ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Eroo Sat 15 Jul - 9:02

Sora wrote:
Eroo wrote:
Eroo wrote:

Propovijedi protiv rasizma






Velik odjek imala je propovijed koju je Stepinac održao na blagdan Krista Kralja, 25. listopada 1942. Odlučno se usprotivio teoriji o superiornim i inferiornim rasama i narodima, te praksi koja se iz te teorije izvodi.
»Prva stvar koju tvrdimo jest, da su svi narod pred iznimke pred Bogom ništica. (…) Drugo što tvrdimo jest, da svi narodi i rase potječu od Boga. Stvarno postoji samo jedna rasa, a to je Božja rasa. (…) Treće što tvrdimo, svaki narod i svaka rasa, kako se danas odrazuju na zemlji, imade pravo na život dostojan čovjeka i na postupak dostojan čovjeka.«  Stepinac spominje da je Crkva dizala glas protiv boljševika, masona, pa i »plaćene nearijske štampe«, a zatim se vraća na osnovnu temu: »Nitko nema pravo da na svoju ruku ubija ili na koji mu drago način oštećuje pripadnike druge rase ili narodnosti. To može samo zakonita vlast, ako je nekome dokazana krivica, radi koje zaslužuje kaznu.«  Osim rase, on spominje i "narode", imajući nedvosmisleno u vidu progone Srba. (Krišto 2, dokument br. 216, str. 224–225) Francuski konzul (višijevskog režima) preveo je propovijed na francuski i poslao je svojoj vladi, pa je tako očuvana u francuskom arhivu.
Jednako odlučno nastupio je i u propovijedi od 14. ožujka 1943. Nasuprot rasističkim teorijama i postupcima, ističe dostojanstvo svake ljudske osobe i neotuđiva ljudska prava koja se iz toga izvode. »Svaki čovjek, bez obzira kojoj rasi ili naciji pripadao, bez obzira, da li je svršio sveučilište u kojem kulturnom središtu Europe ili ide u lov za hranom u prašumama Afrike, svaki od njih jednako nosi u sebi pečat Boga Stvoritelja i imade svoja neotuđiva prava, kojih mu ne smije oteti ili ograničiti samovoljno nijedna ljudska vlast.« (cit. str. 304)

Posebna zauzimanja za Židove






8. svibnja 1943. Stepinac podržava molbu Židovske bogoštovne općine u Zagrebu da joj se dozvoli rad za one koji su još ostali na slobodi. Stepinac i Marcone zauzimali su se za Židove katolike (konverntite, ali bezuspješno: svi su u svibnju 1943. uhićeni i odvedeni u Njemačku. Ostali su samo oni u mješanim brakovima. (Krišto, str. 310)
Stepinčevim zauzimanjem spašeni su starci i starice, koji su boravili u Židovskom umirovljeničkom domu Lavoslav Schwarz. Dana 8. prosinca 1943. sve štićenike doma Stepinac iselio na crkveno imanje u Brezovici, gdje je nadogradio još jednu prostoriju i uzdržavao dom do kraja rata. (Krišto, str. 313) Slavko Goldstein iznio je da su švicarski Židovi slali novac za njihovo izdržavanje, ali i on odaje priznanje Stepincu za taj postupak.
Još jednom za one koji eventualno nisu pročitali.
Radi se o vremenima kad ljudska glava i nije baš bila na cijeni.


Zbog cega ?

Imas odgovor na slici . Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Img_1740
Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Vezir_3

Aktualno!

Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Ringo10 Sat 15 Jul - 9:23

Sora wrote:
Eroo wrote:
Eroo wrote:

Propovijedi protiv rasizma






Velik odjek imala je propovijed koju je Stepinac održao na blagdan Krista Kralja, 25. listopada 1942. Odlučno se usprotivio teoriji o superiornim i inferiornim rasama i narodima, te praksi koja se iz te teorije izvodi.
»Prva stvar koju tvrdimo jest, da su svi narod pred iznimke pred Bogom ništica. (…) Drugo što tvrdimo jest, da svi narodi i rase potječu od Boga. Stvarno postoji samo jedna rasa, a to je Božja rasa. (…) Treće što tvrdimo, svaki narod i svaka rasa, kako se danas odrazuju na zemlji, imade pravo na život dostojan čovjeka i na postupak dostojan čovjeka.«  Stepinac spominje da je Crkva dizala glas protiv boljševika, masona, pa i »plaćene nearijske štampe«, a zatim se vraća na osnovnu temu: »Nitko nema pravo da na svoju ruku ubija ili na koji mu drago način oštećuje pripadnike druge rase ili narodnosti. To može samo zakonita vlast, ako je nekome dokazana krivica, radi koje zaslužuje kaznu.«  Osim rase, on spominje i "narode", imajući nedvosmisleno u vidu progone Srba. (Krišto 2, dokument br. 216, str. 224–225) Francuski konzul (višijevskog režima) preveo je propovijed na francuski i poslao je svojoj vladi, pa je tako očuvana u francuskom arhivu.
Jednako odlučno nastupio je i u propovijedi od 14. ožujka 1943. Nasuprot rasističkim teorijama i postupcima, ističe dostojanstvo svake ljudske osobe i neotuđiva ljudska prava koja se iz toga izvode. »Svaki čovjek, bez obzira kojoj rasi ili naciji pripadao, bez obzira, da li je svršio sveučilište u kojem kulturnom središtu Europe ili ide u lov za hranom u prašumama Afrike, svaki od njih jednako nosi u sebi pečat Boga Stvoritelja i imade svoja neotuđiva prava, kojih mu ne smije oteti ili ograničiti samovoljno nijedna ljudska vlast.« (cit. str. 304)

Posebna zauzimanja za Židove






8. svibnja 1943. Stepinac podržava molbu Židovske bogoštovne općine u Zagrebu da joj se dozvoli rad za one koji su još ostali na slobodi. Stepinac i Marcone zauzimali su se za Židove katolike (konverntite, ali bezuspješno: svi su u svibnju 1943. uhićeni i odvedeni u Njemačku. Ostali su samo oni u mješanim brakovima. (Krišto, str. 310)
Stepinčevim zauzimanjem spašeni su starci i starice, koji su boravili u Židovskom umirovljeničkom domu Lavoslav Schwarz. Dana 8. prosinca 1943. sve štićenike doma Stepinac iselio na crkveno imanje u Brezovici, gdje je nadogradio još jednu prostoriju i uzdržavao dom do kraja rata. (Krišto, str. 313) Slavko Goldstein iznio je da su švicarski Židovi slali novac za njihovo izdržavanje, ali i on odaje priznanje Stepincu za taj postupak.
Još jednom za one koji eventualno nisu pročitali.
Radi se o vremenima kad ljudska glava i nije baš bila na cijeni.


Zbog cega ?

Imas odgovor na slici . Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Img_1740
Ovo u suštini ne znači ništa. On je bio Biskup i morao je imati kontakte sa svima koji su bilo kada obnašali vlast. On se slikao i sa kraljem Acom i sa Titom.

Jednom moramo shvatiti da biti ratni yločinac podrazumijeva sasvim konkretne krivnje i na njima zasnovane optužnice. U slučaju Stepinca takvi dokazi do danas nisu prezentirani osim ideoloških floskula i trla baba lan priča.

Ovakve slike nikada nisu dokaz. Slikati se sa nekim u nekom trenutku a koji će kasnije biti osuđen kao i njegov režim, to nije nikakkav zločin.

A posebno uzevši u obzir mogućnosti krivotvorina što je masovna politička praksa odkako je svijeta i vijeka. ZAto ni fotografije nisu nikada uzimane u obzir kao definitivan dokaz.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Eroo Sat 15 Jul - 9:33

Srpski knez Pavle i Hitler

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Knez-pavle-adolf-hitler_500x300
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Eroo Sat 15 Jul - 9:36

Desno Ivo Andrić

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Andric-670x959
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Eroo Sat 15 Jul - 9:38

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Andric-u-berlinu  
Ćoše

Kako se Ivo Andrić obratio Adolfu Hitleru



Prvog aprila 1939. godine saopšteno je da je za novog opunomoćenog ministra i izvanrednog poslanika u Berlinu postavljen Ivo Andrić, pomoćnik ministra inostranih dela druge položajne grupe drugog stepena. Dvanaest dana kasnije Andrić je stigao u Berlin. Bilo je to vreme kada su Italijani okupilrali Albaniju, a u Berlinu i u celoj Nemačkoj obavljane pripreme za proslavu pedestog rođendana vođe Rajha – Adolfa Hitlera.
Firer je Andrića, novog poslanika Jugoslavije, primio 1. aprila u 11 časova i 30 minuta. Bila je sreda. Andrić je prilikom predaje akreditivnih pisama održao govor.
Poštovani kancelare,
Čast mi je da Vašoj Ekselenciji predam pisma kojima je Kraljevsko Namesništvo, u ime Njegovog Veličanstva Kralja Jugoslavije, moga uzvišenog Suverena, izvolelo da me akredituje kod Vaše Ekselencije u svojstvu svoga izvanrednog poslanika i opunomoćenog ministra, kao i opozivna pisma moga prethodnika g. Cincar Markovića.
Smatram za naročitu sreću što mi je Kraljevsko Namesništvo poverilo tu časnu zadaću. Odnosi dobrog susedstva, kao i živa privredna i kulturna izmena dobara između Nemačke i Jugoslavije odgovaraju potpuno željama i namerama Kraljevske vlade, i ja sam naročito povlašćen što mi je Kraljevska vlada stavila u dužnost da rad moga prethodnika na tom delu nastavim, a u cilju produbljenja i učvršćenja tih prijateljskih odnosa i uzajamnog poštovanja koje vlada između oba naroda.
Dozvolite, Gospodine Kancelare Rajha, da uverim Vašu Ekselenciju da ću sve svoje snage posvetiti tom zadatku koji predstavlja jedan od značajnijih ciljeva spoljne politike moje vlade. Slobodan sam izraziti nadu da mi blagonaklona podrška Vaše Ekselencije neće nedostajati u izvršenju moje prijatne dužnosti.
Predajući Vašoj Ekselenciji moja pisma, koristim ovu svečanu priliku da izrazim u ime Njegovog Kraljevskog Visočanstva Kneza Namesnika, Kraljevskog Namesništva i Kraljevske vlade najlepše želje za ličnu sreću vaše Ekselencije, koja sa toliko uspeha i dostojanstva stoji na čelu Velikog Rajha, kao i za dobro i napredak nemačkog naroda.
 
Izvor: Radovan Popović, Žudnja za frakom, 2011.
Izvor fotografije: Politika

Koja poniznost spram Njegove ekselencije. ...Niko nema što Srbin imade... :aw
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Eroo Sat 15 Jul - 9:43

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Image
:aw
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Eroo Sat 15 Jul - 9:47

Sarajevo, nedavno


Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 429315

:aw
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by jastreb Sat 15 Jul - 9:54

Eroo wrote:Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Image
:aw
Taj je Pavelić više volio muslimane nego recimo Zagorce,ili Dalmatince. Još jedan u nizu dokaza koji potvrđuje moju tezu o ND BIH.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Eroo Sat 15 Jul - 10:02

Meanwhile uBosni...

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Strasno_f
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Ringo10 Sat 15 Jul - 10:04

jastreb wrote:
Eroo wrote:
jastreb wrote:Budimo realni.
Povodom čega? Meni govoriš?
Ma svima. Ja osobno mislim da on nije bio svetac.
MA to tituliranje svetaca je crkvena izmišljotina. To su gluposti.

Koje to ljudsko biće može biti SVETAC. Ko to zna šta su skrivene misli ili težnje nekog čovjeka. Ko će znati motive i koliko su povijesni podaci o dobrim djelima pouzdani.

Tu se trebalo uspostaviti neka titula zaslužnosti za kršćansku vjeru i sve što se toga tiče i gotova stavr. Otkuda ja znam ko su sve ti ljudi i žene što su titulirani kao sveci i koji su motivi i motivacije doveli do tih njihovih kanonizacija.


TAko je recimo SPC proglasila Svetog Vukašina po liku čovjeka navodno ubijenom u JAsenovcu a za kojeg se ne zna pouzdano je li uopće i postojao. 
A koliko takvih i sličnih primjera ima u svim crkvama, pitaj Boga dragoga. A Bog dragi jedini zna kakav je ko zaista bio.

Za Stepinca je bitno reći da nije bio zločinac, rehabilitirati ga  to bi trebalo biti dovoljno. A je li zaslužio biti svetac na osnovu nekakve osobne hrabrosti i je li uvijek bio na visini svoje misije, to je sasvim drugo pitanje.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Eroo Sat 15 Jul - 10:05

Koliko vidim iz gornjih fotografija antifašizam  kod naših komšija ima duboke korjene. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by jastreb Sat 15 Jul - 10:06

Eroo wrote:Koliko vidim iz gornjih fotografija antifašizam  kod naših komšija ima duboke korjene. :D
1945. godine u NOVJ bilo je samo 2,5% muslimana.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Eroo Sat 15 Jul - 10:14

crvenkasti wrote:
Eroo wrote:PS:

Još nešto, blaženi stepinac je već proglašen svecem, kad je u pitanju CUH: 
Njegovo ime se spominje na svakoj misi, ali isključivo u crkvama u Hrvatskoj.
E, pazi sad i razmisli, poveži...
Kad se proglasi svecem bit će spominjan u svim crkvama diljem svijeta. 
To je vEEEliki problem za bata Tomu, srpskog patrijarha Irineja...I Vulina, moga velikog prijatelja. :D

Točno! Ako mi hoćemo da nam je on svetac, tko nam što može?
Je li ovo beše srpski knez Pavle? Paše mu ova uniforma, jelda? :clown

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Knez-pavle-adolf-hitler_500x300
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by kaya Sat 15 Jul - 10:14

Eroo wrote:
crvenkasti wrote:
Eroo wrote:PS:

Još nešto, blaženi stepinac je već proglašen svecem, kad je u pitanju CUH: 
Njegovo ime se spominje na svakoj misi, ali isključivo u crkvama u Hrvatskoj.
E, pazi sad i razmisli, poveži...
Kad se proglasi svecem bit će spominjan u svim crkvama diljem svijeta. 
To je vEEEliki problem za bata Tomu, srpskog patrijarha Irineja...I Vulina, moga velikog prijatelja. :D

Točno! Ako mi hoćemo da nam je on svetac, tko nam što može?
Je li ovo beše srpski knez Pavle? Paše mu ova uniforma, jelda? :clown

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Knez-pavle-adolf-hitler_500x300
:D
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by provocator Sat 15 Jul - 12:38

Eroo wrote:Čuli išla u drugu državu da bi našla saveznika za svoje mišljenje.
Pa ono šta njezini rade Palestincima nisu ni ustaše radile.
Baš bi me zanimalo šta gospođa o tome misli.
Ups! Viš, na gle...
A sjećam se ko jučer kada sam ja pisao o svemu onome što Izrael čini Palestincima kako je tovariš ero rukama i nogama branio Izraelce. :D

_________________
Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Guest Sat 15 Jul - 14:18

pismejker wrote:
Eroo wrote:Čuli išla u drugu državu da bi našla saveznika za svoje mišljenje.
Pa ono šta njezini rade Palestincima nisu ni ustaše radile.
Baš bi me zanimalo šta gospođa o tome misli.
A st orade Palestincima,da cujem...?Vise prava u Israelu imaju nego kod vas drugi..Ono sto nemaju prava,neka niti ne traze,a kod vas kao bajage sviisti,ali neki puno istiji..to bi bio otprilike fakat..palestinci koji drze roge doli i rade,mogu tako i u Israelu...
Da je tome drugacije,ne bi ih se nakotilo 6 milijuna.,..Koliko je ono srba preostalo?? :cleanteeth




Hehehe - ne rade im "  NIŠTA NAROČITO " osim što su im na ZAPOSJEDNUTOM PALESTINSKOM teritoriju uzeli najmanje 70 % VODE  - osim što na PALESTINSKOM  području - SILOM OTETO  naseljavaju IZRAELCE - osim što " POKATKAD  IZRAELCI  UPUCAJU neko PALESTINSKO dijete  - onako usput  itd.... ;

Hajde, ODJEBI  - BUDALO !


P.S.

Svakako je svima na ovom forumu poznatao da ja nikako ne SIMPATIZIRAM  ljubitelje polumjeseca - no, isto tako svi su svakako do sada primjetili da se ja isključivo ravnam po PRAVDI i PRAVEDNOSTI !!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by jastreb Sat 15 Jul - 14:31

redder4 wrote:
pismejker wrote:
Eroo wrote:Čuli išla u drugu državu da bi našla saveznika za svoje mišljenje.
Pa ono šta njezini rade Palestincima nisu ni ustaše radile.
Baš bi me zanimalo šta gospođa o tome misli.
A st orade Palestincima,da cujem...?Vise prava u Israelu imaju nego kod vas drugi..Ono sto nemaju prava,neka niti ne traze,a kod vas kao bajage sviisti,ali neki puno istiji..to bi bio otprilike fakat..palestinci koji drze roge doli i rade,mogu tako i u Israelu...
Da je tome drugacije,ne bi ih se nakotilo 6 milijuna.,..Koliko je ono srba preostalo?? :cleanteeth




Hehehe - ne rade im "  NIŠTA NAROČITO " osim što su im na ZAPOSJEDNUTOM PALESTINSKOM teritoriju uzeli najmanje 70 % VODE  - osim što na PALESTINSKOM  području - SILOM OTETO  naseljavaju IZRAELCE - osim što " POKATKAD  IZRAELCI  UPUCAJU neko PALESTINSKO dijete  - onako usput  itd.... ;

Hajde, ODJEBI  - BUDALO !


P.S.

Svakako je svima na ovom forumu poznatao da ja nikako ne SIMPATIZIRAM  ljubitelje polumjeseca - no, isto tako svi su svakako do sada primjetili da se ja isključivo ravnam po PRAVDI i PRAVEDNOSTI !!
Ništa tu nije oteto,nego vraćeno. To je zemlja koju je Izabranom narodu dao sam Bog. Pročitaj malo Bibliju.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Guest Sat 15 Jul - 14:37

jastreb wrote:
redder4 wrote:
pismejker wrote:
Eroo wrote:Čuli išla u drugu državu da bi našla saveznika za svoje mišljenje.
Pa ono šta njezini rade Palestincima nisu ni ustaše radile.
Baš bi me zanimalo šta gospođa o tome misli.
A st orade Palestincima,da cujem...?Vise prava u Israelu imaju nego kod vas drugi..Ono sto nemaju prava,neka niti ne traze,a kod vas kao bajage sviisti,ali neki puno istiji..to bi bio otprilike fakat..palestinci koji drze roge doli i rade,mogu tako i u Israelu...
Da je tome drugacije,ne bi ih se nakotilo 6 milijuna.,..Koliko je ono srba preostalo?? :cleanteeth




Hehehe - ne rade im "  NIŠTA NAROČITO " osim što su im na ZAPOSJEDNUTOM PALESTINSKOM teritoriju uzeli najmanje 70 % VODE  - osim što na PALESTINSKOM  području - SILOM OTETO  naseljavaju IZRAELCE - osim što " POKATKAD  IZRAELCI  UPUCAJU neko PALESTINSKO dijete  - onako usput  itd.... ;

Hajde, ODJEBI  - BUDALO !


P.S.

Svakako je svima na ovom forumu poznatao da ja nikako ne SIMPATIZIRAM  ljubitelje polumjeseca - no, isto tako svi su svakako do sada primjetili da se ja isključivo ravnam po PRAVDI i PRAVEDNOSTI !!
Ništa tu nije oteto,nego vraćeno. To je zemlja koju je Izabranom narodu dao sam Bog. Pročitaj malo Bibliju.

misliš da je Jahve oteo zemlju kanaancima i dao je židovima.. ima tu svakakvih predaja.. ne vjeruj svemu doslovno...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by jastreb Sat 15 Jul - 14:40

metilda wrote:
misliš da je Jahve oteo zemlju kanaancima i dao je židovima.. ima tu svakakvih predaja.. ne vjeruj svemu doslovno...
Obećao ju je Abrahamu i njegovom potomstvu. Kasnije ju je preko najvećeg vojskovođe svih vremena Jošue sina Nunova dao u ruke svome Izabranom narodu.

Kasnija povijest je zbog nevjere Izabranog naroda išla protiv njih samih,ali u proročanstvima Bog opet obećaje da će vratiti svoj Narod ondje.

Dakle to je židovska ,a ne filistejska,ili ismailitska zemlja.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Ringo10 Sat 15 Jul - 15:55

jastreb wrote:
Eroo wrote:Koliko vidim iz gornjih fotografija antifašizam  kod naših komšija ima duboke korjene. :D
1945. godine u NOVJ bilo je samo 2,5% muslimana.
A koliko ih je bilo ukupno u stanovništvu Jugoslavije
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by jastreb Sat 15 Jul - 16:05

Ringo10 wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:Koliko vidim iz gornjih fotografija antifašizam  kod naših komšija ima duboke korjene. :D
1945. godine u NOVJ bilo je samo 2,5% muslimana.
A koliko ih je bilo ukupno u stanovništvu Jugoslavije
Oko 1.500.000 ili 11%,ali ovdje su ubrojeni i Albanci,Romi,Turci...
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'   - Page 4 Empty Re: Teška paljba po 'svecu' iz srca Zagreba: 'Stepinac je bio slabić koji je blagoslivljao ustaše!'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum