ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Page 28 of 32 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Next

Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 1/8/2017, 09:01

..drugo....zato sam postavio temu koja sluzi za razno pa i povijest..da se ne itvaraju non stop teme u svezi partizanijeustasluka i domovionskog rata..zato je tu ova tema..

vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by jastreb 1/8/2017, 09:01

Eva_ wrote:
vuksadinare wrote:inace kako s eblizi obljetnica oluje pripremam teren..jer za srbe i jos neke povijest je pocela 5.8.1995...pa red ih podsjetiti da ipak nije i tko je posijao uzrocnike oluje....ako ih po obicaju pamcenje ne sluzi osim sto je njima u interesu
Pa kak je HR pusta i sve pustija bude, još bute Srbe na koljenima molili da se vrate.
Danas u tim krajevima ne možeš uočiti razliku između srpskih i hrvatskih sela. Pusta su i jedna i druga,s tom razlikom da su ljeti srpska ipak napučenija.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 1/8/2017, 09:01

Eva_ wrote:
vuksadinare wrote:inace kako s eblizi obljetnica oluje pripremam teren..jer za srbe i jos neke povijest je pocela 5.8.1995...pa red ih podsjetiti da ipak nije i tko je posijao uzrocnike oluje....ako ih po obicaju pamcenje ne sluzi osim sto je njima u interesu
Pa kak je HR pusta i sve pustija bude, još bute Srbe na koljenima molili da se vrate.
..i kod njih ej srbija sve pustija..a'k srbiju napustaju tesko da ce i ovdje doci.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 1/8/2017, 09:02

vuksadinare wrote:..drugo....zato sam postavio temu koja sluzi za razno pa i povijest..da se ne itvaraju non stop teme u svezi partizanijeustasluka i domovionskog rata..zato je tu ova tema..
psssst..!!! zlo ne čulo,gluvo bilo... Suspect Suspect Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 1/8/2017, 09:03

Čekam pad cijena srpskih Pipica...ionako su niske,ali hiocu najbolje za najmanje ulozeno.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 1/8/2017, 09:04

jastreb wrote:
Eva_ wrote:
vuksadinare wrote:inace kako s eblizi obljetnica oluje pripremam teren..jer za srbe i jos neke povijest je pocela 5.8.1995...pa red ih podsjetiti da ipak nije i tko je posijao uzrocnike oluje....ako ih po obicaju pamcenje ne sluzi osim sto je njima u interesu
Pa kak je HR pusta i sve pustija bude, još bute Srbe na koljenima molili da se vrate.
Danas u tim krajevima ne možeš uočiti razliku između srpskih i hrvatskih sela. Pusta su i jedna i druga,s tom razlikom da su ljeti srpska ipak napučenija.
hrvati iz tih krajeva spsutise se u ljetnim mjesecima koji dođu na ljeto na morske obale...dok srbi ipak posjete svoja sela...i tu bivaju dva ljetna mjeseca...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 1/8/2017, 09:07

recimo u kninu za ljetnih dana...ne znas kojih auta ima vise sa registarskim oznaka da'l hrvatskih ili srbijanskih odnosno stranih...kod mog susjeda da mu nadimak ne navodim koji je doslio u knin i ima kafic..uvijek puno i srbadije i hrvatije....no uglavnom stariji od cetrdeset godina...jer je to kafic ili vise kavana...gdje svracaju stariji..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 1/8/2017, 09:16

inace kad se srbcad pita zasto oluja bila...u pitanjima se skriva i odgovr onog oficira jna u dalju...kad ej rekao..'nocas slijedi slobodan lov'..i u erdutu...'ce da bidne ciscenja sklonista'....plus napad na bolnicu u vrlici...i onda zasto'..pa kakvo ej to glupo pitanje.. Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 1/8/2017, 09:26

fuk,ja mislim da je Oluja bila,jerbo ste vi htjeli natrag svoje trucktore uzeti,ali su Srbi ih uzjasili i otperjali... mišjon fejl.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 1/8/2017, 09:34

pismejker wrote:fuk,ja mislim da je Oluja bila,jerbo ste vi htjeli natrag svoje trucktore uzeti,ali su Srbi ih uzjasili i otperjali... mišjon fejl.. :cleanteeth
ne oluja je bila jer su srbi inzistirali da zive u velikoj srbiji odbijajuci cak i ponuđeni plan z4 sto im je davao cak i vise od autonomije...rek'o mile martic.. Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 1f602 

https://www.youtube.com/watch?v=mvPQPjKXn6M

koja seljacina nadugo i nasiroko malo je takvih...ni cudo da su otperjali pokraj takvog 'vođe'  Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 1f602
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 1/8/2017, 09:44

vuksadinare wrote:
Eva_ wrote:Ti nikak iz rata van.
..jbg ja sam ipak malo moderniji...vecina ovdje jos razglaba o drugom svjetskom ratu..ja ipak sam forum kalendar iz punop blize povijesti.. :)

pa i moj "Čardak" je bio samo sa linkovima i tekstovima iz sadašnjosti ali su ga antife pretvorile u obračun sa ustašlukom.. bio je čitan samo zbog uvreda doje su mi bile upućivane zbog takvog načina prikazivanja stvarnosti i sadašnjosti u čemu su prednjačili sora, eskaped i eva... domalo će i tvoja tema postati ista.. nije lako govoriti istinu vampirima...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 1/8/2017, 09:48

metilda wrote:
vuksadinare wrote:
Eva_ wrote:Ti nikak iz rata van.
..jbg ja sam ipak malo moderniji...vecina ovdje jos razglaba o drugom svjetskom ratu..ja ipak sam forum kalendar iz punop blize povijesti.. :)

pa i moj "Čardak" je bio samo sa linkovima i tekstovima iz sadašnjosti ali su ga antife pretvorile u obračun sa ustašlukom.. bio je čitan samo zbog uvreda doje su mi bile upućivane zbog takvog načina prikazivanja stvarnosti i sadašnjosti u čemu su prednjačili sora, eskaped i eva... domalo će i tvoja tema postati ista.. nije lako govoriti istinu vampirima...
moja nece..ja ih poklopim...lupim cinjenice..i odmah shut up...kao ono 'joj daj ti samo rat'..i to je argument nula,zero
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 1/8/2017, 11:30

Mladen Markac:'danas nam zele soliti pamet i određivati sto smijemo sto ne smijemo oni koji su se kao zadnji misevi skrivali u rupama dok su pravi dragovoljci hrlili na linije kad je bilo najpotrebnije i najgore.Ovi mladici policajci i gardisti koji su branili Dalj i sva druga hrvatska mjesta u vrijeme pocetka agresije mozda u najteze vrijeme kad nas je bilo malo i kada je oruzja bilo nedovoljno nisu mislili u to ljeto 1991 da odu na more ili negdje drugdje oni su pohrlili braniti svoj dom,narod i svoju drzavu.Stotinjakbranitelja je branilo dalj 1.8.1991 godine protiv sebe su imali nekoliko stotina dobro naoruzanih cetnika pripadnika raznih srpskih paravojnih formacija i imali su srbiziranu jugoslavensku armiju sa tenkovima.najlakse je bilo pobjeci,skriti se i filozofirati ali tesko je bilo obuci uniformu a neki je nisu ni imali i uzeti pusku i stati na branik slobode i obrane domovine.Svaka kuca u Dalju je bila linija svaka kuca u Dalju je bila tragedija.U to vrijeme ja sam se bas nalazio u nedalekom Osijeku.Dosao sam sa dvadesetak policajaca dragovoljaca iz moje rodne Podravine da se stavim na raspolaganje Osijeku i tom podrucju jer tih dana ovi prostori su trpjeli najzesce napade i stradanja.Pokusali smo se probiti prema Dalju,Aljmasu i erdutu ali nismo uspjeli.Kod Sarvasa odnosno između Sarvasa i Bijelog Brda kada smo htjeli poljskim putevima nekako stici do Dalja otvorena je paljba po nama iz svog moguceg oruzja gotovo smo se nasli na brisanom prostroru morali smo se povuci nazad prema Sarvasu a imao sam trojicu teze ranjenih deckiju koje smo morali nositi par kilometara pod vatrom cetnika i armije.Kad smo decke ostavili u Sarvasu da ih prebaci hitna u Osijek opet smo pokusali ici drugim putem i stici u Dalj ili makar do Erduta i Aljmasa da pomognemo obrani i spasavanju civila.Ovaj put pokusali smo uzduz obale Drave probiti se na prostor Aljmasa ali cetnici i armija su su prekinuli taj koridor kod Bijelog Brda blizu kojeg Drava prolazi postavivsi na obali Drave dva oklopna vozila i pedesetak vojnika i cetnika.Bilo je prijedloga da se prebacimo na baranjsku stranu u Kopacki rit koji se nalazio na drugoj strani Drave o tim pravcem dođemo do Aljmasa jer je Kopacki rit mocvarno podrucje i samim time gotovo neprohodno nasli smo i dva camca sa kojim smo se vec prebacili u Kopacki rit ali dobili smo obavijest da se stanovnistvo Aljmasa,Erduta i Dalja evakuiralo te smo donijeli odluku da ipak ne idemo i vratimo se u Osijek jer bespotrebno se izlagati novim zrtvama a pretpsotavljali smo da su u erdut i aljmas vec usli i armija i cetnici ili su ga napustili i garda i policija sto se pokazalo i tocnim'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by jastreb 1/8/2017, 11:40

vuksadinare wrote:Mladen Markac:'danas nam zele soliti pamet i određivati sto smijemo sto ne smijemo oni koji su se kao zadnji misevi skrivali u rupama dok su pravi dragovoljci hrlili na linije kad je bilo najpotrebnije i najgore.Ovi mladici policajci i gardisti koji su branili Dalj i sva druga hrvatska mjesta u vrijeme pocetka agresije mozda u najteze vrijeme kad nas je bilo malo i kada je oruzja bilo nedovoljno nisu mislili u to ljeto 1991 da odu na more ili negdje drugdje oni su pohrlili braniti svoj dom,narod i svoju drzavu.Stotinjakbranitelja je branilo dalj 1.8.1991 godine protiv sebe su imali nekoliko stotina dobro naoruzanih cetnika pripadnika raznih srpskih paravojnih formacija i imali su srbiziranu jugoslavensku armiju sa tenkovima.najlakse je bilo pobjeci,skriti se i filozofirati ali tesko je bilo obuci uniformu a neki je nisu ni imali i uzeti pusku i stati na branik slobode i obrane domovine.Svaka kuca u Dalju je bila linija svaka kuca u Dalju je bila tragedija.U to vrijeme ja sam se bas nalazio u nedalekom Osijeku.Dosao sam sa dvadesetak policajaca dragovoljaca iz moje rodne Podravine da se stavim na raspolaganje Osijeku i tom podrucju jer tih dana ovi prostori su trpjeli najzesce napade i stradanja.Pokusali smo se probiti prema Dalju,Aljmasu i erdutu ali nismo uspjeli.Kod Sarvasa odnosno između Sarvasa i Bijelog Brda kada smo htjeli poljskim putevima nekako stici do Dalja otvorena je paljba po nama iz svog moguceg oruzja gotovo smo se nasli na brisanom prostroru morali smo se povuci nazad prema Sarvasu a imao sam trojicu teze ranjenih deckiju koje smo morali nositi par kilometara pod vatrom cetnika i armije.Kad smo decke ostavili u Sarvasu da ih prebaci hitna u Osijek opet smo pokusali ici drugim putem i stici u Dalj ili makar do Erduta i Aljmasa da pomognemo obrani i spasavanju civila.Ovaj put pokusali smo uzduz obale Drave probiti se na prostor Aljmasa ali cetnici i armija su su prekinuli taj koridor kod Bijelog Brda blizu kojeg Drava prolazi postavivsi na obali Drave dva oklopna vozila i pedesetak vojnika i cetnika.Bilo je prijedloga da se prebacimo na baranjsku stranu u Kopacki rit koji se nalazio na drugoj strani Drave o tim pravcem dođemo do Aljmasa jer je Kopacki rit mocvarno podrucje i samim time gotovo neprohodno nasli smo i dva camca sa kojim smo se vec prebacili u Kopacki rit ali dobili smo obavijest da se stanovnistvo Aljmasa,Erduta i Dalja evakuiralo te smo donijeli odluku da ipak ne idemo i vratimo se u Osijek jer bespotrebno se izlagati novim zrtvama a pretpsotavljali smo da su u erdut i aljmas vec usli i armija i cetnici ili su ga napustili i garda i policija sto se pokazalo i tocnim'.
daj mi molim te link,odakle si ovo izvadio!!!

Ovo je (meni,a i svima ovdje) već dobro poznati tvoj stil,a Markač ovakve bedastoće nikada ne bi ovako izgovarao.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 1/8/2017, 12:26

Stjepan Mikulec(sudionik obrane Dalja i Aljmasa iz Krapine gardist):'U Dalj sam dosao 25.7.1991 kao gardist iz kampa za obuku gardista kraj Erduta inace sam bio pripadnik 1 gardijske brigade i upravo sam imao srecu da sam otisao na smjenu u Dalj dan prije onog zlocinackog napada jna zrakoplova na obucni centar u Erdutu kada je poginulo sest mojih suboraca.Mogu slobodno reci da mi je taj 1.8.1991 godine bio najtezi dan u domovinskom ratu a prosao sam dosta terena tijekom rata.napadi na nase polozaje i punktove u Dalju vec su poceli prethodnog dana a nastavilo se sa napadima i tijekom noci.Ipak ti napadi nisu bili pjesackog karaktera vec smo napadani snajperima iz automatskih pusaka i tromblona iz srpskog dijela Dalja inace i ranije je bilo oruzanih provokacija ali tog dana su bili puno jaci nego prethodnih dana pa smo zakljucili da cetnici ocito spremaju nesto veliko i tu noc smo se gotovo svi nasli na polozajima.ujutro 1.8.1991 godine negdje oko pet sati kad se razdanilo na nas je otvorena paljba gotovo iz svih oruzja sto je bilo na raspolaganju cetnicima.mislim da je u roku pola sata na hrvatski dio dalja i oko policijske postaje palo oko stotinjak minobacackih granata,tromblonskih mina pucano je iz rucnih bacaca,teskih strojnica,snajpera ma pucali su iz svega.Dio nasih snaga morao se povuci od centra prema sjevernom dijelu sela jer su bili izlozeni ubitacnoj vatri a vec je bilo nekoliko nasih ranjeno a jedan je gardist poginuo.Mi smo se rasprsili po kanalima,vrtovima,podrumima koliko je bila ubitacna ta paljba.Negdje oko sest sati ujutro cetnici su krenuli u pjesacki napad mislim bilo ih je kao mrava rasprsili su se po cesti,okucnicama,poljima i istovremeno zestoko otvarali paljbu na nase polozaje.ja sam se nalazio stotinjak metara od policijske postaje u centru mjesta.Lezao sam ja i jso dvojica suboraca u jednom kanalu i od cetnicke pucnjave takorec nismo smjeli proviriti glave.Moj suborac Ivo Krizanac pokusao se nekako prebaciti preko jedne ograde i potraziti zaklon u jednom vocnjaku ali biva pogođen i otkotrnjao se u kanal na suprotnoj strani ceste nasuprot nas culi smo njegove jauke i dozivanja.To su culi i cetnici i bas na taj dio su poceli tuci tromblonima i rucnim bacacima.U trenutku je nastala tisina i to smo iskoristili Drago Mađarevic i ja da se uspijemo nekako prebaciti do ranjenog suborca.Ivo je bio pogođen u rame i u desnu ruku,uspjeli smo improvizacijom zaustaviti krvarenje iz ruke i imobilizirati rame i kad smo to radili opet su cetnici otvorili bjesomucnu paljbu ali ovaj put prema policijskoj postaji culi smo ih kako vicu ovima u postaji da se predaju a oni su im odgovorili uzvratnom vatrom.U to vrijeme jos postaja nije bila opkoljena i postojao je jedan koridor preko vrtova kako bi se doslo do postaje ali isto jako nesiguran jer je i taj pravac bio pokriven paljbom iz snajpera i tromblona.Drago i ja smo uspjeli nekako prebaciti ranjenog suborca u sigurniji dio Dalja koji je jos bio pod nasom kontrolom i ranjenika su nekakvim vozilom prebacili u pravcu Erduta i Aljmasa.Mi smo se pokusali vratiti na nas polozaj ali vise nije bilo mogucnosti jer su cetnici uspjeli zauzeti taj prostor a nasi su se povukli i samim time su potpuno opkolili postaju.Bilo je to negdje oko osam sati ujutro.Mi smo se povukli u preostali slobodni dio Dalja i culi smo kako cetnici likuju i vidjeli smo kako izvode civile iz kuca i maltretiraju ih i tjeraju prema onom dijelu Dalja pod njihovom kontrolom.U međuvremenu između devet i deset sati pucnjava i napadi cetnika su se smirili i ocito je bilo da su se cetnici usredotocili da postaju i neke pregovore o predaji.Na s pedesetak se okupilo u jednoj kuci na brzinski sastanak sto nam je ciniti dalje.Vidjeli smo da nam ne stize pomoc jer su cestovne komunikacije prema slobodnom dijelu prekinute jedino je pomoc mogla stici Dunavom ali Dunav je kontrolirala jugomornarica a na obali dunava kraj Dalja su bili cetnici.Odlucili smo da se dio nas branitelja probije ili do Erduta ili do Aljmasa i potrazi pomoc a dio da ostane u ovom dijelu koje smo jos drzali i pokusa izvuci preostale civile te to izvlacenje pokusaju braniti od napada cetnika.Ja sam bio u onoj grupi koja je trebala otici po pomoc u Aljmas i vjerujte da sam bio sretan zbog toga.Nas sestorica smo krenuli negdje oko jedanaest sati prema Aljmasu.Odlucili smo ici kroz polja kukuruza jer su te godine kukuruzi bili izrazito visoki i time dobra zastita.Slijedili smo cestu koja vodi od Dalja do Aljmasa.Tek sto smo prosli mozda tri kilometra na krizanju ceste koja vodi od Bijelog Brda prema Erdutu i Aljmasu primjetili smo dva oklopna transportera tzv.jna i oko dvadesetak vojnika i nesto civila vjerojatno cetnika koji su sa njima bili na punktu.Povukli smo se dublje u kukuruziste ali na nesrecu ocito je netko od njih primjetio komesanje kukuruza te su otvorili zestoku paljbu po nama.Mi smo trcali koliko su nas noge nosile sreca u nesreci je da nitko nije stradao  i nakon dvadesetak minuta trcanja kroz kukuruze i odvodne kanale koji srecom su bili suhi izbili smo na cestu Aljmas-Erdut i vidjeli kolonu ljudi iz Erduta kako ide prema Aljmasu.Povezao nas je jedan covjek na traktorskoj prikolici do Aljmasa.Tu smo potrazili zapovjednika garde te ga zatrazili da nam dodjeli nesto ljudi da osiguramo koridor za izvlacenje civila iz Dalja kad smo saznali od njega da vise nema obrane Dalja i da se sad izvlaci ljudi iz Dalja na vlastitoj inicijativi i mogucnostima a i da ima ljudi ne moze nam dati jer su ovo sto ima raspoređeno je na izvlacenju civila iz Erduta i Aljmasa i na njihovom osiguranju izvlacenja i da smo mi zapravo dobrodsli kao pomoc.Zapovjednik nas je rasporedio na jedan punkt na izlazu iz Aljmasa prema Bijelom Brdu i kad smo zauzeli punk pocelo je granatiranje minobacacima i tenkovskim projektilima samog Aljmasa.Tom prilikom sam lakse ranjen od gelera i prebacen na obalu Dunava u šlep za Osijek.Drugi dan vise nikog nije bilo od civila i garde na prostoru Aljmasa'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 1/8/2017, 12:27

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:Mladen Markac:'danas nam zele soliti pamet i određivati sto smijemo sto ne smijemo oni koji su se kao zadnji misevi skrivali u rupama dok su pravi dragovoljci hrlili na linije kad je bilo najpotrebnije i najgore.Ovi mladici policajci i gardisti koji su branili Dalj i sva druga hrvatska mjesta u vrijeme pocetka agresije mozda u najteze vrijeme kad nas je bilo malo i kada je oruzja bilo nedovoljno nisu mislili u to ljeto 1991 da odu na more ili negdje drugdje oni su pohrlili braniti svoj dom,narod i svoju drzavu.Stotinjakbranitelja je branilo dalj 1.8.1991 godine protiv sebe su imali nekoliko stotina dobro naoruzanih cetnika pripadnika raznih srpskih paravojnih formacija i imali su srbiziranu jugoslavensku armiju sa tenkovima.najlakse je bilo pobjeci,skriti se i filozofirati ali tesko je bilo obuci uniformu a neki je nisu ni imali i uzeti pusku i stati na branik slobode i obrane domovine.Svaka kuca u Dalju je bila linija svaka kuca u Dalju je bila tragedija.U to vrijeme ja sam se bas nalazio u nedalekom Osijeku.Dosao sam sa dvadesetak policajaca dragovoljaca iz moje rodne Podravine da se stavim na raspolaganje Osijeku i tom podrucju jer tih dana ovi prostori su trpjeli najzesce napade i stradanja.Pokusali smo se probiti prema Dalju,Aljmasu i erdutu ali nismo uspjeli.Kod Sarvasa odnosno između Sarvasa i Bijelog Brda kada smo htjeli poljskim putevima nekako stici do Dalja otvorena je paljba po nama iz svog moguceg oruzja gotovo smo se nasli na brisanom prostroru morali smo se povuci nazad prema Sarvasu a imao sam trojicu teze ranjenih deckiju koje smo morali nositi par kilometara pod vatrom cetnika i armije.Kad smo decke ostavili u Sarvasu da ih prebaci hitna u Osijek opet smo pokusali ici drugim putem i stici u Dalj ili makar do Erduta i Aljmasa da pomognemo obrani i spasavanju civila.Ovaj put pokusali smo uzduz obale Drave probiti se na prostor Aljmasa ali cetnici i armija su su prekinuli taj koridor kod Bijelog Brda blizu kojeg Drava prolazi postavivsi na obali Drave dva oklopna vozila i pedesetak vojnika i cetnika.Bilo je prijedloga da se prebacimo na baranjsku stranu u Kopacki rit koji se nalazio na drugoj strani Drave o tim pravcem dođemo do Aljmasa jer je Kopacki rit mocvarno podrucje i samim time gotovo neprohodno nasli smo i dva camca sa kojim smo se vec prebacili u Kopacki rit ali dobili smo obavijest da se stanovnistvo Aljmasa,Erduta i Dalja evakuiralo te smo donijeli odluku da ipak ne idemo i vratimo se u Osijek jer bespotrebno se izlagati novim zrtvama a pretpsotavljali smo da su u erdut i aljmas vec usli i armija i cetnici ili su ga napustili i garda i policija sto se pokazalo i tocnim'.
daj mi molim te link,odakle si ovo izvadio!!!

Ovo je (meni,a i svima ovdje) već dobro poznati tvoj stil,a Markač ovakve bedastoće nikada ne bi ovako izgovarao.
..sa proslogodisnje obljetnice iz narod.hr....ne moze se linkat narod.hr jer je blokiran
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by aben 1/8/2017, 12:32

Ringo10 wrote:
aben wrote:
Leviathan2 wrote:
aben wrote:ali, ne razumin, ti misliš da te je oderalo jer ne voliš hrvacku? kako je inspektor zno da je ne voliš?

jer, jo nikome živome nis govori ča mislin, pa i mene uredno deru.
vidiš, jo domoljublje vidin ko paravan za socijalizam.
nisam ja rekao da ne volim hrvatsku, ja volim hrvatski zivalj isto kao i svoj, mi smo istog a roda
ne volim ovu nakazu od hrvatske, neznam kako to definirat, ovo vampirsko orgijanje nad hrvatskim zivljem po krinkom brige o istome,
nakaradno do zla boga
ne govorim ni ja sto mislim , osim ljudima u koje imam vjeru, al kad mi za ociti lopovluk ubacuje domoljublje, ma jebemti oca ocinskog
ebo te socijalizam, to nije socijalizam nego otimacina epska,   ne samo meni, nego cjeloukupnom zivlju na teritoriju tvorevine zvana hrvatska
bosance i srbe necu spominjat to je zasad drugi teritorij
pa govorin ti, domoljublje je tu samo finta, 
ne kažnjavaju te radi kuta postavljene ploče, nego jer je to klasičan modus operandi u socijalizmu.

socijalizam jest epska otimačina.
A koji to sistem nije otimacina epska.

Takav do sada nije izmisljen.
kapitalizam

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 1/8/2017, 12:40

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:Mladen Markac:'danas nam zele soliti pamet i određivati sto smijemo sto ne smijemo oni koji su se kao zadnji misevi skrivali u rupama dok su pravi dragovoljci hrlili na linije kad je bilo najpotrebnije i najgore.Ovi mladici policajci i gardisti koji su branili Dalj i sva druga hrvatska mjesta u vrijeme pocetka agresije mozda u najteze vrijeme kad nas je bilo malo i kada je oruzja bilo nedovoljno nisu mislili u to ljeto 1991 da odu na more ili negdje drugdje oni su pohrlili braniti svoj dom,narod i svoju drzavu.Stotinjakbranitelja je branilo dalj 1.8.1991 godine protiv sebe su imali nekoliko stotina dobro naoruzanih cetnika pripadnika raznih srpskih paravojnih formacija i imali su srbiziranu jugoslavensku armiju sa tenkovima.najlakse je bilo pobjeci,skriti se i filozofirati ali tesko je bilo obuci uniformu a neki je nisu ni imali i uzeti pusku i stati na branik slobode i obrane domovine.Svaka kuca u Dalju je bila linija svaka kuca u Dalju je bila tragedija.U to vrijeme ja sam se bas nalazio u nedalekom Osijeku.Dosao sam sa dvadesetak policajaca dragovoljaca iz moje rodne Podravine da se stavim na raspolaganje Osijeku i tom podrucju jer tih dana ovi prostori su trpjeli najzesce napade i stradanja.Pokusali smo se probiti prema Dalju,Aljmasu i erdutu ali nismo uspjeli.Kod Sarvasa odnosno između Sarvasa i Bijelog Brda kada smo htjeli poljskim putevima nekako stici do Dalja otvorena je paljba po nama iz svog moguceg oruzja gotovo smo se nasli na brisanom prostroru morali smo se povuci nazad prema Sarvasu a imao sam trojicu teze ranjenih deckiju koje smo morali nositi par kilometara pod vatrom cetnika i armije.Kad smo decke ostavili u Sarvasu da ih prebaci hitna u Osijek opet smo pokusali ici drugim putem i stici u Dalj ili makar do Erduta i Aljmasa da pomognemo obrani i spasavanju civila.Ovaj put pokusali smo uzduz obale Drave probiti se na prostor Aljmasa ali cetnici i armija su su prekinuli taj koridor kod Bijelog Brda blizu kojeg Drava prolazi postavivsi na obali Drave dva oklopna vozila i pedesetak vojnika i cetnika.Bilo je prijedloga da se prebacimo na baranjsku stranu u Kopacki rit koji se nalazio na drugoj strani Drave o tim pravcem dođemo do Aljmasa jer je Kopacki rit mocvarno podrucje i samim time gotovo neprohodno nasli smo i dva camca sa kojim smo se vec prebacili u Kopacki rit ali dobili smo obavijest da se stanovnistvo Aljmasa,Erduta i Dalja evakuiralo te smo donijeli odluku da ipak ne idemo i vratimo se u Osijek jer bespotrebno se izlagati novim zrtvama a pretpsotavljali smo da su u erdut i aljmas vec usli i armija i cetnici ili su ga napustili i garda i policija sto se pokazalo i tocnim'.
daj mi molim te link,odakle si ovo izvadio!!!

Ovo je (meni,a i svima ovdje) već dobro poznati tvoj stil,a Markač ovakve bedastoće nikada ne bi ovako izgovarao.
..sa proslogodisnje obljetnice iz narod.hr....ne moze se linkat narod.hr jer je blokiran

e lažljivo govno a gdje su dijakritički znakovi ? nemoj mi reć da narod.hr piše bez dijakritičkih znakova ?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 1/8/2017, 12:41

aben wrote:
Ringo10 wrote:
aben wrote:
Leviathan2 wrote:
aben wrote:ali, ne razumin, ti misliš da te je oderalo jer ne voliš hrvacku? kako je inspektor zno da je ne voliš?

jer, jo nikome živome nis govori ča mislin, pa i mene uredno deru.
vidiš, jo domoljublje vidin ko paravan za socijalizam.
nisam ja rekao da ne volim hrvatsku, ja volim hrvatski zivalj isto kao i svoj, mi smo istog a roda
ne volim ovu nakazu od hrvatske, neznam kako to definirat, ovo vampirsko orgijanje nad hrvatskim zivljem po krinkom brige o istome,
nakaradno do zla boga
ne govorim ni ja sto mislim , osim ljudima u koje imam vjeru, al kad mi za ociti lopovluk ubacuje domoljublje, ma jebemti oca ocinskog
ebo te socijalizam, to nije socijalizam nego otimacina epska,   ne samo meni, nego cjeloukupnom zivlju na teritoriju tvorevine zvana hrvatska
bosance i srbe necu spominjat to je zasad drugi teritorij
pa govorin ti, domoljublje je tu samo finta, 
ne kažnjavaju te radi kuta postavljene ploče, nego jer je to klasičan modus operandi u socijalizmu.

socijalizam jest epska otimačina.
A koji to sistem nije otimacina epska.

Takav do sada nije izmisljen.
kapitalizam

koji? i u RH je kapitalizam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 1/8/2017, 12:43

Gnječ wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:Mladen Markac:'danas nam zele soliti pamet i određivati sto smijemo sto ne smijemo oni koji su se kao zadnji misevi skrivali u rupama dok su pravi dragovoljci hrlili na linije kad je bilo najpotrebnije i najgore.Ovi mladici policajci i gardisti koji su branili Dalj i sva druga hrvatska mjesta u vrijeme pocetka agresije mozda u najteze vrijeme kad nas je bilo malo i kada je oruzja bilo nedovoljno nisu mislili u to ljeto 1991 da odu na more ili negdje drugdje oni su pohrlili braniti svoj dom,narod i svoju drzavu.Stotinjakbranitelja je branilo dalj 1.8.1991 godine protiv sebe su imali nekoliko stotina dobro naoruzanih cetnika pripadnika raznih srpskih paravojnih formacija i imali su srbiziranu jugoslavensku armiju sa tenkovima.najlakse je bilo pobjeci,skriti se i filozofirati ali tesko je bilo obuci uniformu a neki je nisu ni imali i uzeti pusku i stati na branik slobode i obrane domovine.Svaka kuca u Dalju je bila linija svaka kuca u Dalju je bila tragedija.U to vrijeme ja sam se bas nalazio u nedalekom Osijeku.Dosao sam sa dvadesetak policajaca dragovoljaca iz moje rodne Podravine da se stavim na raspolaganje Osijeku i tom podrucju jer tih dana ovi prostori su trpjeli najzesce napade i stradanja.Pokusali smo se probiti prema Dalju,Aljmasu i erdutu ali nismo uspjeli.Kod Sarvasa odnosno između Sarvasa i Bijelog Brda kada smo htjeli poljskim putevima nekako stici do Dalja otvorena je paljba po nama iz svog moguceg oruzja gotovo smo se nasli na brisanom prostroru morali smo se povuci nazad prema Sarvasu a imao sam trojicu teze ranjenih deckiju koje smo morali nositi par kilometara pod vatrom cetnika i armije.Kad smo decke ostavili u Sarvasu da ih prebaci hitna u Osijek opet smo pokusali ici drugim putem i stici u Dalj ili makar do Erduta i Aljmasa da pomognemo obrani i spasavanju civila.Ovaj put pokusali smo uzduz obale Drave probiti se na prostor Aljmasa ali cetnici i armija su su prekinuli taj koridor kod Bijelog Brda blizu kojeg Drava prolazi postavivsi na obali Drave dva oklopna vozila i pedesetak vojnika i cetnika.Bilo je prijedloga da se prebacimo na baranjsku stranu u Kopacki rit koji se nalazio na drugoj strani Drave o tim pravcem dođemo do Aljmasa jer je Kopacki rit mocvarno podrucje i samim time gotovo neprohodno nasli smo i dva camca sa kojim smo se vec prebacili u Kopacki rit ali dobili smo obavijest da se stanovnistvo Aljmasa,Erduta i Dalja evakuiralo te smo donijeli odluku da ipak ne idemo i vratimo se u Osijek jer bespotrebno se izlagati novim zrtvama a pretpsotavljali smo da su u erdut i aljmas vec usli i armija i cetnici ili su ga napustili i garda i policija sto se pokazalo i tocnim'.
daj mi molim te link,odakle si ovo izvadio!!!

Ovo je (meni,a i svima ovdje) već dobro poznati tvoj stil,a Markač ovakve bedastoće nikada ne bi ovako izgovarao.
..sa proslogodisnje obljetnice iz narod.hr....ne moze se linkat narod.hr jer je blokiran

e lažljivo govno a gdje su dijakritički znakovi ? nemoj mi reć da narod.hr piše bez dijakritičkih znakova ?
cuj laznjivi dreku..ako ti smeta pisanje istine....a uostalom ovo sto pise lako ej provjeriti o događajima u dalju..a hvala bogu imam dokumentacije tonu..kako doma tako i na internetu....a sad šic...ako nemas kakvih ozbiljnijih argumenata za događaje u dalju 1.8.1991..ili svoju verziju 'istine'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by aben 1/8/2017, 12:47

Gnječ wrote:
aben wrote:
Ringo10 wrote:
aben wrote:
Leviathan2 wrote:
nisam ja rekao da ne volim hrvatsku, ja volim hrvatski zivalj isto kao i svoj, mi smo istog a roda
ne volim ovu nakazu od hrvatske, neznam kako to definirat, ovo vampirsko orgijanje nad hrvatskim zivljem po krinkom brige o istome,
nakaradno do zla boga
ne govorim ni ja sto mislim , osim ljudima u koje imam vjeru, al kad mi za ociti lopovluk ubacuje domoljublje, ma jebemti oca ocinskog
ebo te socijalizam, to nije socijalizam nego otimacina epska,   ne samo meni, nego cjeloukupnom zivlju na teritoriju tvorevine zvana hrvatska
bosance i srbe necu spominjat to je zasad drugi teritorij
pa govorin ti, domoljublje je tu samo finta, 
ne kažnjavaju te radi kuta postavljene ploče, nego jer je to klasičan modus operandi u socijalizmu.

socijalizam jest epska otimačina.
A koji to sistem nije otimacina epska.

Takav do sada nije izmisljen.
kapitalizam

koji? i u RH je kapitalizam.
ahaha
u hr je kapit...Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Img_0211

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 28 Empty Re: Vukov čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 28 of 32 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum