ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu

Go down

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Empty Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu

Post by provocator 19/6/2017, 09:38

Potpuno sam ravnodušan prema Titovoj ponudi da me oslobodi. Nije na Titu da odlučuje o mojoj sudbini. To može samo Sveti Otac. Katolička crkva nije niti će ikada biti rob države.

VL     pressreader

Inače osobno sam članak pročitao u Večernjaku.

Lijepo, hrabro... No kada se malo krene u proučavanje materije dolazi se do zanimljivih spoznaja.

Npr., Zahvaljujući datoj Zakletvi Kralju, Alojzije Stepinac će 1934. godine dobiti suglasnost kralja Aleksandra na biskupsku titulu. Naime, Stepinac je 1932. godine imenovan nasljednikom tadašnjeg nadbiskupa zagrebačkog Bauera. No, da bi postao nadbiskupom potrebna je pored Papine i suglasnost kralja Aleksandra. Kralj Aleksandar je do tada već odbio pet do osam predloženih kandidata prije nego je prihvatio prijedlog  da tu, za sve katolike časnu titulu, ponese Alojzije Stepinac. Presudnu ulogu za ustoličenje Alojzija Stepinca imala je činjenica da je on solunski dobrovoljac i srpski kraljevski oficir.



_________________
Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Empty Re: Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu

Post by provocator 19/6/2017, 09:46

Kada se malo bolje pročaćka može se naći i zakletva Kralju:

„Ja Alojzije Stepinac, zaklinjem se bogom svemogućim, da ću vrhovnom zapovjedniku sve zemaljske oružane sile kralju Srbije Petru Prvom svagda i u svim prilikama biti vjeran, svom dušom odan i poslušan, da ću zapovijesti sviju pretpostavljenih mi starješina slušati i vjerno izvršavati, da ću Kralja i Otadžbinu junački braniti i vojničku zastavu nigdje neću iznevjeriti. Tako mi bog pomogao.“

_________________
Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Empty Re: Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu

Post by Guest 19/6/2017, 09:57

Jerzy Stanislaw Lec

"Srp može ubiti čovjeka..i čekić također, a srp i čekić zajedno - cijele narode".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Empty Re: Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu

Post by provocator 19/6/2017, 10:43

kofein wrote:Jerzy Stanislaw Lec

"Srp može ubiti čovjeka..i čekić također, a srp i čekić zajedno - cijele narode".
Naravno... To je prestrašno. :evilgrin

A tek neoliberalni kapitalizam... Pa pogledaj kako on "ubija" čitave narode.

_________________
Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Empty Re: Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu

Post by Ringo10 19/6/2017, 13:41

provocator wrote:Potpuno sam ravnodušan prema Titovoj ponudi da me oslobodi. Nije na Titu da odlučuje o mojoj sudbini. To može samo Sveti Otac. Katolička crkva nije niti će ikada biti rob države.

VL     pressreader

Inače osobno sam članak pročitao u Večernjaku.

Lijepo, hrabro... No kada se malo krene u proučavanje materije dolazi se do zanimljivih spoznaja.

Npr., Zahvaljujući datoj Zakletvi Kralju, Alojzije Stepinac će 1934. godine dobiti suglasnost kralja Aleksandra na biskupsku titulu. Naime, Stepinac je 1932. godine imenovan nasljednikom tadašnjeg nadbiskupa zagrebačkog Bauera. No, da bi postao nadbiskupom potrebna je pored Papine i suglasnost kralja Aleksandra. Kralj Aleksandar je do tada već odbio pet do osam predloženih kandidata prije nego je prihvatio prijedlog  da tu, za sve katolike časnu titulu, ponese Alojzije Stepinac. Presudnu ulogu za ustoličenje Alojzija Stepinca imala je činjenica da je on solunski dobrovoljac i srpski kraljevski oficir.


Ovo nisam znao. 

Znaci vise volio i priznavao  kralja Kardjordjevica nego JBT-a.

Sta da mu radis, za biskupsku titulu trebalo malo i Kradjordjevicima jaja pogladiti.

Dobro, realno, Stepinac nije zlocinac kako mu podmece velikosrpska politika i ideologija, ali kad se sve sabere i oduzme, nije on ni za titulu sveca. Previse je tu svega i svacega da bi se on mogao uzdici na taj rang.

Jer svetac biti, to podrazumijeva skoro pa bezgresnost, a daleko je ipak  Alojzije od toga.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Empty Re: Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu

Post by kic 19/6/2017, 13:43


idealist, bio i ostao..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Empty Re: Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu

Post by Ringo10 19/6/2017, 13:46

kic wrote:
idealist, bio i ostao..
Tko, Kralj Aco ili Alojzije?
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Empty Re: Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu

Post by kic 19/6/2017, 13:46

Ringo10 wrote:
kic wrote:
idealist, bio i ostao..
Tko, Kralj Aco ili Alojzije?

pa i Aco..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Empty Re: Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu

Post by Guest 19/6/2017, 13:48

Ringo10 wrote:Jer svetac biti, to podrazumijeva skoro pa bezgresnost

Daleko od toga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Empty Re: Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu

Post by Ringo10 19/6/2017, 15:11

slidingdoorsoperator wrote:
Ringo10 wrote:Jer svetac biti, to podrazumijeva skoro pa bezgresnost

Daleko od toga.
MA to su sve crkvene  izmisljotine, koje to ljudsko bice moze biti svetac. 
Kako Isus rece, nek baci kamen onak koji nikada nije zgrijesio, ma hajde ...

To treba ukinuti, hajde u proslim vrmenima i da se shvati ali danas ....
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Empty Re: Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu

Post by debotoijusto 19/6/2017, 16:48

solunski dobrovoljac i srpski kraljevski oficir

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Vk_com_gifmast_1
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30647
2014-04-12


Back to top Go down

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Empty Re: Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu

Post by Guest 19/6/2017, 17:55

Ringo10 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Ringo10 wrote:Jer svetac biti, to podrazumijeva skoro pa bezgresnost

Daleko od toga.
MA to su sve crkvene  izmisljotine, koje to ljudsko bice moze biti svetac. 
Kako Isus rece, nek baci kamen onak koji nikada nije zgrijesio, ma hajde ...

Svako.
U dopuni sa drugom rečenicom rečenicom ti je sve objašnjeno.
Dakle, nitko nije bezgrešan i svatko može biti svetac.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu Empty Re: Stepinac je iz zatvora poručio NE Titu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum