ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Page 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by RayMabus 21/4/2017, 14:31

I te kako se to može uvest , samo doneseš zakon al on može vrijedit samo za one koji ce iducu godinu na faks.

Oceš na državnu sisu studirat ? Ok.

Država ti placa 100% studija , to ti je na te cetri il koliko vec godina 100 tisuca eura.

Nemoraš ih vratit al je uvijet da 30 godina radnog staža odradiš u Hr.

Nesviđa ti se. Ok. Plati pola studija , država ti placa 50 tisuca eura al je uvijet da 15 godina moraš odradit staža u Hr.

No ako hoceš možeš ti i vanka no onda ti je mjesecni racun ....na koliko mjeseci misliš platit dug ?

RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by prckov 21/4/2017, 14:35

imam I ja jedan plan, zakljucajte kuce i ajte svi u svecku
vlada ispred a vi za njima king

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34166
2014-04-19


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by RayMabus 21/4/2017, 14:36

Pinochet wrote:zašto 70 000kn?
zašto ne 700 000 kn? 
kada je već socijalizam, neka bude pravi yugoslavenski socijalizam, samo dodajemo nule
U biti je on u pravu samo treba igrat otvoreno i onda banke koje žele dugorocno poslovat u Hr i to u plusu ....a ono nešto moramo tu napravit i onda nađeš ovu šemu da stimuliraš samo zaposlene roditelje i istodobno taj mali porez hebe konkurenkciju koja bi samo preko noci upala na ovo tržište a nebi pridonosila.

Kad sve zbrojiš i oduzemš ovako bi im odgovaralo i bile bi u dobiti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by RayMabus 21/4/2017, 14:39

Ja da sam banka koja želi dugorocno poslovat u Hr dakle to bi iz moje perspektive znacilo zauvijek meni nije u interesu da to društvo doživi kolaps jer ce i moj kapital otic dole sa istim ....dakle zainteresiran sam za to no pod nekim uvjetima npr stimuliranje radnog aktivnog stanovništva a ne neaktivnog.

I naravno da to vrijedi za sve banke ....i sad zamisli neku kinesku koja ovdje nebi to placala pa ok odhebi drugdje....AJ BOG.

Znaci oni koji to placaju i misle dugorocno ova šema im odhebava konkurenkciju koja bi samo na brzinu okrecala pare.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by RayMabus 21/4/2017, 14:49

Dobra banka ( iz tocke gledišta društva ) je ona banka koja misli dugorocno poslovat u nekom društvu tj iz njene perspektive to je za stalno.

To je dobra banka iz tocke gledišta društva.

Takva banka nema ništa protiv dapace u interesu joj je da društvo nekolabrira.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by RayMabus 21/4/2017, 14:58

Ja da imam banku nebi imao ništa protiv ovog poreza ako bi a morao bi vrijedit za sve banke na tom podrucju. Želim tu poslovat zauvijek. Ok. Prvo može al za zaposlene roditelje , i onako ce mi se ta lova vratit jer beba košta , poticaj stanogradnje i potrošnje itd itd itd. Onda banka kojoj je to skupo tj žuga to je banka koja misli samo privremeno upast tu pokupit pare i cao bao ako društvo propadne propadne. I onda ih ovaj porez prisiljava na : ili nedolaze pa uništavaju druge ili ako se registiraju u toj državi također poticu društvo da se ....oplođuje.

Jednostavno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by RayMabus 21/4/2017, 15:09

I to vam je nacional socijalizam.

Ja ovo uvedem u hr i svi to placaju al moja banka taj porez nema u susjednoj državi npr bih jer oni to nežele stavit al njihova ima u mojoj.

Pa ti nemoj.


RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by Guest 21/4/2017, 15:20

a longi.. šta misliš kako djeluju porezi.
šta znači svaki novi porez.

znači skuplje cijene građanima i smanjivanje poslova.

znaš li da RH zbog loše ekonomije i ostalih stvari, ima najveće kamate u Europi?

ti udreš porez banci, a oni dignu kamatnu stopu. Veća kamatna stopa znači da je je skuplje mladom paru dignuti kredit za stan da mogu startati obitelj ili business
Todorić je i propao jer se morao zaduživati po 8% a Lidil i Kaufland se zadužuju po 1%. Digni još malo porez, i Todorić se zaduživati po 12% a ti ćeš idući stambeni kredit vraćati 20 000€više
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by Guest 21/4/2017, 15:21

a da ne govorim kako će veća kamatna stopa smanjiti kreditiranje u privatnom sektoru, bilo za business bilo za stanove, pa će manje se graditi stanova, više nezapsolenost, pad BDPa.. ekonomija znanost press
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by RayMabus 21/4/2017, 15:24

Yoda jes ti shvatio da ako Hr ovo uvede da ce srpska banka morat ovo uplacivat u proracun tj u ovaj fond u Hrvatskoj a da ako Srbija neuvede da hrvatska koja posluje u Srbiji nece i da nece niti natalitet radno aktivnog stanovništva poticat a upravo ono stvara kapital ?

Jesi shvatio šta je ova caka za one koji ovo nece da uvedu u svojim državama a moja banka tamo radi a njihova radi kod mene a placa mi ovo ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by Guest 21/4/2017, 15:27

slušaj ti si protiv poreza na nekretnine jer bi to tebe lupilo po džepu, ali si ZA porez na banke, jer eto nisi bankar, neradiš u banci, i ne planiraš se zaduživati u banci>

Netko tko sutra planira dignuti kredit za stan, njega će ovaj Sinčićev porez ujebati, jer će kamata biti odmah 1-2% skuplja što znači 5000-10000€ više za stan što će morati dati. 

Treba biti protiv poreza općenito. I ovako imamo najskuplje kredite u EU, a mi još ćemo novim porezima imati skuplje kredite.

A onda će ti banke , lobiranje postaviti svoga Marića za ministra, pa će ovaj donjeti još 5novih zakona koji će ići njima u korist
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by RayMabus 21/4/2017, 15:28

Objasnit cu ti :

Hr banka i srpska banka.

0,5% porez tj taj fond.

Tekuca godina.

Srpska banka u hr mi placa 0,5% od svoje dobiti od poslavanja u Hr a oni to nisu uveli dakle moja u Srbiji to neplaca.

Tko ima više love na kraju tekuce godine ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by RayMabus 21/4/2017, 15:31

Pinochet wrote:

Netko tko sutra planira dignuti kredit za stan, njega će ovaj Sinčićev porez ujebati, jer će kamata biti odmah 1-2% skuplja što znači 5000-10000€ više za stan što će morati dati. 
Nece jer ako je zaposlen i ima dijete imat ce dodatno love iz ovog fonda.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by RayMabus 21/4/2017, 15:33

Pinochet wrote:slušaj ti si protiv poreza na nekretnine jer bi to tebe lupilo po džepu
Ja sam protiv ovakvog poreza za nekretnine. Ja cu samo podignit stanarinu podstanarima i to je sve. Koji je smisao tog poreza ? Da sirotinja bude još siromašnija ? Pa valjda ako imaš podstanara prijavljenog bi ti se trebalo racunat kao da živiš unutra a ne dodatno oprezivat kad ce samo on nahebat.

Yoda ja sam nacional socijalista.

OK.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by Guest 21/4/2017, 15:33

Koji je smisao oporezivanja banaka? Da sirotinja bude još siromašnija.. većina novih poreza lupa po sirotinji tako bi i ovaj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by Guest 21/4/2017, 15:35

RayMabus wrote:Objasnit cu ti :

Hr banka i srpska banka.

0,5% porez tj taj fond.

Tekuca godina.

Srpska banka u hr mi placa 0,5% od svoje dobiti od poslavanja u Hr a oni to nisu uveli dakle moja u Srbiji to neplaca.

Tko ima više love na kraju tekuce godine ?

tako se i HDZovci vade i oni nude subvenciju mladima koji kupuju prvu nekretninu

i onda idu logikom "šta će  tebi Longiju 3 stana a imaš nula djece" -"aj ti plati lipo porez na sve to, a mi ćemo iz toga fonda financirati nekom HDZu stan i pola rate kredita prvih 4godine"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by RayMabus 21/4/2017, 15:37

Pinochet wrote:Koji je smisao oporezivanja banaka? Da sirotinja bude još siromašnija.. većina novih poreza lupa po sirotinji tako bi i ovaj
A tko ih oprezuje ? Jel ti lijepo piše : fond za zaposlene roditelje i objašnjeno tocno zašto. Ta lova ce im se i onako vratit. Imat ceš dobru banku gledano s društvene tocke gledišta koja tu želi poslavat zauvijek a otjerat ove loše koje bi samo poharale društva. Istodobno osvajaš tržište jer ako ovi do tebe to neuvedu ti tamo to nemaš a oni kod tebe imaju pa ti svake godine placaju 0,5% dobiti ostvarene u tvojoj državi u taj fond.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by Guest 21/4/2017, 15:39

da, tako i država govori kada oporezuje nekretnine. Fond da mladi mogu kupiti lakše novi stan, mi ćemo im jel-da pomoći, a longi ima 3 stana i 0 djece, njemu netreba sve to, daj to državi - naravno tim fondom upravljaju pošteni domoljubi iz HDZa i oni će pošteno to raspodjeliti.. prvo svojim domoljubima, pa malo u džep a ti plaća porez.

tako će ti biti i sa svakim drugim porezom 

mislim, vi se non stop pouzdate u državu. država vas je u 99% svojih odluka zajebala i razguzila, i baš sada vjerujete da će baš ta državna odluka biti dobra, da vas neće kao prije toga 99% sjebati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by RayMabus 21/4/2017, 15:39

Pinochet wrote:
RayMabus wrote:Objasnit cu ti :

Hr banka i srpska banka.

0,5% porez tj taj fond.

Tekuca godina.

Srpska banka u hr mi placa 0,5% od svoje dobiti od poslavanja u Hr a oni to nisu uveli dakle moja u Srbiji to neplaca.

Tko ima više love na kraju tekuce godine ?

tako se i HDZovci vade i oni nude subvenciju mladima koji kupuju prvu nekretninu

i onda idu logikom "šta će  tebi Longiju 3 stana a imaš nula djece" -"aj ti plati lipo porez na sve to, a mi ćemo iz toga fonda financirati nekom HDZu stan i pola rate kredita prvih 4godine"
Pa ja sam sam rekao da svima bez obzira na spol ako nemaju niti jedno dijete a imaju više od trideset godina treba pocet lupat na to šta nemaju ništa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by RayMabus 21/4/2017, 15:41

Pinochet wrote:da, tako i država govori kada oporezuje nekretnine. Fond da mladi mogu kupiti lakše novi stan, mi ćemo im jel-da pomoći, a longi ima 3 stana i 0 djece, njemu netreba sve to, daj to državi - naravno tim fondom upravljaju pošteni domoljubi iz HDZa i oni će pošteno to raspodjeliti.. prvo svojim domoljubima, pa malo u džep a ti plaća porez.

tako će ti biti i sa svakim drugim porezom 

mislim, vi se non stop pouzdate u državu. država vas je u 99% svojih odluka zajebala i razguzila, i baš sada vjerujete da će baš ta državna odluka biti dobra, da vas neće kao prije toga 99% sjebati
Al nema smisla da mi lupaš porez na te nekretnine ako su u njima podstanari prijavljeni ..znaci da ceš oporezivat sirotinju.

Naravno da svi bez obzira na spol a stariji od 30 godina a nemaju djece moraju placat nešto u neki fond za ove šta imaju djecu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176873
2014-04-11


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by Guest 21/4/2017, 15:43

svaki porez se prevali na sirotinju, tako će i porez na banke, i PDV i porez na nekretnine, najviše sirotinja plaća. 

država vas je do sada zajebala 99999puta, a možda 10-20puta napravili dobru odluku.. ja bih tom logikom zahtjevao da država lagano odjebe od nas, da se više nemješa i da odjebe u skokovima.. a vi zazivate opet državu u nadi da će nakon 9999 grešaka, ovaj put eto imati sreće
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna - Page 2 Empty Re: Sinčić ima plan: Svako novorođeno dijete dobilo bi 70 tisuća kuna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum