kamo li za ljude.
Eroo
Eroo

Posts : 74788
2016-07-22


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by pizzon2 Tue 8 Aug - 8:26

vucko,
najbolji kajmak je u mlekarcima ili na pijaci
prodaje se rinfuz, na merenje, a ne ono 
po radnjama, to je nije tako dobro.
avatar
pizzon2

Posts : 1267
2017-05-25


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by Eroo Tue 8 Aug - 8:26

Lubenice...hahaha...sad ih još cijepe na tikve, polivaju s raznim sranjima i šta sve ne... :)
Pa ti sad kupuj strana sranja...Poznato mi je ono: Ovo je za izvoz, a ono tamo je za nas.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74788
2016-07-22


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by Eroo Tue 8 Aug - 8:27

pizzon wrote:vucko,
najbolji kajmak je u mlekarcima ili na pijaci
prodaje se rinfuz, na merenje, a ne ono 
po radnjama, to je nije tako dobro.
Ma je, kupiš usput i bakterije za iste pare... :D
Nema ni u HR danas sira za kupit uz cestu ...Možeš, prodavat, ali mora bit u hladnjaku...jebiga, to je tako.
Eroo
Eroo

Posts : 74788
2016-07-22


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by vuksadinare Tue 8 Aug - 8:33

..inace ekonomski ili gospodasrki ratovi nisu novitet ili izum sa ovih prostora..problem je sto drzave s aovih rpostora nisu navikle na to...pa kad se to desi svi se cude kao pura dreku....zato jer na ovim prostorima vecinom vlada socijalisticki metalitet ekonomije...i odmah svi vide neke 'tragedije'...pa francuzi recimo vec desetljecima vode svoje ekonomske ratove narocito sto se tice poljoprivrede..sa drugim drzavama...nizozemci također...nizozemci su nedavno imali takav 'cvjecarski' rat sa rumunjskom,bugarskom da je doslo skoro do prekida diplomatskih odnosa...razmjenjivane su note...pa opet nakon nekog vremena nasao se kompromis..to ej tako...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by Eroo Tue 8 Aug - 8:35

PS:

Sjećam se da mi je trebalo 10 godina za uvjeriti moga pok. ćaću da ne poliva povrće s raznim otrovima, jer će ga kad-tad i sam konzumirat. Onda je, na primjer, krompir za prodaju polivao i dalje, a za onaj za sebe je imao poseban vrt i toga je proizvodio "klasično"-bez polivanja s'ičim. :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74788
2016-07-22


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by Eroo Tue 8 Aug - 8:43

vuksadinare wrote:po meni mislim da je tu sukob na geostarteskoj razini...ovi bi potpomognuti od dijela međun.zajednice zajednicke pristupe na nekim poljima..nasi nece..takvu politiku odnosno ne zele da ih se trpa u te asocijacije.....i onda ispadaju sukobi kao iz rukava...
Ne radi se o tome, Vučko.
Neku od uvezene robe se prerađuje i kako takva ide na eu tržišta.
Samo je pitanje vremena kad će te netko upitati na koji način si provvjerio uvoznu robu,
odnosno, jesi li je propisano provjerio sam ili je to učinio proizvođač.
Nema tu nikakve geostrategije i mudrovanja. Kupci jednostavno hoćemo znati šta jedemo.
Balkansko "nisam, majkemi" tu ne važi... :)
Eroo
Eroo

Posts : 74788
2016-07-22


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by vuksadinare Tue 8 Aug - 8:50

Eroo wrote:
vuksadinare wrote:po meni mislim da je tu sukob na geostarteskoj razini...ovi bi potpomognuti od dijela međun.zajednice zajednicke pristupe na nekim poljima..nasi nece..takvu politiku odnosno ne zele da ih se trpa u te asocijacije.....i onda ispadaju sukobi kao iz rukava...
Ne radi se o tome, Vučko.
Neku od uvezene robe se prerađuje i kako takva ide na eu tržišta.
Samo je pitanje vremena kad će te netko upitati na koji način si provvjerio uvoznu robu,
odnosno, jesi li je propisano provjerio sam ili je to učinio proizvođač.
Nema tu nikakve geostrategije i mudrovanja. Kupci jednostavno hoćemo znati šta jedemo.
Balkansko "nisam, majkemi" tu ne važi... :)
dijelom se radi i o tome..evo akd opratis sastanke predsjednika ili premijera sa ovih prostora vidis koliko im se politicka misljenja mimoilaze...dok neki tupe o nekakvom 'zajednickom pristupu' nasi inzistiraju na bilateralnim odnosima i onda dolazi do sukoba..ovo sa poljoprivrednim proizvodiam je samo jedan od desetine sukoba....ne znam cemu tupljenje to o 'zajendickim pristupima'...mozes imati mozda u kakvom podrucju zajednicki pristup..ali inzistirati bas u svemu je morbidno......mogu shvatiti dio međun.zajednice koji to forsira iz sebi znanih interesa...ponavljajuci vjecno pogreske sa takvim pristupom...po meni bolej i ucinkovitiji su bilateralni odnosi jer u '0zajednickom pristupu' uvijek odmah pada u vodu prvo ono 'zajednicko' jer uvijek netko zeli biti glavni u tom 'zajednistvu' a drugi se odmah bune..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by Eroo Tue 8 Aug - 9:04

PS:
Moguće je i da HR , nakon Junckerove izjave neki dan, "pomaže" Srbiji organizirati zajedničko
tržište od ostatka balkanskih država (na prijedlog Vučića i EU). 
Ruku na srce, Srbija je, za razliku od ostalih, jedina koliko-toliko država. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74788
2016-07-22


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by vili40 Tue 8 Aug - 9:07

svašta ste tud nabrljali pa samo da vam velim:
Hrvatska je imala kojekakvih ministara,trebalo je puno truda godinama pronalaziti takve antitalente ali ministarstvo poljoprivrede nam je i pored takve konkurencije dno dna.Treba li samo nabrojiti par likova ono kao iz alana forda.
Treba li uopće sumnjati kako će sve ovo na kraju završiti?
vili40
vili40

Male
Posts : 10748
2015-08-02


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by vuksadinare Tue 8 Aug - 9:08

vili40 wrote:svašta ste tud nabrljali pa samo da vam velim:
Hrvatska je imala kojekakvih ministara,trebalo je puno truda godinama pronalaziti takve antitalente ali ministarstvo poljoprivrede nam je i pored takve konkurencije dno dna.Treba li samo nabrojiti par likova ono kao iz alana forda.
Treba li uopće sumnjati kako će sve ovo na kraju završiti?
kompromisom po obicaju....do neke druge svađe
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by vili40 Tue 8 Aug - 9:12

vuksadinare wrote:
vili40 wrote:svašta ste tud nabrljali pa samo da vam velim:
Hrvatska je imala kojekakvih ministara,trebalo je puno truda godinama pronalaziti takve antitalente ali ministarstvo poljoprivrede nam je i pored takve konkurencije dno dna.Treba li samo nabrojiti par likova ono kao iz alana forda.
Treba li uopće sumnjati kako će sve ovo na kraju završiti?
kompromisom po obicaju....do neke druge svađe
vlada bi za početak najviše poljoprivrednicima pomogla da ukine ministarstvo poljoprivrede,za početak bi i to puno pomoglo jer sve što godinama rade to nam ni okupator ne bi radio.
vili40
vili40

Male
Posts : 10748
2015-08-02


Back to top Go down

EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama - Page 3 Empty Re: EU stala na stranu Hrvatske u trgovinskom ratu sa Srbijom i drugim ex yu republikama

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum