ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razmišljanja

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 26/9/2018, 23:23

otvoreni um otvoren je za sve teorije ali razumom odbacuje  one nekonzistentne... uvjetovati  otvorenost uma prihvaćanjem wolfovih ideja ravno je  duhovnom samoubojstvu

Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/9/2018, 07:48

mativka wrote:Obožavam Ericha von Dänikena :)

Uz Sitchina još jedan prevarant i lažljivac, ne trebam ni spominjati iz kojih razloga. Nisam ga htio ranije spominjati, toliko gađenje osjećam prema takvim likovima.
Inače je bio u zatvoru nekoliko godina, proguglaj sama zbog čega.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/9/2018, 07:54

mativka wrote:
Speare Shaker wrote:
mativka wrote:Nisam proučavala konkretno navedene autore, no ono što je još uvijek misterija do kraja nerazjašnjena su genetski kodovi.

Eno ti gore citat o Sitchinu koji sam stavio sa wiki. Navedeno je sve ono što je bitno za rad tog diletanta i antiznanstvenog prevaranta.
Kakav crni genom, ima puno većih misterija poput onoga kako zapravo funkcionira naš mozak odnosno um, a najveća od svih je valjda kako je nastao život. Ne život na Zemlji, nego tajna nastanka života općenito.
Općenito mi je zapalo u cijelom tvom tekstu....
Prihvaćaš li općenite teorije, tj. jesi li otvorenog uma?

Biti otvorenog uma ne znači biti lakomislen, naivan i biti sklon maštanju o realno neostvarivim teorijama.
Da bi neka teorija bila realno ostvariva, mora biti konzistentna odnosno ne smije u sebi sadržavati otvorene kontradikcije.
Dakle, prihvaćam mogućnost da su realno ostvarive one teorije koje su konzistentne, makar u nekom datom trenutku iza njih ne stoje jasni dokazi, posebno ne oni empirijski.
Ne zabavljam se razmatranjem nekonzistentnih teorija jer znam da takve ne mogu biti realno ostvarive, a sasvim je lako moguće da iza njih stoji i laž pa čak i neka podmukla namjera.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by mativka 27/9/2018, 09:24

Bitno je znati tko si, a sve ostalo je pogled kroz prozor.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/9/2018, 10:00

mativka wrote:Bitno je znati tko si, a sve ostalo je pogled kroz prozor.

i pogled kroz prozor oblikuje ono tko si i što si
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by Noor 27/9/2018, 10:21

metilda wrote:
mativka wrote:Bitno je znati tko si, a sve ostalo je pogled kroz prozor.

i pogled kroz prozor oblikuje ono tko si i što si
i te kako točno!
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/9/2018, 12:23

metilda wrote:
mativka wrote:Bitno je znati tko si, a sve ostalo je pogled kroz prozor.

i pogled kroz prozor oblikuje ono tko si i što si

50%, preciznije rečeno.
10% otpada na direktan utjecaj roditelja, a oko 40% na utjecaj genetskog naslijeđa. Riječ je naravno o prosječnim vrijednostima kod odraslih mentalno zrelih pojedinaca, ali tu nema nekih većih odstupanja.
Ovo posljednje odnosno genetsko naslijeđe zapravo predstavlja ono što čovjek izvorno jeste u biološkom smislu te riječi, sve ostalo otpada na utjecaj okoline odnosno pogleda kroz prozor.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 27/9/2018, 20:06

mativka wrote:Bitno je znati tko si, a sve ostalo je pogled kroz prozor.
Reci mi za tog tko zna tko je...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 27/9/2018, 20:06

metilda wrote:
mativka wrote:Bitno je znati tko si, a sve ostalo je pogled kroz prozor.

i pogled kroz prozor oblikuje ono tko si i što si
Što je ono što vidiš kroz prozor? I da, točno, oblikuje te i istovremeno porobljuje.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 27/9/2018, 20:09

Ljudima. prije stotinu i više godina, kad ih je Crkva držala u neznanju ( zamislite situaciju kad neznate latinski jezik, ali vas tjeraju da idete u crkvu gdje vam na latinskom drže misu i vi blejite ko ovca jer ništa ne razumijete ), lakše je bilo manipulirati. Danas je teže, ali ne manje učinkovito.


Last edited by red wolf on 27/9/2018, 20:12; edited 1 time in total
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 27/9/2018, 20:12

Ja nemam problema s time da su nekima napunili glave da vjeruju u tamo nekog Boga koji se razdvojio na tri dijela. No, onda im čitaš spise i ostaneš u čudu. Pa gdje se to nalazi u njihovim spisima?
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 27/9/2018, 20:15

Kad živimo u dobu u kojem je čovjek dosegao točku kad je stvorio Umjetnu inteligenciju i zna da će ona u budućnosti imati vlastitu svijest, odbaciti mogućnost da je jedna napredna izvanzemaljska vrsta ( ili više njih) došlo na Zemlju i stvorilo čovječanstvo, ovakvo kakvo jest, je zaista smiješno.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 27/9/2018, 20:20

Vlastito oslobođenje dolazi iznutra, ne izvana. Sloboda je osjećaj. OSJEĆAJ. To je jako bitno za shvatiti.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/9/2018, 20:50

red wolf wrote:Kad živimo u dobu u kojem je čovjek dosegao točku kad je stvorio Umjetnu inteligenciju i zna da će ona u budućnosti imati vlastitu svijest, odbaciti mogućnost da je jedna napredna izvanzemaljska vrsta ( ili više njih) došlo na Zemlju i stvorilo čovječanstvo, ovakvo kakvo jest, je zaista smiješno.

još nam nisi rekao tko je s kime općio i tako stvorio čovječanstvo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 27/9/2018, 21:00

metilda wrote:
red wolf wrote:Kad živimo u dobu u kojem je čovjek dosegao točku kad je stvorio Umjetnu inteligenciju i zna da će ona u budućnosti imati vlastitu svijest, odbaciti mogućnost da je jedna napredna izvanzemaljska vrsta ( ili više njih) došlo na Zemlju i stvorilo čovječanstvo, ovakvo kakvo jest, je zaista smiješno.

još nam nisi rekao tko je s kime općio i tako stvorio čovječanstvo
Odgovorio sam, a to što to ti nisi razumjela, nije moj problem.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/9/2018, 21:09

red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:Kad živimo u dobu u kojem je čovjek dosegao točku kad je stvorio Umjetnu inteligenciju i zna da će ona u budućnosti imati vlastitu svijest, odbaciti mogućnost da je jedna napredna izvanzemaljska vrsta ( ili više njih) došlo na Zemlju i stvorilo čovječanstvo, ovakvo kakvo jest, je zaista smiješno.

još nam nisi rekao tko je s kime općio i tako stvorio čovječanstvo
Odgovorio sam, a to što to ti nisi razumjela, nije moj problem.

nisi odgovorio, muljaš bezveze i kad ti se postavi konkretno pitanje onda ja navodno nisam razumjela odgovor... sigurno su općili sa j.b. titom i tebe takvoga napravili
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 27/9/2018, 21:11

metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:Kad živimo u dobu u kojem je čovjek dosegao točku kad je stvorio Umjetnu inteligenciju i zna da će ona u budućnosti imati vlastitu svijest, odbaciti mogućnost da je jedna napredna izvanzemaljska vrsta ( ili više njih) došlo na Zemlju i stvorilo čovječanstvo, ovakvo kakvo jest, je zaista smiješno.

još nam nisi rekao tko je s kime općio i tako stvorio čovječanstvo
Odgovorio sam, a to što to ti nisi razumjela, nije moj problem.

nisi odgovorio, muljaš bezveze i kad ti se postavi konkretno pitanje onda ja navodno nisam razumjela odgovor... sigurno su općili sa j.b. titom i tebe takvoga napravili
Ne biti nervozna kad nisi u stanju razumjeti neke stvari...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/9/2018, 21:17

red wolf wrote:
Odgovorio sam, a to što to ti nisi razumjela, nije moj problem.

Odgovorio si potpuno bezvrijednim kretenskim intepretacijama Sitchina i sličnih prevaranata. Činjenica da ih ona ne prihvaća samo svjedoči o tome da posjeduje zdrav razum koji je za tebe očito nedostižan san.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/9/2018, 21:19

red wolf wrote:Ja nemam problema s time da su nekima napunili glave da vjeruju u tamo nekog Boga koji se razdvojio na tri dijela.

Nemaš pojma o kršćanskoj teologiji. Nikada Bog po kršćanskom nauku nije bio razdvojen i nije sa naknadno razdvojio. Uvijek je bio i ostao trojstven. Ovakvim idiotarija samo dokazuješ da ne možeš predstavljati iole kompetentnog sugovornika za jednu tematsku raspravu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/9/2018, 21:33

Speare Shaker wrote:
red wolf wrote:
Odgovorio sam, a to što to ti nisi razumjela, nije moj problem.

Odgovorio si potpuno bezvrijednim kretenskim intepretacijama Sitchina i sličnih prevaranata. Činjenica da ih ona ne prihvaća samo svjedoči o tome da posjeduje zdrav razum koji je za tebe očito nedostižan san.


on vjerojatno misli da je ovo odgovor

wolf wrote:Da, tako. Skoro pa sve civilizacije, od prve sumerske, do danas, imaju predaju o silasku bića iz Svemira na Zemlju. Imaš slikarije na pećinama ( realistično su prikazivali svoju okolinu ), na kojima nalaziš diskaste objekte i čudne likove u neobičnim odijelima. Glede stvaranja čovjeka, nije bilo nikakvog općenja. Postojao je jedan ili više ljudskih predaka u to vrijeme. Uzeli su onog najpovoljnijeg za miješanje s njihovom vrstom. Ostalo je učinila njihova, za naše pojmove, puno naprednija medicina. Premda, baš danas, vidimo što je sve moguće i dokle smo dogurali.

i ja sam ga pitala odakle ljudski predak i nije odgovorio.. idem sad spavati... Laku noć. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/9/2018, 21:36

Laku noć. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 47 Empty Re: Razmišljanja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 47 of 50 Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum