ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by aben 13/4/2017, 12:21

Srećko wrote:

naši imbecilni ekonomisti ne mogu prihvatiti činjenicu da u rukama sposobnih i komunizam može biti uspješan pa izmišljaju laž o kapitalizmu u kini


:|

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Guest 13/4/2017, 12:24

aben wrote:
Srećko wrote:
aben wrote:
ali, moreš li imenovati neku kapitalističku manu?

misalokacija kapitala i resursa
točno

npr. uložiš pametno novac u kladionicu, pod pametno mislim na to da staviš hendikep na događaj s listića
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Guest 13/4/2017, 12:30

aben wrote:
Srećko wrote:

naši imbecilni ekonomisti ne mogu prihvatiti činjenicu da u rukama sposobnih i komunizam može biti uspješan pa izmišljaju laž o kapitalizmu u kini


:|

ne trebaš se brinuti, kuminizam ne može funkcionirati u Hrvatskoj jer je prosječni IQ građana 90, doduše zbog istog razloga tu ne uspjeva ni kapitalizam
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by aben 13/4/2017, 14:22

Srećko wrote:
aben wrote:
Srećko wrote:
aben wrote:
ali, moreš li imenovati neku kapitalističku manu?

misalokacija kapitala i resursa
točno

npr. uložiš pametno novac u kladionicu, pod pametno mislim na to da staviš hendikep na događaj s listića
ne rzaumin se u kladionice, pa ne zun ča to oće reći

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Kermit 13/4/2017, 14:46

Sam Šola nikad nije okusio kapitalizam živi i radi na grbači od početka pa do sada bilo u Crkvi ili sa Glavom, tako da...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Kermit 13/4/2017, 14:49

Srećko wrote:
aben wrote:
Srećko wrote:

naši imbecilni ekonomisti ne mogu prihvatiti činjenicu da u rukama sposobnih i komunizam može biti uspješan pa izmišljaju laž o kapitalizmu u kini


:|

ne trebaš se brinuti, kuminizam ne može funkcionirati u Hrvatskoj jer je prosječni IQ građana 90, doduše zbog istog razloga tu ne uspjeva ni kapitalizam
To je precijenjeno kao i bilance Agrokorova
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Trinity 13/4/2017, 14:52

Sora wrote:
aben wrote:
Sora wrote:
aben wrote:
Sora wrote:Kapitalizam u principu funkcionira na potpuno nepravednoj i nerazumnoj raspodjeli bogatstva.
Oni koji rade placaju SKUPO SVAKI LIJEČNIČKI PREGLED, ŠKOLARINE I STANOVANJE
PA SE TI MISLI .

Da bi si kupio stan, trebas se zadužiti.
U Irskoj je to oko 300 do 400 tisuca eura.
U Hrvatskoj svi imamo stsnove iz socijalizma BADAVA.
                    

a je li:)

Pa naravno
Moja generacija ih je  DOBILA

I onda sad se malo ti zbroji.
Znas racunati. Jel ja imam ustvari 300 000 u džepu ha ?
Ili 30 . Nije bitno.
Glavno nisam duzna.
Tak da je sve to vase uspoređivanje ovog i onog sustava ..upitno.
moj dida, dida, nana, nana, otac i mati ga nisu dobili, kako?

ti govoriš o četiresto iljod eurov upravo zoto ča su odabranima darovani stanovi; da nisu, da je sustav bi pošteni, unda tvoj sin ne bi danaska moro biti u irskoj.

Tvoji su zivjeli na cesti?
Ne muljaj
Imali su kucu jel tako koju su sagradili isto uz pomoc drzave
Svi su mogli dobiti stan to ti ja garantiram
Što ga lupetaš po običaju.
Moj je djed sagradio kuću, othranio i otškolovao 10-ero djece bez pomoći države.
Moglo bi se reći da je bio kapitalist, u stvari čak i libertarijanac, skrivao je ljetinu od države, nije uplaćivao mirovinsko i nije živio na cesti.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Trinity 13/4/2017, 14:54

Zagarantirana plaća stvara lijene i nepoduzetne ljude, to je produkt socijalizma.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Sora 13/4/2017, 16:18

Triny wrote:
Sora wrote:
aben wrote:
Sora wrote:
aben wrote:
                    

a je li:)

Pa naravno
Moja generacija ih je  DOBILA

I onda sad se malo ti zbroji.
Znas racunati. Jel ja imam ustvari 300 000 u džepu ha ?
Ili 30 . Nije bitno.
Glavno nisam duzna.
Tak da je sve to vase uspoređivanje ovog i onog sustava ..upitno.
moj dida, dida, nana, nana, otac i mati ga nisu dobili, kako?

ti govoriš o četiresto iljod eurov upravo zoto ča su odabranima darovani stanovi; da nisu, da je sustav bi pošteni, unda tvoj sin ne bi danaska moro biti u irskoj.

Tvoji su zivjeli na cesti?
Ne muljaj
Imali su kucu jel tako koju su sagradili isto uz pomoc drzave
Svi su mogli dobiti stan to ti ja garantiram
Što ga lupetaš po običaju.
Moj je djed sagradio kuću, othranio i otškolovao 10-ero djece bez pomoći države.
Moglo bi se reći da je bio kapitalist, u stvari čak i libertarijanac, skrivao je ljetinu od države, nije uplaćivao mirovinsko i nije živio na cesti.

Ti seres po obicaju .
Sagradio je kucu jer su troškovi gradnje bili iznimno niski. Životni troškovi također.
Nek danas tvoj djed sagradi kucu i odškoluje sve
Bio je kapitalist u Socijslizmu ?
Zasto ne. To je samo dokaz premocnosti socijalizma .

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Sora 13/4/2017, 16:19

Triny wrote:Zagarantirana plaća stvara lijene i nepoduzetne ljude, to je produkt socijalizma.
Jest.
Dokaz marljivosti vidim u uspjehu AGROKORa
Nema sta .
Marljivo sakupio dug ravan onome u Jugoslaviji . :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Sora 13/4/2017, 16:21

Kad je taj kapitalizam tako savršen , cemu onda Hrvatska ima vise policije danas nego ikad prije?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by jastreb 13/4/2017, 16:24

Sora wrote:Kad je taj kapitalizam tako savršen , cemu onda Hrvatska ima vise policije danas nego ikad prije?
Nema. Ljudstva u policiji fali. Ljudi više ne hrle u policiju kao 90-tih. naročito ne ovi iz sada razvijenijih krajeva. U policiju danas idu uglavnom Slavonci i Srbi iz pasivnih krajeva. Također se raspolovio i sastav intervenntne policije,a ne postoji ni pričuvni sastav.

Hrvatska policija danas ima najmanje ljudstva od 1990-te.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Sora 13/4/2017, 16:28

Ima.
Znam da je u mom gradu cijeli red i mir održavalo ukupno 4-5 njih , NARODNE MILICIJE.
danas ih ima puno vise .
Prometnih . Krim . Ostalih. Ima ih ko mrava.
Znam da raste broj policajaca zbig raznih razloga.
No cinjenica je da se KAPITALIZAM ODRZAVA SILOM,
ZASTO SE GUŠE DEMONSTRACIJE OCCUPY a wall street , zasto se guše s i antikspitalisticki i anarhistički prosvjedi? Silom . :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by jastreb 13/4/2017, 16:31

Sora wrote:Ima.
Znam da je u mom gradu cijeli red i mir održavalo ukupno 4-5 njih , NARODNE MILICIJE.
danas ih ima puno vise .
Prometnih . Krim . Ostalih. Ima ih ko mrava.
Znam da raste broj policajaca zbig raznih razloga.
No cinjenica je da se KAPITALIZAM ODRZAVA SILOM,
ZASTO SE GUŠE DEMONSTRACIJE OCCUPY a , zasto se guše s i antikspitalisticki i anarhistički prosvjedi?
Možda je danas više policije nego nekadašnje milicije,mada i u to sumnjam,jer nekad je skoro svako selo imalo stanicu nar.milicije,a danas je više od pola tih stanica zatvoreno. Pa je veća koncentracija pandura po većim mjestima.

Primjerice kod nas su stanice nar.milicije i jedno vrijeme policije RH imali Kraljevica,Bakar,Omišalj,Klana, Novi Vinodolski, i masa manjih mjesta,a danas se sve svelo na par stanica. Čak su i dvije u Rijeci zatvorili.

No od 1990-te do danas nikad u MUP-u nije bilo manje ljudi i manje interesa za policiju nego danas. Valjda ja to znam.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Sora 13/4/2017, 16:32

Evo . Hrvatska ima 20 000 policajaca i soada u grupu zemalja s visokim prosjekom policije po glavi stanovnika.
To kaj se tebi cini da treba jos, to je drugi par rukava

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Sora 13/4/2017, 16:34

jastreb wrote:
Sora wrote:Ima.
Znam da je u mom gradu cijeli red i mir održavalo ukupno 4-5 njih , NARODNE MILICIJE.
danas ih ima puno vise .
Prometnih . Krim . Ostalih. Ima ih ko mrava.
Znam da raste broj policajaca zbig raznih razloga.
No cinjenica je da se KAPITALIZAM ODRZAVA SILOM,
ZASTO SE GUŠE DEMONSTRACIJE OCCUPY a , zasto se guše s i antikspitalisticki i anarhistički prosvjedi?
Možda je danas više policije nego nekadašnje milicije,mada i u to sumnjam,jer nekad je skoro svako selo imalo stanicu nar.milicije,a danas je više od pola tih stanica zatvoreno. Pa je veća koncentracija pandura po većim mjestima.

Primjerice kod nas su stanice nar.milicije i jedno vrijeme policije RH imali Kraljevica,Bakar,Omišalj,Klana, Novi Vinodolski, i masa manjih mjesta,a danas se sve svelo na par stanica. Čak su i dvije u Rijeci zatvorili.

No od 1990-te do danas nikad u MUP-u nije bilo manje ljudi i manje interesa za policiju nego danas. Valjda ja to znam.

Otkud ti to da je svako selo imalo policijsku stanicu? :mog
Svasta

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by jastreb 13/4/2017, 16:34

Sora wrote:Evo . Hrvatska ima 20 000 policajaca i soada u grupu zemalja s visokim prosjekom policije po glavi stanovnika.
To kaj se tebi cini da treba jos, to je drugi par rukava
Ljudi svejedno fali. Čujem da ih više ne puštaju ni u penziju.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Sora 13/4/2017, 16:36

Moguce je problem u organizaciji i kako su raspoređeni

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Sora 13/4/2017, 16:37

No i dalje tvrdim da se kapitalizam odrzava silom policije i vojske

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by jastreb 13/4/2017, 16:37

Sora wrote:

Otkud ti to da je svako  selo imalo policijsku stanicu? :mog
Svasta
Ne baš svako,ali svako malo veće. Pogotovo u Slavoniji i Baranji gdje su sela veća.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by michaellcmacha 13/4/2017, 16:47

20 000 u tvojoj munjenoj glavi... policijskih službenika u odori i civilnoj odjeći, znači onih koji imaju policijske ovlasti ima oko 14 000... sve ostalo su ili namještenici ili državni službenici, koji sa policijskim ovlastima nemaju veze...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Ivica Šola:O antikapitalističkom mentalitetu u Hrvatskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum