ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata - Page 2 Empty Re: Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata

Post by Guest 18/4/2017, 14:36

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
Ma kojom drugom Jugom, sta baljezgas. 

Srbi su drugom Jugom samo izgubili na dulji rok. Umjesto apsolutne dominacije iz Kraljevine, dosli su na federalizam pa onda i na elemente konfederalizma, sa ne-Srbinom odnosno Hrvatom kao nekom vrstom dozivotnog diktatora, koji im je uvalio dvije pokrajine sto ih je u konacnici kostalo gubitka jedne pokrajine. Dosli na princiop konsenzusa republika i pokrajina u kojem su bili samo jedan od osam, bez ikakvih posebnih prava.
Zato su i pokrenuli rat jer da je bilo tako kako lupetaju hrvatski nacionalisti i da je SFRJ bila puka srpska dominacija, onda Srbima i Milosevicu rat ne bi ni trebao.

Imali su jedino odredjhenu brojcanu prevlast u diplomaciji i JNA ali tu nije biola izvrsna vlast i dok su se te sluzbe drzale uloge po Ustavu SFRJ, njihov nacionalni sastav je bio irelevantan.  KAd su pokusali to i iskoristiti, raspala se i SFRJ i diplomacija, sto nerma sanse da bi se dogodilo da je Juga bila puka srpska unitaristicka tvorevina.

Srbi su povijesno prokockali dvije ili tri zicer prilike  da kreiraju Veliku Srbiju i samo radi svoje pohlepe odnosno njihovih politickih elita, to im nije uspjelo.

Hrvati trebaju konacno postaviti drugu Jugoslaviju na svoje mjesto i u povijesno racionalan, realan i objektivan okvir i prestati histerizirati kao budale oko Jugoslavije  i pripisivati joj nesto sto nije nikada ni bila ni predstavljala.
pa cuj kad imas brojcanu prevlast u diplomaciji to je itekako vazno...mozda jedna od najbitnijih politickih stavki jer preko veleposlanstava iliti ambasada ko ne razumije..krojis arsin po svojoj mjeri..te pozicije su cak i daleko jace nego vojne..tu krojis u stvari politiku poglavito međunarodnu...sto je kasnije itekako zadavalo muka hrvatskoj diplomaciji a mozda i danas...primjerice u londonu..od 1945(ne racunam kraljevinu jugoslaviju tu su onda svi odreda veleposlanici/ambasadori bili srbi)...u 89% slucajeva veleposlanici su bili srbi..a od nesrba samo su dva slovenca bili u londonu veleposlanici sfrj-ota..hrvati nijednom...govorim samo za london..a slicna situacija je bila u iole svim znacajnijim svjetskim drzavama..hravti koji su bili veleposlanici bili su mahom rangirani u manje politicke vrijedne drzave...poput africkih ili azijskih drzava....
Ne znam koliko su tacni ti podaci ali dok su veleposlanici provodili političke direktive Predsjedništva SFRJ i SIVa njihov sastav je bio nebitan.

Osim toga taj sastav se vremenom i mijenjao. 

DOk je JNA vodila brigu o obrani zemlje i o obuci regruta nacionalni sastav oficirskog kadra je bio manje vise samo statistika.

Za diplomaciju ne znam, ali za manjak Hrvata u JNA su sami Hrvati NAJKRIVLJI. 

KAd se pojavio svinjoglavac i poremetio sve te balanse i odnose, i SFRJ se raspala.
da...da...eto carl bildt se devedesetih hvalio da je bolje poznavao povijest srbije i srba nego jugoslavije...koju su mu pripovjedali veleposlanici-srbi....a drugo sto se tice jna...odnosno casnickog kadra tu sam dobro upucen...jer mi je bratic odbijen za vojnu srednju skolu odbijen razlog banalan tabani..pa nije isao u pjesadiju nego mornaricu..dok je jedan sepavi srbin banijac prosao lijecnicki i to za kov....godina 1985
Ja sam mogao u Akademiju aliu mi nije padalo na pamet. Nagovarao me otac tadašnje djevojke, potpukovnik u Rajlovcu, plavac inače Hrvat žena mu bila Srpkinja i baš mi govorio kako malo Hrvata imaju u JNA jer su premalo zainteresirani.

Znam ja te primjere odbijanja, te odbili ovoga te odbili onoga, znam ja i Srbe koje su odbili. To je sdad Hrvatima opravdanje a u stvari nisu htjeli u Armiju i miliciju.

Ja znam da su Hrvati bili alergični i na JNA i na policiju i na Partiju, iz cijelog Novog Sarajeva tada pretežno hrvatskog, skoro niko nije htio u Partiju, a o JNA da i ne pričamo. A o naselju Stup ne trebam ni govoriti.

Nismo taj stav politički opravdavali, nego je to za nas bio kao nekakav seljakluk i papanluk. Kao samo seljaci idu u to. Zanimljivo da su u urbanom Sarajevu takav modni trend pratili i mladi momci drugih nacionalnosti, muslimani i Srbi.

Tako da trebamo ostaviti po strani te mitove i legende. Za debalans u JNA smo največim dijelom sami krivi i ne samo mi Hrvati, i tu me Bog ne može ubijediti.
tja..ja nisam Hrvat pa sam frknuo..Od 150 kandidata za fajtedžet pilota,ostao sam medju 6 a primali 5,primljeni svi Srbi,iako sam perfektnog zdravlja

Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata - Page 2 Empty Re: Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata

Post by vuksadinare 18/4/2017, 14:39

....tesko si upadao u jna...prolazio si temeljitu provjeru..ne mislim samo na fizicku...ne dao bog da ti u obitelji bio netko domobran,ustasa ili kakav politicki disident...kao i da nitko nije u partiji...jbg u mojoj familiji dvojica su bili domobrani jedan politicki disident..i pa pa....plus niti stric niti strina u partiji a niti moj otac koji je uzgred bio gastarbajter..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99214
2015-09-08


Back to top Go down

Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata - Page 2 Empty Re: Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata

Post by Ringo10 18/4/2017, 14:46

Sve do kraja šesdesetih Hrvata je bilo sasvim zadovoljavajući procenat u JNA dok su dominirali partizanski i postpartizanski kadrovi.

Ali debalans se počinje javljati krajem šesdesetih. Šta su sve uzroci, posebna je tema.

KAd izgubiš utjecaj u organizaciji kakva je JNA on se teško vraća.

Ali da Hrvati nisu bili zainteresirani z JNA istina je. Da, možda ih je bilo zaintersirano za pilote ili mornaricu ali to su brojno vrlo ograničeni rodovi.

Brtojnost čine prašinari, pješadija, artiljerija i slično a tu Hrvati nikad nisu hrlili.

Uosztalom o čemu pričamo, sad imamo svoju HV, pa opet kako čujem imamo problem i sa popunom časničkog kadra, i ne želi se vojni rok, i sve je veči broj onih koji bi u civilno služenje vojnog roka i slično.

Uglavnom, potvrdjuje se teorija da su Hrvati odlični ratnicci kad im guzici zagusti, ali nisu mnogo zainteresirani za bilo kakve vojne struke.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata - Page 2 Empty Re: Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata

Post by Guest 18/4/2017, 14:48

Ringo10 wrote:Sve do kraja šesdesetih Hrvata je bilo sasvim zadovoljavajući procenat u JNA dok su dominirali partizanski i postpartizanski kadrovi.

Ali debalans se počinje javljati krajem šesdesetih. Šta su sve uzroci, posebna je tema.

KAd izgubiš utjecaj u organizaciji kakva je JNA on se teško vraća.

Ali da Hrvati nisu bili zainteresirani z JNA istina je. Da, možda ih je bilo zaintersirano za pilote ili mornaricu ali to su brojno vrlo ograničeni rodovi.

Brtojnost čine prašinari, pješadija, artiljerija i slično a tu Hrvati nikad nisu hrlili.

Uosztalom o čemu pričamo, sad imamo svoju HV, pa opet kako čujem imamo problem i sa popunom i ne želi se vojni rok, i sve je veči broj onih koji bi u civilno služenje vojnog roka i slično.

Uglavnom, potvrdjuje se teorija da su Hrvati odlični ratnicci kad im guzici zagusti, ali nisu mnogo zainteresirani za bilo kakve vojne struke.
selaki-kmeti-graničari..kako i prije rekoh..ugl,za svoj interes se ne znaju fajtati,osim ako ih drzava "ne digne" i neki kokoshar ne sklada neku bludnicu,a raja lupi petama na spremno.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata - Page 2 Empty Re: Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata

Post by Eva_ 18/4/2017, 14:50

Pa mogli su McCaina upucat kad im je već bil na puškometu.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata - Page 2 Empty Re: Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata

Post by RayMabus 18/4/2017, 14:53

Baš proucavam tu diplomaciju al ne od Srba nego Crnogoraca ....pokušavam skužit jel moguc zaheb.

Prisvajaju sebi bokeljsku mornaricu šta je glupo al eto nije mi to toliko naglasak koliko se idu štekat Italiji preko toga ...samo onda ako im je to veza onda ce je morat i njegovat ...dakle li la ovo ono sve proanaliziraš ...ok.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata - Page 2 Empty Re: Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata

Post by RayMabus 18/4/2017, 15:17

Ima razlicitih vrsta diplomacije a baš jednu intezivno od jucer proucavam :

- kad netko izmjeni statut pa proglasi samo Kotor 

- kad isti taj nabija ogromnu zastavicetinu cg na paradi koja povijesno sa cg nema ništa

- kad nabiju takvu zastavčetinu ko jedro na brod koji opet nije 100% njihov a isti ide u posjet italiji i sloveniji


Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata - Page 2 Dsc3605

Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata - Page 2 Brod_jadran_79_1
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata - Page 2 Empty Re: Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata

Post by RayMabus 18/4/2017, 15:27

No generalno shvatio sam jednu stvar a ta je da Podgorica želi "prodati" Italiji neki poseban status na Boku kao nekakvu svoju luku s ovu stranu Jadrana.

Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata - Page 2 752px-Adriatic_Sea_map_hr.svg
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata - Page 2 Empty Re: Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata

Post by Guest 18/4/2017, 16:17

RayMabus wrote:Nek se malo strpe i bit ce ...mada nekako cisto sumnjam daa ce im geopoliticki odgovarat jer su u žiži toga.
srbi će pobijedit jer će bit na strani rusa, a znate kako se kaže, svaka sila za vremena
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata - Page 2 Empty Re: Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata

Post by Sora 18/4/2017, 16:31

Eroo wrote:
RayMabus wrote:Nek se malo strpe i bit ce ...mada nekako cisto sumnjam daa ce im geopoliticki odgovarat jer su u žiži toga.
Ooo, ne sumnjaj u srpsku diplomaciju...Uvijek su se znali dobro šlepat, pa taman i uz nepotrebne milijunske žrtve.
Smrzavanje(nepotrebno) po Albanskim gudurama se naplatilo jednom, a onda i drugom Jugom... :)

A ne kako nasa precednica
Ona se ne šlepa
Ona sukreira ..politiku. S botoxom . affraid
I liposukcijom.


_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata - Page 2 Empty Re: Srpsko prizivanje trećeg svjetskog rata

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum