ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Džamija

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Džamija  Empty Džamija

Post by Sora 16/6/2017, 07:41

Sinoc je održan zajednicki iftar za oko 800 clsnova muslimanske zajednice u Zagrebu. Prigodom 30.te obljetnice dzamije u Zagrebu.
Među gostima nije bilo niti jednog predstavnika KC , KAPTOLA, službenih drzavnih izaslanstava itd.
Jedino Bandić, te iz PC i Židovska općina.
E samo usput napomena.
U Domovinskom ratu je sudjelovalo vise od 20 000 muslimana iz Hrvatske.
Poginulo je vise od 1000 a njima je izgrađen lijep memorijalni spomenik kraj dzamije.

I to je sve.
Hvala Hrvatska. :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by vuksadinare 16/6/2017, 07:44

....u mom bivsem kvartu....lijepo uređen somenik i podrucje oko njega....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by Sora 16/6/2017, 08:15

O u,ozi i doprinosu muslimana u cjelokupnom zivotu hrvatske ne bih puno. Od Pavelica na dalje, bili su u kulturnom, znanstvenom i svemu drugom zivotu jako prisutni. Pa i u običnom sljaketskom, izgradnji kuca itd.
Od 90.tih se mjenja percepcija muslimana zshvyljujuci ratu u Bosni gdje su Hercegovci mucki zabili noz u leđa svojim suborcima umjesto da su zajednicki obranili Bosnu.
Mene zanima ima li podatak koiliko je Hercegovaca poginulo u obrani hrvatske ?
I jos me zanima na temelju cega traze mirovine a uvalili su bas oni hrvatsku u rat s MUSLIMSNIMA u Bosni i da ..naravno ..bili Glsvni egzekutori ratnog profiterstva tu u RH

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by RayMabus 16/6/2017, 08:16

Na godišnjim su odmorima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by vuksadinare 16/6/2017, 08:21

Sora wrote:O u,ozi i doprinosu muslimana u cjelokupnom zivotu hrvatske ne bih puno. Od Pavelica na dalje, bili su u kulturnom, znanstvenom i svemu drugom zivotu jako prisutni. Pa i u običnom sljaketskom, izgradnji kuca itd.
Od 90.tih se mjenja percepcija muslimana  zshvyljujuci ratu u Bosni gdje su Hercegovci mucki zabili noz u leđa svojim suborcima umjesto da su zajednicki obranili Bosnu.
Mene zanima ima li podatak koiliko je Hercegovaca poginulo u obrani hrvatske ?
I jos me zanima na temelju cega traze mirovine a uvalili su bas oni hrvatsku u rat s MUSLIMSNIMA u Bosni i da ..naravno ..bili Glsvni egzekutori ratnog profiterstva tu u RH
herecegovaca je puno poginulo u domovinskom ratu..pa bar 30% svih zrtava u vukovara su porijeklom herecegovci...npr u prvoj gardijskoj brigadi na samim pocecima domovinskog rata bilo je bar 25% ljudi porijeklom hercegovaca.....tako ne mozes gledati....ja nikad nisam radio razliku među zrtvama domovinskog rata..meni su ovi muslimani koji su poginuli u domovinskom ratu u postrojbama hrvatskih snaga u istoj ravni sa hercegovcima,dalamtincima,zagrepcanima,salvoncima,zagorcima
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by catabbath 16/6/2017, 08:29

Krenuo je i posevni izaslanik iz Bosne na proslavu ali zaustavilo ga na granici, još su ga na kraju optužili da obrezuje žene...

_________________
Džamija  Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by pizzon2 16/6/2017, 09:40

da
 lepo
avatar
pizzon2

Posts : 1267
2017-05-25


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by epikur37 16/6/2017, 09:45

Sora wrote:Sinoc je održan zajednicki iftar za oko 800 clsnova muslimanske zajednice u Zagrebu. Prigodom 30.te obljetnice dzamije u Zagrebu.
Među gostima nije bilo niti jednog predstavnika KC , KAPTOLA, službenih drzavnih izaslanstava itd.
Jedino Bandić, te iz PC  i  Židovska općina.
E samo usput napomena.
U Domovinskom ratu je sudjelovalo vise od 20 000 muslimana iz Hrvatske.
Poginulo je vise od 1000 a njima je izgrađen lijep memorijalni spomenik kraj dzamije.

I to je sve.
Hvala Hrvatska. :cry

sorra jesi zapostila?
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by Eva_ 16/6/2017, 09:50

Kaptol je zauzet s unutarstranačkim sukobima između Košića i Plenkija. Nije njima sad do feštanja.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by govinda 16/6/2017, 10:21

Novac za igradnju dzamije je dala Libija, odnosno Gadafi...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by Eva_ 16/6/2017, 10:22

I Kuvajt. Oni slali novce Omerbašiću.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by vuksadinare 16/6/2017, 10:24

novac za izgradnju najvise je dao grad zagreb..nekih 40-tak%...a tek onda drugi...to su price libija,kuvajt...imam od pok.starog prijatelja koji ej radio na tom projektu i koji je potvrdio da je grad dao najvise love...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by Eva_ 16/6/2017, 10:26

Nisam ni sumnjala da netko ni bil tebi poznat u điru:))
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by vuksadinare 16/6/2017, 10:31

Eva_ wrote:Nisam ni sumnjala da netko ni bil tebi poznat u điru:))
pa jebote jesam bio iz folke ili nisam...pok.stari mi ej imao sirinu sto se tice prijatelaj i poznanstava..posto ej bio otvoren covjek sklon druzenju,bio ej sportas,putovao i upoznao dosta ljudi..i dan danas ja sad imam kontakata sa tim njegovim i obiteljskim prijateljima pa eto nekako i nesto doznam.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by Eva_ 16/6/2017, 10:32

Ma kurim te, opusti se.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by vuksadinare 16/6/2017, 10:35

je'l ti poznato eva sto je bilo tamo prije izgradnje đamije?..savica..savski rukavac...tam su s eljudi kupali negdje do olovice sedamdesetih kad su neki dibiduzi poceli bacati otpad u rukavac iliti jezera..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by govinda 16/6/2017, 10:37

vuksadinare wrote:novac za izgradnju najvise je dao grad zagreb..nekih 40-tak%...a tek onda drugi...to su price libija,kuvajt...imam od pok.starog prijatelja koji ej radio na tom projektu i koji je potvrdio da je grad dao najvise love...
hah, 1987. godine da grad da novac za izgradnju dzamije...to bi bio prvi slucaj u bivsoj Jugi...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by vuksadinare 16/6/2017, 10:42

govinda wrote:
vuksadinare wrote:novac za izgradnju najvise je dao grad zagreb..nekih 40-tak%...a tek onda drugi...to su price libija,kuvajt...imam od pok.starog prijatelja koji ej radio na tom projektu i koji je potvrdio da je grad dao najvise love...
hah, 1987. godine da grad da novac za izgradnju dzamije...to bi bio prvi slucaj u bivsoj Jugi...
a ne mislio sam za izgradnju spomen parka..sorry na mojoj greski..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by govinda 16/6/2017, 10:44

vuksadinare wrote:
govinda wrote:
vuksadinare wrote:novac za izgradnju najvise je dao grad zagreb..nekih 40-tak%...a tek onda drugi...to su price libija,kuvajt...imam od pok.starog prijatelja koji ej radio na tom projektu i koji je potvrdio da je grad dao najvise love...
hah, 1987. godine da grad da novac za izgradnju dzamije...to bi bio prvi slucaj u bivsoj Jugi...
a ne mislio sam za izgradnju spomen parka..sorry na mojoj greski..
to vec da:) Arapi su dali novac, komunisti dozvolili ocekujuci valjda neke poslove u Libiji i Kuvajtu...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by Eva_ 16/6/2017, 10:48

vuksadinare wrote:je'l ti poznato eva sto je bilo tamo prije izgradnje đamije?..savica..savski rukavac...tam su s eljudi kupali negdje do olovice sedamdesetih kad su neki dibiduzi poceli bacati otpad u rukavac iliti jezera..
Ne, nisam tam čini mi se nikad prije bila.
Folka je sagrađena 60-tih ili možda i ranije, za potrebe vojske, ali ne znam kaj je bilo iza. Sa mnom je išla na talijanski jedna cura iz M. Trnine.
I prek Domovinskog mosta ja sam ti prošla tek ovo proljeće. U neke kvartove uopće ne ulazim, nemam potrebe, u to malo vremena kaj sam u ZG.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Džamija  Empty Re: Džamija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum