ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by danni1 16/5/2017, 22:32

kaja wrote:a ne znam što je s tim balkanom, nešto nije u redu svakako..
Ma sve je u redu samo su ljudi postali razmaženi.

Birtije pune cijele dane, ceste zakrčene automobilima,trgovački centri rade bez prestanka...

Doma debeli, prežderani tipkamo po forumima i seremo kako nam je loše.

Ak nisam doma pred stolnim PC-em onda sam u kuhinji na laptopu ak sam vani već serem s smartphona kak mi je loše dok cjedim pifu u birtiji.

Stvarno mi je loše, sad mi ne pada na pamet što mi fali al sigurno mi nešto fali i moram biti zbog tog nadrkan, smislit ću ja već nešto što mi fali.

danni1

Posts : 5159
2014-04-16


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by RayMabus 16/5/2017, 22:36

Pa ljudi koji nekukaju baš na ništa u smislu društva znaci da im je sve ok i da im je ovako super tj nežele nešto više tako da nekukanje baš nesmatram dobrim znakom u psihickom smislu nego il je to ono stvarno previše dobro je il nema nikakvih buducih ciljeva cim ništa nekritzira tj nekuka oko pojava i dešavanja u društvu.

Mislim ovo ako je stvarno tako dobro je pozitivna pojava no onda su ljudi euforicni no ako nema nikakvog kukanja a nema nit euforije onda to nije baš dobar znak nego je to apatija , depresija , besciljnost itd itd itd dakle to je vrlo loš znak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by RayMabus 16/5/2017, 22:42

Ja stalno kukam.

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by RayMabus 16/5/2017, 22:46

Kategorija : Veseli pesimista. :D

Prvo svima heben malter a onda odvrtim koju muzicku uz poruku : Ma tko vam hebe svima malter.




  S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 1f602 


Kad vidiš ovaj spot i muziku ....ha ha ha
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by aben 16/5/2017, 22:48

Evo, evo vlak mi stiže,
evo, evo vlak mi stiže,
evo, evo vlak mi stiže,
stvari u ruke uzimam.
Ovo mjesto, nije za mene.
Ovo mjesto, nije za mene.
Ovo mjesto, nije za mene.
Zato tugu ne osjećam...

Odlazim, odlazim za uvijek.
Odlazim, odlazim za uvijek.
Odlazim, odlazim za uvijek.
To je dobro, tom se radujem.
Za uvijek, za uvijek i uvijek.
Za uvijek, za uvijek i uvijek.
Za uvijek, za uvijek i uvijek.
Svima što ostaju, najbolje želim...

Evo, evo vlak mi stiže,
evo, evo vlak mi stiže,
evo, evo vlak mi stiže,
kuda ide važno nije...
Znam da tamo, znam da tamo je sreća.
Znam da tamo negdje je sreća.
Znam da tamo, negdje je sreća.
Osjećam to k'o nikad prije...

Evo, evo vlak mi stiže,
evo, evo vlak mi stiže,
evo, evo vlak mi stiže,
stvari u ruke uzimam.
Sve bliže, sve bliže je i bliže.
Sve bliže, sve bliže je i bliže.
Sve bliže, sve bliže je i bliže.
Stvari u ruke uzimam.
Ovo mjesto, nije za mene.
Ovo mjesto, nije za mene.
Ovo mjesto, nije za mene.
Zato tugu ne osjećam...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by RayMabus 16/5/2017, 22:52

Znaš kako se kaže ; covijek koji želi biti negdje drugdje nego je sad nije sretan covijek.

U biti ovaj lik iz teksta je samo opisa situaciju kakva je , nisam nigdje primjetija da on kuka za sebe tj da oce otic negdje drugdje.

Dobar tekst.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by Leviathan2 16/5/2017, 22:54

Drukcije navike, drukciji ljudi
daleka tutnjava voza
ponekad sudbina surovo sudi
konobar, jos jedna loza

Jednim pogledom dodirujem tugu
secanja opet se bude
ja vise ne smem da gledam niz prugu
vozovi razdvajaju ljude

Ref.
Nazad u veliki, prljavi grad, prljavi grad
gomila, buka, smog, i dim
cesto ko stene cvilim za tim
u dusi samo pustos i jad
nazad u veliki, prljavi grad
prljavi grad, prljavi grad

Provodim prilicno sive dane
nigde beline ni sjaja
fale mi kelneri iz moje kafane
fale mi dripci iz kraja



_________________
 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by RayMabus 16/5/2017, 22:55

Cuj ako ti negdje nije dobro , odeš.

Moc jednostavnosti.

A kukanje je ok , znaci da nije taj ili društvo upalo u apatiju nego se još bori i ima buduce ciljeve tako da je to ok znak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by RayMabus 16/5/2017, 23:04

Meni inace više smeta emanicpacija nego sad ta prica o materiji koja veliku vecinu ljudi muci i uvjetuje tj bitno je to i ok al emanicpacija je meni puno veci problem u odnosu na taj oko ekonomije ....pa odeš negdje radit paš zaradit za kavu i duvan , režije i koji sendvić ...neš ti sad velike filozofije ono.

Nije u Europi nitko umra od gladi od ww2.....više manje možda u Srbiji al to su izdvojeni slucajevi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by Leviathan2 16/5/2017, 23:05

bmk,  nek se balkan isprazni, ionako smo ga dobrani prokleli

_________________
 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by RayMabus 16/5/2017, 23:06

Nece se ispraznit jer ce praznine popunit Arapi , Afganistanci i slicna ekipa,

To je zlatno doba hrvatskog turizma.

  S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 1f602
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by RayMabus 16/5/2017, 23:16

Doc ce ti Arapi. Nemaju gdje proc nego tu , ovi bogati kupuju kucice u cvijecu po Bosni , hrpa ljudi zna bar koju rijec arapskoga , muslimani su , primit ce ih ....znaci ako navale ovamo imaju utocišta za prenocit.

Ja san nikidan bija u Imotckome , sat vrimena vožnje do tamo autocestom , a ovom starom 15-ak minuta više ....neš ti do Drine tj do granice sa Srbijom to oni u pol noci prevale nekim kozjim stazama i eto ih ovdje ...sve je ovo u par koraka samo se nama cini da je npr Sanđak tko zna gdje daleko od Dubrovnika il Splita il Zadra a to onda nešti šta im je onda i do Rijeke dalje ...u cas posla.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by Guest 17/5/2017, 05:57

Gnječ wrote:Bježi se žestoko. Bježi se od pogane vlasti, od lažljivaca po parlamentima, od obijača budžetskih trezora, od potkupljivih sudaca, od korumpiranih doktora, od odvjetničkih derikoža, od namještatelja tendera, od profesionalnih zapošljivača, od besprizornih državnih službenika, od prodanih novinara, od lažnih pisaca, od „poduzetnih“ političkih stranaka, od narcisoidne akademske zajednice, od licemjernih profesora, od političkih lupeža, od neiskrenih popova i poniznih hodža, od tri predsjednika, od 12 premijera, od 150 ministara, od 600 savjetnika i od tisuću poslanika i odbornika, od dodika, izetbegovića, čovića, ivanića, radončića, vučića, šešelja, grabar-kitarovića, plenkovića, đukanovića, ivanova, zukorlića, tačija, i od svih koji su čovjekovu domovinu pretvorili u zatvor u kojemu se kokodače od zore do sumraka, i od sumraka do praskozorja, bez prestanka, desetljećima.

Pobjegoše ljudi, gospodo, od vlasti. Džaba vam sva priča.
zato I jeste groblje cestitosti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by vuksadinare 17/5/2017, 08:23

jedini i najveci problem i razlog ovog iseljavanja je taj...sto na valst dolaze oni koji bi kruha preko pogace...rijetki su oni koji bi radili...na zalost na ovim prostorima politika je pogresno shvacena..90% onih koji dolaze na valst gledaju politiku kao sredstvo za materijalnu korist i za drugo ih nista nije briga...na ovim prostorima u politiku je ulazila mahom sirotinja...ili salabajzeri koji su u politici vidjeli mogucnost malo rada a puno perja...za razliku do zapada...gdje se u politiku ulaze mahom oni koji su vec od prije situirani i perje im nije toliki prioritet..vec shvacaju politiku kao posao gdje mozes nesto napraviti za svoju zajednicu,drzavu i stime jos sebi povecati ugled i vaznost...i onda se neko cudi korupciji naprimjer ako je sam sef korumpiran pa po logici to ce dozvoliti i svojim sluzbenicima samo da ne zabadaju nos u njegove 'poslove'...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by vuksadinare 17/5/2017, 08:27

drugo na ovim prostorima ne psotoji kult ekonomskih prosvjeda....tu i tamo organizira se kqakav prosvjed ali mahom on brojcano nije velik pa samim tzime i ne poluci neki veci uspjeh...jer onaj protiv koga se prosvjeduje samo odmahne rukom u maniri navijackog navijanja..'malo vas je malo pickice'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by Kermit 17/5/2017, 08:34

Isti razlog zašto ljudi masovno idu iz afrike ili pakistana jednostavno neuvjetne države i jer mogu, pa tko će životariti za 3000 kn kad može van i pokušati nešto vrlo jednostavno. Po meni je najgore jer kod nas odlaze oni koji hoće raditi i ro sa obiteljima znači negarivna selekcija na ovu negativnu...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by Guest 17/5/2017, 08:36

RayMabus wrote:neš ti do Drine tj do granice sa Srbijom to oni u pol noci prevale nekim kozjim stazama i eto ih ovdje ...

Eto ih ovdje, ali je kvaka u tome da se ovdje ne žele zadržati nego svim silama nastoje doći do zapada, prije svega Njemačke ili Švedske, kako bi parazitirali na izdašnim socijalnim sustavima tih zemalja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by vuksadinare 17/5/2017, 08:37

kad na ulice ovih prostora izađu stotine tisuca prosvjednika zbog ekonomskih razloga onda se moze reci da su se pocele desavati promjene..jer svakom politicaru nece biti svejedno kad mu s epo ulicama valja stotine tisuca prosvjednika..tu onda ne pomaze ni hrpa savjetnika..ni represivni aparat..a samo slanje policije prakticno bi bilo samoubojstvo...i u vecini tih slucajeva vodeci politicari podnesu ostavke...i vise im bas ne pada na pamet biti u visokoj politici...nego se sklone na sigurnije i manje problematicne pozicije ili nestanu iz politickog zivota...da se kod nas zavalja ta masa po ulicama a nasi politicari postani po 'hrabrosti' osim na jeziku dala bi si petama vjetra isti sekund..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by vuksadinare 17/5/2017, 08:42

asilovski wrote:Isti razlog zašto ljudi masovno idu iz afrike ili pakistana jednostavno neuvjetne države i jer mogu, pa tko će životariti za 3000 kn kad može van i pokušati nešto vrlo jednostavno. Po meni je najgore jer kod nas odlaze oni koji hoće raditi i ro sa obiteljima znači negarivna selekcija na ovu negativnu...
.....oni bjeze jer ako se usude prosvjedovati,traziti prava na njih diktatori poslaju tenkove,bace bopjne otrove i to ej to....nemaju onda drugog izlaza pobjeci..mada kod njih psotoji kult prosvjeda ali oni obicno zavrsavaju kravavo za jednu ili drugu stranu..a obicno s ena koncu to pretvori i u rat....za razliku od nas gdje prosvjedi narocito ekonomski nemaju tradiciju bar sto se tice masovnosti osim mozda jedan,dva puta u pedeset godina...a mogu biti itekako uspjesni jer sumnjam da ovdje valsti imaju muda bacati bojne otrove,slatui rtenkove jer im u slucaju neuspjeha prijeti linc da ih objese za jaja kao musolinija...ili streljaju kao causeskua....nego jednostavno bi se pokupili sa vlasti razmisljanjem..'imam perja boli me quratz vise za politiku jer imam jednu glavu'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by Guest 17/5/2017, 08:44

vuksadinare wrote:kad na ulice ovih prostora izađu stotine tisuca prosvjednika zbog ekonomskih razloga

Takav scenarij je u Hrvatskoj moguć jedino u teoriji. U praksi je takve velike demonstracije u Hrvatskoj moguće organizirati jedino iz političkih razloga. Primjer prosvjeda na Trgu zbog 101 ili na splitskoj rivi zbog izručenja u Haag.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by Guest 17/5/2017, 08:46

nema drustva koje moze da napreduje ravnomerno
gde su porezi i doprinose preko 60% i to linearno.
to je nepremostiva barijera napretku.
sto znaci da vlastela na vlasti zivi od  sirotinje
koja u takvom okruzenju jednostavno nema prostora
ka boljitku i zato odlazi van granica balkana.
tako se smanjuje broj onih koji pune drzavnu kasu,
pa drzava poseze za kreditima da bi odrzala postojeci
nivo. ujedno ti krediti se vracaju ravnomerno, oni koji
ih koriste, kroz budzetsku potrosnju kao i oni koji
ni casu vode nisu dobili od tog kredita, ili privatizacije,
rasporodaje prirodnog bogatsva.
dokle god sistem stiti manjinu od vecine tu nema boljitka.
recimo, da lekari, zubari i advokati nisu fiskalizovani,
to je bolest. 
dok drugi nayebe jer niju kucao 1 bananu, burek ili sl.
ne smem ni da pomislim sta bi se dogodilo kada bi svi
oni koji su napustili ex yu prostor morali pod hitno
da se vrate kucama. kako bi vlast(i) resile taj problem,
sa sopstvenom decom ??
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira - Page 2 Empty Re: S Balkana se više ne odlazi trbuhom za kruhom. Odavde se sada bježi glavom bez obzira

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum