ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 26/5/2017, 12:26

Pinochet wrote:
vuksadinare wrote:
Pinochet wrote:
vuksadinare wrote:
Pinochet wrote:
a stvarno

tako i oni "hod za život", domoljubi iselili par stotina tisuća mladih ljudi koji bi trebali donjeti još par stotina tisuća Hrvata , a ovi "hodaju za život" , nitko se nije sjetio hodati protiv uhljeba i pisati kolumne protiv poreza kao pravog neprijatelja
dobro de nam objasni sto tebe toliko muci porez..oli si poduzetnik,oli iams brdo nekretnina..pa jebote '45-te bi ti uzeli sve a ostavili sobu i kuzinu....i rekli bi ti..'ti imas previse moras podijeliti onima koji nemaju'
muči me da, kada već pitaš

uveli su kontrolu nad računima, pa sada lovu moran izvlačiti okolnim putevima, što mi povećava troškove
uveli su porez na nekretnine , roditelji mi imaju nešto , iako cili svoj vijek rade u privatnom sektoru, plaćat će još novi porez. koji kurac da hrane uhljebe iovako su državu pretplatili porezima
uveli su porez na nekretnine, ja iman nešto solidno zarađeno(potrajat će dok se izvuče lova) ona ima stalni dobar posao, sada će mi nekretnine poskupiti radi toga, jer gledali smo mozda uzeti stan (iakoi ja govorim njoj da je bolje investirati u business). 

uveli su još hrpu drugih poreza i gluposti, imam i neloše auto, moran plaćati sve skuplje odjedanput. samo izbijaju pare. šta te još zanima

bog te jebo samo izbijaju pare. zaradim lovu, investiram, uložio sam u svoje razne tečajeve deseteke tisuća kuna, itd, i svako malo neki novi zakon koji uvede HDZ gdje te samo ti izbijaju pare, i pljačkaju te ili ti nešto ograničavaju/zabranjuju. 
i nisam ja jedini, takvo je stotine tisuća drugih, koji su iselili
zato sam ja pametniji.....ne kupujem nekretnine..zabranio sam staroj da vise ista kupi...ono sto imam to obnavlajm da izgleda kao novo...od racuna ima samo obicni tekuci i stedni...mene jedino jebe jedna sudska parnica..zbog zene i to se ganjam sa zet-om....a zans kad su svi ti zakoni doneseni?...doneseni su upravio kad su kicosi na vlasti..koji se boje zamamzati cipele..glume sminkere,naslikavaju se i glumataju zigola..a za to sve lova naravno koji oni nemaju pa na pokvaren nacin kao sto i sami pokvareno zive izvlace iz naroda za svoj mondeni,salonski nacin zivota..kad god su nam kicosi bili na valsti gore nam je bilo..no narod izgleda voli one koji su 'skolovani,govore pet jezika,po poslejdnjoj modi su obuceni,zalizani i nose tommy hilfiger cvike'...a u biti su kicosi...kvartovski trubaduri...
pa , dobro tebe cijenim, nisi tipičan HDZov uhljeb/domoljub/lopina kao oni sa teme "čardak" , ja neznam zašto epi sere protiv pravaša, većina pravaša ipak nisu lopine niti uhljebi i žele barem u RH mjenjati stanje,  HDZovci su najgora sojta ljudi - samo "use nase-podase-ne talajs, jami"
mlad si ne znas....sto je kako sve nastalo..epikur sere zbog bosne....no to ej drugi kraj price...u mom mjestu kad su se stranke osnivale ovakav tip ljudi se prikljucivao ili cinio stranku....bez zajebancije..HSP-mahom su stranku cinili obicni ljudi,svih profesija..od portira do lijecnika..HDZ-ispocetka isto obicni ljudi..ali vec nakon kraceg vremena nakon sto ej hdz ucvrstio vlast..poceli su se u vrh podruznica gurati sumnjivi ljudi svih profila..najvise trgovci,gostionicari,politicari iz onog rezima,opcinski birokrati za vrijeme juge,ljudi sa diplomama koji zbog svoje ogranicenosti nisu napravili karijere ali u hdz-u(kasnije i u sdp-u) su vidjeli svoju sansu jer eto on ima fakultetsku diplomu....na zalost sto zbog rata..kad je vrh hdz-a vise se bavio visokom politikom i ratom u vrhove podruznica stranaka su se uvukli takvi uguzi,neznalice,muljatori

vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 26/5/2017, 12:29

pinoče wrote:HDZovci su najgora sojta ljudi - samo "use nase-podase-ne talajs, jami"


ma eto, Mrak je članica hadezeja.. samo ne znam tko bi nju poda se.. i usput, znaš li ti uopće prvi dio rečenice "tko je jamio jamio"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 26/5/2017, 12:29

vuksadinare wrote:
Pinochet wrote:
vuksadinare wrote:
Pinochet wrote:
vuksadinare wrote:
dobro de nam objasni sto tebe toliko muci porez..oli si poduzetnik,oli iams brdo nekretnina..pa jebote '45-te bi ti uzeli sve a ostavili sobu i kuzinu....i rekli bi ti..'ti imas previse moras podijeliti onima koji nemaju'
muči me da, kada već pitaš

uveli su kontrolu nad računima, pa sada lovu moran izvlačiti okolnim putevima, što mi povećava troškove
uveli su porez na nekretnine , roditelji mi imaju nešto , iako cili svoj vijek rade u privatnom sektoru, plaćat će još novi porez. koji kurac da hrane uhljebe iovako su državu pretplatili porezima
uveli su porez na nekretnine, ja iman nešto solidno zarađeno(potrajat će dok se izvuče lova) ona ima stalni dobar posao, sada će mi nekretnine poskupiti radi toga, jer gledali smo mozda uzeti stan (iakoi ja govorim njoj da je bolje investirati u business). 

uveli su još hrpu drugih poreza i gluposti, imam i neloše auto, moran plaćati sve skuplje odjedanput. samo izbijaju pare. šta te još zanima

bog te jebo samo izbijaju pare. zaradim lovu, investiram, uložio sam u svoje razne tečajeve deseteke tisuća kuna, itd, i svako malo neki novi zakon koji uvede HDZ gdje te samo ti izbijaju pare, i pljačkaju te ili ti nešto ograničavaju/zabranjuju. 
i nisam ja jedini, takvo je stotine tisuća drugih, koji su iselili
zato sam ja pametniji.....ne kupujem nekretnine..zabranio sam staroj da vise ista kupi...ono sto imam to obnavlajm da izgleda kao novo...od racuna ima samo obicni tekuci i stedni...mene jedino jebe jedna sudska parnica..zbog zene i to se ganjam sa zet-om....a zans kad su svi ti zakoni doneseni?...doneseni su upravio kad su kicosi na vlasti..koji se boje zamamzati cipele..glume sminkere,naslikavaju se i glumataju zigola..a za to sve lova naravno koji oni nemaju pa na pokvaren nacin kao sto i sami pokvareno zive izvlace iz naroda za svoj mondeni,salonski nacin zivota..kad god su nam kicosi bili na valsti gore nam je bilo..no narod izgleda voli one koji su 'skolovani,govore pet jezika,po poslejdnjoj modi su obuceni,zalizani i nose tommy hilfiger cvike'...a u biti su kicosi...kvartovski trubaduri...
pa , dobro tebe cijenim, nisi tipičan HDZov uhljeb/domoljub/lopina kao oni sa teme "čardak" , ja neznam zašto epi sere protiv pravaša, većina pravaša ipak nisu lopine niti uhljebi i žele barem u RH mjenjati stanje,  HDZovci su najgora sojta ljudi - samo "use nase-podase-ne talajs, jami"
mlad si ne znas....sto je kako sve nastalo..epikur sere zbog bosne....no to ej drugi kraj price...u mom mjestu kad su se stranke osnivale ovakav tip ljudi se prikljucivao ili cinio stranku....bez zajebancije..HSP-mahom su stranku cinili obicni ljudi,svih profesija..od portira do lijecnika..HDZ-ispocetka isto obicni ljudi..ali vec nakon kraceg vremena nakon sto ej hdz ucvrstio vlast..poceli su se u vrh podruznica gurati sumnjivi ljudi svih profila..najvise trgovci,gostionicari,politicari iz onog rezima,opcinski birokrati za vrijeme juge,ljudi sa diplomama koji zbog svoje ogranicenosti nisu napravili karijere ali u hdz-u(kasnije i u sdp-u) su vidjeli svoju sansu jer eto on ima fakultetsku diplomu....na zalost sto zbog rata..kad je vrh hdz-a vise se bavio visokom politikom i ratom u vrhove podruznica stranaka su se uvukli takvi uguzi,neznalice,muljatori
da slažem se

nema smisla više podržavati HDZ, to je jedna doslovno nakupina lopova. 90tih je ta stranka imala smisla, činili su je patrioti, ljudi koji su bili željni pomoći hrvatskoj u svakom pogledu, (iako i hrpa lopova) ali nakon 2000tih, to je nakupina lopova. 

Ako ste "konzervativni" , imate MOST, ako ste "liberalni" imate Pametno koji su i ekonomski i ideološki liberalizam, ako ste lijevo, imate .. opet HDZ :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 26/5/2017, 12:29

metilda wrote:
pinoče wrote:i nisam ja jedini, takvo je stotine tisuća drugih, koji su iselili

Razgovarali smo sa sociologom koji tvrdi da nema dokaza za masovno iseljavanje Hrvata, i da su to mitovi
Paul Stubbs sa Ekonomskog instituta u Zagrebu otkriva za Telegram
 
TELEGRAM: Doživljava li Hrvatska, po vašim saznanjima, dramatično iseljavanje stanovništva, u usporedbi s drugim članicama EU-a?
STUBBS: Na temelju službenih statistika, rekao bih da nije bilo dramatičnih promjena u migracijama nakon što je Hrvatska ušla u Europsku uniju. Dapače, migracija je bilo znatno manje nego u drugim državama poput Poljske i Baltičkih zemalja. Hrvatski zavod za statistiku uveo je novu metodologiju 2011., kako bi osigurao da bude u skladu s međunarodnim standardima. U svakoj godini od 2011. do 2014. broj iseljenih bio je veći od broja onih koji su se doselili, ali je to još uvijek na relativno niskim razinama.
 
TELEGRAM: Kakvo je iskustvo ostalih novijih članica EU-a nakon učlanjenja, jesu li također osjetili povećavanje iseljavanja? Kakva je Hrvatska u usporedbi s tim zemljama?
STUBBS: Dakle, razine iseljavanja su znatno veće u nekim drugim zemljama nakon članstva u Uniji u odnosu na Hrvatsku. Ako pogledate njemačku statistiku, između 2011. i 2014., broj Poljaka koji živi u Njemačkoj narastao je za 50 posto, sa 468.481 na 674.152. Broj Rumunja rastao je za 100 posto, sa 159.222 na 355.343. Ne treba zaboraviti da postoji mnogo faktora u različitim vremenima. Nekim državama članicama nije odobrena sloboda kretanja radne snage na početku, a kada jest, to se poklopilo s gospodarskom krizom.
TELEGRAM: Dio političara, ali i znanstvenika, govori da je 100.000 mladih i obrazovnih ljudi napustilo Hrvatsku. Ne spominju se točni rokovi, no što mislite o toj brojci, je li ona točna?
STUBBS: Mislim da je dio problema što se ponekad citiraju ankete u kojima mladi i obrazovani ljudi izražavaju “namjeru da odu”. Jedna je stvar u anketi reći da namjeravate otići, a druga je stvarno otići. Ne mogu pronaći osnovu za brojku od 100.000 ljudi koji su otišli u bilo kojoj statistici, no to je toliko puta ponovljeno, da ljudi počinju vjerovati u to. Važno je raščistiti o čemu se govori – kojoj dobnoj skupini, kojem vremenskom razdoblju, te naravno, moramo napraviti razliku između onih koji su otišli studirati i onih koji su otišli raditi.
Važno je istaknuti da migracije, kada idu u oba smjera, s mladim obrazovanim ljudima koji odlaze, ali i mladim obrazovanim ljudima koji dolaze u Hrvatsku, ne moraju biti problem. Mnogo je prostora za kružne, cirkularne migracije – riječ je o ljudima koji žele otići na neko vrijeme, da steknu kvalifikacije i vještine, a onda se vratiti.
 
http://www.telegram.hr/politika-kriminal/razgovarali-smo-s-ekonomistom-koji-tvrdi-da-ne-postoje-nikakvi-dokazi-za-masovno-iseljavanje-mladih-hrvata-i-da-su-to-mitovi/

da se ne izgubi u chatanju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 26/5/2017, 12:32

metilda wrote:
pinoče wrote:HDZovci su najgora sojta ljudi - samo "use nase-podase-ne talajs, jami"


ma eto, Mrak je članica hadezeja.. samo ne znam tko bi nju poda se.. i usput, znaš li ti uopće prvi dio rečenice "tko je jamio jamio"
znam cilu rečenicu, ali taj dio je izvučen iz konteksta, ali sve jedno odličan je 

nije problem tko je jamio , jamio je.. sada zanimljivo, puno manje se krade "ilegalno", ali puno više se krade legalno(preko uhljeba i porezne pljačke). Evo porez na nekretnine , država planira "zaraditi"(čitaj ukrasti građanima) pola milijarde kuna svake godine . 

i još gore, taj porez na nekretnine  - osim što će poskupiti stanove(radi toga će manje biti novih obitelji recimo, manje djece, više iseljavanja), lova se čak neće namjenski trošiti kao što je morala za komunalnu naknadu, nego ne-namjenski-  dakle za uhljebe i djeljenje love politički moćnicima.. "sve po zakonu"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 26/5/2017, 12:40

nasi ljudi su politicki ograniceni..evo primjer plenkovic..covjeku se jebe za hrvatsku..2/3 politickog zivota i karijere je proveo po međunarodnim sinstitucijama van hravtske...dolazio je u hravtsku na godisnji odmor da se okupa...drugo....zar ne bi trebalo biti sumnjivo bar kod nas da covjek koji ej dosao na najvise pozicije u Hrvatskoj direktno iz međunarodnih institucija da ej covjek poslan po zadatku..a ne zato sto voli hravtsku ili ne znam ono iz silne ljubavi s eprihvatio vlasti...sto on duguije hrvatskoj?..nista..politicku karijeru su mu izgradili eu birokrati i njima duguje ne hrvatskoj..i takav je najpodesniji da obavi zadatke za one koji su ga i poslali vani...zatso je tuđman izbjegavao dok ej bio na valsti upravo na najvise funkcije postavljati osobe koji su svoj politicki put gradili u međunarodnim politickim institucijama?..zato jer su najpodesniji za biti strani spijuni ili ljudi koji ce vsie odrađivati poslove za druge nego za svoju drzavu..oni su vani brifirani citav svoj politicki zivot da imaju slusati one koji su im pomogli u napredovanju u karijeri
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 26/5/2017, 12:43

Pinochet wrote:
metilda wrote:
pinoče wrote:HDZovci su najgora sojta ljudi - samo "use nase-podase-ne talajs, jami"


ma eto, Mrak je članica hadezeja.. samo ne znam tko bi nju poda se.. i usput, znaš li ti uopće prvi dio rečenice "tko je jamio jamio"
znam cilu rečenicu, ali taj dio je izvučen iz konteksta, ali sve jedno odličan je 

nije problem tko je jamio , jamio je.. sada zanimljivo, puno manje se krade "ilegalno", ali puno više se krade legalno(preko uhljeba i porezne pljačke). Evo porez na nekretnine , država planira "zaraditi"(čitaj ukrasti građanima) pola milijarde kuna svake godine . 

i još gore, taj porez na nekretnine  - osim što će poskupiti stanove(radi toga će manje biti novih obitelji recimo, manje djece, više iseljavanja), lova se čak neće namjenski trošiti kao što je morala za komunalnu naknadu, nego ne-namjenski-  dakle za uhljebe i djeljenje love politički moćnicima.. "sve po zakonu"

dakle kad znaš cijelu rečenicu onda znaš i kome je upućena.. pa što je tvoj sdp učinio zakonski po tom pitanju?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare 26/5/2017, 12:44

tako oni ljudi koji se vrate u hravtsku nakon dugog rada u inozemstvu...ne kazem da ne vole hrvatsku ali oni vise postuju njemacku,svedsku,nizozemsku nego hrvatsku...jer su tamo radili i zivjeli najveci dio zivota..tako i plenki..on en mrzi ili ne voli hrvatsku ali vise postuje brisel koji mu je i omogucio da danas obnasa visoke politicke funkcije kako tu tako i vani
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 26/5/2017, 12:46

"moj sdp". haha
prvo SDP je isti kurac kao HDZ. Jedino je HDz veće zlo, jer su više na vlasti pa su više nakrali.

SDP je tvoja stranka, jer je tvoj HDZ.  HDZ=SDP, vi HDZovci/SDPovci čak niste niti "različita strana iste medalje", nego ste doslovno isto sranje i drugo pakovanje. 

Aj ti meni pametna glavice, reci koja je razlika između SDPa i HDZa, pa da se vi tako mrzite? od 100 stavi,  njih 95 stavki , HDZ i SDP su doslovno isti, a razlikuju se u 5 možda stavki,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 26/5/2017, 12:47

slidingdoorsoperator wrote:Mitovi su oblik ratovanja Hrvatska zasad nije bila meta nekog većeg izravno usmjerenog kibernetičkog napada, no sigurno je izložena.
– Mislim da nema države u kojoj ili prema kojoj nije vođen neki oblik informacijskog ratovanja. To je dio politike, bilo unutarnje bilo vanjske. Informacijske operacije provode se zato da se žrtvu navede da trajno razmišlja i donosi odluke koje idu u prilog onome tko provodi takve operacije, a da žrtva pritom misli da radi sebi u korist.
Postoje i tzv. operacije utjecaja ili upravljanje percepcijom s pomoću kojih se isti cilj pokušava ostvariti za dani trenutak, primjerice izbore – objašnjava Domović. Potvrđuje da je Hrvatska od početka Domovinskog rata izložena raznim oblicima specijalnih operacija, a tako je nastala praktički cijela ona spomenuta politička mitologija.
Riječ je o mitovima koji su proizašli iz propale ideološko-dogmatske platforme zvane „detuđmanizacija“.
S pomoću raznih tehnika manipulacije informacijama stvarana je lažna realnost o događajima iz Domovinskog rata i političkom djelovanju predsjednika Tuđmana.
Stvarane su alternativne činjenice koje su neutemeljene i nemaju uporišta u stvarnosti. U javni prostor plasirane su dezinformacije, spinovi i lažne konstrukcije kako bi postale službena istina.
Glavni mitovi su sintagma o 200 obitelji koje vladaju hrvatskim gospodarstvom, izdaja, odnosno prodaja Vukovara, podjela BiH u Karađorđevu i zločinački karakter operacije Oluja.
– Javnost u Hrvatskoj nije svjesna dimenzija tih manipulacija koje su nevjerojatne i zastrašujuće. I to zato što se o tome u relevantnim medijima vrlo malo govori – smatra Domović.
No po čemu je ta teza o “200 obitelji” mit? Domović iznosi rezultate svog znanstvenog istraživanja.
– Po tome što ne postoji dokaz da je predsjednik Tuđman ikad izgovorio tu sintagmu, a još manje da mu je to bio temelj hrvatskoga gospodarstva.
Analiza razvoja tog mita pokazala je da njegovi zagovornici sintagmu „200 obitelji“ prvi put spominju 1994. te da se u devedesetima uglavnom koristio broj od 100 obitelji.
Od 2000. koristi se 200 obitelji. Paradoks je da postoje osobe, poput npr. Stipe Mesića, koje su katkada spominjale 100 obitelji, a pokatkad 200 obitelji. Ili, recimo, Radimira Čačića, koji je 1997. izjavio da je predsjednik Tuđman rekao kako će za nekoliko godina Hrvatskom vladati stotinjak bogatih obitelji, a 2014. izjavio je da je priča o 200 obitelji medijska floskula te da misli da predsjednik Tuđman to nikad nije rekao ni pisao o tome.
Ako se pogleda odakle tim osobama priča da je predsjednik Tuđman autor te sintagme, vidi se potpuna nekonzistentnost.
Pa tako postoje tvrdnje da je to izgovorio na TV, da je dao takvu izjavu u intervjuu Nenadu Ivankoviću za Vjesnik, da je to izgovorio u Americi, pa u posjetu Podravini, Koprivnici i Bilokalniku, da mu je to predložio Ivić Pašalić, da je to dogovorio na večeri s hrvatskim poslovnim ljudima u Kanadi itd. Zanimljivo je da se osobe koje zagovaraju istinitost izjave o 200 obitelji ne podudaraju ni u mjestu, ni vremenu, ni u kontekstu nastanka izjave. Također, koga god sam od njih zamolio da me uputi na izvor prema kojem su oblikovali izjavu da je to izgovorio Tuđman, ni od koga nisam dobio odgovor.
Ni jedna knjiga, znanstveni ili stručni članak ne donosi informaciju o podrijetlu sintagme. Svi je uzimaju zdravo za gotovo, kao narodnu predaju.

Zanimljivo je vidjeti odakle zapravo potječe ta sintagma? U javnosti se često spominjalo da pravi autor nije Tuđman, nego Vesna Pusić, primjerice. No, Domović tvrdi da podrijetlo sintagme nema veze ni s Tuđmanom ni s Vesnom Pusić.
Ona je u tom obliku nastala krajem 19. stoljeća u Francuskoj, a proširila se 1930-ih kao mit francuskih ljevičara – deux cents familles.
Prvi spomen broja 200 u kontekstu neke grupacije koja drži gospodarstvo dogodio se u 1890-ima kada je francuski novinar, ekonomist i sociolog Adolphe Coste tvrdio je da je francusko gospodarstvo bilo u rukama dvjestotinjak predsjednika ili direktora koji su imali zastrašujuću političku moć.
Sintagmu „200 obitelji“ prvi je put upotrijebio Édouard Daladier, francuski premijer iz 1933. i član socijalno-liberalne stranke Parti radical, koji je na konvenciji stranke u Nantesu 1934. rekao: "Dvije stotine obitelji gospodari su francuske ekonomije i, doista, francuske politike. To su snage koje demokratska država ne bi trebala tolerirati kao što Richelieu ne bi bio toleriran u francuskom kraljevstvu. Utjecaj dvije stotine obitelji leži na poreznom sustavu, na prometu, na kreditima. Dvije stotine obitelji postavljaju na vlast svoje izaslanike. Oni utječu na javno mišljenje jer kontroliraju tisak.“

Daladier je bio nositelj ideje u izbornoj kampanji iz 1936. s napadima na „velike feudalne parazite“. To je postao jedan od najpopularnijih slogana Popularnog fronta, kojim su se koristili komunisti, socijalisti i radikali. Daladier se zapravo referirao na 200 glavnih dioničara Francuske banke. Mit o „200 obitelji“ bilo je pojednostavnjeno objašnjenje za neuspjehe Koalicije ljevice u dvadesetima.
Recimo, Središnja banka je razljutila ljevičare kada je odbila pomoći Koaliciji ljevice (fr. Cartel des Gauches) da brani franak u 1925./1926. pa su ljevičarski pisci iscrtali obiteljske saveze bankinih namjesnika i širili mit o 200 obitelji, a zapravo najvećih dioničara.
Uglavnom, bogate se smatralo izdajnicima francuske nacije. U 1930-ima mit o 200 obitelji širio je i francuski satirički časopis Crapouillot. Svrha većine tekstova o 200 obitelji bila je otkriti “veliku fašističku zavjeru”.
Mit su preuzeli i francuski ekstremni desničari, npr. Fašistička skupina, s dodatkom da su “200 obitelji” činili Židovi.

Malcolm Anderson, koji je istraživao francusku gospodarsku povijest i mit o 200 obitelji, napisao je u svom radu „Mit o 200 obitelji“ iz 1965. da se francuska politika nije mogla objasniti u smislu borbe između ideologija i političkih načela ili sukoba interesa, nego samo uz pretpostavku postojanja grupe koja ima ključne pozicije u financijskom sustavu, koja manipulira javnim životom zemlje te da mit o 200 obitelji pripada ovoj tradiciji.
Suvremeni pregledi francuskoga gospodarstva također spominju mit o „200 obitelji“ koje upravljaju francuskim gospodarstvom, odnosno postoji pogled da je taj broj zapravo 100.000 obitelji, a ne 200. Na tu temu izašla je 2015. i knjiga „Les 100 000 familles: Plaidoyer pour l’entreprise familiale“.
Domović, dakle, zaključuje da Tuđman nije autor ove sintagme, a po svemu sudeći nije se njome niti koristio.

– Kako se ta sintagma našla vezana uz njega i zašto mu je imputiraju baš njegovi politički protivnici ili oni koji se okreću onako kako puše vjetar s vlasti, dosad nisam otkrio – kaže Domović.
Dok se ne pojavi neki relevantan dokaz da je Tuđman koristio ovu sintagmu kao temelj hrvatskoga gospodarstva, ona je samo mit.


https://www.vecernji.hr/premium/kako-je-nastao-hrvatski-mit-o-200-obitelji-1171131

Ukratko, priča o 200 obitelji je sudeći po svemu onome što je o njoj poznato samo još jedna u nizu teorija zavjera.

i ovo moram podignuti jer se izgubilo u chatanju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 26/5/2017, 12:47

Pinochet wrote:"moj sdp". haha
prvo SDP je isti kurac kao HDZ. Jedino je HDz veće zlo, jer su više na vlasti pa su više nakrali.

SDP je tvoja stranka, jer je tvoj HDZ.  HDZ=SDP, vi HDZovci/SDPovci čak niste niti "različita strana iste medalje", nego ste doslovno isto sranje i drugo pakovanje. 

Aj ti meni pametna glavice, reci koja je razlika između SDPa i HDZa, pa da se vi tako mrzite? od 100 stavi,  njih 95 stavki , HDZ i SDP su doslovno isti, a razlikuju se u 5 možda stavki,
 tko je izašao kad se izglasavala neovisnost hrvatske?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 26/5/2017, 12:51

metilda wrote:
Pinochet wrote:"moj sdp". haha
prvo SDP je isti kurac kao HDZ. Jedino je HDz veće zlo, jer su više na vlasti pa su više nakrali.

SDP je tvoja stranka, jer je tvoj HDZ.  HDZ=SDP, vi HDZovci/SDPovci čak niste niti "različita strana iste medalje", nego ste doslovno isto sranje i drugo pakovanje. 

Aj ti meni pametna glavice, reci koja je razlika između SDPa i HDZa, pa da se vi tako mrzite? od 100 stavi,  njih 95 stavki , HDZ i SDP su doslovno isti, a razlikuju se u 5 možda stavki,
 tko je izašao kad se izglasavala neovisnost hrvatske?
i ja sam to smatra jednim minusom. ok tu je jedna razlika. ima li još šta 

međutim, kada smo kod toga, izgled da je SDP bio pametniji što su izašli. Da smo imali mozga, mogli smo tako odgoditi nezavisnsot, na 10ak godina, deseci tisuća ljudi bi bili živi i nebi bilo osakaćeni, a cijela Slavonija i Lika i Dalmatinska Zagora nebi bile puste vukojebine kao što su sada, i stotine tisuće mladih nebi napustilo Hrvatsku, da smo možda odgodili nezavisnost 10ak godina. A da ne govorim da bi bili i mentalno i duhovno bogatiji.  50godina nakon što smo nezavisni, naš broj stanovnika će se prepoloviti. Lijepo. 

Ali ne, onda domoljubi i udbaši nebi imali šta za pljačkat. 
ALi to je neka druga tema

ima li osim toga još koga razlika?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by bora-corba 26/5/2017, 12:54

Pinochet wrote:
metilda wrote:
Pinochet wrote:"moj sdp". haha
prvo SDP je isti kurac kao HDZ. Jedino je HDz veće zlo, jer su više na vlasti pa su više nakrali.

SDP je tvoja stranka, jer je tvoj HDZ.  HDZ=SDP, vi HDZovci/SDPovci čak niste niti "različita strana iste medalje", nego ste doslovno isto sranje i drugo pakovanje. 

Aj ti meni pametna glavice, reci koja je razlika između SDPa i HDZa, pa da se vi tako mrzite? od 100 stavi,  njih 95 stavki , HDZ i SDP su doslovno isti, a razlikuju se u 5 možda stavki,
 tko je izašao kad se izglasavala neovisnost hrvatske?
i ja sam to smatra jednim minusom. ok tu je jedna razlika. ima li još šta 

Ali ne, onda domoljubi i udbaši nebi imali šta za pljačkat. 
ALi to je neka druga tema

ima li osim toga još koga razlika?

haha, ali porez na nekretnine će da izglasaju zajedno, neće ni jedan da izađe vanKA. Braća rođena.
bora-corba
bora-corba

Posts : 501
2015-08-20


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Kermit 26/5/2017, 13:17

metilda wrote:
pinoče wrote:i nisam ja jedini, takvo je stotine tisuća drugih, koji su iselili

Razgovarali smo sa sociologom koji tvrdi da nema dokaza za masovno iseljavanje Hrvata, i da su to mitovi
Paul Stubbs sa Ekonomskog instituta u Zagrebu otkriva za Telegram
 
TELEGRAM: Doživljava li Hrvatska, po vašim saznanjima, dramatično iseljavanje stanovništva, u usporedbi s drugim članicama EU-a?
STUBBS: Na temelju službenih statistika, rekao bih da nije bilo dramatičnih promjena u migracijama nakon što je Hrvatska ušla u Europsku uniju. Dapače, migracija je bilo znatno manje nego u drugim državama poput Poljske i Baltičkih zemalja. Hrvatski zavod za statistiku uveo je novu metodologiju 2011., kako bi osigurao da bude u skladu s međunarodnim standardima. U svakoj godini od 2011. do 2014. broj iseljenih bio je veći od broja onih koji su se doselili, ali je to još uvijek na relativno niskim razinama.
 
TELEGRAM: Kakvo je iskustvo ostalih novijih članica EU-a nakon učlanjenja, jesu li također osjetili povećavanje iseljavanja? Kakva je Hrvatska u usporedbi s tim zemljama?
STUBBS: Dakle, razine iseljavanja su znatno veće u nekim drugim zemljama nakon članstva u Uniji u odnosu na Hrvatsku. Ako pogledate njemačku statistiku, između 2011. i 2014., broj Poljaka koji živi u Njemačkoj narastao je za 50 posto, sa 468.481 na 674.152. Broj Rumunja rastao je za 100 posto, sa 159.222 na 355.343. Ne treba zaboraviti da postoji mnogo faktora u različitim vremenima. Nekim državama članicama nije odobrena sloboda kretanja radne snage na početku, a kada jest, to se poklopilo s gospodarskom krizom.
TELEGRAM: Dio političara, ali i znanstvenika, govori da je 100.000 mladih i obrazovnih ljudi napustilo Hrvatsku. Ne spominju se točni rokovi, no što mislite o toj brojci, je li ona točna?
STUBBS: Mislim da je dio problema što se ponekad citiraju ankete u kojima mladi i obrazovani ljudi izražavaju “namjeru da odu”. Jedna je stvar u anketi reći da namjeravate otići, a druga je stvarno otići. Ne mogu pronaći osnovu za brojku od 100.000 ljudi koji su otišli u bilo kojoj statistici, no to je toliko puta ponovljeno, da ljudi počinju vjerovati u to. Važno je raščistiti o čemu se govori – kojoj dobnoj skupini, kojem vremenskom razdoblju, te naravno, moramo napraviti razliku između onih koji su otišli studirati i onih koji su otišli raditi.
Važno je istaknuti da migracije, kada idu u oba smjera, s mladim obrazovanim ljudima koji odlaze, ali i mladim obrazovanim ljudima koji dolaze u Hrvatsku, ne moraju biti problem. Mnogo je prostora za kružne, cirkularne migracije – riječ je o ljudima koji žele otići na neko vrijeme, da steknu kvalifikacije i vještine, a onda se vratiti.
 
http://www.telegram.hr/politika-kriminal/razgovarali-smo-s-ekonomistom-koji-tvrdi-da-ne-postoje-nikakvi-dokazi-za-masovno-iseljavanje-mladih-hrvata-i-da-su-to-mitovi/
hehehe Đoda vidi ove uhljebistanske, pa Njemački MUP je dao podatak da je u godinu i pol dana u doselilo 57.000 iz Hrvatske, a gdje je to Irska, Norveška, Njemačka, osim toga to se vidi po SiB gdje maltene pola sela i gradova više nema, ali no sada je mit i link iz Telegrama koji je evidentno agitprop, jebeš mi sve Vi ste baš ološ ali ono baš baš
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 26/5/2017, 13:18

Pinochet wrote:Da smo imali mozga, mogli smo tako odgoditi nezavisnsot, na 10ak godina, deseci tisuća ljudi bi bili živi i nebi bilo osakaćeni

Što se babi htilo, to se babi snilo.
Problem je u tome da nismo mogli.
Svima se žurilo da nas skrše prije internacionalizacije hrvatskog problema u Jugoslaviji.
Prije svega Slobodanu Miloševiću i njegovoj JNA jer je odnos snaga bio tako temeljito u njihovu korist da bi svako odlaganje za njih predstavljalo neprihvatljiv rizik od mogućeg jačanja hrvatske oružane komponente.
Zatim tzv. međunarodnoj zajednici koja je licemjerno išla na ruku prethodno spomenutima prije svega embargom na uvoz oružja koji je najnormalnije bio kršen u korist zna se koga pogotovo kada je u srpnju mjesecu 1991. usred embarga u luku Bar uplovilo 7 fregata sa 40 000 tona oružja, municije i minsko-eksplozivnih sredstava iz arsenala falangističkih libanonskih milicija Michelea Aouna i nitko iz međunarodne zajednice nije mrdnuo malim prstom zbog toga, dok se zbog nekoliko tisuća kalašnjikova iz Mađarske digla ogromna strka.
Također, nitko izvana nije želio raspad Jugoslavije jer je to bio mogući presedan za raspad višenacionalnih država ne samo u istočnoj Evropi i posebno SSSR-a čega su se svi bojali, nego i za podjele unutar nekih zapadnoevropskih država poput Španjolske sa gorućim problemima Katalonije i Baskije, da se o Belgiji i ne govori.
Također se žurilo i NATO savezu koji je predviđao poraz Hrvatske najkasnije do Božića 1991. godine, a da se o ekipi iz CIA-e i ne govori, oni su godinu dana ranije predvidjeli nasilni raspad Jugoslavije uz ratove diljem bivše države i ogroman broj žrtava.
Dakle, svima se žurilo da nas zgaze po principu što prije i što temeljitije, to bolje, makar samo zato da bi se pokazalo kako su bili u pravu jer su dobro predvidjeli što će se dogoditi ako se Hrvatska pokuša odvojiti.
Poslije su nas pritiskali da damo Srbima u Hrvatskoj kakti nekakvu teritorijalnu autonomiju (kotari Knin i Glina), što bi se u konačnici završilo njihovim priključenjem Srbiji i onda nam još licemjerno ukazivali da to učinimo dobrovoljnim pristankom jer ćemo inače platiti puno veću cijenu ako nam to Srbi uzmu ratom.
Međutim, ništa se od toga nije ostvarilo, uključujući i budalasti izjavu glasnogovornika B.B. Galija Freda Eckharta koji je početkom Bljeska rekao da zna kako su Hrvati krenuli na Okučane ali ne vjeruje da su tamo sposobni stići.
Ima ona poslovica koja kaže da će te najviše mrziti glupan kojemu jasno dokažeš da je glupan.
Međutim, uopće ne sumnjam kako ćeš sad napisati da bi i to za nas bilo bolje nego da imamo Hrvatsku kakva je danas jednostavno zato jer se takva Hrvatska ne slaže sa tvojim percepcijama kakva bi trebala biti pa ako su činjenice u sukobu sa tvojim percepcijama, tim gore po činjenice. Dodatni problem u tome je što te takva logika ne čini Hegelom nego something completely different, bez obzira što je ovdje riječ o parafrazi njegove poznate rečenice i stava.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Kermit 26/5/2017, 13:18

Pinochet wrote:
metilda wrote:
Pinochet wrote:"moj sdp". haha
prvo SDP je isti kurac kao HDZ. Jedino je HDz veće zlo, jer su više na vlasti pa su više nakrali.

SDP je tvoja stranka, jer je tvoj HDZ.  HDZ=SDP, vi HDZovci/SDPovci čak niste niti "različita strana iste medalje", nego ste doslovno isto sranje i drugo pakovanje. 

Aj ti meni pametna glavice, reci koja je razlika između SDPa i HDZa, pa da se vi tako mrzite? od 100 stavi,  njih 95 stavki , HDZ i SDP su doslovno isti, a razlikuju se u 5 možda stavki,
 tko je izašao kad se izglasavala neovisnost hrvatske?
i ja sam to smatra jednim minusom. ok tu je jedna razlika. ima li još šta 

međutim, kada smo kod toga, izgled da je SDP bio pametniji što su izašli. Da smo imali mozga, mogli smo tako odgoditi nezavisnsot, na 10ak godina, deseci tisuća ljudi bi bili živi i nebi bilo osakaćeni, a cijela Slavonija i Lika i Dalmatinska Zagora nebi bile puste vukojebine kao što su sada, i stotine tisuće mladih nebi napustilo Hrvatsku, da smo možda odgodili nezavisnost 10ak godina. A da ne govorim da bi bili i mentalno i duhovno bogatiji.  50godina nakon što smo nezavisni, naš broj stanovnika će se prepoloviti. Lijepo. 

Ali ne, onda domoljubi i udbaši nebi imali šta za pljačkat. 
ALi to je neka druga tema

ima li osim toga još koga razlika?
Nitko nije otišao vidiš da nam katolička uljudba govori da je to boljševička zavjera, a MUP Njemačke laže po običaju
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Kermit 26/5/2017, 13:23

Mamutijebemuustaladna:

"Od ulaska Hrvatske u EU u države Unije se, prema procjenama temeljenim na statističkim podacima zemalja-odredišta iseljenika te trendovima na koje ukazuje domaća statistika, odselilo više od 200.000 hrvatskih građana, što odgovara broju od pet posto stanovništva utvrđenoga popisom 2011. godine.
Tijekom lanjske godine, suprotno očekivanjima da će – zbog izlaska zemlje iz krize i gospodarskoga oporavka – intenzitet iseljavanja početi opadati ili barem stagnirati, on se, prema neslužbenim informacijama kojima raspolaže Jutarnji list, dodatno pojačao. Prema službenim statistikama Državnoga zavoda za statistiku, tijekom 2015. godine negativni saldo migracija (razlika između broja odseljenih i broja useljenih) bio je minus od oko 18.000 ljudi. U prošloj godini, tvrde upućeni, razlika između iseljenih i doseljenih prešla je 20.000.
Ne odjavljuju se

Podaci DZS-a ne mogu biti temelj za određivanje cjelokupne emigracije, ali su dobar pokazatelj trenda. DZS, naime, objavljuje analize temeljene na podacima koje mu dostavlja MUP, a MUP pak barata samo podacima o onim iseljenicima koji su uredno odjavili prebivalište. Budući da neodjava prebivališta nije kazneno djelo, kao u nekim drugim državama, niti postoje benefiti koje bi iseljenici dobili odjavom, kako ukazuju statistike zemalja u koje se hrvatski građani odseljavaju, oni koji se službeno odjave prije izlaska čine manjinu.
Tako su se, primjerice, tijekom 2015. godine, prema podacima DZS-a, u Njemačku iselila 12.264 hrvatska građanina. No, prema podacima njemačkoga statističkoga zavoda, u isto vrijeme u Njemačku ih se doselilo 57.412."
Znači samo 2015. 57.412 gdje je tu 2016. ili tek 2017.g.
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Kermit 26/5/2017, 13:25



Ovo uljudba gleda umjesto pornića
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 26/5/2017, 14:06

metilda wrote:
da se ne izgubi u chatanju

ej metka, divim ti se na energiji sunny
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by kaya 26/5/2017, 20:57

metilda wrote:
Pinochet wrote:"moj sdp". haha
prvo SDP je isti kurac kao HDZ. Jedino je HDz veće zlo, jer su više na vlasti pa su više nakrali.

SDP je tvoja stranka, jer je tvoj HDZ.  HDZ=SDP, vi HDZovci/SDPovci čak niste niti "različita strana iste medalje", nego ste doslovno isto sranje i drugo pakovanje. 

Aj ti meni pametna glavice, reci koja je razlika između SDPa i HDZa, pa da se vi tako mrzite? od 100 stavi,  njih 95 stavki , HDZ i SDP su doslovno isti, a razlikuju se u 5 možda stavki,
 tko je izašao kad se izglasavala neovisnost hrvatske?
kako mi se nakon 25 godina čini..... pametni!
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 26/5/2017, 21:14

kaja wrote:
metilda wrote:
Pinochet wrote:"moj sdp". haha
prvo SDP je isti kurac kao HDZ. Jedino je HDz veće zlo, jer su više na vlasti pa su više nakrali.

SDP je tvoja stranka, jer je tvoj HDZ.  HDZ=SDP, vi HDZovci/SDPovci čak niste niti "različita strana iste medalje", nego ste doslovno isto sranje i drugo pakovanje. 

Aj ti meni pametna glavice, reci koja je razlika između SDPa i HDZa, pa da se vi tako mrzite? od 100 stavi,  njih 95 stavki , HDZ i SDP su doslovno isti, a razlikuju se u 5 možda stavki,
 tko je izašao kad se izglasavala neovisnost hrvatske?
kako mi se nakon 25 godina čini..... pametni!
da i meni.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 21 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum